vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 9 χρήστες
angelosdes, dkostas, zalaros, enyalios21, Doubt, kurtz, Koggiot, Tsimio, Tem

Twitter

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 20:45 »
κυριες και κυριοι καλησπερα :bye:χτες νυχτα και επειδη οτι φιλτρακι μαμισιο ειχα δεν παλευοταν αλλο,τα αλλαξα με φιλτρα αερος συμφωνα με τις οδηγιες που βρηκα καπου εδω μεσα.....πολυ καλη λυση τελικα....και ας μην ηταν ΑΒ αλλα καποια αλλη μαρκα μεκαψες.....μπραβο στον εφευρετη της μοντας αυτης :respect:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 20:48 »
μιλάς σε οπαδό φίλτρου ενυδρείου :yes:. Και οι μυελοί στα κιγκλιδώματα  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 20:51 »
γεια σου βρε abet :bye:φιλτρο ενυδρειου θα παρω αυριο αφου σημερα προσεξα οτι στη Μεσογειον εχει πεταδικο.επρεπε να με σταματηση τροχαια για να το προσεξω :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 21:02 »
Το κακο είναι οτι δεν έχουν όλα τα petάδικα
Εγώ χρησιμοποιώ AQUALON και είναι πολύ καλό

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 21:06 »
pet city λογικα θα εχει....τετοιας αλυσιδας ηταν...θα δουμε αυριο...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #410 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 13:30 »
Δεν θα σας κουράσω με λεπτομέρειες εμφάνισης, συσκευασίας κτλ του black line
στο οποίο έχει αναφερθεί ήδη πολύς κόσμος σε αυτό το θέμα.

Οταν το αγόρασα ήμουν εντελώς αρχάριος αλλά διαβασμένος (να' ναι καλά το forum).

Είμαι πλέον στην τέταρτη εβδομάδα χρήσης του και τα συμπεράσματά μου τα οποία τα παρουσιάζω με
μορφή +/-/= είναι τα εξής:

(οπου +  θετικό,  - Αρνητικό,  = Εξισορρόπηση αρνητικού)


Δεν μοιάζει πολύ με τσιγάρο, αλλά δεν ξεφεύγει πολύ απο αυτό
(+) Καλό αν θες να μην μοιάζει πολύ με τσιγάρο
(-) Κακό αν θες να περάσεις απαρατήρητος, αλλά πολύ πιο stealth απο πχ το Janty Stick ή το eGo


Καλό χτύπημα στο λαιμό.
(+) Αυτό μπορεί να είναι πολύ σημαντικό για ένα βαρύ καπνιστή βαριών τσιγάρων
(-) Το κτύπημα πιθανόν να προέρχεται απο το ότι ο ατμοποιητής έχει μικρότερη αντίσταση απο το συνηθισμένο
και ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία απο τα άλλα μοντέλα στα ίδια volt πράγμα δυνητικά ανθυγειεινό αν κανείς το
παρακάνει.

Εύκολο τράβηγμα
(+) Δεν πονά ο λαιμός σου για να ατμίσεις ειδικά αν τραβάς μεγάλες τζουρες.
(-) Αν θέλεις το η.τ. να έχει σφικτό τράβηγμα μάλλον θα προβληματιστείς.


Διαρροή υγρού μεταξύ ατμοποιητή και μπαταρίας τουλάχιστον μέχρι να εξασκηθείς στο πόσο πρέπει να γεμίσεις το cartridge
(-)  Αυτό μπορεί να είναι σημαντικό πρόβλημα για κάποιον που είναι υποχρεωμένος να έχει επίσημη ενδυση στη δουλειά του πχ. θα
νιώθει κάπως άβολα με τα (λίγα) υγρά και μπορεί και να λερωθεί αν το βάλει απρόσεκτα σε καποια τσέπη ενώ έχει διαρροή
(=) Η μπαταρία είναι "σφραγισμένη" στην χειροκίνητη έκδοση οπότε δεν χαλάει με τη διαρροή όπως στην αυτόματη


Δημιουργεί μεγάλη ποσότητα ατμου
(+) Πολύ καλό για όποιον θέλει "ντουμάνι"
(-) Δεν είναι το ιδανικό η.τ. για κάποιον που θέλει να ατμίζει απαρατήρητος


Μέτρια απόδοση γεύσης
(-) Κάποιος που προτιμά τη γεύση απο το "κτύπημα" ίσως δεν ικανοποιηθεί απόλυτα.
Παντως όταν είναι κρύος ο ατμ οι πρώτες τζουρες αν είναι σύντομες έχουν καλή γεύση.

Ασυνέπεια στην ποιότητα κατασκευής
(-) Απο το πακέτο που πηρα ό ένας ατμοποιητής δεν έστρωνε με τίποτα (έδινε γεύση καμένου), ο άλλος έστρωσε αμέσως.
Ενα passthrough επίσης σταμάτησε να λειτουργεί την 3 ημέρα χρήσης.
(+) Ο προβληματικός ατμοποιητής και το passthrough αλλάχθηκαν αμέσως απο το σημείο πώλησης, No questions asked.
Ομως αν δεν είχα βρει το forum να κάτσω να διαβάσω και να δώ ότι αυτή ΔΕΝ είναι η φυσιολογική γεύση του ητ μπορεί να
νόμιζα ότι "έτσι είναι αυτά τα μαραφέτια" και να σταματουσα απογοητευμένος.

Ατμοποιητής "κλειστού" τύπου
(+) ο ατμοποιητής είναι κατάλληλος για dripping και αποδίδει ωραία
(-) Το dripping δεν το συνιστά η εταιρία (δεν πιστεύω πάντως να τίθεται και θέμα εγγύησης).
επίσης μου είναι δύσκολο να δώ "τι γίνεται εκεί κάτω" σε κλειστό ατμοποιητή.

Διάρκεια μπαταριών
(-) Οι βασικές μπαταρίες μου κρατούσαν με το ζόρι 1 ώρα (βαρύς ατμιστής)
(=) Με τις μεγάλες μπαταρίες (280 mAh) η κατάσταση βελτιώνεται, αλλά η καλύτερη λύση αν είσαι κοντά σε pc είναι το USB Passthrough,
τόσο όμως το passthrough όσο και τις μεγάλες μπαταρίες τα αγοράζεις χωριστά


Αυτόματο σύστημα ενεργοποίησης μπαταρίας με πάτημα κουμπιού
(+) Εχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν θα ξεκινήσει να λειτουργεί απο μόνο του.
Δεν έχεις κόφτη, μπορείς να προθερμάνεις τον ατμ πατώντας το κουμπί 1 δευτερόλεπτο πριν τραβήξεις τη τζούρα ώστε να έρθει πολύς ατμός
(-) Το αυτόματο κουμπί "ξενίζει" κάπως όποιον θέλει να μοιάζει περισσότερο με τσιγάρο.
Η έλλειψη κόφτη σε ωθεί να τραβάς θηριώδεις τζούρες που μπορεί να είναι ανθυγειινό.


Τα τοιχώματα του ατμοποιητή ανεβάζουν θερμοκρασία μετά απο λίγες τζουρες. Αν επιμείνεις η θερμοκρασία αγγίζει τα όρια του καυτού.
(-) Ο αρχάριος που το χρησιμοποιεί μπορεί να νομίσει ότι αυτό είναι ένδειξη προβλήματος. Το καλοκαίρι με τη ζέστη θα θερμαίνεται
πολύ εύκολα
(+) Οταν το συνηθίσεις μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να ξέρεις πότε κρύωσε ο ατμοποιητής και για να μην τραβάς
πολλές  συνεχόμενες τζουρες που μπορεί να βλάψουν το σύστημα. Το χειμώνα με το κρύο ψύχεται πολύ γρήγορα.


Πολιτική αντιπροσωπείας
(+) Πολύ καλή η εγγύηση, αρκετά μεγάλη γκάμα υγρών φαίνεται αρκετά σοβαρή εταιρία
(-) Δεν έχει φτηνά πακέτα πχ 5 μπαταριών για το black line με μικρότερη φυσικά εγγύηση


Σύγκριση ατμίσματος με τα 2 άλλα προϊόντα που διαθέτω

Πίπα DSE-601
H DSE-601 βάζει περίπου το ίδιο ντουμάνι αλλά είναι πιο άγευστο και με μικρότερο κτυπημα στο λαιμο και λίγο δυσκολότερο τράβηγμα.

Πούρο DSE-701
Το πουρο βγάζει λιγότερο ατμό είναι πιο εύγευστο και έχει πολύ δυσκολότερο τράβηγμα.





Συμπερασματικά, αν βρίσκετε τα (+) ελκυστικά και τα (-) λιγότερο σημαντικά ή αδιάφορα είναι μια καλή επιλογή.
Εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2010, 14:24 από Undertaker »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #411 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 13:37 »
Πάνο πολύ ωραία παρουσίαση.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #412 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 13:49 »
Πράγματι.
Πολύ καλή!  :thumpup: :thumpup:
Και οι συγκρίσεις στο τέλος μου άρεσαν.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #413 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 14:23 »
για μια ακόμα φορά μια πολύ σωστή παρουσίαση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #414 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 14:29 »
Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια αλλά και όλο το forum για τις γνώσεις που μου δίνει...

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #415 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 15:34 »
Πάνο πολύ καλή η παρουσίαση.

Τα προβλήματα που είχες με τις διακυμάνσεις στην ποιότητα είναι δυστυχώς "φυσιολογικά" στα ηλεκτρονικά τσιγάρα κάθε τύπου και εταιρίας.

Οι Κινέζοι δεν κατάφεραν ποτέ να φτιάξουν μια σταθερή ποιότητα.
Νομίζω δε, ότι δεν το θέλουν καν...

Επίσης το χτύπημα και η γεύση του καμένου προέρχονται σίγουρα από τη μικρότερη αντίσταση...

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #416 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 17:47 »
Μπράβο σου για την παρουσίαση αυτή  :thumpup:

Επίσης το χτύπημα και η γεύση του καμένου προέρχονται σίγουρα από τη μικρότερη αντίσταση...

Απότι έχω καταλάβει απο την εμπειρία μου με τους ατμοποιητές του BL, η μυρωδιά του καμμένου δεν προέρχεται απο τη μικρότερη αντίσταση αλλά απο το αποτέλεσμα αυτής. Μπορεί απλά και απο γενικό κατασκευαστικό λάθος που δεν τυχαίνει πάντα.

Υπάρχουν δύο διαφορετικές μυρωδιές καμένου..
1. Αυτή που προέρχεται απο το κάψιμο των ινών του φίλτρου. Το αποτέλεσμά της είναι απλά η χαρακτηριστική μυρωδιά του πολυστέρα που καίγεται. Σε αυτή την περίπτωση απλά χρειάζεται πότισμα το φιλτράκι.

2. Μυρωδιά καμμένου και έντονο τσούξιμο στο λαιμό και τη μύτη. Αν βγάλω το φιλτράκι και δώσω τάση στον ατμοποιήτη τον βλέπω να κοκκινίζει απο τη ζέστη.
Αυτό ΔΕΝ είναι φυσιολογικό. Το φιτίλι που τον τροφοδοτεί με υγρο απο τη γέφυρα έχει καεί ή δεν ακουμπάει καλά στην αντίσταση. Δέ θέλω καν να σκεφτώ τι είναι αυτό που προκαλεί τόσο τσούξιμο και δυσοσμία όταν υπερθερμαίνεται το συρμα.
Αυτό το γεγονός είναι που διακυμαίνει την ποιότητά τους.
Σε αυτές τις περιπτώσεις, και μου έχουν τύχει πάμπολες, παρότι το φιλτράκι είναι υγρό, πρέπει να στάξω στον ατμοποιητή. Και πάλι μετά απο λίγες τζούρες έχω τα ίδια, μιας και το μόνο υγρό που ατμοποιείται είναι αυτό που είχε πέσει ακριβώς πάνω στο σύρμα και το έψυχε.


Η μικρή αντίσταση του ατμοποιητή σίγουρα αναδεικνύει το πρόβλημα όπως πολύ σωστά είπες Κώστα.

Όπως όμως έχουν πεί και άλλοι πρίν από εμένα.....Αν σου κάτσει όμως καλος... :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 20:17 »
καλησπεραααα......
μυρωδια ή γευση καμενου εγω δεν εχω....
σε καινουργειο ατμ... σταζω μια σταγονα μεσα βαζω φιλτρο και ξεκιναω....
θερμοκρασιες αμα η τζουρα ειναι μεχρι το κοφτη ανεβαζει τρελες.....εκει χανει και την γευση του........
θελει μια δυο απαλες ξερογκαζιες και μετα τζουρα κανονικη.....
διαρροη....αμα το παρακανω με το υγρο....τοτε τα χυνει........απ εξω.....αλλα λιγο σκουπισμα και μια δυο ξερογκαζιες και συνερχετε.....
μπαταρια.....παμε παρακατω
φιλτρα...αμα μαθεις ποσο πολυεστερα να βαλεις,ποσο υγρο να βαλεις......τοτε λυνεις αρκετα προβληματα.....
ομορφια.......ειναι πολυ μουρη το ατιμο......
αυτα......

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 20:54 »
Πάνο πολύ καλή η παρουσίαση.

Τα προβλήματα που είχες με τις διακυμάνσεις στην ποιότητα είναι δυστυχώς "φυσιολογικά" στα ηλεκτρονικά τσιγάρα κάθε τύπου και εταιρίας.

Οι Κινέζοι δεν κατάφεραν ποτέ να φτιάξουν μια σταθερή ποιότητα.
Νομίζω δε, ότι δεν το θέλουν καν...

Επίσης το χτύπημα και η γεύση του καμένου προέρχονται σίγουρα από τη μικρότερη αντίσταση...
Όχι Κώστα εδώ ΔΕΝ συμφωνώ μαζί σου. :nope: Η καμένη γεύση ΔΕΝ προέρχεται επειδή έχει μικρότερη αντίσταση! Έχω μετρήσει τους 510 που βγάζουν γεύση καμένου ακόμα κ΄οταν δεν συντρέχουν οι 2 παραπάνω λόγοι που αναφέρει ο gfiore :
Υπάρχουν δύο διαφορετικές μυρωδιές καμένου..
1. Αυτή που προέρχεται απο το κάψιμο των ινών του φίλτρου. Το αποτέλεσμά της είναι απλά η χαρακτηριστική μυρωδιά του πολυστέρα που καίγεται. Σε αυτή την περίπτωση απλά χρειάζεται πότισμα το φιλτράκι.

2. Μυρωδιά καμμένου και έντονο τσούξιμο στο λαιμό και τη μύτη. Αν βγάλω το φιλτράκι και δώσω τάση στον ατμοποιήτη τον βλέπω να κοκκινίζει απο τη ζέστη.
Αυτό ΔΕΝ είναι φυσιολογικό. Το φιτίλι που τον τροφοδοτεί με υγρο απο τη γέφυρα έχει καεί ή δεν ακουμπάει καλά στην αντίσταση. Δέ θέλω καν να σκεφτώ τι είναι αυτό που προκαλεί τόσο τσούξιμο και δυσοσμία όταν υπερθερμαίνεται το συρμα.
Αυτό το γεγονός είναι που διακυμαίνει την ποιότητά τους.
Σε αυτές τις περιπτώσεις, και μου έχουν τύχει πάμπολες, παρότι το φιλτράκι είναι υγρό, πρέπει να στάξω στον ατμοποιητή. Και πάλι μετά απο λίγες τζούρες έχω τα ίδια, μιας και το μόνο υγρό που ατμοποιείται είναι αυτό που είχε πέσει ακριβώς πάνω στο σύρμα και το έψυχε.

Και η αντίστασή τους είναι στα ίδια επίπεδα με αυτους που βγάζουν φυσιολογική γεύση!!!!!
Είναι γενικότερο Κατασκευαστικό λάθος η καμένη γεύση σε μερικούς 510 που δεν μπορώ να προσδιορίσω τί ακριβώς φταίει :hmmm: πέραν της τιμής αντιστάσεεως που μπορεί να βρίσκεται σε φυσιολογικά επίπεδα.  :'(

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 21:30 »
Πάνο
αν και νεος ατμιστής , εινα ενα απ τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ review που εχω διαβάσει για το BL
Για τα  (-) στα εμφανισιακά κλπ  , ειναι θεμα συνήθειας, παω στην ουσία

Παράθεση
Παντως όταν είναι κρύος ο ατμ οι πρώτες τζουρες αν είναι σύντομες έχουν καλή γεύση.
Πολύ σωστή παρατήρηση! Θα έλεγα "μέτρια γεύση"

Παράθεση
Ομως αν δεν είχα βρει το forum να κάτσω να διαβάσω και να δώ ότι αυτή ΔΕΝ είναι η φυσιολογική γεύση του ητ μπορεί να
νόμιζα ότι "έτσι είναι αυτά τα μαραφέτια" και να σταματουσα απογοητευμένος.
Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα που δεν μπορούν ή δεν θελουν να καταλάβουν οι αντιπρόσωποι παρά την καλή τους θέληση.

Παράθεση
ο dripping δεν το συνιστά η εταιρία
Δεν το αποτρέπει όμως. Προσωπικά δεν το συνιστώ , γιατί μπουκώνει αρκετά εύκολα

Παράθεση
το passthrough
Το PT για μένα στο BL είναι αποτυχία, αν ποτέ χρησιμοποιήσεις mod για να ατμίσεις το BL θα με καταλάβεις. Δεν είμαι τεχνικός , μιλάω εμπειρικά.

Παράθεση
φαίνεται αρκετά σοβαρή εταιρία
Ειλικρινά δεν έχω έρθει σε επαφή ποτέ με πιό αξιόπιστη, σοβαρή και εξυπηρετική εταιρεία

Τα προβλήματα του 510 σταθερότητας είναι γνωστά
Κατά τη γνώμη μου αυτό που φταίει στο κάψιμο (όχι του φίλτρου , όπως πολύ σωστά επισήμανες τη διαφορά) είναι  το φυτίλι. Εκεί κατέληξα μετά απο 3-4 εγχειρήσεις 510 για την απόκτηση βάσης  401. Και  αυτό είναι το αδύνατο σημείο του. Ενας 510 έχει περιορισμένη ζωή σε σχέση με 901 ας πούμε , εξ αιτίας του φυτιλιού. Αλλά χτυπάει το ρημάδι σαν σκύλος  :yes:
Προσωπικά δεν ατμίζω 510 που μου καίγεται, τον ξεκοιλιάζω και παω στον επόμενο.

Και ένα τελευταίο
Με πολυεστέρα όχι της εταιρείας , αλλά ενυδρείου  κλπ  ο ατμο δείχνει τελείως άλλο προφίλ , γιατί τροφοδοτείται άνετα η γέφυρα και γεύση καμένου σπανίζει.
Όπως έχω ξαναγράψει , οι κατασκευαστές το παρακάνουν με την πυκνότητα των φίλτρων για να μην "τρέχουν" τα προγεμισμένα τους. Αυτό στην "με μπουκαλάκι" χρήση είναι παντελώς άχρηστο και προβληματικό. Το αραιό φίλτρο λύνει πολλά προβλήματα του BL.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135784 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 103 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9473 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos