vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Rincoe Mechman 80W

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Rincoe Mechman 80W
« στις: Μαΐου 12, 2019, 22:14 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Rincoe)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)


Πάντα είχα μια ιδιαίτερη συμπάθεια σε αυτού του είδους τα μοντάκια γιατί βολεύουν απίστευτα όταν θες κάτι πιο δυνατό από ένα pod αλλά δεν έχεις διάθεση να κουβαλάς τσαντάκια και τέτοια.


*Mου ήρθε σαν kit μαζί με τον Mechman mesh tank, θα κάνω μία μικρή παρουσίαση και για αυτό, δεν ξέρω όταν έρθει Ελλάδα αν θα πωλείται το mod μόνο του.


Μοντάκι σωλήνας με πλακέτα, οθόνη, κουμπιά πλοήγησης και usb θύρα στο πίσω μέρος για την φόρτιση(5V/1A) και τυχόν αναβάθμιση του μοντ. Δέχεται μία 18650 μπαταρία και φτάνει μέχρι τα 80W, οι διαστάσεις του είναι 27x95mm, είναι φτιαγμένο από zinc alloy και ζυγίζει 107gr χωρίς την μπαταρία.

Η εταιρεία μας προτείνει ότι μπορούμε να ατμίσουμε με αντιστάσεις από 0.08Ω και πάνω, εγώ παίζω στα 0.2Ω τώρα και νομίζω είναι αρκετό για μοντ με μία 18650 μόνο.

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, τον ατμοποιητή με 2 αντιστάσεις, ένα bubble τζαμάκι, ένα usb καλώδιο, διάφορα orings και το manual μαζί με την εγγύηση.


Στην οθόνη βλέπουμε τα W, Ω, V και την στάθμη της μπαταρίας μας. Είναι αρκετά φωτεινή και βλέπεις άνετα ακόμα και κάτω από τον ήλιο. Εκτός από τα W έχουμε την επιλογή για Bypass και έλεγχο θερμοκρασίας με Ni, Ti και SS σύρμα.


Έχει πολύ καλό βάρος και μου αρέσει πολύ το μέγεθος του, τον έχω κάνει σετ με τον Gear της OFRF και το μοντ μέσα στην παλάμη μου σχεδόν δεν φαίνεται. Κάθεται άνετα ατμοποιητής μέχρι 25mm χωρίς overhang. Μειονέκτημα στην εμφάνιση εδώ ότι το μοντάκι είναι μαύρο και ο πόλος ασημένιος οπότε με σκούρους ατμοποιητές το ασημένιο χρώμα του πόλου κάνει μπαμ.

Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή και θέλω να πιστεύω όπως το βλέπω ότι δεν θα ξεβάψει εύκολα. Τα σχέδια που έχει πάνω του βοηθάνε για να μην γλιστράει καθόλου από τα χέρια και νιώθεις μια σιγουριά όταν το κρατάς.

Εμφανισιακά για μένα κερδίζει σε σχέση με παρόμοια μοντ από άλλες εταιρείες που έχουμε δει. Η οθόνη στο κάτω μέρος είναι στο τέλειο μέγεθος και στο κατάλληλο σημείο για να πατάς τα κουμπιά με το ίδιο χέρι που το κρατάς και να βλέπεις τι κάνεις στην οθόνη.

Τα κουμπιά θέλουν λίγο παραπάνω πίεση αλλά ενώ δεν με χαλάει στο fire γιατί θέλω να υπάρχει αντίσταση στα άλλα δύο με ενοχλεί λίγο. Η συσκευή φυσικά κλειδώνει πατώντας και τα δύο κουμπιά (+,-) μαζί. Το κουμπί του fire δίνει αμέσως ρεύμα και δεν είχα κανένα missfire.

Στα πολύ θετικά τα σπειρώματα στο καπάκι για να βάλεις την μπαταρία είναι απίθανα και ξεβιδώνει με ένα δάχτυλο. Μείον όμως ότι σε μπαταρίες που έχω κάνει rewrap εγώ, η μπαταρία δεν βγαίνει μόνη της όταν το γυρίσεις προς τα κάτω αλλά θέλει να την τραβήξεις λίγο.

Από θέμα απόδοσης δεν έχω κάνενα παράπονο και η αυτονομία του είναι πολύ ικανοποιητική για αυτό που είναι.


Το sub ohm tank που έρχεται μαζί του είναι 25άρης με 4.5ml χωρητικότητα υγρού. Έρχεται με δύο αντιστάσεις, η μία μέσα στο τανκ είναι με μονό mesh στα 0.25Ω και μία με διπλό mesh στα 0.2Ω. Έρχεται με ένα στυλ 810 drip tip αλλά παίρνει 510 κανονικά και το καπάκι ανοίγει συρταρωτά για την αναπλήρωση του υγρού.

Τρελά ντουμάνια. Στην πρώτη εκπνοή ξαφνιάστηκα, πολύ παραπάνω από ότι συνήθως. Σε χαλαρή τζούρα στα 70W και βγάζει τρελά σύννεφα.

Δεν έχει γεύση όμως. Τον δοκίμασα με γλυκά υγρά που συνήθως εκεί τα πάνε καλά τέτοιοι ατμοποιητές αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ άτονο. Έχω δοκιμάσει καλύτερους από αυτόν και μακάρι να έρθει Ελλάδα το μοντ και χωρίς τον ατμοποιητή.


Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Rincoe Mechman 80W
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 12, 2019, 22:23 »
Πόσο να βγει Ελλάδα άραγε?
Αρκετά ενδιαφέρον mod.
Στην κατάλληλη εποχή για μένα που ψάχνω κάτι μαζεμένο σε μοντ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rincoe Mechman 80W
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 13, 2019, 12:33 »
Και σε μενα ενδιαφέρουσα πρόταση μου φαίνεται διότι εδω κ καιρό βρίσκομαι σε αναζήτηση tube με οθόνη.
Ποιός καλός άνθρωπος θα μας ενημερώσει όταν έρθει απο τα μέρη μας;;;

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Rincoe Mechman 80W
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 13, 2019, 13:04 »
Βλέπω σε ξένα site 48-53ντόλαρς. 
Λογικά κάπου στο 70άρι 80άρι θα βγει. 
Κρίμα, βγαίνω εκτός budget. Φαίνεται πολύ καλό ωστόσο

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Rincoe Mechman 80W
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 13, 2019, 13:13 »
Μπα, δεν νομίζω. Το διμπάταρο της ίδια εταιρείας έχει 50e.

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Rincoe Mechman 80W
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 13, 2019, 13:49 »
Αν βγει και αυτό στο 50ρικο ταμάμ θα είναι. 
Έρωτας με την πρώτη ματιά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12