vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 4 χρήστες
patz, Milarepa, JohnDag, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Είδα ότι κάποιοι έχετε πάρει τον Purity.
Τί άποψη έχετε μέχρι τώρα; αξίζει να μπω σε έξοδα ή να μείνω με True, md?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είναι απαραίτητα κάποια αναβάθμιση. Μπορείς να μείνεις σε αυτούς που έχεις.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας

Μετα απο ενα μήνα και κατι χρήσης του purity, εχει γίνει ο βασικός μου ατμοποιητης. Μου αρεσει και με εχει βολεψει πολυ.

Θετικά
  • Πολυ καλη τροφοδοσία και παραδόξως δεν καταναλώνει πολύ
  • Εύκολο στήσιμο
  • Πανεύκολο άνοιγμα του deck (οπότε ελέγχεις για πλάκα)
  • Όμορφος (για μενα τουλάχιστον)
  • Πολυ Καλη ποιοτητα κατασκευής
  • Δεύτερο τζαμακι στην συσκευασια (δεν επανέλαβαν το λάθος του gate)
  • καλή, αθόρυβη και smooth τζούρα
  • καλή γεύση (δεν ειμαι ο πλεον κατάλληλος για να αξιολογήσω αυτό, αφού συνήθως κάνω βάση ή πολύ αραιωμένα αρώματα)
  • Πάρα πολλές επιλογές αέρα. Όλες τσιγαρισιες. Θα βρεις σίγουρα την τζούρα που θελεις.
  • Το σύστημα ροής υγρών ειναι καλό και δουλεύει
Αρνητικά
  • Ίσως σε βάθος χρόνου να χαλάσει το δαχτυλίδι που ασφαλίζει το καπάκι αναπλήρωσης ή οι προεξοχές που κρατάνε το deck με το tank. Αυτό βέβαια ειναι εικασία δικια μου και μονο ο χρόνος θα δείξει, σε γενικές ή ποιότητα κατασκευής ειναι άριστη.
  • Τις ζέστες μέρες με 26ga μου εχει ζεσταθεί μερικές φορές σε συνεχόμενες τζούρες. Με 28ga δεν ζεσταίνεται.

Συγκριτικά με τον true, μου αρεσει περισσότερο ο Purity, αλλά πότε δεν με βόλεψε πολύ ο true (μάλλον δεν εχω βρει κατάλληλο drip-tip).
MD δεν έχω για να συγκρίνω.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Μεγαλη αποκαλυψη για μετα και ανελπιστη χαρα μετα απο τους purity, md,leto mtl, glaz mini ειναι ο ares 2! Πολυ καλη γευση, smooth τζουρα αθορυβη και τα εργαλεια στο πακετο ολα τα λεφτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο ενα μήνα και κατι χρήσης του purity, εχει γίνει ο βασικός μου ατμοποιητης. Μου αρεσει και με εχει βολεψει πολυ.

Θετικά
  • Πολυ καλη τροφοδοσία και παραδόξως δεν καταναλώνει πολύ
  • Εύκολο στήσιμο
  • Πανεύκολο άνοιγμα του deck (οπότε ελέγχεις για πλάκα)
  • Όμορφος (για μενα τουλάχιστον)
  • Πολυ Καλη ποιοτητα κατασκευής
  • Δεύτερο τζαμακι στην συσκευασια (δεν επανέλαβαν το λάθος του gate)
  • καλή, αθόρυβη και smooth τζούρα
  • καλή γεύση (δεν ειμαι ο πλεον κατάλληλος για να αξιολογήσω αυτό, αφού συνήθως κάνω βάση ή πολύ αραιωμένα αρώματα)
  • Πάρα πολλές επιλογές αέρα. Όλες τσιγαρισιες. Θα βρεις σίγουρα την τζούρα που θελεις.
  • Το σύστημα ροής υγρών ειναι καλό και δουλεύει
Αρνητικά
  • Ίσως σε βάθος χρόνου να χαλάσει το δαχτυλίδι που ασφαλίζει το καπάκι αναπλήρωσης ή οι προεξοχές που κρατάνε το deck με το tank. Αυτό βέβαια ειναι εικασία δικια μου και μονο ο χρόνος θα δείξει, σε γενικές ή ποιότητα κατασκευής ειναι άριστη.
  • Τις ζέστες μέρες με 26ga μου εχει ζεσταθεί μερικές φορές σε συνεχόμενες τζούρες. Με 28ga δεν ζεσταίνεται.

Συγκριτικά με τον true, μου αρεσει περισσότερο ο Purity, αλλά πότε δεν με βόλεψε πολύ ο true (μάλλον δεν εχω βρει κατάλληλο drip-tip).
MD δεν έχω για να συγκρίνω.
Πολύ ωραία κ λεπτομερής περιγραφή.
Μία δοκιμή, αν μου δοθεί η ευκαιρία, θα την κάνω.
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Έχω τον glaz mini φοβερός με καλή σφιχτή τζουρα, γεύση και χωρίς διαρροές. Σκέφτομαι και τον Ares 2.,από τζουρα, γεύση, διαρροές έχουμε καμία γνώμη και αν ναι τον 22 ή τον 24;

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα κι εγώ τον Glaz Mini MTL RTA.
Μα τον Τουτάτις :o
Μου φύγανε τα μάγουλα :o
MTL κάνω, δεν είμαι του πνευμονικού, ούτε του γιαλαντζί πνευμονικού. Αλλά...
Τι είναι ετούτος ορέ;
Θα τον κρατήσω σαν μέτρο σύγκρισης, στους MTL που παραείναι πολύ σφιχτοί για μένα. Για φαντάσου, δεν περίμενα να το πω αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2020, 10:25 από Giorgos F »

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Έχω τον ares 2 στα 22mm  και μπορώ να πώ ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Γευσάτος, εύκολο στήσιμο, σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα.Διαρροές ελάχιστες εώς καθόλου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Πόσο σφιχτή??? :o
χαχαχα... :D Τρόμαξε το μάτι μου με αυτόν τον Glaz, και θα αρχίσω να ρωτάω αν ο κάθε MTL που δεν έχω δοκιμάσει, είναι έτσι.
Σκιάχτηκα :o

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Έχει 6 οπές.Εγώ το έχω τέρμα ανοιχτό

Πήρα πρόσφατα και τον Glaz και τον Ares 2 τον 24άρη.
Ο Glaz στο τέρμα ανοιχτό, είναι σφιχτός. Κάτι σαν τον Ehpro true αλλά ακόμα πιο σφιχτός.
Ο Ares 2 είναι περισσότερο παραμετροποιήσιμος και στο τέρμα ανοιχτό δίνει και σφιχτή πνευμονική.
Μεταξύ των 2, προτιμώ σαφώς τον Ares 2, παρόλο που κι ο Glaz αξίζει τα λεφτά του.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click



Έχω τον glaz mini φοβερός με καλή σφιχτή τζουρα, γεύση και χωρίς διαρροές. Σκέφτομαι και τον Ares 2.,από τζουρα, γεύση, διαρροές έχουμε καμία γνώμη και αν ναι τον 22 ή τον 24;
Να πάρεις και τον Ares 2. Καλύτερη γεύση από τον Glaz, πολύ περισσότερες ρυθμίσεις αέρα, αναπλήρωση υγρών πανεύκολη (συρώμενο top cap σαν του Zlide). Προτίμησα τον 24άρη γιατί χωράει τα διπλά ml και δείχνει και "πιο" ατμο βρε παιδί μου! :cigar:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2020, 01:07 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Εξαιρετικός ο Ares 2. Τον αγόρασα ως πρόχειρο για τις καθημερινές "εξορμήσεις" και πλέον είναι σε καθημερινό ροτέισον  :respect:

Αποσυνδεδεμένος PTMARKET

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στο forum εγώ, αλλά παλιός στο άτμισμα από την εποχή της Nobaco με τα σφουγκαράκια και τα φυτίλια(2010).  Όλα αυτά τα χρόνια έχουν περάσει πάρα πολλοί ατμοποιητές από τα χέρια μου και ειδικά τα τελευταία χρόνια με την έκρηξη παραγωγής νέων MTL.  Τελευταία αγόρασα τον ARES 2 22mm και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από τη γεύση του και από την ευκολία που προσφέρει σαν σύνολο.  Εκείνον όμως που δεν αφήνω από τα χέρια μου τα τελευταία 2,5 χρόνια και στον οποίο βρήκα τη καλύτερη γεύση κατ'εμένα στα υγρά που κάνω, μόνο καπνικά, είναι ένας ατμοποιητής που προέκυψε χρησιμοποιώντας το ντεκ του berseker mini στην αρχή και μετά του νέου berseker mini 1.5 με το πάνω μέρος του GALAXIES και το buble τζαμάκι του των 5ml. Στείνω με superfine mtl fused clapton της vandyvape ni80 6wraps 32ga 38ga μου βγαίνει περίπου στο 1.25 Ω. Το αποτέλεσμα γεύσης και η εμπειρία τζούρας είναι ότι καλύτερο έχω πάρει δοκιμάζοντας  παρα πολλους ατμοποιητές τα τελευταία χρόνια. Το αφήνω εδώ σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος rakiracer

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
κατι αναλογο κανω και εγω .deck απο  berserker mini και καμπανα απο  diamond με τζαμι απο nautilus x.παει μπαλα!!η καμπανα του diamond ειναι πιο μικρη και κωνικη στο πανω μερος  της.
Μου δινει καλυτερη γευση και με το γεμισμα απο πανω δεν εχω ποτε διαροες , ενω με την original καμπανα γεμιζα μονο απο κατω!!
Βρηκα χρηση για τον diamond που με ειχε απογωιτευσει....


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2020, 20:58 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084045 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 51 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos