vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, Jorge, Aoratix, Nikrom, mfk

Twitter

Lost Vape Cyborg Quest 100W Kit (21700)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Cyborg Quest 100W Kit (21700)
« στις: Οκτωβρίου 15, 2021, 22:22 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την LOST VAPE)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Το Cyborg Quest 100W Kit είναι το καινούργιο μονομπάταρο μοντ της Lost Vape κατασκευασμένο από zinc alloy.
Λειτουργεί με μία 21700/18650 μπαταρία, έχει διαστάσεις 104x32.6x44.2mm και ζυγίζει 193g.
Φτάνει μέχρι τα 100W, έχει έλεγχο θερμοκρασίας και φορτίζει μέσω μιας θύρας Type-C.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, τον εργοστασιακό ατμοποιητή UB PRO pod tank,
ανταλλακτικά όρινγκ, ένα καλώδιο Type C, έναν αντάπτορα για 18650 μπαταρία και δύο αντιστάσεις.

Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι η UB Pro P1 στα 0.15Ω και η UB Pro P3 στα 0.30Ω.

Πέρα των δύο αυτών αντιστάσεων μπορούμε να προμηθευτούμε ξεχωριστά και την επισκευάσιμη(RBA) κεφαλή.



Είναι διαθέσιμο στους παρακάτω εννιά συνδιασμούς.


Αν θέλετε να μάθετε για τον ατμοποιητή μπορείτε να τσεκάρετε την παρουσίαση του Lost Vape Thelema.

Όταν πριν ένα μήνα μου έστειλε η εταιρεία φωτογραφίες για το καινούργιο μοντάκι που πρόκειται να βγει, ήμουν αρκετά επιφυλακτικός. Ενώ μου άρεσε αυτό που έβλεπα, ένιωθα ότι θα είναι μια τεράστια και βαριά γκουμούτσα. Όταν μου ήρθε κατάλαβα ότι ναι μεν δεν είχα και πολύ άδικο αλλά τελικά κάθεται τόσο βολικά στο χέρι που είναι λες και το έφτιαξαν με βάση εμένα. Ακόμα και για 21700 μοντάκι είναι μεγαλούτσικο και έχει έναν διαφορετικό σχεδιασμό που ακριβώς ίδιο δεν θυμάμαι να έχουμε δει αλλά σίγουρα θυμάμαι κάποια με σχεδόν παρόμοιο σχεδιασμό. Παίρνει άνετα ατμοποιητές μέχρι 30mm χωρίς να προεξέχουν και σίγουρα θα μπορούσε να γίνει 3 εκατοστά πιο κοντό το λιγότερο. Γενικά έχει πολύ έξτρα υλικό, κάτω το καπάκι είναι λες και είναι διπλό όπως και το κομμάτι μπροστά όπου βρίσκεται η πλακέτα είναι τεράστιο αλλά όλα αυτά μαζί ενώ θα έπρεπε να με χαλάνε, το μοντάκι κάθεται τόσο άνετα στο χέρι μου που δεν με ενοχλούν.

Το κάτω μέρος της συσκευής που βρίσκεται το καπάκι της μπαταρίας θα ήταν ταμάμ αν ήταν ένα ολόκληρο κομμάτι με σπειρώματα από μέσα ώστε να το ξεβιδώνεις ολόκληρο όταν θες να αλλάξεις μπαταρίας. Τώρα έχει το κλασικό καπάκι που βάζει η Lost Vape σε όλα τα μονομπάταρα της τελευταία. Δεν έχω κάποιο παράπονο, βιδώνει-ξεβιδώνει πολύ εύκολα και έχει σπειρώματα από βούτηρο. Όταν θες να βιδώσεις θέλει να το πιέσεις λίγο προς τα μέσα και να προσέξεις λίγο ώστε να κάτσει ευθεία και να βιδώσει αλλιώς, δε βιδώνει στραβά, απλά δεν βιδώνει.

Το κουμπί του fire βρίσκεται ακριβώς στο μέσο του αντίχειρα μου έτσι όπως το κρατάω οπότε και με βολεύει πάρα πολύ. Σκληρό στο πάτημα του, όχι πολύ αλλά την νιώθεις την λίγο έξτρα πίεση που θέλει, και κάνει έναν όχι δυνατό κλικ ήχο. Τα τρία κουμπιά που βρίσκονται κάτω από την οθόνη είναι ακόμα πιο σκληρά στο πάτημα και κάνουν πιο έντονο κλικ ήχο. Γενικά πάντως όλα τα κουμπιά βγάζουν μια σιγουριά ότι θα αντέξουν πολύ. Η οθόνη, όπως και η λειτουργία της πλακέτας, είναι ίδια όπως και σε προηγούμενα μοντ οπότε δεν έχω να πω κάτι διαφορετικό από ότι έχω πει στο παρελθόν.

Δεν έχω κανένα παράπονο για την ώρα, όλα λειτουργούν ρολόι και κάνει τέλειο σετ με έναν μεγάλο τανκάτο ή έναν ντρίπερ 28αρη. Με βολεύει στο χέρι αν και είναι κάπως βαρύ. Επίσης, μπορεί να φαίνεται στις φωτογραφίες ότι ίσως να μην είναι πολύ σταθερό όταν το έχεις στο τραπέζι αλλά το κάτω μέρος είναι αρκετά φαρδύ και ακόμα και να το σκουντήξω δε πέφτει εύκολα.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180227 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8250 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12