vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 2 χρήστες
Chris66, manoslykos

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2355 στις: Ιουνίου 02, 2018, 16:12 »
Πρόσεχε τα όξινα, το Mr. Meringue μου κατέστρεψε το tank στο 2ο γέμισμα, το κλωνοκινέζικο πάντα... Για αντικατάσταση θα πάρω το micro που είναι από ultem, νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2356 στις: Ιουνίου 02, 2018, 21:22 »
Τί είχαμε τί χάσαμε, Θάνο. Αλλαξα το πολυκαρβονικό δοχείο του Hussar by Coppervape με το πολυκαρβονικό δοχείο για Hussar των Steam Tuners by...Coppervape. 8) Οπως έγραψα το κανονικό του κοστούμι είναι το full metal jacket. Δεν είμαι φίλος των από συνθετικά υλικά τανκακίων, γενικά, άρα γυαλί ή μέταλλο.  Υποθέτω πως είμαι μειονότητα και στην default έκδοσή του, όμως. Οι περισσότεροι το πολυκαρβονικό του θα χρησιμοποιούν, οπότε, ξανά,  τί είχαμε τί χάσαμε.
Κατά τα άλλα, όξινα υγρά δεν χρησιμοποιώ, έτοιμα δεν αγοράζω. Μόνο το RY4 D έχει προειδοποίηση για cracks. Σε μίξη του (Goofy) 5 μήνες στον doggy δεν παρουσίασε κάτι (ακόμα; ). Μπορεί να έχει σημασία & η χαμηλή περιεκτικότητα των αρωμάτων στις μίξεις μου.
Τώρα...άν κάτσει κέρασμα σε κανένα tank cracker υγρό, απλά ξεβίδωμα η βάση του & βίδωμα στον ss πύραυλο (ή τορπίλη ; ) των χορταστικών 5.7 ml. :yes:

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2357 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:32 »
Κι όμως όξινα στον doggy μια χαρά, στο zest (ένα θολωματάκι τοβγαλε), στον hussar έβγαλε μια γραμμή (εκεί που  έφτανε η στάθμη του υγρού,

Αποσυνδεδεμένος dpapan

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2358 στις: Ιουνίου 03, 2018, 19:43 »
Αλλαγή τανκ σε Steam Tuners Tower Tank (κλωνοκινέζικο για να μην στοιχήσει το κιτ περισσότερο από τον ατμο). Αποτέλεσμα: 4 ml χωρητικότητα στις διαστάσεις του micro Hussar, ακόμα πιό άνετο γέμισμα, το pico δείχνει μεγάλο & ελαφρύτερο. Θεωρητικό μειονέκτημα το υλικό ( που το αποφεύγω, τον είχα full ss πριν) & το drip tip που πρέπει να είναι του κιτ (αλλά πάντως είναι λειτουργικό & όμορφο).
* Η φωτό από το Internet
(Image removed from quote.)
Υπαρχει link για το συγκεκριμενο clone tank;

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2359 στις: Ιουνίου 03, 2018, 20:55 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2360 στις: Ιουνίου 03, 2018, 21:56 »
Κι όμως όξινα στον doggy μια χαρά, στο zest (ένα θολωματάκι τοβγαλε), στον hussar έβγαλε μια γραμμή (εκεί που έφτανε η στάθμη του υγρού,
[member=19053]mpari[/member],  πληροφοριακά & για να ξέρουμε, μιλάς για το δικό του πολυκαρβονικό ή για  κάποιο από τα αξεσουάρ;

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2361 στις: Ιουνίου 04, 2018, 07:10 »
O doggy (SXK και SJMY) στον zest το δικό του πρωτότυπο (όχι κλώνος) και για να είμαστε ακριβείς η έκδοση tiny και για τον Hussar Coppervape αυτό που είχε μέσα το micro tank set

Αποσυνδεδεμένος steft

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2362 στις: Ιουνίου 04, 2018, 11:45 »
Όταν του φοράμε το μεταλλικό τανκ, μπορούμε να ελέγξουμε με κάποιο τρόπο την σταθμη του υγρού; 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2363 στις: Ιουνίου 04, 2018, 11:59 »

Αποσυνδεδεμένος steft

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2364 στις: Ιουνίου 04, 2018, 12:07 »
 :))...Δηλαδή μόνο με αυτό το εργαλείο, από ότι καταλαβαίνω... υπάρχει και αντίστοιχο νήμα εδώ για αυτά τα εργαλεία; ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2365 στις: Ιουνίου 04, 2018, 12:08 »
Να ελέγξεις την στάθμη του υγρού σε μεταλλικό τάνκ δεν μπορείς. Να μην φας καμμένο, όμως, γίνεται.

α) Παίζεις έλεγχο θερμοκρασίας. Γεμίζεις όταν σταματήσει να ατμίζει.
β) Παρατηρείς την γεύση. Όταν αυτή γίνει ελάχιστη με υποψία βαμβακιού γεμίζεις.

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2366 στις: Ιουνίου 04, 2018, 13:00 »
Best vape band ever ;D ;D





Sent from better smart phone than yours


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2367 στις: Ιουνίου 04, 2018, 21:29 »
Να ελέγξεις την στάθμη του υγρού σε μεταλλικό τάνκ δεν μπορείς. Να μην φας καμμένο, όμως, γίνεται. α) Παίζεις έλεγχο θερμοκρασίας. Γεμίζεις όταν σταματήσει να ατμίζει. β) Παρατηρείς την γεύση. Όταν αυτή γίνει ελάχιστη με υποψία βαμβακιού γεμίζεις.
Να προσθέσω & ένα γ) & δ)...
* Η ποσότητα/πυκνότητα ατμού μειώνονται
** Η τζούρα αλλάζει ήχο, ακούγεται πιό "στεγνή" (τί είπα!!!) και (σε εμένα που είμαι της πάρα πολύ σφιχτής) γίνεται πιό αεράτη.
*** Ο έλεγχος θερμοκρασίας τελικά δεν μου χρειάστηκε & τον απενεργοποίησα (δοκιμασμένο σε full metal KFL+, KF Prime & Hussar).
**** Σε γενικές γραμμές, τα παραπάνω μου χρειάζονται μόνο όταν ο άτμο πάει για άδειασμα, για νέο στήσιμο ή αλλαγή γεύσης υγρού. Διαφορετικά, με τις χωρητικότητές τους γύρω στα 6 ml, συνήθως βγάζουν την μέρα ή απλά συμπληρώνονται κατά το απόγευμα, αν συνεχίζεται η βραδυά.  ;D

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2368 στις: Ιουνίου 04, 2018, 21:43 »
 
τα orings του είναι γενικά της πλάκας ή μου φαίνεται?
ομιλώ για εκείνο που σφραγίζει το topcup με το πολυκαρβονικό τανκ κ για εκείνο που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το airflow ring κ που εάν δεν το αφαιρέσεις, πριν βγει το airflow, όλο κ κάποιο κάποιο κομμάτι του σου μένει στο χέρι


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2369 στις: Ιουνίου 04, 2018, 21:53 »
Ναι, λεπτεπίλεπτα και επειδή είναι σε παρεμφερή μεγέθη, εύκολο να τα μπερδέψεις. Γενικά, ο Πολωνός τις έκανε τις τσαπατσουλιές του, (μη νομίζεις πως ο γνήσιος είναι διαφορετικός).
Τα του airflow καλύτερα να μην τα πειράξεις ποτέ. Εγώ απλά κλείνω τον αέρα, στάζω λίγη VG στο κενό που αφήνουν οι οπές των αεραγωγών & περιστρέφω το AFC μερικές φορές για να τα λιπάνω μετά το πλύσιμο. Εχοντας δει βίντεο, προτίμησα να μην το ανοίξω ποτέ. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2018, 21:58 από treloneritis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181323 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63