vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, Tsimio, Koggiot, giorgos1999, ZoeM, Buliwyf, lagoudakis, camber

Twitter

Πονοκέφαλος

Πονοκέφαλος
« στις: Απριλίου 01, 2011, 17:38 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"



παιδια ειμαι καινουργιος ατμιστης. εχω εδω και 5 μερεσ το  ego-t ovale. πολυ καπνος ,βαρια χτυπηματα,αλλα εχω ενα προβλημα .παρακαλω αν εχει καποιος απαντηση θα κανει θεαρεστο εργο.
στις πρωτες 3-4 ρουφιξιες με πιανει  κεφαλοπονος, και βαρος στο κεφαλι σαν να ηπια 2 μαλαματινες μονορουφη.νομισα οτι ειναι απο τη νικοτινη. πηρα  0 νικοτινη, τα ιδια.
νομισα οτι ειναι απο τα υγρα που ειχα αγορασει, γιαυτο παρηγγειλα χυμα υγρα απο το funstore. εκανα 3-4 διαφορετικα μιγματα,(με νικοτινη ,χωρις νικοτινη, με πολυ γλυκολη μελιγη γλυκολη,με λιγο αρωμα με πολυ αρωμα.....ΤΙΠΟΤΑ.
ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ??γιατι το προβλημα ειναι οτι μαρεσει παρα πολυ το ατμισμα,και λογω οτι καπνιζα παρα πολυ το βρηκα σαν την τελεια λυση.επισεις το προτεινα σε 3 φιλους που ενθουσιαστηκαν και το παρειγγειλαν και αυτοι
ΣΩΣΤΕ ΜΕΕΕΕΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:42 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 01, 2011, 18:53 »
Είναι μάλλον οι πρώτες αντιδράσεις του οργανισμού σου από τις ουσίες που έπαψες να τον τροφοδοτείς με το κτ.Τώρα για να σε σώσουμε εμείς λίγο δύσκολο.Το πιθανότερο είναι να σώσεις εσύ τον οργανισμό σου. :yes:
Δοκίμασε να ατμιζεις τις τζούρες σου σε πιο αραιά διαστήματα και με μακρόσυρτες τζούρες και όχι απότομες και κοφτές.
Αν και δεν θα το έκανα άναψε ένα κτ και δες την αντίδραση σου.Αν δεν έχεις πονοκεφάλους τοτε μάλλον ισχύει αυτό που είπα.   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 01, 2011, 20:00 »
Εγώ θυμάμαι ότι μου συνέβει κατι ανάλογο σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια. Όταν πρωτοπήρα το eGo και τράβηξα 4 τζούρες (γερές) μετά ζαλίστηκα και το άφησα στην άκρη. :tongue_smilie: Δεν τρόμαξα, απλά δεν ήθελα άλλο τσιγάρο. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: Σε μένα πιστεύω πως έγινε κάτι τέτοιο πάντως, γιατί μόλις είχα ξυπνήσει. Συμφωνώ με SEB πάντως! :) Αλλά μόνο ένα κ.τ. ε!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 01, 2011, 20:07 »
Τι να πω μόνο εγώ δεν καταλάβαινα τπτ??  :tongue_smilie: Καλά με το που το διέκοψα το κτ από τα νεύρα που είχα δεν ένιωθα τπτ!!! Τώρα πλέον όταν βλέπω craven καπνό λίγο έτσι αναπολώ το παρελθόν  :) Πλέον στρίβω για άλλους και είμαι κομπλέ!

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 01, 2011, 20:10 »
Τι να πω μόνο εγώ δεν καταλάβαινα τπτ??  :tongue_smilie: Καλά με το που το διέκοψα το κτ από τα νεύρα που είχα δεν ένιωθα τπτ!!! Τώρα πλέον όταν βλέπω craven καπνό λίγο έτσι αναπολώ το παρελθόν  :) Πλέον στρίβω για άλλους και είμαι κομπλέ!
Και μένα μόνο το στρίψιμο μου χει λείψει απ' το καπνισμα :( (και εγώ craven). Aλλά έχω εκεί πέρα το η.τ. να ασχολούμαι και απασχολώ τα χέρια μου, αντι να στρίβω. :D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 01, 2011, 21:17 »
Παράθεση
στις πρωτες 3-4 ρουφιξιες με πιανει  κεφαλοπονος, και βαρος στο κεφαλι σαν να ηπια 2 μαλαματινες μονορουφη.νομισα οτι ειναι απο τη νικοτινη. πηρα  0 νικοτινη, τα ιδια.
Ο πονοκέφαλος μπορεί  να οφείλεται σε 2 λόγους σύμφωνα με τη μέχρι τώρα εμπειρία.
- high υγρά
- διακοπή καπνίσματος
Με σένα μάλον συμβαίνει το 2ο αφού συνεχίζει με 0 νικοτίνη. Υπομονή μερικές μέρες
Άλλα συμπτώματα που έχουν αναφερθεί είναι υπνηλία, διακεκομμένος και ανήσυχος ύπνος, νευρικότητα, όρεξη ή ανορεξία.
Προσωπικά είχα λιγο πονοκέφαλο και υπνηλία όταν το έκοψα. Η υπνηλία είναι μάλλον άμυνα του οργανισμού που αρνείται να ζήσει χωρίς τσιγάρο! Τελικά όμως τα καταφέρνει μια χαρά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 02, 2011, 00:18 »
Ο πονοκέφαλος μπορεί  να οφείλεται σε 2 λόγους σύμφωνα με τη μέχρι τώρα εμπειρία.
- high υγρά
- διακοπή καπνίσματος
Με σένα μάλον συμβαίνει το 2ο αφού συνεχίζει με 0 νικοτίνη. Υπομονή μερικές μέρες
Άλλα συμπτώματα που έχουν αναφερθεί είναι υπνηλία, διακεκομμένος και ανήσυχος ύπνος, νευρικότητα, όρεξη ή ανορεξία.
Προσωπικά είχα λιγο πονοκέφαλο και υπνηλία όταν το έκοψα. Η υπνηλία είναι μάλλον άμυνα του οργανισμού που αρνείται να ζήσει χωρίς τσιγάρο! Τελικά όμως τα καταφέρνει μια χαρά  :thumpup:

Εγώ πάλι φίλε Abet,
σταμάτησα το κ.τ. και σταμάτησε και ο πονοκέφαλος !!!  :yes:
Είχα ( και έχω ) ένα θέμα με τη γεύση του η.τ. και έκανα ένα κ.τ.
Την άλλη μέρα τσουπ .... πονοκέφαλος  :wall:
Βρήκα το φάρμακο μου !!!

Η.Τ.  8)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 02, 2011, 01:29 »
Ο πονοκέφαλος μπορεί  να οφείλεται σε 2 λόγους σύμφωνα με τη μέχρι τώρα εμπειρία.
- high υγρά
- διακοπή καπνίσματος
Με σένα μάλον συμβαίνει το 2ο αφού συνεχίζει με 0 νικοτίνη. Υπομονή μερικές μέρες
Άλλα συμπτώματα που έχουν αναφερθεί είναι υπνηλία, διακεκομμένος και ανήσυχος ύπνος, νευρικότητα, όρεξη ή ανορεξία.
Προσωπικά είχα λιγο πονοκέφαλο και υπνηλία όταν το έκοψα. Η υπνηλία είναι μάλλον άμυνα του οργανισμού που αρνείται να ζήσει χωρίς τσιγάρο! Τελικά όμως τα καταφέρνει μια χαρά  :thumpup:

 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 02, 2011, 01:30 »
Εγώ πάλι φίλε Abet,
σταμάτησα το κ.τ. και σταμάτησε και ο πονοκέφαλος !!!  :yes:
Είχα ( και έχω ) ένα θέμα με τη γεύση του η.τ. και έκανα ένα κ.τ.
Την άλλη μέρα τσουπ .... πονοκέφαλος  :wall:
Βρήκα το φάρμακο μου !!!

Η.Τ.  8)

Καλό και συμφωνώ :thumpup:

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 02, 2011, 22:40 »
τελικα παιδια μετα απο 3 μερες δοκιμων και απιστευτης υπομονης καταλαβα οτι ο πονοκεφαλος
και το βαρυ κεφαλι ειναι απο τον ατμο.
φαινετε οτι με πειραζει ο ατμος. εβγαλα το φιλτρο με το υγρο και ρουφηξα μονο ατμο απο τον ατμοποιητη και ειχα ακριβως το ιδιο αποτελεσμα.σε δυο φιλους που το εδωσα να δοκιμασουν το ιδιο δεν ειχαν κανενα προβλημα. δεν ηταν ουτε θεμα νικοτινης ουτε θεμα αλλαγης στον οργανισμο. αποχωριζωμε οριστικα απο το η.τ. με μεγαλη λυπη γιατι μου αρεζε πολυ και σαν γευση και σαν ποσοτητα καπνου, αλλα και σαν υποκαταστατο τσιγαρου.
αν ενδιαφερετε καποιος να τα αγορασει ειμαι ανοικτος.
διαθετω
2 η.τ. e-go ovale
1 φορτιστη
10 φιλτρακια
100ml   PG
100ml  VG
αρωμα μηλου
αρωμα κακαο
αρωμα καραμελα
MTS
βαση traditional low
βαση traditional  high
βαση iceblade    low
βαση ice blade high
6 μπουκαλακια γευση malboro 18 mg

πληρωμενα απο μενα 180 ευρω
τα πουλαω ολα μαζι 100 ευρω
ευχαριστω για την φιλοξενεια για το ενδιαφερον, και τον χρονο που αφιερωσατε καποιοι για το προβλημα μου

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 02, 2011, 22:52 »
Θα σου πρότεινα να του δώσεις ακόμα μια  ευκαιρία μετά από κάποιο διάστημα μήπως κάτι άλλο σου συμβαίνει και επηρεάζει και ο ατμός. Είναι κρίμα να γυρίσεις πίσω στο κ.τ. αλλά αν σε χαλάει τόσο το η.τ.......  :(

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 02, 2011, 22:54 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :yes:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 02, 2011, 23:09 »
Μου φαίνεται ακατονόητο, πως μπορεί ο ατμός να προκαλεί πονοκεφάλους...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 02, 2011, 23:52 »
Και κατι ακομη φιλε μου, οσο και αν εψαξα (ασε που εχει ηδη ειπωθει και εδω) δεν ειδα κατι διαφορετικο. Τον πονοκεφαλο τον δημιουργει το καπνισμα και οχι το ατμισμα.
ΔΕΣ :

Κάπνισμα: Το κάπνισμα είναι γνωστό πως προκαλεί πονοκεφάλους και όχι μόνο στον άνθρωπο που κρατά το τσιγάρο. Ο καπνός που εισπνέει ο παθητικός καπνιστής περιέχει νικοτίνη, που οδηγεί στη στένωση των αγγείων του εγκέφαλου. Η διακοπή του καπνίσματος ή η μείωση της έκθεσης σε παθητικό κάπνισμα φαίνονται ιδιαίτερα βοηθητικά σε ασθενείς με πονοκέφαλο. Πρόκειται για ιδιαίτερα έντονους πονοκεφάλους στη μια πλευρά του κεφαλιού, που εμφανίζονται κατά ομάδες.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 03, 2011, 01:39 »
Εγω θα σου πρότεινα να πάς άμεσα σε ωρυλά.
Αυτο με το πονοκέφαλο δεν είναι τυχαίο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 905 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli