vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

463 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1905 στις: Μαΐου 29, 2019, 15:37 »
Ναι συγγνώμη εγώ φταίω. Αυτό που μου άρεσε στον Wasp ήταν ότι έπαιζε καλά και με απλά σύρματα και με πιο περίπλοκα. Ήταν αυτό που λένε οι νέοι all around ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1906 στις: Μαΐου 29, 2019, 15:44 »
Τέτοιον πήρες.Μην αγχώνεσαι... :yes:

Άσχετο αν μερικοί μερικοί δεν διαβάζουν τα Μαδαφάκα σύρματα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1907 στις: Μαΐου 30, 2019, 01:43 »
Αυτός ο κλωνοsalix με την "μεγάλη" κασέτα μου σφύριζε,
με την μικρότερη έκανες γράμμωση στα μάγουλα,
με τη μεσαία είχε ωραία ανετούτσικη mtl τζούρα και πολύ πολύ ωραία γεύση
( με το χαμηλό καπάκι )
Γιατί τον πούλησα δεν θυμάμαι ...  ??? :-[
Ακριβώς! Έκανα 2 στησίματα τ' απόγευμα με την μεγάλη κασέτα και υπάρχει σφύριγμα. Χωρίς κασέτα δε, άστα να πάνε :))...
Σε 3άρη πυρήνα, coilology , ss 2-26/38 και N80 2-26/38, δεν ξετρελάθηκα και με την γεύση.
Με την μεσαία την κασέτα παίζει ωραία, αυτή θα κουμπώσει και δεν θα ξαναβγεί...
[member=17746]paloukaros[/member]  Σταύρο μόνο με don cristo τον έχω δοκιμάσει σε mtl, θα του βάλω και μπασμά και cavendish που έχω
 και αν πάει καλά θα γράψω..
 Δεν ξέρω αν θα 'χει νόημα πάντως, σ' ελληνικό μαγαζί δεν βλέπω κλώνο...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1908 στις: Μαΐου 30, 2019, 07:53 »
Blitz Hermetic ... το πουλέν μου στα budget rda αυτή την στιγμή 8)


Έχει όλο το πακέτο που ζητάς. Τον έχουν ο [member=12562]thenetpoet[/member] ο [member=5107]barba_bill[/member] και αρκετοί απο εδω μέσα.
Απορώ πως δεν έχει ανέβει κανένα review ακόμα... :dontknow:
Είχα ξεκινήσει να γράφω ρεβγιού αλλά έχασα το κείμενο από βλακεία μου και μετά βαρέθηκα να το ξαναγράφω :)
Πραγματικά όμως παίζει πολύ καλά, εύκολο στήσιμο και παραπάνω από τίμιος για τα λεφτά του.

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1909 στις: Ιουλίου 01, 2019, 14:48 »
Κανα update κυριοι για dripper πλην του Hermetic?
Καλοκαιρακι ερχεται να μην παρουμε κανα σταχτηρι;

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1910 στις: Ιουλίου 01, 2019, 17:23 »
Παιδια, έχετε άποψη για τον  σε σύγκριση με 1928 ή τον holic rda;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1911 στις: Ιουλίου 01, 2019, 21:47 »
Στον [member=6716]Stepeha[/member] τον έχω παραδώσει...Αν δεν τον έχει καταπιεί ακόμα ίσως να κάνει ένα μίνι review

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1912 στις: Ιουλίου 04, 2019, 15:09 »
Γαμάτος είναι. Αλλά όχι για απανωτές και μτλ κλαπτονάκια. Καίει πολύ. Μέχρι 15 βαττάκια αντέχεται. 


Τέλος ριβιού.

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1913 στις: Αυγούστου 05, 2019, 22:53 »
καλησπερα σας!! θα ηθελα την βοηθεια/προταση σας για RDA με γευση οπως γραφει και ο τιτλος του θεματος. Εχω στην κατοχη μου τον Recurve single coil και τον Pulse V2 τον οποιο τον δουλευα με το airflow oring για single coil και απο τοτε που εσπασε παλι με μονη αντισταση τον εχω, σε διπλη ποτε δεν πηρα το κατι παραπανω, ισως δεν εκανα κατι σωστα. Παρ' ολα αυτα ψαχνω για κατι παραπανω σε γευση απο αυτα που εχω. εχω ακουσει πολλες αποψεις απο wasp nano μεχρι και cidatel(που δεν υπαρχει πια). απλα ψαχνω για κατι που θα μπορω σχετικα ευκολα να βρω σε καταστημα. αν βοηθαει παιζω με fused-ακια περιπου 0,4ω και περιπου 30-35watt. συνοπτικα RDA - single coil(κατα προτιμηση) - μετριος αερατος. σορρυ αν κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1914 στις: Αυγούστου 05, 2019, 23:03 »
Ο Wasp είναι εξαιρετική επιλογή. Είναι πάμφθηνος και έχει φοβερή γεύση. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στον Blitz Hermetic. Μου τον πρότεινε κι εμένα ο [member=17746]paloukaros[/member] και είμαι ενθουσιασμένος. Είναι 22άρης, που σημαίνει ότι μπορείς να τον βάλεις σε όποιο mod θες, έχει clamp αντί για posts και παίζει καλά είτε με απλό στρογγυλο σύρμα είτε με πιο περίπλοκα coils.

Σε τζούρα, είναι πιο σφιχτός από Wasp nano. Νομίζω το μέτρια αεράτος που λες είναι ακριβώς αυτό που βγάζει.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1915 στις: Αυγούστου 05, 2019, 23:43 »
Σωκράτη , προμηθεύσου έναν - reload s - 
φόρεσέ του ένα ni80 22/38 flapton kαί θα 
έχεις μία πολύ καλή γεύση σε όλα τα υγρά .

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1916 στις: Αυγούστου 06, 2019, 00:12 »
Ο Wasp είναι εξαιρετική επιλογή. Είναι πάμφθηνος και έχει φοβερή γεύση. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στον Blitz Hermetic. Μου τον πρότεινε κι εμένα ο [member=17746]paloukaros[/member] και είμαι ενθουσιασμένος. Είναι 22άρης, που σημαίνει ότι μπορείς να τον βάλεις σε όποιο mod θες, έχει clamp αντί για posts και παίζει καλά είτε με απλό στρογγυλο σύρμα είτε με πιο περίπλοκα coils.

Σε τζούρα, είναι πιο σφιχτός από Wasp nano. Νομίζω το μέτρια αεράτος που λες είναι ακριβώς αυτό που βγάζει.
ευχαριστω για την απαντηση, wasp nano θα ελεγα αξιζει λογω τιμης ειναι αρκετα χαμηλη εστω και για δοκιμη, τον blitz hermetic δεν τον ηξερα αλλα το κεραμικο clamp(εχω δουλεψει παρομοιο στον crius II RTA) το φοβαμαι να πω την αληθεια. τον wasp τον εχω δοκιμασει και μου αρεσε αρκετα μπορω να πω.
Σωκράτη , προμηθεύσου έναν - reload s -
φόρεσέ του ένα ni80 22/38 flapton kαί θα
έχεις μία πολύ καλή γεύση σε όλα τα υγρά .
ευχαριστω για την απαντηση. για να ειμαι ειλικρινης ειμαι αρνητικα προκατειλημμενος με τον reload s και παραδεχομαι δεν τον εχω δοκιμασει. το deck μου θυμιζει πολυ τον recurve που εχω και δεν μπορω να πιστεψω οτι βγαζει τοσο καλυτερη γευση για την παραπανω απο διπλασια τιμη που εχει. θα προσπαθησω να τον βρω για να δοκιμασω ισως αλλαξω γνωμη, τι να πω.

σας ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1917 στις: Αυγούστου 06, 2019, 09:49 »
O recurve ανεβάζει πολύ μεγαλύτερες θερμοκρασίες λόγω υλικών σε σχέση με τον reload S.

... Και ως γνωστόν μεγάλη θερμοκρασία σε μικρό deck = αλλοίωση γεύσης

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tolinio

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1918 στις: Αυγούστου 06, 2019, 10:13 »
Εδώ να πεταχτώ και να ρωτήσω: είναι κάποιος από τους προαναφερθέντες rda ( wasp, blitz, recurve, reload s) περισσότερο "squonk friendly" ή πάνω κάτω κομπλέ είναι όλοι;


Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1919 στις: Αυγούστου 06, 2019, 10:36 »
Ο reload S και ο blitz είναι οι πιο friendly απο αυτούς σε θέμα διαρροών.


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171949 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364