vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, dkostas, Jorge, Doubt, giorgos1999, bloodlessz, I.P, manoslykos

Twitter

OXVA ORIGIN X

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
OXVA ORIGIN X
« στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 15:26 »
Πως να αρχίσω το κέιμενο δεν ξερω. Γιαυτό απλά θα παραθέσω τον εσωτερικό μου "διάλογο". Όπου "Ε" εγώ και όπου "Ε" πάλι εγώ.

Ε - Τι γαμάτο ΑΙΟ πρέπει κάτι να γράψω για αυτό....
Ε - Άσε ρε μ@λ@κ@ που θα κάτσεις να γράφεις ριβιού τώρα, δε βαριέσαι;
Ε - Ναι, αλλά για το συγκεκριμένο επιβάλλεται να γράψω κάτι αφού έχω ενθουσιαστεί τόσο..."
Ε - Εσύ με όλα ενθουσιάζεσαι και μετά μια βδομάδα τα πουλάς ρε βλήτο!
Ε - Εγώ ρε είμαι βλήτο; Εγώ που σε έκανα να κόψεις το τσιγάρο κοντά 10 χρόνια;
Ε - Χαχα, ναι εκοψες το τσιγάρο και χρεοκόπησες την οικογένεια με τις π#@αριές που παίρνεις κάθε λίγο και λιγάκι.
Ε - Θα γράψω ρε!!!
Ε - Καλά γράφε εσύ και εγώ θα σβήνω.

Απ ότι καταλάβατε μέρες προσπαθώ να γράψω το ριβιούΖ. Τώρα που πήρα τα χάπια μου και κοίμισα τη μια φωνή, ευκαιρία είναι.

Έχομεν και λέμε το λιεπόν στα γρήγορα:
Γουστέρνετε την ευκολία ενός ΑΙΟ;
Γουστέρνετε μικρό μανιτζέβελο μέγεθος και άριστη πχιότητα κατασκευής;
Γουστέρνετε έτοιμες αντιστάΕΙς με ωραία γέΦση;
Θέλουτε (αρκετά έγραψα "γουστέρνετε") να βγάλετε τα μάτια σας με μια τόση δα επισκευάσιμη κεφαλή, αλλά που θα σας αποζημνιώσει με ωραία μουτουλού απόδοση;
Λιμπίζεστε καπάκι με στιβαρό 510 πόλο για να βάζετε άλλα ματζαφλέρια πάνω;
Λιγουρεύεσθε ΑΙΟ που να είναι μάρκας ΟXVA αλλά που το λόγκο διαβάζεται και VAXO αν γυρίσετε τη συσκευή τούμπα;
Τι άλλο να σας ρωτήσω... χμ... Γουστέρνετε το πορτάκι της 18650 να μην κουνιέται καθόλου, γιατί στο σκέτο Origin κουνιόταν;
Τσιπάκι; Να βάλω και καλό τσιπάκι με άμεσο φάιαρ;
Μπατερία; Μεγάλη αυτονομία θέλουτε; Εξωτερική 18650!
Τον θέλουτε τον αέρα σας ή είστε τίποτα σφιχτομαγουλάκηδες; Για όλα έχει ο μπαχτσές.
Ε, άμα δε γουστέρνετε και διαρροές να το πάρετε σίγουρα!!!

Μιλάμε τα έχει ΟΛΑ Ε; Για μένα το καλύτερο της αγοράς! Και όταν παίρνω εγώ κάτι από 2 φορές, να με ακούτε! Πήρα και 2ο για τον άλλο που δεν ήθελε να γράψω ριβιού! Για να δει τι χάνει ο μπιζμπίκουλας.

Α! Το μόνο που χαλάσθηκα είναι το οτι φάινεται ο υδρατμός στο ντριπτι γιατί είναι διάφανο.

Κλέινω να προλάβω. ΑΙΟ είχα και ακούστηκαν οι προσευχές μου! Νάτος ξύπνησε. Πάρτα πούσθη πρόλαβα κι έγραψ








Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 18:31 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 16:35 »
Εχω βάνει το "πωλήσεις" στα μπουκμαρξ & περιμένω με το δάχτυλο στο πληχτρολόγιο.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 16:37 »
Να έχεις νυχοκόπτη πρόχειρο γιατί θα μεγαλώσει το νύχι και θα θέλιε κόφσιμο!  :))

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 16:47 »
Να έχεις νυχοκόπτη πρόχειρο γιατί θα μεγαλώσει το νύχι και θα θέλιε κόφσιμο! :))
Το τράβηξα σκρήνσο αφφτό. (μπας & παίκσει & γκηβαγουέη). ::):sfyrigma: 

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 16:56 »
Ισχύει ότι μαμεί και παίζει και αντάπτορας 510 να το κάνεις μοντάκι κανονικό, αν σας αρέσουν τα μακρυνάρια. ::)


Τι άλλο να σας ρωτήσω... χμ... Γουστέρνετε το πορτάκι της 18650 να μην κουνιέται καθόλου, γιατί στο σκέτο Origin κουνιόταν;
Εμένα ούτε στο σκέτο Origin κουνιέται πάντως. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 17:01 »
Περισσότερο μακρυνάρι από ένα συνηθισμένο μονομπάταρο; Η & ασυνήθιστο; (Aegis solo).

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2020, 17:01 »
Εμένα ούτε στο σκέτο Origin κουνιέται πάντως. :tongue_smilie:



Σε 2 - 3 που είδα σε μαγαζιά και σε ένα που είχα πάρει, οι πόρτες κουνιόσαντε...


Περισσότερο μακρυνάρι από ένα συνηθισμένο μονομπάταρο; Η & ασυνήθιστο; (Aegis solo).


Είναι λιγο μακρύτερο. Ε δεν είναι να έχεις για κύριο μοντάκι αυτό. Σαν ΑΙΟ έχει το ζουμί.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2020, 12:25 »
Επικοινώνησα με τον ιδιοκτήτη - σχεδιαστή της OXVA, ο οποίος έχει σχεδιάσει τη σειρά Aegis και πολλά άλλα προϊόντα.
Του είπα πως καλή φάση θα ήταν να βγάλει air reducers για κάτω από την αντίσταση του rba coil, τα οποία μάλιστα να μπαίνουν από το κάτω μέρος της κεφαλής.

Και ο τυπάρας μου έστειλε αμέσως την παρακάτω φωτό. Το έχει ήδη έτοιμο για μαζική παραγωγή...  :eyesplash: :))



Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2020, 16:54 »
Ε, άμα δε γουστέρνετε και διαρροές να το πάρετε σίγουρα!!!
Εάν ισχύει αυτό μετά από παρατεταμένη χρήση καί το επιβεβαιώσεις , θα μπεί στη συλλογή .

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2020, 18:54 »
Προσϋπογράφω.
Αν ισχύει...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2020, 21:43 »
Άστο,εσένα θα είναι το μόνο που θα έχει ζουμιά :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2020, 22:55 »
Φτού...είναι να μη σου βγει το όνομα... :))

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2020, 00:11 »
Το αγόρασα και γω πριν καμιά βδομάδα αλλά ακόμα δεν το δοκίμασα. Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω πώς πάει στο θέμα διαρροών (αν και εφόσον έχει).

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2020, 07:25 »
Από τη Δευτέρα το χρησιμοποιώ ως τη μοναδική συσκευή και του πίνω το αίμα. Αλλάζω 2-3 ποντάκια συνεχώς με γεύσεις. Ούτε σταγόνα. Ούτε στο προηγούμενο, το σκέτο όριτζιν είχα θέματα διαρροών.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: OXVA ORIGIN X
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2020, 12:38 »
Όπως έχω γράψει και στο θέμα του πρώτου Origin, ΔΕΝ έχει διαρροές ούτε εκείνο και ούτε αυτό.

EDIT: Εννοώ ούτε υγρασία, ούτε τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180364 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12