vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 8 χρήστες
Chris66, Tazz, manoslykos, Jorge, dkostas, kostasklf, Koggiot, Tsimio

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #300 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:57 »
Θα παίξεις σε όσα watt σου δίνει τα αντίστοιχα volt.
Αν σε ευχαριστεί να ατμνίζεις σε τόσα volt, αυτό δεν αλλάζει από μοντ σε μοντ.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #301 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:23 »

Έχει στραβή οθόνη ή μου φαίνεται;

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #302 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:42 »
σταβη οχι αλλα δεν ειναι κετραρισμενη, θελει ενα κλικ μαλλον προς τα κατω , αλλα και παλι ολα καλα κανενα προβλημα!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #303 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:05 »
καλά ότι μας πιάνει βιασύνη στα καλά καθούμενα είναι γεγονός :idiot1:
δεν έχω πρόβλημα όμως με το μαύρο αφού αυτό είχα παραγγείλει πρώτα από ft μετά ακύρωσα και έβαλα ασημί στην ecig και σήμερα ακύρωσα και έβαλα μαύρο για να τελειώνουμε με αυτήν την ιστορία

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:07 »
Πολύ σταθερό σε βλέπω στις αποφάσεις σου.
Στις εκλογές μην πας.
Κάτσε σπίτι.
:lotpot:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:34 »
https://www.fasttech.com/products/4670409
Έτοιμη και η θηκούλα!


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:41 »
τα κουμπιά προεξέχουν από κάτω η μου φαίνεται? :hmmm:

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:01 »
παιδια δεν ειδα καπου να το γραφεται

μπορουμε να φορτησουμε απο το usb κατευθειαν?
η πρεπει να βγαλουμε την μπαταρια για να την φορτισουμε?

εντιτ το βρηκα στο βιντεο.

να ρωτησω παιδια το fire button ειναι αντοχης?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 14:12 από postfire »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:29 »
Μπορείς να φορτίσεις τη μπαταρία από το usb. 
Σίγουρα είναι καλύτερο να φορτίζει σε φορτιστή, αλλά φορτίζει αξιοπρεπώς και μέσα στο μοντάκι. 

Οσο για την περί αντοχής ερώτηση, φρονώ ότι μετά από λίγους μήνες θα έχουμε απάντηση να σου δώσουμε. Το πιο παλιό κουμπί στα χέρια συνατμιστή είναι μόλις λίγων ημερών. Σύντομο το διάστημα για chrash test

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:30 »
τα κουμπιά προεξέχουν από κάτω η μου φαίνεται? :hmmm:
Έτσι όπως το βλέπω και γω Κώστα,μπορεί όντως λίγο να προεξέχουν.Αλλά δεν πειράζει..ούτως η άλλως αυτή θα φοριέται μόνο παραλία,και γι αυτό πήρα και αυτό το μοντάκι...άντε και καλές βουτιές βρε.. :boat:

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:50 »
Μπορείς να φορτίσεις τη μπαταρία από το usb.
Σίγουρα είναι καλύτερο να φορτίζει σε φορτιστή, αλλά φορτίζει αξιοπρεπώς και μέσα στο μοντάκι.

Οσο για την περί αντοχής ερώτηση, φρονώ ότι μετά από λίγους μήνες θα έχουμε απάντηση να σου δώσουμε. Το πιο παλιό κουμπί στα χέρια συνατμιστή είναι μόλις λίγων ημερών. Σύντομο το διάστημα για chrash test

ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 21, 2016, 15:07 »
Εκτός των άλλων μου έχει κάνει εντύπωση η διαχείριση ενέργειας της μπαταρίας παιδιά, καταναλώνει πολύ λίγο τελικά. Με έλεγχο θερμοκρασίας, στα 12,8W με αντίσταση 0,43Ω ss316L 26ag της UD στους 185c και μου έβγαλε όλη τη μέρα χθες (από πρωί ως πολύ αργά το βράδυ), περίπου 7,5ml υγρό, με μια efest 3000mAh. Σήμερα το ξεκίνησα με τη γνωστή Panasonic NCR18650B 3400mAh και από ότι δείχνει θα πάει το ίδιο καλά.

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 21, 2016, 15:24 »
Κωδικός: Where is the symmetry, οέο?  :eyesplash:

All in all, το Pico kit είναι μια πολύ καλή αγορά.

Τα σημεία που θεωρώ σημαντικά:

Ποσιτιφς

Μέγεθος-εργονομία-βάρος-υλικά- σχεδιασμός!: Πολύ καλό
Ρεύματα: Σε watt και TC nickel 200 που το δοκίμασα αποδίδει εξαιρετικά
Κουμπιά: Δείχνουν καλά και αξιόπιστα, δεν έχει προβλήματα με misfires, μηδενικός θόρυβος-τριξίματα
Ελεγχος watt σε ΤC mode
Αναβαθμίσιμο: Αυτό είναι πλεονέκτημα ΜΟΝΟ αν βγουν και αναβαθμίσεις στην συνέχεια


Νεγκατιφς

Το μενού και ο χειρισμός ειδικά τα shortcuts είναι κάπως κουραστικά. Ανοιχτό-κλειστό, δυο κουμπία ένα κουμπί πάνω και fire, κάτω και fire, πέντε κλίκ, τέσσερα κλίκ, τρείς και παρ’ τα μύδια μου. Τα μαθαίνεις, δεν λέω άλλα….


Το step, στην αλλαγή watt, temp,  επιταχύνει υπερβολικά. Χρήσιμο αν χρονομετράς σε ριβγιού το 1-75 watt, αρνητική χρησιμότητα σε πραγματική χρήση.

Στην πρώτη μέρα, πρώτο βιδωμα μου γρατζουνιστηκε λιγο ο πόλος. Ίσως είχε κανα γρέζι ο ατμοποιητής που δοκίμασα άλλα…… Χμ…..


Και τώρα πάμε στο σημαντικότερο πρόβλημα: Melo 3 Mini

Αναρωτιέμαι αν την σχεδιαστική ομάδα της eleaf, άλλα και τους φίλους ριβγιουερς αν τους βάφτισε τυφλός παππάς. Να εξηγήσω:

Δοκιμάζοντας αρχικά το πίκο με τον Rose v2 stumpy μου άρεσε αισθητικά πάρα πολύ. Οταν δοκίμασα τον παρεχόμενο melo KATI δεν μου καθόταν καλά απο αισθητικής πλευράς, πράγμα περιέργο για κάτι που πωλείται ως σετ. Δεν μου πήρε και πολύ να καταλάβω το πρόβλημα. Όλες οι γραμμές είναι “ασύμετρες”.

Δεν υπαρχει επιφάνεια, δαχτυλίδι, γραμμη που να έρχεται σε συντονισμό με το υπόλοιπο. Το καθένα έχει ένα δικό του μέγεθος και τίποτα δεν έρχεται φάτσα με κάτι άλλο. Μέχρι και τα χαράγματα στο top cap του melo ειναι πιο χοντρά απο αυτά του battery pack. To πάνω oring λεπτό, το κάτω χοντρό. Η εισαγωγή αέρα πιο κάτω απο το batterry cap… κλπ κλπ κλπ. Πάρτε 5 λεπτά και κοιτάξτε τις σχεδιαστικές γραμμές και....what is seen may never be unseen....


Οπτικά, ο melo 3 για μένα αποτελεί ένα σχεδιαστικό δράμα. Και αυτό που το κάνει χειρότερο είναι ότι το mod, είναι καλοσχεδιασμένο, απλώς σχεδιαστικά και αισθητικά δεν συντονίζεται (για μένα) με τον παρεχόμενο ατμοποιητη.

Στο λειτουργικό κομμάτι τώρα: Ο αέρας δεν κλείνει τελείως.
Με τις ccell κεφαλές tou vaporesso παίζει καταπληκτικά
Το συστημα του αέρα για μένα είναι και αντιαισθητικό (δεν καταλαβαινω τι το κρυφό έχει, είναι ένα γιγαντιαίο διακενο) και δεν δουλευει καλά, καθώς ούτε κλείνει τελείως, ούτε σου έχει μια οπτική αναφορά για το πόσο ανοιχτός ή κλείστος είναι.

Ώντας MTLer δεν νομίζω ότι μπορώ να τον κρίνω σαν ατμοποιητή.


To conclude: 4/5 stars. Ίσως το καλύτερο πακέτο της αγοράς αυτή την στιγμή. Θα ήθελα να δω έναν καλύτερο ατμοποιητή, κεραμικες κεφαλές, και κεφαλές για MTL (στοματικές) τζούρες.


Αυτό που μένει να διευκρινιστεί είναι η αντοχή του στον χρόνο.


Φιλικά,
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 15:33 από sertikos »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 21, 2016, 17:09 »
Κάνοντας κάποιες δοκιμές προκειμένου να βρώ έναν τρόπο να μην αλλάζουν τα watt (..και η ομικότητα σε ίδια αντίσταση), κάθε φορά που αλλάζω ατμοποιητή επάνω στο μοντάκι (..εγώ προσωπικά εναλλάσω διαρκώς γεύσεις), βρήκα (..τουλάχιστον στο δικό μου) ..ότι, αν πριν αλλάξω ατμοποιητή ξεβιδώσω το καπάκι της μπαταρίας (..δηλαδή να μην έχει ρεύμα) ..βάλω τον καινούριο ατμοποιητή πάνω ..και μετά ξαναβιδώσω το καπάκι ...η ομικότητα και τα watt, δεν αλλάζουν.

Σίγουρα και δεν είναι σοβαρό θεματάκι να αλλάξει κάποιος και από κάτω τα watt (..όχι όμως και το 0.01 διαφορετικό κάποιες φορές ohm), αλλά εμένα με βόλεψε καλύτερα ..και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 21, 2016, 17:29 »
Είναι μικρό, είναι όμορφο, δουλεύει καλά (σε Power που το δοκίμασα). Το κουμπί του έχει έναν απαλό "μουντό" ήχο κλικ που μου αρέσει και δείχνει ότι θα κρατήσει.
Για όσους προτιμούν τον Ναυτίλο για ατμοποιητή, προτείνω τον Kabuki clone που παίρνει τις αντιστάσεις του Ναυτίλου.
Τέλειος συνδυασμός!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8328 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12