vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

361 επισκέπτες, 7 χρήστες
panoskapa, Paso, Jorge, makismaik, billythekid, Milarepa, paiktaras

Twitter

Cthulhu Hastur MTL RTA.

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #180 στις: Μαΐου 11, 2018, 17:08 »
Εγώ πάντως τώρα που το δούλεψα με Cotton Bacon Prime απογειώθηκε η γεύση, σε σχέση με το μούφα Bacon v2 που μου είχε στείλει το FT.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #181 στις: Μαΐου 12, 2018, 20:55 »
τον εχει παρει ο αδερφος μου και μιας και είναι ο 1ος του επισκευασιμος ειπα να τον βοηθησω ..
όπως και να εχει με καποις δοκιμες που εκανα μου αρεσε παρα πολύ η τζουρα του ακομα και με το μεγαλο δισκακι airflow (είναι καπως σαν σφιχτη πνευμονικη)!

to drip tip το ένα που δοκιμάσαμε αυτό με την μεγαλυτερη τρυπα μαζευε υγρο από κατω με αποτέλεσμα μετα από λιγο να στο φερνει στο στομα,
κριμα γιατι είναι παρα πολύ ωραιο.. δεν ξερω αν βαλω καποιο δισκακι airflow με μικροτερη εισαγωγη αερα αν αυτό διορθώνεται  :hmmm: 
όταν βαζετε διαφορετικο ντριπ τιπ βαζετε με μεγαλυτερη τρυπα και παιζει καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #182 στις: Μαΐου 12, 2018, 21:00 »
Πρώτο στήσιμο και εγώ, και μετά από 3 με 4 απανωτές τζουρες , έχω υποψία καμμένου.εστεισα με ni80 40αρι 2,5 πυρήνα στα 0.60ohm. Χρησιμοποιώ το δυομισαρι πιν και τα μπαμπακια ίσα που εξέχουν από κάτω...

Υποπτευομαι σφινομενο μπαμπακι αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Εσείς τι λέτε;

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #183 στις: Μαΐου 12, 2018, 21:07 »
Για το drip tip του τα έχουμε πει ξανά στο παρελθόν, δυστυχώς τα δικά του μαζεύουν υγρό και μόνο με ένα φαρδύτερο σώζεται η κατάσταση. Με σφιχτό αέρα όμως, λεπτό σύρμα και χαμηλά watts εννοείται ότι και τα stock δουλεύουν μια χαρά.

Για το καμένο έχω βέβαιο ότι φταίει το βαμβάκι στα λούκια, ο hastur θέλει αρκετά λιγότερο απ' ότι φαίνεται ότι δέχεται στα σημεία εκεί. Σε έναν Ares η έναν Siren τα βάζουμε λίγο "στριμωχτά", ο hastur καμία σχέση. Λίγο και αφράτο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #184 στις: Μαΐου 12, 2018, 21:59 »
Δηλαδή να βάλω όσο βαμβάκι πρέπει μεσα στο coil και μετά να αφαιρέσω αρκετη ποσότητα χτενίζοντας το...???

Τουλάχιστον το μισό και από τις δύο μεριές;;;


Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #185 στις: Μαΐου 12, 2018, 22:28 »
Με 2,5άρη πυρήνα στην αντίσταση εγώ αφαιρώ περίπου το 1/4 του βαμβακιού που μπαίνει στα λούκια φαντάσου, κάνε 2-3 δοκιμές και θα το βρεις μη φοβάσαι.
Εγώ στη αρχή ήμουν σίγουρος ότι με τέτοια ποσότητα θα έχω διαρροές, αμ δε. Πάντα έτσι τον στήνω έκτοτε, ποτέ κανένα μα κανένα πρόβλημα. :)

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #186 στις: Μαΐου 12, 2018, 22:36 »
Ωραία... Θα το δοκιμάσω.
Η αλήθεια είναι ότι τις δοιαροες φοβήθηκα και δεν αφαίρεσα...

Ανεβάστε ρε παίδες καμία νέα φωτό με κάποιο στήσιμο γιατί οι πρώτες στην αρχή του νήματος δεν μου ανοίγουν...

ΥΓ. Δοκίμασα και αφαίρεσα βαμβάκι από τα λουκιά. Αρκετό. Αλλά ακόμα παίρνω καμένο μετά από 3 με 4 τζουρες.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι όταν ανοίγω το πάνω καπάκι αναπλήρωσης, τότε μόνο μόνο βλέπω μια μπουρμπουλιθρα να ανεβαίνει, καταλαβαίνοντας ότι τότε περνάει υγρό στο βαμβάκι...

