vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1110 στις: Μαΐου 08, 2017, 11:49 »

Καλημέρα.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει λόγος να ελπίζουμε για επαναφορά κάποιων λειτουργιών που υπήρχαν στο παρελθόν ή δεν υποστηρίζονται πια από την πλατφόρμα του φόρουμ; Αναφέρομαι στο "ignore topic" καθώς και στο "επόμενη σελίδα" και "προηγούμενη σελίδα" που για διάφορους λόγους τα έχουμε περισσότερο ανάγκη από ποτέ (εδικά το πρώτο). Δεν περίμενα πως θα το έγραφα ποτέ αυτό, αλλά ορισμένα νήματα (ατμιστικά όχι άσχετα) λίγη σχέση έχουν πια με το θέμα τους...


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1111 στις: Μαΐου 08, 2017, 11:57 »
Δεν έχουν ενημερωθεί αυτά τα πρόσθετα-λειτουργίες για την παρούσα έκδοση του φόρουμ και δημιουργούν προβλήματα αν προστεθούν :(

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1112 στις: Μαΐου 08, 2017, 13:42 »
Επιβεβαιώνω.

Αυτή τη στιγμή το φόρουμ είναι σε πολύ καλό επίπεδο λειτουργικότητας και δεν αξίζει να δημιουργήσουμε πάλι προβλήματα για πρόσθετα τα οποία δεν είναι "ζωής ή θανάτου"...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1113 στις: Μαΐου 08, 2017, 13:54 »
Καταλαβαίνω. Πάντως αν υπάρξει λύση για το ignore topic είναι πολύ χρήσιμο, όχι πολυτέλεια.
Δεν τσεκάρω πλέον τα "μη αναγνωσμένα", γιατί είναι φουλ με πράγματα που δεν θα ήθελα να βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1114 στις: Μαΐου 08, 2017, 13:59 »
Το μόνο...
Επιλογές αγνόησης πινάκων (από το Προφίλ - Ρυθμίσεις λογαριασμού) Επιλέξτε ποιους πίνακες δεν θέλετε (όλους όμως)
όπως στην φώτο και δεν φαίνονται πλέον τα θέματα από εκεί στα μη αναγνωσμένα.


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1115 στις: Μαΐου 08, 2017, 14:29 »
Ω, μα κύριε τζίπσυ μας, μας κακομαθαίνετε! :D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1116 στις: Ιουνίου 30, 2017, 20:46 »
Houston we have a problem…





Ελπίζω να κάνω λάθος ή να είναι υπερβολικοί οι φόβοι μου. Δυστυχώς όμως μάλλον δεν είναι. Αλλά ας πιάσουμε τα πράγματα από την αρχή…

Σήμερα το πρωί είδα σε ένα ποστ του JoeBarTeam και μετά σε ένα του Stepeha την εικόνα που ανάρτησα από πάνω. Το έψαξα λίγο και διαπίστωσα πως όλες οι φωτογραφίες του Joe (και πολλές αλλά όχι όλες του Stepeha) είχαν αντικατασταθεί από την εικόνα αυτή! Έψαξα λίγο από δω κι από κει και φαίνεται πως είναι μια γενική αλλαγή πολιτικής του photobucket.com που είναι ο host του Joe για το σύνολο των φωτογραφιών του και του Stepeha για ένα μέρος αυτών. Το photobucket.com λοιπόν φαίνεται πως κάνει πλέον συνδρομητική μια υπηρεσία που ήταν δωρεάν μέχρι πρότινος. Αυτή η υπηρεσία είναι το 3rd party hosting που επιτρέπει σε κάποιον χρήστη να ανεβάζει σε άλλες ιστοσελίδες τις φωτογραφίες που έχει αποθηκεύσει δωρεάν στον host (στην προκείμενη περίπτωση το photobucket). Εξακολουθούν βέβαια να υπάρχουν hosts που παρέχουν την υπηρεσία δωρεάν, οπότε ποιο το πρόβλημα θα ρωτήσει κάποιος. Το πρόβλημα είναι ότι η αλλαγή πολιτικής του photobucket αφορά όχι μόνο το μέλλον αλλά και το παρελθόν! Αν δηλαδή ο Joe, ο Stepeha και οι  άλλοι από μας που χρησιμοποιούμε το photobucket, δεν αναβαθμίσουμε τον λογαριασμό μας σε επί πληρωμή, οι σύνδεσμοι θα χαθούν και οι παλιές φωτογραφίες δεν θα φαίνονται πια στο φόρουμ! Δεν ξέρω πόσοι χρησιμοποιούν το photobucket (εγώ όχι, ευτυχώς) αλλά και μόνο οι φωτογραφίες του Joe και του Stepeha να χαθούν μιλάμε για μια τεράστια απώλεια οπτικού υλικού για το φόρουμ. Για να συνεχίσουμε να τις βλέπουμε θα πρέπει ο Joe και ο Stepeha είτε να πληρώσουν την συνδρομή (δεν είμαι σίγουρος για το ακριβές ποσό, αλλά διαβάζω κάτι για $399!) είτε να ξανανεβάσουν τις φωτογραφίες τους σε άλλον host και να ξαναφτιάξουν τα links στις αναρτήσεις τους από την αρχή (αφού τους δώσει η διαχείριση δικαιώματα συντονιστή). Φοβάμαι πως και οι δύο λύσεις δεν είναι εφικτές και γι’ αυτό έχω λίγο θορυβηθεί...

Αυτό που δεν ξέρω ακόμα σίγουρα είναι αν η αλλαγή πολιτικής του photobucket αφορά όλους τους χρήστες των υπηρεσιών του ή χτυπάνε από δω κι από κει και όπου τους κάτσει. Δεν ξέρω επίσης πόσα άλλα μέλη του φόρουμ χρησιμοποιούν το photobucket και αν και σε αυτούς έχει διακοπεί το 3rd party hosting. Υπάρχει δηλαδή το θεωρητικό ενδεχόμενο, αν το photobucket είναι πολύ δημοφιλές στα μέλη του φόρουμ και αν όλοι έπεσαν θύματα της ειδοποίησης, το φόρουμ να χάσει το μεγαλύτερο μέρος του φωτογραφικού του υλικού απ’ την μια στιγμή στην άλλη! 

Ζητώ συγγνώμη που σπέρνω τον πανικό, ειδικά στον φίλο μου τον Joe, αλλά δεν γινόταν να μην πω τους φόβους μου. Ελπίζω να είμαι υπερβολικός και αύριο να γελάμε με τις παπάτζες του ντετέκτιβ και όλοι να με ρωτάνε «τι ατμίζεις ρε μεγάλε;»... :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1117 στις: Ιουνίου 30, 2017, 20:49 »
Τα ίδια έκανε και το dropbox πρόσφατα.

imgur και καθάρισες. Αυτοί αν αλλάξουν πολιτική θα κλείσουν απλά.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1118 στις: Ιουνίου 30, 2017, 20:54 »
http://photobucket.com/pricing
Μετα από κάποια gb νομίζω 2 δεν είναι free.
Δύσκολο να βρεθεί free για πολλά gb. Δεν ξέρω αν οι admins μπορούν να κάνουν harvest τις φωτό από το site. Αν και λογικά ήδη θα έχουν αντικατασταθεί από το banner.
Λογικά αν δεν πληρώσουν αυτοί που που ποστάρουν πάνε οι φωτογραφίες.

Κάπως έτσι κλάψαμε το και το Dropbox που είχε παραγίνει ακριβό


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1119 στις: Ιουνίου 30, 2017, 20:56 »
...η αλλαγή πολιτικής του photobucket αφορά όχι μόνο το μέλλον αλλά και το παρελθόν! Αν δηλαδή ο Joe, ο Stepeha και οι  άλλοι από μας που χρησιμοποιούμε το photobucket, δεν αναβαθμίσουμε τον λογαριασμό μας σε επί πληρωμή, οι σύνδεσμοι θα χαθούν και οι παλιές φωτογραφίες δεν θα φαίνονται πια στο φόρουμ!...

...Υπάρχει δηλαδή το θεωρητικό ενδεχόμενο, αν το photobucket είναι πολύ δημοφιλές στα μέλη του φόρουμ και αν όλοι έπεσαν θύματα της ειδοποίησης, το φόρουμ να χάσει το μεγαλύτερο μέρος του φωτογραφικού του υλικού απ’ την μια στιγμή στην άλλη!...

@ ZEN

Και με τις παλιές φωτογραφίες τι γίνεται ρε Μάκη; Τον πούλο; Ολόκληρα νήματα βασίζονται σ' αυτές...
Και επειδή θα μου πεις ότι ανησυχώ για τις φωτογραφίες μου στα μουσικά νήματα, θα σου πω ότι χρησιμοποιώ το imgur thank you very much!  :yes:

@ firvain

Έχουν αντικατασταθεί διότι τα links δεν είναι πια ζωντανά. 



Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1121 στις: Ιουνίου 30, 2017, 21:57 »
Τα ίδια είχαν γίνει με το imageshack πριν 3-4 χρόνια δεν το θυμάστε ωρέ? 

Η καλύτερη περίπτωση πάντως είναι αυτή που λέει από πάνω ο κότσος. 

Και αν σας γεμίσει και ο χώρος εκεί διότι ανεβάζετε σαχλαμάρες παντού τότε μπορείτε να αγοράσετε επιπλέον.

Τουλάχιστον θα έχετε παραπάνω χώρο σε ένα σύννεφο και όχι απλά σε ένα χαζοσάιτ φωτογραφιών  ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1122 στις: Ιουνίου 30, 2017, 22:03 »
 Η καλύτερη περίπτωση πάντως είναι αυτή που λέει από πάνω ο κότσος. 

Μιλάμε πάντα για το ποστ που έχει βάλει από πάνω λινκ του οποίου οι φωτογραφίες δεν ανοίγουν ε?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1123 στις: Ιουνίου 30, 2017, 22:04 »
ολο το νημα του star wars τιλταρισε :'(,ποσα ακομα φανταζομαι,αν δεν υπαρχει αλλος τροπος να σωθει ας γινει ενα donation απο τα μελη (εννοειται βαζω και τον εαυτο μου μεσα)να ξανανεβουν οι φωτο

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1124 στις: Ιουνίου 30, 2017, 22:05 »
[justify]Όνειρο ήταν και πάει, καλά ήταν όσο κράτησε. Δεν πειράζει, εμείς να είμαστε καλά. Ασφαλώς και δεν θα προχωρήσω σε πληρωμή φλώρων, ασφαλώς και δεν θα μπω σε διαδικασία μεταφοράς των φωτογραφιών. Απλά βήματα: μπαίνω για μία τελευταία φορά στα χωράφια τους, τις κάνω διαγραφή πακέτο με μένα και γεια σας.[/justify]

[justify]Και το ωραίο καυσωνικό. Το πρωί είδα το πρόβλημα, το μεσημέρι είχα διακοπές ρεύματος, το απόγευμα άρχισαν οι διακοπές σε τηλ. και ίντερνετ (γι’ αυτό μπαινόβγαινα κι εδώ στο φόρουμ, έχανα αυγά και πασχάλια, τώρα μόλις επέστρεψε η σύνδεση). Και! Έφαγα ένα καμένο στον v3, μα ένα καμένο. Ακόμα βρομάει η ανάσα μου μαγκάλι.  ;D[/justify]

[justify]@cp, ευχαριστώ για την έρευνα. Είσαι κούκλος. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 141 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos