vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, john67, Jorge, camber

Twitter

Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2009, 22:31 »
Ερωτήσεις: Τελικά το BL  θεωρείται κλειστού τύπου , όπου αντενδείκνυται το στάξιμο στη γέφυρα ?  Πώς να στάξω στο BL ? Καμιά καλή συμβουλή για το  BL ?  θέλει μήπως κανένα ειδικό στρώσιμο ?
Ποια είναι η καλύτερη στάση αναμονής για το ΗΤ ? όρθιο με βάση το led ? με βάση το φίλτρο η ξαπλωμένο ?

Όπως είπε και ο Alfisti, στο ΒL στάζεις άφοβα. Διαθέτει προστατευμένη μπαταρία, σφραγισμένη και δεν κινδυνεύει να περάσει μέσα το υγρό.
2 - 3 σταγόνες και έχεις μερικές καθαρές, πλούσιες και με καλό "χτύπημα" ρουφηξιές.
Τώρα, το στάξιμο στο 510 ατομάιζερ που "φοράει" το BL θέλει λίγη ...προπόνηση όπως είχε πει και η Fairy.
Αλλά πολύ σύντομα θα σου γίνει πιο εύκολο να στοχεύσεις τη γέφυρα.
Οπότε μπορείς να στάξεις, να ατμίσεις λίγο και μετά πάλι σε φιλτράκι για να το ευχαριστιέσαι σε χρόονο το άτμισμα.
Κάτι σαν το long drink (φιλτράκι) και σφηνάκι (στάξιμο)   :)
Για το στρώσιμο θα χρειαστείς 2-3 μέρες, αυτό λένε οι...στατιστικές του e-kapnisma.
Με το στρώσιμό του, θα γευτείς και την πραγματική γεύση του και θα βγάλει και το κανονικό του ντουμάνι.
Πιστεύω ότι το ΒL είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που υπήρξε heavy καπνιστής.
Αυτά. Και συγχαρητήρια και από εμένα για τα Post σου.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2009, 23:13 »
Πολύ κατατοπιστικός skoris , ευχαριστώ !

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 00:09 »
Κάτι σαν το long drink (φιλτράκι) και σφηνάκι (στάξιμο)   :)
Η πιο ακριβης περιγραφη που ακουσα για το σταξιμο  :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 00:52 »
ΗΜΕΡΑ 3η
Το βράδυ ξύπναγα σε κάθε φάση ρηχού ύπνου , δηλ κά8ε 2 ώρες.
Δεν ξέρω αν ήταν απο έλειψη ή απο υπερβολική δόση νικοτίνης...
Πάντως αποφάσισα να μειώσω τη νικοτίνη σήμερα.
Εχω  τοσα να γράψω  ...
Αδίκησα το BL  που έχει πλέον αρχίσει να δείχνει τα δόντια του !
Παράλληλα το evo II και ιδιαίτερα  η καραμέλα γεύση  απο e-smoke εξακολουθούν να είναι οι 1ες βοή8ειες.
ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ  βλεπω δίπλα μου τα τσιγάρα της γυναίκας μου και λεω να παρω ένα, αλλα ΟΧΙ , 8α αντιστα8ω!!!
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ (γιατι παω να παιξω golf στο www.shot-online.com  )  IoI

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 02:53 »
ΚΑΙ Ο ABET EINAI  ENTAΞΕΙ!!!!
[Το shot onlin ειναι καταπληκτικο online golf και ο Abet ειναι ο Μαστερ του ελληνικου guild

Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 12:00 »
Abet δε ξέρω για το e-smoke γιατί είχα δοκιμάσει το παλαιό μοντέλο κ δε μου άρεσε καθόλου. Δούλεψε το B.L και σε λιγάκι θα φοβάσαι μη σε δαγκώσει γιατί τα "δόντια" του μεγαλώνουν γρήγορα  :laugh1:
Από golf κλπ δε σκαμπάζω αλλά αν κάποιος από εσάς παίζει call of duty στο ps3 ευχαρίστως να ρίξουμε καμια πιστολιά  8)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 13:55 »
HMEΡΑ 3η  (συνέχεια)
Είμαι 53 ώρες χωρίς τον “διάολο” , μου φαίνεται απίστευτο!
Το πρωί ξύπνησα 7.30, μπερδίκλωσα 2 φέτες και 1 γαλοκαφέ (δεν πεινούσα, πιο πολύ το έκανα για να καθυστερήσω το πρώτο ΗΤ).
Ωρα 8.30 έφυγα για δουλειά με 1 τσαντάκι γεμάτο ΗΤ αξεσουάρ! Κυρίως γέμιζα με high για να παίρνω κοφτές , σύντομες και ικανοποιητικές τζούρες. Το evo II ανταποκρίθηκε επάξια με μείον την σύντομη εξάντληση της μπαταρίας που όμως δεν ξέρω αν έχει φτάσει ακόμα στο maximum απόδοσης. Ευτυχώς το ΡΗ έκανε και πάλι το θαύμα του.
Το απόγευμα θα πήγαινα στο εξοχικό σπίτι, οπότε αφού έφαγα με τη μηχανή την βροχή Παλλήνη – Βύρωνας, αποφάσισα με θάρρος να φάω και την βροχή Βύρωνας – Πλ Βικτωρίας προκειμένου να τρέξω στην e-smoke να προμηθευτώ 20 (άδεια) φίλτρα, φορτιστή και ανταλλακτικούς ατμοποιητές (για ώρα ανάγκης,  = 55 euroυλάκια) και υγρά.
Ο κ Κουζής ενθουσιάστηκε που ενθουσιάστηκα με το evo II . Του πρότεινα να στείλει 5 κομμάτια για κριτική στα μέλη του φόρουμ.
Ωρα 6μμ...
Στο εξοχικό σπίτι πήρα μαζί  ένα  HP laptop για να διαπιστώσω ότι κανένα απο τα 2  pass through (evo ii και BL)  δεν δούλευε σωστά! Αφού άλλαξα 5-10 φορές από μπαταρία σε PT και στις 2 μάρκες , με λύπη μου διαπίστωσα ότι δεν έδινε ικανοποιητικό ρεύμα στους ατμοποιητές. (Τι έχουν να πουν οι ειδικοί επ αυτού ?). Έτσι λοιπόν την δουλειά ανέλαβαν οι μπαταρίες και οι φορτιστές.
Το Black Line αρχίζει να δαγκώνει ... πρόκειται για κορυφαίο ΗΤ από άποψη παραγωγής ατμού και στιβαρότητας κατασκευής, επίσης το στάξιμο στον κρατήρα του ηφαιστείου αρχίζει και με διασκεδάζει! Η μπαταρία του αν και δε νομίζω νάχει πιάσει το maximum φόρτισης, τα βγάζει πέρα 1 χαρά. Πάντως πρόκειται όντως για μεγάλη φαγάνα σε κατανάλωση υγρού ! Όχι , δεν διαπίστωσα να τρέχει υγρό από το φίλτρο αλλά αν το παραγεμίσεις έρχεται λίγο υγρό στο στόμα. Το manual κουμπάκι τώρα αν και πρακτικότατο μου φέρνει αντι-καπνιστικό ως συνήθεια αλλά σεβόμενος την άποψη των πιο έμπειρων το δέχομαι ως αναγκαίο κακό ! Πάντως αυτό το γουργούρισμα που κάνει σαν ναργιλές όταν τζουράρεις αργά, με τρελαίνει ! Προς το παρόν το μόνο του μείον δείχνει να είναι το ελαφρύ κτύπημα, όπου το evo II εξακολουθεί να κρατάει τα σκήπτρα. Γι αυτό , κατέληξα να ατμίζω τη νικοτίνη με το  evo II , λόγω καλύτερου κτυπήματος, ενώ την VG καραμέλα ατμίζω με το BL λόγω πλούσιου ατμού.  Τελικά, μάλλον, το evo II κτυπάει καλύτερα επειδή ο ατμοποιητής του ανεβάζει πιο γρήγορα και πιο μεγάλη θερμοκρασια απο το BL, ενω το BL έχει μια πιο ψυχρή και σταθερή απόδοση. Αυτά με το hardware , σκέπτομαι όταν τελειώσω αυτό το ημερολόγιο να κάνω μια συγκεντρωτική παρουσίαση των 2 αυτών ΗΤ.
Από αποτοξινωτικής άποψης τώρα, το απόγευμα και βραδάκι κύλισε ήρεμα (αν εξαιρέσουμε ότι τσακώθηκα με τον αγαπητό και διάσημο asala στο golf ) με άτμισμα αποκλειστικά ΝΟΝ με αποτέλεσμα έναν ήρεμο βραδινό ύπνο.

ΗΜΕΡΑ 4η
ώρα 11πμ
Έφτιαξα ένα excel file για να βλέπω στατιστικά (άκαπνες ώρες , έξοδα, έσοδα κλπ ) για το ΗΤ
Με απερίγραπτη χαρά μου διαπίστωσα ότι είμαι 66 ολόκληρες ώρες χωρίς ΚΤ !!!
Επίσης διαπίστωσα ότι εκτός από το πρώτο πρωινό ΗΤ που το πλακώνω στη high για να στανιάρω, στη συνέχεια με ικανοποιεί αρκετά για μερικές ώρες το ΝΟΝ με το BL (απίστευτο ντουμάνι ! ).
Μια τρίτη διαπίστωση είναι ότι τα τρενάκια του τρόμου και οι γατούλες που χουρχουρίζανε στον ύπνο μου πάνε περίπατο , το στήθος μου αρχίζει να καθαρίζει εμφανέστατα και όταν παίρνω πολύ βαθιά και γρήγορη εισπνοή , τότε μόνο ακούγεται ένα μικρό χουρχούρισμα.
Ο λαιμός μου όμως δεν έχει βελτιωθεί  ακόμα. Υπάρχει ένας ξερόβηχας που μάλλον οφείλεται στην αλλαγή ΚΤ με ΗΤ. Θα δείξει...
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ (με αισιοδοξία ! ) ......
---------
Abet δε ξέρω για το e-smoke γιατί είχα δοκιμάσει το παλαιό μοντέλο κ δε μου άρεσε καθόλου. Δούλεψε το B.L και σε λιγάκι θα φοβάσαι μη σε δαγκώσει γιατί τα "δόντια" του μεγαλώνουν γρήγορα  :laugh1:
Από golf κλπ δε σκαμπάζω αλλά αν κάποιος από εσάς παίζει call of duty στο ps3 ευχαρίστως να ρίξουμε καμια πιστολιά  8)

redvw ... το παλιο e-smoke δεν έχει καμμιά σχέση , το είχα και γω , όσο για το BL απ ότι είδες αναφέρθηκα εκτενώς σ' αυτό !

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 16:25 »
Από golf κλπ δε σκαμπάζω αλλά αν κάποιος από εσάς παίζει call of duty στο ps3 ευχαρίστως να ρίξουμε καμια πιστολιά  8)
:sign_oraios:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 16:31 »
Αφού άλλαξα 5-10 φορές από μπαταρία σε PT και στις 2 μάρκες , με λύπη μου διαπίστωσα ότι δεν έδινε ικανοποιητικό ρεύμα στους ατμοποιητές. (Τι έχουν να πουν οι ειδικοί επ αυτού ?). Έτσι λοιπόν την δουλειά ανέλαβαν οι μπαταρίες και οι φορτιστές.
Δυστυχως κ εγώ, παρόλο που στην αρχή το passthrough μου δούλευε εξαιρετικα,τελευταία δεν αποδίδει καλά.Αν θες παρε ενα ατμ prestige,εχω διαπιστωσει πως δουλευει καλυτερα στο passthrough απ'ότι ο ατμ του BL

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 21:33 »
HMEΡΑ 3η  (συνέχεια)
 


Από αποτοξινωτικής άποψης τώρα, το απόγευμα και βραδάκι κύλισε ήρεμα (αν εξαιρέσουμε ότι τσακώθηκα με τον αγαπητό και διάσημο asala στο golf ) με άτμισμα αποκλειστικά ΝΟΝ με αποτέλεσμα έναν ήρεμο βραδινό υπνο


Abet μην στεναχωριεσαι ,Αφου τα νευρα σου αντεξαν τον Αsala 
 χωρις τσιγαρο και νικοτινη εισαι σε καλο δρομο !!! :D Συνεχισε δυνατα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2009, 01:44 »
Έφτιαξα ένα excel file για να βλέπω στατιστικά (άκαπνες ώρες , έξοδα, έσοδα κλπ ) για το ΗΤ

Εναλλακτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα banners που έχουμε κάτω απο τα posts μας.
Δες κι εδώ...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2009, 15:51 »
Παράθεση
Δυστυχως κ εγώ, παρόλο που στην αρχή το passthrough μου δούλευε εξαιρετικα,τελευταία δεν αποδίδει καλά.Αν θες παρε ενα ατμ prestige
ευχαριστω για τις συμβουλές andreas, και δεν μου λες... τα φιλτρα του prestige ειναι συμβατα με BL  ή να πάρω και φίλτρα ?
Επ'ισης τώρα καταλαβαίνω γιατί υποτίμησα το ΒL  στην αρχή , το δουλευα με pass through και ήταν εντελώς αδύναμο , ιδιαίτερα στο laptop όπου δεν δουλευει σχεδόν κα8όλου. Η μπαταρία όμως που έχει δεν 8α έπρεπε να φορτίζει απο USB και να δίνει σταθερή τάση ?
Επι πλέον εντύπωση μου κάνει οτι το pass through του evo II , ενω στο PC δουλευει ρολοΪ  ,  στο laptop είναι σχεδόν νεκρό !

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2009, 17:54 »
Δυστυχως πρεπει να παρεις κ φιλτρα,αλλα μην παρεις πολλα,να το δουλευεις κυριως με υγρο
Αυτο με το laptop δεν το ξερω,μονο pc εχω βλεπεις  :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2009, 18:31 »
Γνωστό το πρόβλημα με τα laptop και τα pass-through. Σε άλλα δουλεύει και σε άλλα δε δουλεύει. Η δεύτερη περίπτωση είναι και η πιο συνηθισμένη.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2009, 18:41 »
Για το usb passthrough, κοίταξε την συζήτηση http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,434.msg6783.html#msg6783.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180487 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12