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2018, 10:22 από tsagod »

Αποσυνδεδεμένος panais79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #187 στις: Μαΐου 13, 2018, 18:58 »
Από κατανάλωση υγρου μου φαίνεται ότι έχει αρκετά αυξημενη.Ειναι οντως έτσι ή κάνω κάτι λαθος?Πως το στήσιμο συνδεεται με την καταναλωση?

Θα δοκιμάσω κι εγώ την παραπάνω πρόταση για αφαίρεση βαμβακιού από τα λουκια.
Σχετικά με το βαμβακι μέσα στην αντισταση ισχυει ο,τι ισχύει γεμικα: αφράτο και αρκετο αλλά να μην την παρασέρνει όταν το τραβαμε?

Οντως, κάποιες φωτογραφίες επιτυχημένου στησίματος θα ήταν πολύ χρήσιμες. Έχω βαρεθεί να χαζεύω διάφορα reviews και στησιματα, αλλά δεν... Άσε που μερικοι δεν μπορούν να περάσουν τα ποδαράκια της αντιστασης,βαριουνται να στριψουν μια καθως πρέπει αντίσταση και άλλα τετοια. Και παρόλα αυτά ισχυρίζονται ότι δουλεύει τελεια ,🤔
Γενικά είχα διαβάσει/ακούσει ότι το στήσιμο του δικαιολογεί λαθη, αλλά δεν φαίνεται έτσι!

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #188 στις: Μαΐου 13, 2018, 19:10 »
o χτενίζεις-αφρατεύεις το βαμβάκι σου πριν το βάλεις στα λούκια?τι βαμβάκι χρησιμοποιείς?

Αν χησιμοποιείς cotton bacon v2 δεν θέλει πολύ σφιχτό γιατί μετά από λίγη ώρα το συγκεκριμένο φουκώνει...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2018, 21:10 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος panais79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #189 στις: Μαΐου 13, 2018, 19:14 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Cotton Bacon Prime χρησιμοποιω.
Τα βαμβάκια που μπαίνουν στα λουκια τα αφρατευω απλά (εσωτερικα) και όχι χτενίζοντας τα εξωτερικα, χωρίς όμως να αφαιρώ καθόλου κομμάτια βαμβακιού.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2018, 08:51 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #190 στις: Μαΐου 13, 2018, 20:06 »
Θεωρώ πολύ δύσκολο να πάρεις καμένο με prime εκτός και αν το βάζεις πολύ σφιχτό στην αντίσταση... το βάζουμε σχετικά σφιχτό αλλά να μπορεί να κουνηθεί δεξιά και αριστερά αν το τραβήξουμε έχοντας μια σχετικά μικρή αντίσταση.Οταν βιδώνις την καμπάνα τα βαμβακια στο λούκι να μην εξέχουν (αφού τα έχεις διαβρέξει με  υγρό) από το σπείρωμα της βάσης.Βάλε μια φωτό από το στήσιμο σου αν δεν σε βοηθήσουν αυτά που σου είπα.

Αποσυνδεδεμένος panais79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #191 στις: Μαΐου 13, 2018, 20:29 »
Εγώ προς το παρόν δεν παίρνω καμμενο αλλά παλεύω να αντιμετωπίσω τα σκασιματα (που σου ανεβάζουν και λίγο υγρό στο στόμα).

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #192 στις: Μαΐου 13, 2018, 20:48 »
Δεν ξέρω πόσο σωστό είναι, αλλά η λειτουργία είναι απροβλημάτιστη.
Ανεβάζει υγρό κάπου κάπου, αλλά οφείλεται μάλλον στο ντριπ τιπ.
0.8hm ss316l. 

Αποσυνδεδεμένος Pan Styl

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #193 στις: Μαΐου 15, 2018, 20:58 »
Θεωρώ οτι το βαμβάκι σου είναι πολύ ψηλα!! πρεπει ισα να αγγιζει το κατω μερος!

Αποσυνδεδεμένος manollo

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #194 στις: Μαΐου 15, 2018, 21:10 »
παιδια καλησπερα  εχω και εγω σκασιματα  ..τωρα  δεν εχω  εμπειρια  να πω την αληθεια  ......μπορει  να φταινε πολλα   :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem