vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 6 χρήστες
maprix, tasos1976, Jorge, Aoratix, Nikrom, mfk

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής (γνήσιος) εμφανίζεται σε αγγελίες κατά καιρούς σε τιμή (αρκετά) κάτω των 50€.  Αναρωτιέμαι αν αξίζει να πάρει κανεις καινούργιο τον κλώνο του.

Αποσυνδεδεμένος thodoris20vt

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Οταν προκειται για Vapor Giant για εμενα μονοδρομος αποτελει η Ulton. Ειναι πραγματικα 1:1 με τους αυθεντικους σε σημειο που αν λυσεις γνησιο και Ulton και απλωσεις τα parts στο τραπεζι καλη τυχη αν βρεις ποιο ειναι ποιο.. Επισης ανταλλακτικα και εξτρα γνησιου ταιριαζουν σε Ulton χωρις ιχνος δυσκολιας.

[member=22115]thodoris20vt[/member]
2fdeal για Ulton αλλα πλεον υπαρχει θεμα με το paypal και δεν ξερω πως μπορει καποιος να κανει παραγγελια πλεον.
Στην Ελλαδα πολλα μαγαζια πουλουσαν τον Shenray.

Δυστυχως ο συγκεκριμενος ειναι sold out και μη διαθεσιμος πλεον με λιγο ψαξιμο που εκανα.


EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης


Εχεις απόλυτο δίκιο γιατί αυτό έχω δει και εγώ .
Ουτε αυθεντικός δεν υπάρχει. 
Ξερει κανένας που μπορούμε να βρούμε παρόμοιο ατμοποιητη τέτοιων επιδόσεων ; Και από που ;  Να μπορώ να τον φέρω όμως μην τον κρατήσουν. 
Απο Ευρώπη μπορώ ;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2020, 22:29 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Παράθεση
Ξερει κανένας που μπορούμε να βρούμε παρόμοιο ατμοποιητη τέτοιων επιδόσεων ;

Αν θες, μπορείς να γίνεις λίγο ποιό συγκεκριμένος ως προς τα κριτήριά σου & τα προσωπικά σου γούστα;; Προσωπικά, έχοντας τον Ulton εδώ & μπόλικο καιρό, δεν μπορώ να πω ότι έχει και κάτι που να με ξετρέλανε.
Είναι από τους λίγους που μου ζητάνε προσεκτικό βαμβάκωμα, δεν έχει & την καλύτερη τζούρα, δεν έχει πινάκια (ενώ το να δεις σε ποιά τρύπα έχεις το airflow είναι κατόρθωμα), έχει μόνο πλαστικό τανκάκι (που μάλιστα πιάνει με σπειρώματα στο ντεκ... Ισως & αυτά να είναι & ο λόγος που, όπως προαναφέρθηκε, μπορείς να βρεις στον γνήσιο στο €50άρι.  :)

καλησπέρες στο φόρουμ, ποιον κλώνο θεωρείτε τον καλύτερο απο άποψη γευσης για rdl τζούρα? ψάχνω κατι περίπου στα 3mm airflow.. 

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Δεν  πας να παρεις κατι δοκιμασμενο και κλασσικο?

Coppervape Hussar αν σε ικανοποιεί το 2,5 πιν αερα. Οχι τους καινουργιους (project x κλπ) αλλα τον παλιο καλο ορθοδοξο

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus



[member=22115]thodoris20vt[/member]
2fdeal για Ulton αλλα πλεον υπαρχει θεμα με το paypal και δεν ξερω πως μπορει καποιος να κανει παραγγελια πλεον.
Στην Ελλαδα πολλα μαγαζια πουλουσαν τον Shenray.


Από όσο είδα στη 2φντιαλ μπορείς να παραγγείλεις με άλλες μεθόδους, κυρίως με κάρτα, απλά δεν θα έχεις την προστασία του paypal. Μέχρι τώρα τις πιο σταθερές και γρήγορες αποστολές τις είχε αυτό το site για εμένα

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Δεν  πας να παρεις κατι δοκιμασμενο και κλασσικο?

Coppervape Hussar αν σε ικανοποιεί το 2,5 πιν αερα. Οχι τους καινουργιους (project x κλπ) αλλα τον παλιο καλο ορθοδοξο

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εχω δει τον hussar, τον skyline, fev, και haar, και τον ether(οχι σε κλωνο αυτος, αλλα δεν υπάρχουν πολλές απόψεις εδω στο forum) αναμεσα σε αυτα παλι hussar λετε για rdl??

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Σε fev θα πήγαινα αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος ! Κάνει για τα πάντα εκτός από το πολύ σφιχτό μτλ κατά την γνώμη μου !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
εχω δει τον hussar, τον skyline, fev, και haar, και τον ether(οχι σε κλωνο αυτος, αλλα δεν υπάρχουν πολλές απόψεις εδω στο forum) αναμεσα σε αυτα παλι hussar λετε για rdl??
Για hussar και skyline δεν μπορεις να πεις οτι δεν υπαρχουν αποψεις, τα νηματα τους ειναι πολυ μεγαλα στο φορουμ. Απλα skyline δεν θα σου προτεινα, ποτε δεν μου αρεσε γευστικα.

Να ξερεις οτι πολλα πραγματα βγαινουν στην αγορα καθε μηνα αλλα δεν ειναι ουσιωδως καλυτερα παντα απο τα παλιοτερα.

Και ο fev που προταθηκε πιο πανω (και ειναι εξαιρετικος ατμοποιητης) εχει το ιδιο design εδω και χρονια.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Σε fev θα πήγαινα αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος ! Κάνει για τα πάντα εκτός από το πολύ σφιχτό μτλ κατά την γνώμη μου ! Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγώ που έχω κάνει διατριβή στο σφίχτεν μουτουλού (μονό πινάκι 0.8mm) βρίσκω πως πολύ δύσκολα βρίσκει αντίπαλο στον τομέα τζούρα/χτύπημα. Για γεύση, δεν γνωρίζω/δεν απαντώ/είναι τελείως προσωπικοϋποκειμενικό, καθώς είμαι της σκέτης βάσης ή έστω ενισχυμένης με κάποιες σταγόνες αρώματος για γιορτές ή επετείους. :)


Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρες στο φόρουμ, ποιον κλώνο θεωρείτε τον καλύτερο απο άποψη γευσης για rdl τζούρα? ψάχνω κατι περίπου στα 3mm airflow..
Για δες λίγο και τον imperia. Το δισκάκι που έρχεται ο ατμοποιητής φτάνει μέχρι 2.6mm. Υπάρχουν άλλα δύο με έξτρα χρέωση. Το ένα για πιο σφιχτή mtl τζούρα ενώ το άλλο είναι για πιο αεράτη.
Εμένα με καλύπτει στα 2.6. Κατά τ'άλλα έχει πάρα πολύ εύκολο στήσιμο και 5ml χωρητικότητα στα 22mm διάμετρο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Αυτός όντως δεν παίζεται.  :love_hearts: Το θέμα του είναι πως δεν έχει έρθει σε ελληνικά καταστήματα, Εκτός & αν ο ερωτών είναι διατεθειμένος για τον δρόμο του μεταξιού. ;D

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Για μτλ παίζει καλά ο imperia;! Έχει κάποιος τον κλώνο της sxk;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ναι, έχω μόνο 3 ;D, στο 0.8 mtl δισκάκι.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ που έχω κάνει διατριβή στο σφίχτεν μουτουλού (μονό πινάκι 0.8mm) βρίσκω πως πολύ δύσκολα βρίσκει αντίπαλο στον τομέα τζούρα/χτύπημα. Για γεύση, δεν γνωρίζω/δεν απαντώ/είναι τελείως προσωπικοϋποκειμενικό, καθώς είμαι της σκέτης βάσης ή έστω ενισχυμένης με κάποιες σταγόνες αρώματος για γιορτές ή επετείους. :)
Ατμιζει στα 0.8 ; Εγώ θα πίστευα ότι είναι τελείως βουλωμένος !


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180227 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8250 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12