vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 6 χρήστες
Aoratix, manoslykos, bloodlessz, Tazz, maprix, SuperSayian

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4770 στις: Απριλίου 28, 2021, 11:48 »
Καλά δεν έγινε και κανα τρελό hype και με τον γνήσιο, ψιλοαθόρυβα κυκλοφόρησε για τους περισσότερους αν εξαιρέσουμε όσους είχαν προϊόντα esg και τον παρακολουθούν. Ούτε τόσο συχνές δημοσιεύσεις και αναφορές υπήρχαν, ούτε και κανα τρελό λιβάνισμα για το άγιο δισκοπότηρο που έχουμε δει στο παρελθόν με πολλά και διάφορα. Και ευτυχώς που έγινε έτσι κατά τη γνώμη μου.
Προφανώς τα προβλήματα του κλώνου είναι λόγω κακής αντιγραφής, άλλωστε ποτέ στο παρελθόν δεν υπήρξε το παραμικρό ψεγάδι στους original esg.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Στο μεταξύ, για την τιμή των όπλων, τα έκανα τα παράπονά μου στην 2fdeal για το σαπάκι που πουλάνε και μου ζήτησαν βίντεο για να προχωρήσουν σε αντικατάσταση. Αν και τους εξήγησα ότι δεν μ' ενδιαφέρει να μου στείλουν άλλο ένα σκουπίδι της coppervape, πριν λίγο έλαβα αυτή την απάντηση:

We felt truly sorry you're not satisfy with the purchase.
We have forward the video to the factory, they have test their stock and not find the same problem, it's a special case.
They will provide the replacement deck asap, we will arrange shipment once get it.
Pls understand.

Ρε νοτ φάιντ δε σέιμ σε λέω   
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2021, 13:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4771 στις: Απριλίου 28, 2021, 13:05 »

Οκ αυτό με το hype που έγραψα ήταν υπερβολή ή μόνο εγώ το είδα έτσι,  
όταν ξεκίνησα το άτμισμα από τους πρώτους επισκευασιμους  ήταν ο skyline
που μου άρεσε τόσο πολύ που κατέληξα με τρεις coppervape που ήταν καλή αντιγραφή και τελικά στην συνέχεια κατάφερα να αποκτήσω και έναν μεταχειρισμένο γνήσιο.
Περίμενα πως αυτό θα είχε ανάλογη συνέχεια και στον R αλλά όχι.
Δεν έχω δοκιμάσει τον γνήσιο R αλλά πιστεύω ότι δεν ότι δεν θα έχει καμιά σχέση με τον κλώνο. Προς το παρόν η δυνατότητα αγοράς ενός γνήσιου βρίσκεται πιο μακριά και από την Κίνα.  


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4772 στις: Μαΐου 01, 2021, 22:18 »
2) ...μπλοκάρει το άνοιξε-κλείσε των υγρών.


Όταν προσπαθώ να ανοίξω τον αέρα και την τροφοδοσία των υγρών μετά από γέμισμα απαιτείται να πιέζω και προς τα κάτω γιατί διαφορετικά είναι κάπου σκαλωμένος και δεν γυρνάει με τίποτα.
Μετά από πολλές δοκιμές και ψάξιμο, διαπίστωσα ότι το πρόβλημα οφείλεται στο μαύρο oring στη φωτο. Αφού το αντικατέστησα με ένα λεπτότερο και με τη μισή διάμετρο -δοκίμασα πολλά αλλά ένα ταίριαξε που βρήκα από Narca- και το οποίο πέρασε με δυσκολία και σφιχτά στη θέση του, το πρόβλημα λύθηκε. Το άνοιξε-κλείσε των υγρών και του αέρα λειτουργεί όπως πρέπει, αβίαστα και με ασφάλεια, χωρίς διαρροές ή κάτι άλλο ανεπιθύμητο.
Το πρόβλημα με τα χαλαρά δισκάκια που είναι και το κυριότερο, δε νομίζω να λύνεται, το κενό που αφήνουν είναι εμφανές και στη φωτό.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4773 στις: Μαΐου 04, 2021, 15:08 »
Από το πρωί έχω στα χέρια μου και τον γνήσιο και κάνω συγκρίσεις. Σχετικά με το επίμαχο oring, δείτε στη φωτό, αριστερά το γνήσιο (πιο λεπτό oring δεν έχω ξανασυναντήσει σε κανένα ατμοποιητή), στη μέση αυτό που έχει ο κλώνος της coppervape και δεξιά αυτό που έβαλα εγώ και δουλεύει όπως στον γνήσιο χωρίς να μπλοκάρει το άνοιξε-κλείσε των υγρών.


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4774 στις: Μαΐου 04, 2021, 16:13 »
Αν ήταν το πρόβλημα μόνο τα o-rings του, δεν θα ενοχλούσε σχεδόν καθόλου. Λύνεται εύκολα. Το θέμα είναι αλλού. Στα airdisks. Αφού έχεις στα χέρια σου τον γνήσιο, μπορείς να δεις (με τα του γνήσιου) πού είναι το πρόβλημα; Ταιριάζουν (στον κλώνο) όπως θα έπρεπε; Τα χάλασαν (οι κινέζοι) στις διαστάσεις των airdisks; Είναι οι διαστάσεις της σχισμής στο κινέζικο deck ξεχειλωμένες;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4775 στις: Μαΐου 04, 2021, 16:36 »
Ισχύει τo τελευταίο που έγραψες Γιώργο, τα κλωνοδισκάκια ταιριάζουν μια χαρά στον γνήσιο και εφαρμόζουν άψογα. Αντιθέτως τα γνήσια επίσης δεν στέκονται στο ντεκ του κλώνου και πέφτουν. Φυσικά δεν ξέρω τι γίνεται με άλλους κλώνους. Πάντως κι αυτό το πρόβλημα με το oring στο οποίο αναφέρομαι δεν είναι αμελητέο, αν δεν αντικατασταθεί με το σωστό είναι πολύ σπαστικό το άνοιξε-κλείσε των υγρών έως αδύνατο κάποιες φορές. Πάντως με ίδιο στήσιμο, βαμβάκι και υγρό, δίπλα δίπλα που τους έχω δε βλέπω διαφορά στη γεύση και στη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4776 στις: Μαΐου 07, 2021, 16:33 »
Το λοιπόν, μου ήρθε γραφή για τον Ulton Skyline R, από χρήστες που τον αγόρασαν. Ο ατμοποιητής δουλεύει όπως πρέπει. Τα αεροδισκάκια κουμπώνουν σωστά, τα o-rings δεν δημιουργούν λειτουργικά προβλήματα. Διασταυρωμένο με 3 άτομα (χωρίς να έχω διασταυρώσει την αξιοπιστία των ίδιων των ατόμων όμως). 

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4777 στις: Μαΐου 07, 2021, 19:04 »
Την άλλη εβδομάδα θα τον έχω κ γω (της ULTON) προς επιβεβαίωση.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4778 στις: Ιουνίου 01, 2021, 21:04 »
Έχει δοκιμάσει κάποιος της sxk;

Αποσυνδεδεμένος fkyriazid

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4779 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2021, 21:19 »
Καλησπέρα σε όλους, καλό Χειμώνα  :-\

Έχει κανείς να μοιραστεί κάτι νεότερο για τον "νεότερο" κλώνο Skyline R? Της YFTK? ULTON? 

Με τρώει να αντικαταστήσω έναν παλιό Intake για RDL, η προηγούμενη αντίστοιχη μετάβαση από Ares 1 σε FEV 4.5 S+ κλώνο ήταν επιτυχημένη....

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4780 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2021, 05:54 »
Από Ulton δουλεύει μια χαρά, χωρίς προβλήματα με τα pin του αέρα.

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4781 στις: Οκτωβρίου 13, 2021, 21:54 »
[member=13664]Ribot[/member] και οποιοσδηποτε αλλος μια βοηθεια. Επαθα αυτο που εγραφες με το oring. Το αλλαξα γιατι χαθηκε και εκει που ανοιγοκλεινε τα υγρα και τον αερα ξαφνικα φρακαρε και δεν γυρναει με τιποτα ωστε να ευθυγραμμιστει και να το ανοιξω. Τι ψυγειο, τι καραβι αγιων εχει φυγει δεν μπορεις να φανταστεις  :wall: :wall: :angry_orange: :angry_orange:
Εσπασα 2 τζαμακια καθως ψευτικα. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω και αν υπαρχει κανα συμβατο τζαμακι; 2 ulton εμειναν

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4782 στις: Οκτωβρίου 14, 2021, 00:24 »
Όποια προσπάθεια κάνεις να είναι χωρίς το τζαμάκι φορεμένο, με αρκετή πίεση μετά σε όλο το τανκ από πάνω, λίγο δεξιά, λίγο αριστερά, θα καταφέρεις να το απελευθερώσεις. Αυτό το oring που χρειάζεσαι, το έχω σε φωτό παραπάνω, αλλά είναι δύσκολο να βρεθεί. Έχω άπειρα orings αλλά όχι αυτό το γαμήδι. Μόνο ο κλωνο-ulton δουλεύει σωστά, όλοι οι άλλοι είναι σκουπιδαριό δυστυχώς. :(

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4783 στις: Οκτωβρίου 14, 2021, 00:32 »
Ρε συ τον ulton εχω και στο πλυσιμο χαθηκε, λογικα μεσα στο νεροχυτη. Εβαλα ενα μικρο, το ψιλοξεχυλωσα δηλαδη για να λεπτυνει και δουλευε. Ελα που κατι επαθε και κολλησε. Μια χαρα δουλευε πριν το χασω. Εχω κοψει τα δαχτυλα μου σε 10 μεριες. Δεν μπορεις να φανταστεις 3 ωρες και τιποτα. Μαλλον μπορεις γιατι το εχεις παθει

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click
Αν ανοιξει θα παραγγειλω αυθεντικα spares που ειναι λογικη τιμη 4€. Τζαμακι 17€ :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2021, 13:33 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4784 στις: Οκτωβρίου 14, 2021, 10:17 »
Εβαλα ενα μικρο, το ψιλοξεχυλωσα δηλαδη για να λεπτυνει και δουλευε. Ελα που κατι επαθε και κολλησε. Μια χαρα δουλευε πριν το χασω.
Ήταν θέμα χρόνου να συμβεί κι ας δούλευε αρχικά καλά, κάποια στιγμή μαγκώνει ανάμεσα στην καμπάνα και το ντεκ και μπλοκάρει το σύστημα, αυτό έχω διαπιστώσει εγώ. Εκεί χρειάζεται οπωσδήποτε το δικό του, το λεπτό. Δε ξέρω αν μπορείς να πάρεις αυθεντικά spares, παλιότερα έπρεπε να δηλώσεις serial number, ίσως αυτό να μην είναι προαπαιτούμενο πλέον. Όπως και να 'χει, καλή τύχη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180226 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8250 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12