vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 8 χρήστες
Koggiot, Tsimio, dkostas, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #450 στις: Μαΐου 01, 2016, 01:32 »
Νομίζω πως σε ενα μοντ αξίας 35 ευρώ δεν έπρεπε να μας νοιάζει η βαφή αλλά η πλακέτα...

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #451 στις: Μαΐου 01, 2016, 07:03 »
βασικα εδω ισχυει αυτο που οταν εχεις ενα καλο τρακαρισμα και δεν εχεις παθει τιποτα κοιτας το αμαξι και κλαις...
αφου η πλακετα ειναι οκ, κοιταμε το κουμπι, το 0.1 w κτλ

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #452 στις: Μαΐου 01, 2016, 09:45 »
Αν οντως η βαφη εχει θεμα, τοτε ειναι αρνητικο στοιχειο. Η τιμη δεν αποτελει καμια δικαιολογια. Και δεν ειναι ασημαντο, εχει να κανει με την εξωτερικη εικονα του μοντ. Μη προσπαθουμε τωρα να τα δικαιολογουμε ολα. Καλα εκανε το μελος και το ανεφερε και απορω που δεν το ανεφεραν και περισσοτεροι απο 2-3. Πολυ χρησιμοτερο βρηκα το ποστ του, απο τις 2000 διαφορετικες φωτο που ανεβηκαν με ολους τους δυνατους συνδυασμους με ατμο και απο ολες τις γωνιες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2016, 09:50 από caros »

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #453 στις: Μαΐου 01, 2016, 09:47 »
ναι οκ συμφωνω απολυτα οτι αυτο που μας ενδιαφερει ειναι η πλακετα κτλ απλα το θεμα μου προσωπικα ειναι οτι επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να αγοραζω μοντακια συνεχεια θα ηθελα αυτο που θα εχω καθε φορα να ειναι κομπλε τωρα αν αυτο θεωρειτε παραξενια τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #454 στις: Μαΐου 01, 2016, 10:06 »
δικιο εχεις φιλε μου και σε νιωθω αλλα μιλαμε για ενα μοντακι που οι περισσοτεροι το πηραμε 27 28 ευρω και τυγχανει να εχει πολυ καλη πλακετα πολυ καλα ρευματα ειναι στιβαρο ταχει σχεδον ολα και σαυτα τα λεφτα..εγω στη θεση σου πραγματικα θα το μαυριζα κιαλλο που λεει ο λογος..αν ηθελες αξιοπιστια και ειναι κ το πρωτο σου μοντ μαλλον επρεπε να το ξανασκεφτεις και να παρεις ενα vtc mini

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #455 στις: Μαΐου 01, 2016, 10:13 »
όχι ρε παιδιά δεν δικαιολογείται λόγο τις τιμής του να γίνετε έτσι μέσα σε λίγες μέρες
εννοείτε ότι πρέπει να τα δείχνουν
και εννοείτε ότι πρέπει να τα πάνε για αντικατάσταση
δεν πρόκειται να βάλω θήκη και ελπίζω να είναι λίγα τα κομμάτια που θα έχουν αυτό το πρόβλημα και να τα αντικαταστήσουν

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #456 στις: Μαΐου 01, 2016, 10:22 »
Εννοείται ότι δεν υπάρχει δικαιολογία λόγω τιμής. Αν ήταν κάποιο κλωνοmod θα υπήρχε δικαιολογία.....
Πάντως και το vtc mini δεν τα πάει καθόλου καλά στο θέμα βαφής. Αλλά το θέμα δεν αποτελεί αποκλειστικά και μόνο προνόμιο της eleaf-Joyetech κλπ.......

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #457 στις: Μαΐου 01, 2016, 10:30 »
δικιο εχεις φιλε μου και σε νιωθω αλλα μιλαμε για ενα μοντακι που οι περισσοτεροι το πηραμε 27 28 ευρω και τυγχανει να εχει πολυ καλη πλακετα πολυ καλα ρευματα ειναι στιβαρο ταχει σχεδον ολα και σαυτα τα λεφτα..εγω στη θεση σου πραγματικα θα το μαυριζα κιαλλο που λεει ο λογος..αν ηθελες αξιοπιστια και ειναι κ το πρωτο σου μοντ μαλλον επρεπε να το ξανασκεφτεις και να παρεις ενα vtc mini

φιλε μου δεν ειναι το πρωτο μου μοντακι και το vtc mini το εχω.ειμαι στο η.τ. 10 μηνες και εχω ηδη 4 μοντακια αλλα το θεμα ειναι οπως αναφερει και ο tem οτι δεν υπαρχει δικαιολογια λογω τιμης και επισης οτι δεν ειναι κλωνος κτλ.προσωπικα το πηρα απο vapeland και μετα τις γιορτες θα επικοινωνησω να δω τι θα μου πουν

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #458 στις: Μαΐου 01, 2016, 11:17 »
αν οντως εχει μια τοσο καλη πλακετα το μοντακι σε συνδιασμο με αυτα που προσφερει και το μεγεθος του ειναι κριμα το αρνητικο του να ειναι η βαφη...........ας το χρεωναν 5$ που λεει ο λογος παραπανω και να ηταν αψογο.κραταω μια επιφυλαξη γιατι δεν εχω δει αναλογα σχολια απο τους πρωτους κατοχους του μοντ,για καποια ψιλοπροβληματικα κομματια.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #459 στις: Μαΐου 01, 2016, 11:18 »
Xρόνια πολλά με υγεία σε όλο τον κόσμο. :bye:

Τάσο και βέβαια πρέπει να επικοινωνήσεις και να απαιτήσεις να στο αντικαταστήσουν γιατί δεν είναι κάτι φυσιολογικό.

Η φθορά αυτή θα ήταν φυσιολογική σε μοντάκι δύο χρόνων και με σκληρή χρήση και όχι δύο εβδομάδων.

Εγώ θα τους το πήγαινα πίσω για αντικατάσταση χθες. ;D

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #460 στις: Μαΐου 01, 2016, 11:22 »
Εκτός από το γεγονός οτι συμφωνώ πλήρως πως δεν υπάρχει δικαιολογία,
θα έλεγα πως και για τα ρεύματά του και την αξιοπιστία του και όλα
καλό θα ήταν να περιμένουμε 2-3 μήνες τουλάχιστον να το δούμε πιο σφαιρικά.
Δεν έχει προλάβει να δοκιμαστεί πλήρως και σε όλες τις συνθήκες (έλεγχο θερμοκρασίας, "περίεργα" σύρματα, κλπ.)
τουλάχιστον όχι τόσο διεξοδικά όσο το VTC Mini με το οποίο κάνετε συγκρίσεις
και το οποίο το έχουμε "σκίσει" στις δοκιμές και ξέρουμε μέχρι και τη διάμετρο της κάθε βίδας...

Only time can tell...  :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #461 στις: Μαΐου 01, 2016, 15:25 »
καλα δικιο εχετε αλλα νταξει για τα λεφτα του ρε παιδια μην λεμε οτι θεμε.ειναι πολυ καλο και δικαιολογει καποια σφαλματακια ετσι?και αποτι βλεπω λιγα ειναι τα κομματια που μαυρισαν αναλογικα αρα κατι παιζει εκει

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #462 στις: Μαΐου 01, 2016, 23:55 »
Αφού ευχηθώ χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη, να πω ότι μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης δεν βρήκα κάτι να με προβληματίζει πέρα από το χάσιμο 0,1 Watt όταν βάζεις βγάζεις ατμοποιητή. Το έχω δουλέψει μόνο με SS, σε power mode και σε έλεγχο θερμοκρασίας με πολύ καλά αποτελέσματα.Το mod που είχα, Evic Vtc Mini.
Πιο κάτω φωτογραφίες με το Vtc mini και επάνω κλώνος Kayfun 3.1 ES, και στο Pico κλώνος Kayfun Lite + V2 με Bell Cup.(Στην τρίτη φωτογραφία άλλαξα τους Kayfun)

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #463 στις: Μαΐου 02, 2016, 01:52 »
Ναι η τιμή δεν είναι δικαιολογία και απο το pico έχετε – έχουμε απαιτήσεις να μας δώσει τα πάντα με τα 35 ευρώ λες και κρατάμε DNA στα χέρια μας.
Το ότι κατά καιρούς έχουν φάει κράξιμο χρήστες του φόρουμ που έκαναν παράπονα για βαφές που είναι κακής ποιότητας σε μοντάκια και ατμοποιητές και όλοι έπεφταν πάνω τους και τους έλεγαν την αγαπημένη ατάκα "μην έχεις απαιτήσεις απο μοντάκι – ατμοποιητή αξίας χ."

Άν δεν κάνω λάθος όταν προσπαθούσαμε να συζητήσουμε το πρόβλημα του 0.1 watt εκεί έπεσε κράξιμο θυμάμαι καλά; Και μάλιστα το κάναμε τόσο μεγάλο θέμα για 0.1 watt σωστά;


Στο θέμα του tron τα ίδια λέγατε – λέγαμε νομίζω;
Εκεί δεν υπήρχαν απαιτήσεις;
Πρόσφατο μήνυμα στο θέμα του cubis που αναφέρει για αξίας ατμοποιητή 30 ευρώ και ότι δεν είναι kayfun (sorry Thorin αλλά είσαι το πρόσφατο παράδειγμα μου)


Για τα μοντάκια της Smok που είναι και ακριβότερα ούτε εκεί έπρεπε να έχουμε απαιτήσεις σωστά;


Στο θέμα του vtc αξίας 70 ευρώ το κράξιμο πάει σύννεφο σε όποιον κάνει παράπονα για την μέτρηση της αντίστασης και ότι να μην έχει απαιτήσεις απο μοντάκι αξίας χ τιμής. Για την βαφή να πω;


Παρ όλα αυτά απο το pico περιμένουμε να μας σηκώσει πύραυλο!

Σηκώνω τα χέρια ψηλά και παραιτούμαι.


@t@sos με συγχωρείς δεν είχα σκοπό να σε κατηγορήσω αλλά προσωπικά δεν θα κοιτούσα το θέμα του μετάλλου αλλά το τι αποδώσεις μπορεί να μου δώσει, πάντως αν σε επηρεάζει τόσο πολύ πάρε ένα τηλ το μαγαζί που το αγόρασες να δούμε τι δικαιολογία θα σου πουν;


Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη με υγεία και χαρά!

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #464 στις: Μαΐου 02, 2016, 02:06 »
Εγω προσωπικα για τα 20 ευρω που το πληρωσα σημερα από fasttech δεν εχω απαιτησεις και δεν θα χαλαστω αν ξεβαφει η γρατζουνιέται ,αρκει να δουλευει εσωτερικα σωστα,στην χειρoτερη παιρνω  ένα κοματακι-ρεταλι  μεμβρανη από μαγαζι Car wraping φιλου και το κανω ανθρακονημα-ροζ-μοβ-λιλα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2016, 02:37 από valsam »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180630 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12