vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, JohnDag, I.P, camber, manoslykos

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1245 στις: Δεκεμβρίου 02, 2020, 22:42 »
σε πρόσφατη τηλεφωνικη   επικοινωνία που είχα με την κοπελιά μου είπε ότι δεν πρόκειται να ξαναφέρουν, σε ερώτηση αν ψήνεται v3  δεν ξέρω μπορεί  ίσως

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1246 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 14:27 »
Αναφέρεσαι σε βάσεις V2?

Γιατι σε προσφατη επικοινωνία που είχα σχετικά με πινάκια μου είπαν πως τα περιμένουν καιρό τωρα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1247 στις: Δεκεμβρίου 03, 2020, 14:56 »
ρώτησα για jojo kit συγκεκριμένα το οποίο δεν πρόκειται να ξανάφέρει, βρήκα μόνο το τανκακι χωρις την καμπανα στο vape expert το οποίο παρήγγειλα μην τυχόν και σπάσει το δικό μου

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1248 στις: Δεκεμβρίου 04, 2020, 14:58 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Δημήτρη ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν το είχα σκεφτεί αυτό και παραγγειλα και εγώ ένα τανκακι για jojo kit από Vape experts.
Το είχα ψιλοσιγουρο οτι τα παιδιά στο atmistique θα είχαν πάντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2020, 20:12 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1249 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 12:42 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Είμαι κάτοχος του Eviva 2 εδώ και περίπου ένα χρόνο.  Πράγματι είναι ένας από τους αγαπημένους μου ατμοποιητές, τόσο σε λειτουργία (γεύση) όσο και σε πρακτικότητα (μηδεν διαρροές).  Το μόνο μου παράπονο ήταν η τζουρα του, που κάνει θόρυβο και δίνει μια αίσθηση ότι κάτι υπάρχει μέσα και "γρατσουνάει"  τον αέρα την ώρα που παίρνεις τζούρα (δεν ξερω πως αλλιως να το περιγράψω). Βέβαια είχα θέμα παρόμοιο με το v1, οπότε το αποδεχτηκα μιας και στο σύνολο δίνει εξαιρετική ατμιστική εμπειρία.

Για το λόγο αυτό όταν παρουσιάστηκε η ευκαιρία πριν κανένα μήνα, πήρα ένα δεύτερο.  Στον δεύτερο αυτό το "γρατσουνισμα" σχεδον δεν υπάρχει και πλέον ευχαριστιέμαι τον Eviva πειρσσότερο ακόμα και από τον IOU που ήταν ο αγαπημένος μου ατμοποιητής.  Το πρόβλημα, ομως, είναι πως δεν ευχαριστιέμαι πλέον τον πρώτο μου Eviva και έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα αυτό το γουργουρισμα.  

Υπάρχει κανεις άλλος με αυτό το θέμα, και κυριότερα, υπάρχει κάποια λύση??

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1250 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 13:44 »
Στους δύο eviva 2 που έχω και χρησιμοποιώ καθημερινά, δεν έχω αντιληφθεί κάποιο περίεργο θόρυβο από τον αέρα.
Δεν τον λύνεις να τσεκάρεις μέσα στη βάση αν έχει κανένα σκουπιδάκι, γρεζάκι ή κάτι παρόμοιο?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1251 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 13:57 »
Κι εγώ το ίδιο θα σου έλεγα, κάνε μια προσπάθεια να τον λύσεις γιατί ούτε κι εγώ έχω τέτοιο θέμα.
(δεν είναι κ fresia να τον πετάξεις, που λέει ο λόγος, στην ελιά )

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1252 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 14:08 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ότι δεν έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο μου δίνει ελπίδες ότι 'φτιάχνεται'.  

Η αλήθεια είναι πως προσπάθησα όλα τα εύκολα 'fix' όπως να αλλάξω πιν, ακόμα και την αντίσταση μου να την ανεβάσω και να την κατεβάσω αλλα τιποτα.

Για να λυθεί το deck απλά βγάζω τη βίδα στο πλάι? Υπάρχει στο νήμα κάποιος οδηγός ή φωτογραφία να ψάξω?

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1253 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 14:41 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ότι δεν έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο μου δίνει ελπίδες ότι 'φτιάχνεται'. 

Η αλήθεια είναι πως προσπάθησα όλα τα εύκολα 'fix' όπως να αλλάξω πιν, ακόμα και την αντίσταση μου να την ανεβάσω και να την κατεβάσω αλλα τιποτα.

Για να λυθεί το deck απλά βγάζω τη βίδα στο πλάι? Υπάρχει στο νήμα κάποιος οδηγός ή φωτογραφία να ψάξω?
Θα χρειαστείς κλειδακι Allen 0,9 mm


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 583
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1254 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 14:45 »
Την βίδα στο πλάι ( δεν ειναι βίδα ) μην την πειράζεις εσύ , μονο στο Atmistigue
Θα τον στείλεις εκεί ... και θα σου λύσουν το πρόβλημα σίγουρα!!!

[member=14664]george kotsopoulos[/member] γράφαμε ταυτόχρονα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2021, 14:52 από Ηρακλης »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1255 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 15:16 »
Ναι η αλήθεια είναι πως δε θα ηθελα να μπλεξω με τη βιδα (ξερω πως δεν είναι βιδα, γι'αυτό και δεν θέλω να το πειραξω  ;D ) και πλάκα πλάκα δεν είναι κακή ιδεά να την στείλω για ενα γενικό σερβις.  Η εμπειρία μου με αλλους ατμοποιητές είναι ότι γενικά αναγεννιουνται μετά από μια επίσκεψη στον κατασκευαστή.



Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1256 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 15:27 »
Όπως και να το κάνουμε, μια συνάντηση με τον δημιουργό, ανανεώνει (τουλάχιστον)!!!

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1257 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 23:07 »
Η βίδα αυτή κρατάει το πεεκ και είναι και ο αρνητικός πόλος. Αν θες να το βγάλεις απλά σημάδεψε ποιος πόλος είναι, βγάλε ας πούμε τό βιδακι ώστε να την βάλεις πάλι στον ίδιο πολο.Θα ξεβιδωσεις και τον θετικό πολο το βιδακι από κάτω στη βάση και με ένα κατσαβίδι θα το σπρωξεις προς τα πάνω. Μαζεύει αρκετό υγρό μέσα .Πρόσεχε τα ορινγκ που έχει. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1258 στις: Ιανουαρίου 05, 2021, 09:39 »
Επειδή το έχω κάνει στο παρελθόν στον πρώτο Eviva, το να βγάλεις το βιδακι και να αφαιρέσεις τον αρνητικό πόλο και το peek από μέσα (το ultem στον Eviva v2 δηλαδή ) δεν είναι δύσκολο. Το δύσκολο είναι να ξαναβάλεις το peek στη θέση του πάλι. Αυτό γιατί έχει περιμετρικά ένα oring το οποίο το "μασάει" η μεταλλική βάση καθώς εισχωρεί το peek μέσα στο μέταλλο.
Είναι ιδιαίτερα στενό το σημείο ανάμεσα στο peek και το μεταλλικό σπειρωμα της βάσης, εκεί δηλαδή που βιδώνει η καμπάνα και βλέπουμε και τα ανοίγματα της εισαγωγής του υγρού από το τανκ.
Το oring θα φαγωθεί με ότι συνεπάγεται αυτό στη μελλοντική στεγανοποίηση της βάσης.
Σκεφτείτε ότι βγάζοντας το peek, το oring πιέζεται αρκετά αφού το κενό είναι ιδιαίτερα στενό. Τοποθετώντας το peek πάλι μέσα στη βάση όμως, η "κορυφή" στο σπειρωμα αλλά και τα ανοίγματα του υγρού λειτουργούν σαν ξυράφι που ξυρίζουν περιμετρικά το oring. Οι γωνίες που κάνουν τα ανοίγματα του υγρού μπορούν ακόμα και να το κόψουν. Και όχι, ούτε η VG το αποτρέπει αυτό ούτε και κάποιας μορφής γρασσο. Απλώς θα βοηθήσουν στην είσοδο του peek. Το oring όμως δεν την γλιτώνει.

Γι αυτό θεωρώ και ότι ο κατασκευαστής έλεγε από εποχής Eviva v1 ότι δεν χρειάζεται/πρέπει να λύσουμε ποτέ τη βάση. Κι ότι αν απαιτηθεί καλό θα ήταν να παραλάβει τον ατμοποιητή ώστε να το κάνει ο ίδιος.
Προφανώς ο άνθρωπος έχει το κατάλληλο εργαλείο ώστε να ξαναβάλει το peek/ultem στη θέση του χωρίς να "μασήσει" το oring.

Δεν εχω λύσει ποτέ τον Eviva v2 ώστε να ξέρω αν είναι το ίδιο "σφιχτά" τα πράγματα με το ultem αλλά θα πρότεινα να το αποφύγετε. Ειδικά αν ο κατασκευαστής βρίσκεται μακρυά από τον τόπο κατοικίας σας..

Αποσυνδεδεμένος adespotos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1259 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 15:18 »
Καλησπερα σε ολους, μια ερωτησουλα μηπως ξερει κανεις. Εχω ενα παλιο εβιβα κ ενα v2 αλλα στο παλιο εχω χασει το πολο. Ρωτησα στα παιδια πανορμου αλλα δεν εχουν τπτ δυστυχως. Επειδη ο v2 ειναι ο καθημερινος μου κ ελεγα να παιξω τον παλιο με κεραμικο μηπως ξερετε που μπορω να βρω τετοιο πολο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy