vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Milarepa, Jorge, ZoeM, Doubt, bloodlessz

Twitter

Janty - Ego Prototype

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 14:49 »
Την έκανα την εγχείρηση (ευτυχώς που δεν έγινα γιατρός). Πρέπει να πω πως είναι πολύ συμπαγής κατασκευή (μου έβγαλε το λάδι). Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την τύφλα μου. Ελπίζω οι φωτογραφίες να βοηθήσουν τους ειδικούς του φόρουμ να βγάλουν κάποια συμπεράσματα. Μια απορία που έχω εγώ ας πούμε είναι αν τελικά μιλάμε για μπαταρία που έφτιαξε η Joy tech ειδικά για το ego, η αν πρόκειται για μια κοινή μπαταρία «ξεγυμνωμένη». Εκτός από αυτά που φαίνονται στην φωτογραφία δεν έγραφε πουθενά αλλού κάτι άλλο. Στις φωτογραφίες έβαλα και την πλακέτα με το λευκό ledάκι (κάτω από το κουμπί).

Έκανα βλακεία και δεν έβγαλα συγκριτική φωτογραφία με το που την έβγαλα. Το θυμήθηκα αργά. Όταν την έβγαλα, την είχα ήδη βανδαλίσει άσχημα (είχα σκίσει όλη την επικάλυψη) γι αυτό και έχει χάσει λίγο το σχήμα της.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 14:59 »
Ελπίζω οι φωτογραφίες να βοηθήσουν τους ειδικούς του φόρουμ να βγάλουν κάποια συμπεράσματα.


Απ την λιγη εμπειρια που εχω χαρη στα mod πρεπει να ειναι η 14440
 αλλα μου φαινεται λιγο ενισχυμενη στο φαρδος και ισως εκει να οφειλεται η μεγαλυτερη αυτονομια.Παντως μου μοιαζει κατασκευασμενη αποκλειστικα για το  Janty - Ego Prototype
Τωρα που το καλοσκεφτομαι μπορει να ειναι και στηλες μπαταριων
συγκεντρωμενες μεσα στην συσκευασια  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 15:41 »

Τωρα που το καλοσκεφτομαι μπορει να ειναι και στηλες μπαταριων
συγκεντρωμενες μεσα στην συσκευασια  :hmmm: :hmmm:

Βαγγέλη μου εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα. Για να βοηθήσω λίγο τον συλλογισμό σου δες κι αυτές τις φωτό. Είναι τελείως γυμνή. (Μπορώ να την διαλύσω κι άλλο, αλλά δεν θα το κάνω. Μυρίζει περίεργα και βγάζει και υγρό και δεν θέλω να ρισκάρω να πάθουν τίποτα αυτά τα θεία χέρια!)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 15:45 »
Βαγγέλη μου εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα. Για να βοηθήσω λίγο τον συλλογισμό σου δες κι αυτές τις φωτό. Είναι τελείως γυμνή. (Μπορώ να την διαλύσω κι άλλο, αλλά δεν θα το κάνω. Μυρίζει περίεργα και βγάζει και υγρό και δεν θέλω να ρισκάρω να πάθουν τίποτα αυτά τα θεία χέρια!)
Σταθη αφησε τις φιλε μου και πεταξες τις κιολας,γιατι δεν ξερω τι περιεχουν μεσα και αντε μετα να παιζεις μονο τον ψαλιδοχερι σ ολη σου την ζωη,αντε και τον κουρεα της σεβιλης  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 17:17 »
Καλημερα συνατμιστες,μολις βρηκα αυτο το review http://www.e-cigarette-forum.com/forum/electronic-cigarette-reviews/58001-first-impression-janty-ego.html
και σκεφτηκα οτι μπορει να σας ενδιαφερει,μιας και εχει πολλες εικονες με τοποθετημενους τους ανταπτορες για 901 κλπ επανω στο ego..  ;D

Edit: επειδη ενιωσα οτι πρεπει να το προσπερασατε το μηνυμα χωρις να ειδατε τις φωτο,τις παραθετω εδω..    :fight_knuppel:






eGo &KR808D-1 without cover


901

KR808D-1

Greencig G220
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2010, 18:19 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 18:49 »
τελικά αυτό το ego παίζει με παρα πολλά. Πολύ καλό

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 20:54 »
Το εξτρά κάλλυμα καλύπτε  πολλές από τις οπτικές "αμαρτίες" που συμβαίνουν όταν παίζεις με αντάπτορες...
Πράγματι πολύ καλο...

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 13, 2010, 07:39 »
Σήμερα καθάριζα τη γέφυρα του 510 του tornado και η γέφυρα έγινε τρίμματα! Κατασκευή ΑΑΑ! Πήρα τα καπάκια από ένα καρτομ. 808 και αφού αφαίρεσα τα υπολείματα της γέφυρας, έβαλα πολυεστέρα, γέμισα υγρό, το καπάκωσα και το μετέτρεψα σε καρτομ! Μέχρι στιγμής ατμίζω κανονικά!
Και μετά αναρωτιέμαι: γιατί μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα με τους 901? Τόσο σκούπισμα έχουν υποστεί και αυτοί εκεί, ακμαίοι!

EDIT> Όμως, υπάρχει ένα μείον για τον 901 σε σχέση με το tornado. Δεν βράζει το υγρό και δεν παράγει ζεστό ατμό όπως με τον 510.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2010, 08:16 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 13, 2010, 08:31 »
o 510 στο Tornado έχει την ίδια συμπεριφορά με τους 510 σε άλλες συσκευές (για παράδειγμα στο BL κλπ)?
Κατασκευαστικά και ποιοτικά είναι ίδιος ?

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 07:02 »
Τελικα απο που συμφερει να παραγγειλουμε το Ego,απ' το επισημο site της Janty,απο το ΤW,απο το ivapor ή να κανουμε υπομονη καμμια 15αρια μερες να τα φερουν οι ελληνες εμποροι?   :-\
 Θα προτιμουσα παντως το πακετο να ειναι το αυθεντικο της janty με τον γρηγορο φορτιστη και το ενα ατομ,παρα κατι σαν της TW με 2 ατομ και αργο φορτιστη..   ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 08:27 »
Τελικα απο που συμφερει να παραγγειλουμε το Ego,απ' το επισημο site της Janty,απο το ΤW,απο το ivapor ή να κανουμε υπομονη καμμια 15αρια μερες να τα φερουν οι ελληνες εμποροι?   :-\
 Θα προτιμουσα παντως το πακετο να ειναι το αυθεντικο της janty με τον γρηγορο φορτιστη και το ενα ατομ,παρα κατι σαν της TW με 2 ατομ και αργο φορτιστη..   ;)
αν κρίνω απο τους αργούς τρόπους αποστολής απο το εξωτερικό , θα σου πρότεινα να κάνεις μερικές μέρες υπομονή ώστε να το πάρεις απο εδώ  ;)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 12:22 »
Τελικα απο που συμφερει να παραγγειλουμε το Ego,απ' το επισημο site της Janty,απο το ΤW,απο το ivapor ή να κανουμε υπομονη καμμια 15αρια μερες να τα φερουν οι ελληνες εμποροι?   :-\
 Θα προτιμουσα παντως το πακετο να ειναι το αυθεντικο της janty με τον γρηγορο φορτιστη και το ενα ατομ,παρα κατι σαν της TW με 2 ατομ και αργο φορτιστη..   ;)

μακρινεξαδερφε...κανε υπομονη να το παρεις απ'εδω

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 18:04 »
μακρινεξαδερφε...κανε υπομονη να το παρεις απ'εδω

lol, ειμαστε ξαδερφια τελικα?  :o ::)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 18:17 »
o 510 στο Tornado έχει την ίδια συμπεριφορά με τους 510 σε άλλες συσκευές (για παράδειγμα στο BL κλπ)?
Κατασκευαστικά και ποιοτικά είναι ίδιος ?

Είναι ο ίδιος 510 αλλά ο "μαγικός" κώνος που τον σκεπάζει κάνει όλη τη διαφορά.
Λίγο πιο σφιχτή αλλά καλύτερη σε αίσθηση η τζούρα,  περισσότερο ζεστός και πυκνός ατμός.
αν κρίνω απο τους αργούς τρόπους αποστολής απο το εξωτερικό , θα σου πρότεινα να κάνεις μερικές μέρες υπομονή ώστε να το πάρεις απο εδώ  ;)
Από t.w. είναι πολύ γρήγορες οι αποστολές. Σε 4 ημέρες έχεις την παραγγελία σπίτι

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2010, 18:30 από sktoris »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 18:23 »
εχει  10 ευρω μεταφορικά όμως , υποψη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34809 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 32 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083991 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos