vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Αναζητούμε 100 καπνιστές που ΑΠΕΤΥΧΑΝ να διακόψουν το κάπνισμα με χρήση του η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Από τον κ. Φαρσαλινό λάβαμε το παρακάτω μήνυμα:

Αναζητούμε τουλάχιστον 100 καπνιστές που ΑΠΕΤΥΧΑΝ να διακόψουν το κάπνισμα με την χρήση του ηλ. τσιγάρου. Δηλαδή, το δοκίμασαν, δεν τους έκανε και επέστρεψαν στο κανονικό τσιγάρο πλήρως. Δεν έχει σημασία αν για ένα διάστημα κατάφεραν να κόψουν τελείως το κάπνισμα ή δεν τα κατάφεραν καθόλου, όλοι μας χρειάζονται.
Τα άτομα αυτά απλά θα απαντήσουν σε ένα online ερωτηματολόγιο. Δεν χρειάζεται ούτε να προσέλθουν κάπου ούτε να γίνει κάποιου είδους εξέταση.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να μου στείλουν email στο [email protected], ή και να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά μαζί μου (αν και δεν βλέπω τον λόγο να χρεωθούν μια τηλεφωνική επικοινωνία).

Ευχαριστώ

============

Σημείωση από τον συντονισμό.
Πιθανώς τέτοιοι πρώην ατμιστές να μην επισκέπτονται πια το φόρουμ μας αλλά ίσως υπάρχουν μέλη του φόρουμ μας που έχουν φίλους που απέτυχαν να διακόψουν το κάπνισμα με τη χρήση του η.τ. Παρακαλούμε ειδοποιείστε τους. Ένα ερωτηματολόγιο μόνο θα συμπληρώσουν, δεν είναι μεγάλος κόπος.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή ξέρω αρκετά άτομα που δοκίμασαν και ξαναγύρισαν στο Κ.Τ., αλλά αυτό έγινε πριν καιρό πχ 2 χρόνια, θέλω να ρωτήσω αν αυτό έχει σημασία, δηλαδή το πότε έγινε η προσπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Αυτη η ανακοινωση/προσκληση υπαρχει εκτος φορουμ? Αν ναι, ποσταρετε το λινκ για αυτην.

Γνωριζω και εγω ατομα που θα ηθελα να τους το στειλω σε μειλ... αλλα ενα λινκ απο το ατμιστικο φορουμ το πιο πιθανο να μην το ανοιξουν να το διαβασουν καν (αφου δεν εχουν πλεον σχεση με το ατμισμα).

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ το φτιαξα σε pdf. Μπορείς να το επισυνάψεις σε mail

https://www.sendspace.com/file/23rl4w

ereyna_h.t_07.2014.pdf (179.46KB)

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Θα μπορούσε επίσης ο γιατρός να το κάνει και ανάρτηση στο facebook ώστε να μπορεί να μοιράζεται από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Αυτή τη στιγμή ετοιμάζουμε το ερωτηματολόγιο. Ουσιαστικά η ανακοίνωση έγινε για να δούμε αν υπάρχει τέτοιος πληθυσμός, ώστε να προχωρήσουμε. Θα χρειαστούμε τουλάχιστον 100 άτομα για να προχωρήσουμε.
Όταν ετοιμαστούν όλα θα βγει το ερωτηματολόγιο σε συγκεκριμένο site, θα υπάρχει και δήλωση συγκατάθεσης και όποιος δεν θα συμφωνεί απλά θα αποχωρεί και δεν θα συμπληρώνει το ερωτηματολόγιο.


Θα μπορούσε επίσης ο γιατρός να το κάνει και ανάρτηση στο facebook ώστε να μπορεί να μοιράζεται από εκεί.

Επειδή το δείγμα θα είναι μικρό, θέλουμε να αποφύγουμε δημόσια ανακοίνωση διότι τότε θα μπαίνει ο καθένας και θα γράφει ότι του κατέβει (υπάρχουν πολλοί που ψάχνουν τρόπους να περάσει η ώρα τους), με αποτέλεσμα να αλλοιωθούν τα αποτελέσματα....


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2014, 19:00 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Γιατρέ έστειλα μηνυμα σε εναν συνάδελφο μου ο οποιος το είχε κόψει (αντικαταστησει με ηλεκτρονικο ειναι το σωστο) για 4 μήνες και πολύ προσφατα επέστρεψε στο κανονικο τσιγαρο!
Πιστευω θα σου στειλει email..  :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
θάθελα να ρωτήσω κάτι άλλο.
Έχω ένα γνωστό ο οποίος έχει μαύρα μεσάνυχτα από ίνερνετ και μάιλ.(όχι ότι και γω είμαι εξπέρ) :))
Υπάρχει δυνατότητα για τέτοια άτομα αν μπορούν π.χ. μέσω του δικού μου λογαριασμού να συμπληρώσουν
το ερωτηματολόγιο.??

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Το βλέπω λίγο δύσκολο αυτό.
Θα μπορούσε να κανονιστεί μαι τηλεφωνική συνέντευξη, και να απαντηθεί έτσι το ερωτηματολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Έχω κι εγώ 2 γνωστούς.
Θα τους πάρω τηλέφωνο το ΣΚ όμως και θα προσπαθήσω να τους δω από κοντά να τους εξηγήσω. Δεν τους στέλνω τώρα mail. Θεωρώ πως αν τους το πω η ίδια και τους εξηγήσω, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα συμφωνήσουν!

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Έχω τη σύζυγο γιατρέ όταν βγει το ερωτηματολόγιο θα τη βάλω να το συμπληρώσει. Καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Κι εγώ θα το πω στον κουνιάδο μου. Πιστεύω να το κάνει...

Αποσυνδεδεμένος antixoos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι ένας απ' αυτούς που δεν κατάφεραν να συνεχίσουν το ηλ. τσιγάρο.
Έστειλα ήδη mail στον "Atmos" και ο λόγος που γράφτηκα στο φόρουμ είναι αυτό ακριβώς:
Είμαι 49 ετών, καπνίζω απ' τα 15 μου, θέλω να το κόψω αλλά χρειάζομαι κάτι να το αντικαταστήσω.
Αγόρασα στα τέλη του 2011 το eGo-T, μετά από 1 μήνα χρήση και αφού μείωσα την νικοτίνη από τα 18 στα 6 mg, άρχισε η φαρυγγίτιδα και το χειρότερο "φούσκωμα", πίεση στο στήθος σε σημείο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ! Το σταμάτησα, μετά από κανα δυο μέρες τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν και συνέχισα το κανονικό τσιγάρο!
Ένα χρόνο μετά δοκιμάζω ξανά και πάλι στον μήνα εμφανίζονται τα ίδια!
Είναι η δεύτερη μέρα που δοκιμάζω ξανά, και ήδη άρχισε να με "γαργαλάει" ο λαιμός!
Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα κάθε σας πρόταση!

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
αλλαξε υγρο φιλε μου
και διαβασε το φορουμ,εχει λυσεις για αυτα που περιγραφεις απλα εδω δεν ειναι το καταλληλο thread για να τις βρεις

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Θα το πω κι εγώ στον πατέρα μου. Άτμιζε για κάνα μήνα το Γενάρη, αλλά το παράτησε γιατί λέει του έκανε βήχα και τέτοια.  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535949 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12