vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, giorgos1999, manoslykos, georgeboy, gfilip, dvelev, Jorge, lagoudakis, grag

Twitter

VOOPOO ARGUS X (18650)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
VOOPOO ARGUS X (18650)
« στις: Απριλίου 30, 2021, 22:44 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Με τον κωδικό GOD8 η συσκευή κοστίζει $22.62
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)


Μία ακόμα ΑΙΟ συσκευή από τη VOOPOO που δέχεται 18650 μπαταρία,
κατασκευασμένη από Zinc Alloy και ένα τύπου δέρματος στο πίσω μέρος.
Με διαστάσεις 128x35x30.5mm και ζυγίζει 118g.
Παίζει από τα 5 εώς τα 80W και μπορεί να φορτίσει μέσω μιας θύρας USB.
Το ποντ έχει χωρητικότητα υγρού 4.5ml και δέχεται όλη την οικογένεια των PNP αντιστάσεων.


Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, ένα καλώδιο USB και δύο αντιστάσεις.
Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι η PnP-VM1(0.3Ω) και η PnP-VM6(0.15Ω).


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω πέντε χρώματα.


Τη συσκευή μου την είχε στείλει η ίδια η εταιρεία και μιας και δεν είχε ανέβει κάποια παρουσίαση τότε, είχα σκοπό να την κάνω εγώ. Βέβαια δεν πρόλαβα καλά καλά να αρχίσω να τη τεστάρω και από το πρώτο τανκ είχα πλημμύρες που θα ζήλευε μέχρι και κάποια βιβλική καταστροφή. Οπότε η συσκευή μπήκε στο κουτί της και δεν ασχολήθηκα μέχρι τώρα που μου έστειλε το συγκεκριμένο μαγαζί την ίδια συσκευή για παρουσίαση μιας και την έχει σε έκπτωση στο σάιτ σε καλή τιμή. Επειδή όμως έχω μια πολύ καλή σχέση με το συγκεκριμένο μαγαζί θα κάνω την παρουσίαση και θα γράψω όπως πάντα τη γνώμη μου για όλα. Άλλωστε, όσα άσχημα και να γράψω η εταιρεία θα συνεχίσει να μου στέλνει τις συσκευές της αφού κανείς τους δεν ασχολείται με αυτά που τους λέμε στα άπειρα μέιλ που λαμβάνουν για τα προβλήματα όλων των συσκευών τους.


Ας ξεκινήσω με αυτό το ανεκδιήγητο σιδεράκι που κρέμεται μπροστά στο πάνω μέρος της συσκευής και φαντάζομαι πως υπάρχει για να το κρεμάς και καλά στο λαιμό σου. Το πρόβλημα μου είναι καθαρά αισθητικό και σίγουρα θα βρεθούν πολλοί που τους αρέσει η συγκεκριμένη προσθήκη αλλά εμένα αυτός ο ήχος που κάνει λες και περπατάω με τη ζώνη του παντελονιού μου λυμένη και η αγκράφα πηγαίνει πέρα δώθε, με νευριάζει.

Η ρύθμιση του αέρα αλλάζει μέσω ενός «μηχανισμού» στο πίσω και πάνω μέρος της συσκευής. Μπορείς πολύ εύκολα να το πας αριστερά-δεξιά με τον αντίχειρα όπως το κρατάς, έχει μια μικρή αντίσταση όταν το κουνάς αλλά είναι επιθυμητή για να μένει στη θέση του και να μη πηγαίνει πέρα δώθε.


Το δέρμα στο πίσω μέρος όπως και όλη η συσκευή έχει ωραία αίσθηση στο χέρι, αν και αυτή η πλαστικούρα λίγο σε κάνει να ιδρώνει το χέρι λίγο πιο γρήγορα, τουλάχιστον σε εμένα. Το δέρμα έχει αντέξει μπόλικο αντισηπτικό και οινόπνευμα σε σχέση με άλλες συσκευές και άλλων εταιρειών που αλλάζει το χρώμα αμέσως.

Το κουμπί του fire αν και μικρό έχει αυτή τη καμπύλη προς τα μέσα που το κάνει αρκετά βολικό στο πάτημα αλλά και να το βρίσκεις όταν το κρατάς στο χέρι χωρίς να κοιτάς. Είναι λίγο σκληρό στο πάτημα αλλά ακριβώς όσο θα ήθελα για να μου δίνει την αίσθηση ότι θα αντέξει την πολύ χρήση, εκτός αν χαλάσει από τα υγρά που μπαίνουν συνέχεια μέσα απο τις αντιστάσεις που τρέχουν. Τα δύο κουμπιά από κάτω είναι λίγο πιο πλαστικούρα στην αίσθηση και στο πάτημα αλλά και αυτά φαίνονται ποιοτικά. Όλα τα κουμπιά κάνουν τον κλασικό χαρακτηριστικό κλικ ήχο, το fire λίγο πιο σιγά και τα άλλα δύο λίγο πιο δυνατά.


Η τάπα για το USB είναι από τις πιο βλαμμένες που μπορούσε να σκεφτεί άνθρωπος. Κατεβαίνει προς τα κάτω αλλά ούτε κάθεται κάτω και ούτε μπορείς να το στρίψεις οπότε βάζεις το καλώδιο και η τάπα το πιέζει. Οπότε, με τον καιρό η τάπα σίγουρα δεν θα κλείνει καλά γιατί το πιέζεις συνέχεια προς τα κάτω ή δεν θα κλείνει καλά γιατί θα πιέζει το καλώδιο όταν θα φορτίζεις και θα χάσει την αρχική του θέση. Ευτυχώς η συσκευή είναι με εξωτερική μπαταρία και δεν θέλει φόρτισμα από τη θύρα.

Η οθόνη είναι πάρα πολύ χλωμή και δεν διακρίνεις εύκολα τις ενδείξεις αν τυχόν είσαι έξω ή κάτω από τον ήλιο. Έχουμε και εδώ τις δύο λειτουργίες R και S αλλά δεν πρόλαβα να τις δοκιμάσω όσο θα ήθελα γιατί πολύ απλά σκούπιζα συνέχεια τις πλημμύρες κάτω από την αντίσταση.

Το καπάκι της μπαταρίας είναι βιδωτό και αρκετά εύκολο στη χρήση του. Θα με βόλευε καλύτερα αν δεν χρειαζόταν να πιέσω προς τα μέσα κάθε φορά που θέλω να βιδώσω αλλά δεν είναι και κάτι το σημαντικό. Το νιώθω αρκετά στιβαρό και θεωρώ ότι είναι το μοναδικό που θα επιζήσει μετά απο χρήση με τα υγρά που θα έχει φάει η συσκευή στο εσωτερικό της.


Το ποντ τώρα είναι όσο διάφανο πρέπει για να μπορείς να δεις τη στάθμη του υγρού στο εσωτερικό ή του πόσου υγρού έχεις χάσει από διαρροή. Δυστυχώς το επιστόμιο είναι ένα με το ποντ και θα προτιμούσα ένα κανονικό 510 αλλά είναι κάτι σαν πολυτέλεια αυτό σε αυτή την εταιρεία. Το παράξενο εδώ είναι η τάπας σιλικόνης στη τρύπα για την αναπλήρωση του υγρού. Έχει ένα αυτάκι που αντί να είναι προς τα έξω για να σε βοηθάει να την ανοίξεις, είναι προς τα μέσα με αποτέλεσμα η τάπα να μην κάθεται καλά στη θέση της. Το αστείο εδώ είναι ότι ενώ φαίνεται ότι σίγουρα θα κάνει διαρροή από εκεί, δεν κάνει ποτέ και είναι αεροστεγώς κλεισμένο.


Νομίζω δεν χρειάζεται να γράψω κάτι άλλο για τις πλημμύρες κάτω από την αντίσταση. Θα μπορούσα να δοκιμάσω όλη την σειρά των διαθέσιμων αντιστάσεων αφού τις έχω μπροστά μου; Θα μπορούσα. Γιατί να το κάνω όμως όταν οι δύο αντιστάσεις που μου δίνει η εταιρεία στο πακέτο με τη συσκευή και οι δύο έχουν διαρροές από το πρώτο γέμισμα; Τη συσκευή την προτείνω σε όλους όσους τους αρέσει το σκούπισμα αντιστάσεων από υγρά, τζούρα και σκούπισμα. Α, για την αυτονομία της συσκευής και αν νεκρώνει όταν πέφτει η στάθμη της μπαταρίας όπως τα δύο πανέξυπνα μοντ που έβγαλε τελευταία δεν γνωρίζω γιατί έχασα μισό τανκ σε πλημμύρες και η στάθμη της μπαταρίας ήταν ακόμα στη μέση. Αυτά.


Απ: VOOPOO ARGUS X (18650)
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 30, 2021, 23:38 »
Πανέμορφο το άτιμο, αυτό πια το δερματάκι, τα σπάει.
Μεγειές βρε τυχερούλη. 

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO ARGUS X (18650)
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 01, 2021, 10:10 »
Βρε η αγκράφα είναι για να κρεμάς μια μίνι ομπρέλα για τις διαρροές... :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12