vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Cthulhu Hastur MTL RTA.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #195 στις: Μαΐου 16, 2018, 00:35 »
Θεωρώ οτι το βαμβάκι σου είναι πολύ ψηλα!! πρεπει ισα να αγγιζει το κατω μερος!
Μια χαρά είναι το βαμβάκι εκει.Αναλαμβάνει το τριχοειδές φαινόμενο τη τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος vasmak

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #196 στις: Μαΐου 16, 2018, 08:53 »
Σχετικα με το ανεβασμα υγρου στο στομα εδω και 10 μερες χρησιμοποιω το πινακι με τις 3 τρυπουλες (εχω παρει τα extra) και το δικο του ντριπ τιπ και δεν εχω καθολου υγρο στο στομα ενω και η τζουρα εχει γινει πιο ..πως να το πω...smooth !!! 

Αποσυνδεδεμένος Pinguins

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #197 στις: Μαΐου 16, 2018, 10:18 »
Τον αγόρασα πριν 10 ημέρες και έχω της καλύτερες εντυπώσεις.
Εύκολος στο στήσιμο, διαρροή ούτε για δείγμα και θεωρώ ότι είναι σε MTL ο κορυφαίος αυτή την στιγμή (προσωπική άποψη).

Η γεύση είναι πραγματικά στα ύψη. Απίστευτος.

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #198 στις: Μαΐου 16, 2018, 12:16 »

Αποσυνδεδεμένος StefTh

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #199 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:33 »
Παιδιά σήμερα τον πήρα και εγώ για κάτι πιο ρυθμίσιμο σε σχέση με τον berserker και δεν μπορώ να ξεκολλήσω,βρήκα κατευθείαν την τζούρα που ήθελα με το δεύτερο πιο χοντρό πιν,και γεύση καλύτερη,προβλήματα μετά από ένα τανκ κανένα.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #200 στις: Μαΐου 19, 2018, 09:34 »
με ότι στήσιμο και να κάνω μετά απο λίγη χρήση αρχίζει και σφυρίζει κατά την τζούρα, μόνο όταν κλείνω το airflow σχεδόν τελείως σταματάει, καμία ιδέα ?????

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #201 στις: Μαΐου 19, 2018, 10:55 »
Ανέβασε λίγο την ένταση στο ράδιο ;)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #202 στις: Μαΐου 21, 2018, 22:40 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Καλησπέρα παιδιά!
Τον έχω ένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Με εμπειρία 4 και χρόνων σε επισκευασιμους ατμο, μπορώ να πω πως δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα ή διαρροές.
Διάβασα προσεκτικά όλες τις σελίδες πριν τον αγοράσω και μπορώ να πω πως έχω καιρό να πάρω νέο ατμοποιητη. Έτσι έβαλα από την αρχή το 2αρι πινακι και έστησα σε 2,5 πυρήνα με 40αρι κανθαλ, αντίσταση στα 0,93 ωμ και κοτον μπέικον αφού το αφρατεψα από πριν, το έγνεψα και το ξανατυλιξα, πέρασμα από την αντίσταση και αφρατεμα και κόψιμο στις άκρες ώστε να μην "πνίγεται" μέσα στα λουκια και να γλύφει το ντεκ χωρίς να ακουμπάει τέρμα κάτω.
Ένα μόνο ψιλοπροβληματακι παρατήρησα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο συνατμιστή.
Είδα κάτι σαν υγρασία ανεπαίσθητη στο δαχτυλίδι του αέρα που αρχικά πίστεψα πως έρχεται από τις οπές του αέρα από τον ατμό που βγαίνει από εκεί σε παρατεταμένα ρουφηγματα.
Όμως ΟΧΙ!!!
Οι οπές ήταν ολοστεγνες. Καμμία διαρροή από εκεί.
Η ψιλουγρασια ερχόταν από το τζαμάκι.
Στο επόμενο στήσιμο μου, αφού έπλυνα και στέγνωσα όλα τα μέρη, γύρισα το τζαμάκι τούμπα, τα πάνω κάτω δια παν ενδεχόμενο και αντικατέστησα το o-ring με νέο ανταλλακτικό.
Η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά αλλά όχι εντελώς.
Δηλαδή εκεί που είχα υγρασία 5 φορές την ημέρα, τώρα έχω 2.
Δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό ούτε με βρέχει δραματικα, απλά όταν δεν βάλω χαρτοπετσέτα για να τραβήξει την υγρασία αυτή, το νιώθω αμυδρά στο δάχτυλο που θα ακουμπήσω εκεί.
Το αναφέρω όμως μήπως και έχει τύχει σε κάποιον και το έχει λύσει.
Ευχαριστώ και καλή συνέχεια σε όλους!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2018, 12:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 22, 2018, 00:59 »
Και γω ένα μήνα τον έχω και δεν είχα υγρασία πουθενά.Δες τα ορινγκ και το τζαμάκι σου με μεγεθυντικό φακό μήπως κρύβεται κάτω από την μεγένθυση κάποιο θέμα..

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

θάλεγα να τεντώσεις επίσης τα ορινγκς κάτω από μεγένθυση μου έχει τύχει γιαυτό στο λέω ψωριασμένα καινούργια ορινγκς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2018, 12:21 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 22, 2018, 09:08 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απάντησή σου!!!
Το τζαμάκι το έχω τσεκάρει με μεγενθυτικό και δεν είδα κάτι.
Άλλωστε γι' αυτο και το γυρισα τούμπα για να το τσεκάρω και από την άλλη πλευρά μιας και είναι δύσκολο αν υπάρχει κάποιο τριχοειδές φάγωμα-ράγισμα και από τις δυο πλευρές.
Το o-ring το αντικατέστησα όχι με τα δικά του ανταλλακτικά αλλα με άλλο μαυρου χρώματος και πολυ καλυτερης ποιότητας από αλλο ατμο ίδιας διαμέτρου.
Το τσέκαρα και εφαρμόζει καλά.
Το μονο που μου μένει τώρα είναι να αντικαταστήσω το tank με το frost για να το τσεκάρω εκ νεου.
Πάντως η όλη φαση μην φανταστείς πως είναι φοβερα προβληματική.
Απλα εγώ επειδη ειμαι "ψειρας", είμαι και πολυ παρατηρητικος σε καποια πραγματα που αλλος μπορει να μην τα προσεξει καν.
Θελω να πω πως η υγρασια ειναι τοσο ανεπαισθητη που αν οπως πιανεις στο χερι το μοντακι με τον ατμοποιητη, ακουμπησει το δαχτυλο σου εκει, θα σκουπίσει την υγρασία και δεν θα πάρεις χαμπαρι τιποτα.
Ο μονος τροπος για να το τσεκαρεις, ειναι να βαλεις εν κοματι χαρτοπετσετας στο σημειο που εφαπτεται το τζαμι με το δαχτυλιδι του αερα για να δεις αν θα σου την χρωματισει.
Αλλα ειπαμε, made in China!!!
Ομως αυτο δεν θα με κανει να μην τον χρησιμοποιω γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο ολα τα υπολοιπα!!!
Ειναι ομως σιγουρο πως το "μαμουνι" μεσα μου θα ψαξει λυση μεχρι να διορθωθει, αν φυσικα διορθωνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2018, 12:30 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis_S

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 23, 2018, 05:15 »
Θα ηθελα να δηλωσω οτι δεν θα παρω 3ο Hastur !!! Πριν 1 εβδομαδα αγορασα τον πρωτο και χτες τον δευτερο !! Πινακι αυτο που θυμιζει τον αερα του doggy sxk. Ο δευτερος δεν εχει στηθει ακομα αλλα μαλλων θα μπει SS 28ga, ο πρωτος εχει kanthal 28ga. Εχω παρατηρησει να θαμπωνει το τζαμακι οταν τελειωνει το υγρο, δεν με ενοχλει φυσικα και μεχρι τωρα καμια διαροη !!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #206 στις: Μαΐου 23, 2018, 07:47 »
Δεν θα πάρεις δηλαδή τον mini που είναι και πιο σφιχτός;;; :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #207 στις: Μαΐου 23, 2018, 11:27 »
Να πάρετε τον mini. Έχει και driptip-άκι που φτάνει και στα πίσω δόντια. Είναι ωραίο να ατμίζεις με τραπεζίτες. Αλλά να μη τους χρωστάς...  :))

Αποσυνδεδεμένος Vasilis_S

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #208 στις: Μαΐου 23, 2018, 14:30 »
Οχι φιλε μου ... δεν θα παρω τον μινι, αν τον ηθελα πιο σφικτο θα εβαζα το πιο μικρο πινακι.. Οσο για το μακρυ ντριπ τιπ μου δεν εχω καταλαβει γιατι το κανανε αυτο ετσι χαλια... :hmmm:

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #209 στις: Μαΐου 23, 2018, 16:51 »
εμφανισιακά είναι χάλια μαύρα δυστυχώς

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem