vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1185 στις: Απριλίου 29, 2016, 21:06 »
Που τον θυμήθηκες τον μπαμπακούλα? :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1186 στις: Απριλίου 29, 2016, 21:59 »
Η Bebeca είναι κλώνος του Tribeca όσο η Sarapova είναι κλώνος του Βαμβακούλα... Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν έχουν την παραμικρή σχέση, πέραν του ότι και τα δύο είναι υγρά αναπλήρωσης...

καιγω αν και οχι πολυ σχετικος με τοσες χιλιαδες αρωματα που κυκλοφορουν ξερω οτι το bebeca ειναι ενα ιδιαιτερο υγρο που το βγαζει η ατμοςλαμπ..εχω ακουσει οτι το ry69 με πυραζινη ερχεται αρκετα κοντα αληθευει?

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1187 στις: Απριλίου 30, 2016, 01:28 »
Μετα απο 20 μερες υπομονη και αφου εφτιαξα μια αντισταση της προκοπας (εβαλα σωστη ποσοτητα στο βαμβακι) επιτελους  ;D
Δοκιμασα το suprime. :thumpup:
Μπραβο ρε comandante7 πολυ σωστη συνταγη,ευγε,ευγε και παλι ευγε  :respect: :respect: :respect:
Αναμενω και σε λιγες μερες 6 στον αριθμο και το relax για να δω τι θα μου κατσει καλυτερα,
Σε μια δοκιμη του relax στο 10μερο νομιζω οτι βγαινει καλυτερο στη γευση,...
Ειδομεν λοιπον

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1188 στις: Μαΐου 01, 2016, 19:42 »
ρε παιδια εχω φτιαξει εδω και λιγες μερες ry4 double με πυραζινη στο 1%..αν παρω graham cracker k ethyl methol και τα προσθεσω μεσα σε αναλογια 2% το καθενα θα φερω κατι κοντα σε τριμπεκα ετσι?επισης σε ry4 απλο της fa η σε ry4 asian το εχει κανει καποιος να δει αν ερχεται κοντα η μονο το double παιζει?ευχαριστω και συγνωμη για το πρηξιμο :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1189 στις: Μαΐου 01, 2016, 21:12 »
Το RY4 και το RY4 Asian της FA (επειδή τα έχω παρασκευάσει και ατμίσει) είναι τελείως διαφορετικά αρώματα από το RY4 Double της TPA που γλυκίζει λίγο λόγω της καραμέλας.

Σε κλώνο Tribeka πάντως η συντριπτική πλειοψηφία χρησιμοποιεί το RY4 Double όπως και γω. ;)

Μπορεί να έχεις καλό αποτέλεσμα αλλά δεν θα πλησιάσει αυτό που νομίζεις.

Προσωπική μου άποψη βέβαια. :)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1190 στις: Μαΐου 01, 2016, 21:15 »
με το ry double  το εχω δοκιμασει και μαρεσε πολυ μπορω να πω..εχω 200 μλ ry double οποτε θα κανω μια προσπαθεια με 30 μλ και αν μαρεσει το φτιανω..και επειδη εχω και 400 μλ ry fa θα κανω και ενα 50μελο και οτι βγει..ευχαριστω παντως μακη

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1191 στις: Μαΐου 01, 2016, 21:36 »
ρε παιδια εχω φτιαξει εδω και λιγες μερες ry4 double με πυραζινη στο 1%..αν παρω graham cracker k ethyl methol και τα προσθεσω μεσα σε αναλογια 2% το καθενα θα φερω κατι κοντα σε τριμπεκα ετσι?επισης σε ry4 απλο της fa η σε ry4 asian το εχει κανει καποιος να δει αν ερχεται κοντα η μονο το double παιζει?ευχαριστω και συγνωμη για το πρηξιμο :-[ :-[

Μάλλον θα εννοείς ethyl maltol γιατι το Menthol είναι κάτι άλλο και δεν συνίσταται σε καπνικές μίξεις ...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1192 στις: Μαΐου 01, 2016, 21:48 »
εχεις δικιο φιλε.δικο μου το λαθος!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1193 στις: Μαΐου 02, 2016, 01:14 »
Μετα απο 20 μερες υπομονη και αφου εφτιαξα μια αντισταση της προκοπας (εβαλα σωστη ποσοτητα στο βαμβακι) επιτελους  ;D
Δοκιμασα το suprime. :thumpup:
Μπραβο ρε comandante7 πολυ σωστη συνταγη,ευγε,ευγε και παλι ευγε  :respect: :respect: :respect:
Αναμενω και σε λιγες μερες 6 στον αριθμο και το relax για να δω τι θα μου κατσει καλυτερα,
Σε μια δοκιμη του relax στο 10μερο νομιζω οτι βγαινει καλυτερο στη γευση,...
Ειδομεν λοιπον

Συγχαρητήρια για την επιτυχία Χαράλαμπε!
Που βρήκες την συνταγή για το relax γιατί με ενδιαφέρει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1194 στις: Μαΐου 02, 2016, 01:33 »
Η συνταγή για το relax είναι εδώ και είναι δοκιμασμένη από αρκετούς και με καλά αποτελέσματα (από μένα όχι ακόμα).
Υπ' όψιν βέβαια πως στη πρώτη ανάρτηση του νήματος υπάρχει λίστα του gipsy (τυχερό νήμα!) με links για τους κυριότερους κλώνους που υπάρχουν εδώ. ;)



Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1195 στις: Μαΐου 02, 2016, 02:30 »
Eliquid France - Supreme   Tabac KLM: 3%   Cookie: 2%   Vanile: 2%%   Noix de coco:3%. Ολα τα αρωματα της Eliquid France.   Εγω τα φτιαχνω με βαση παλι της Eliquid France που ειναι 70 VG/30 PG με 20 μερες ωριμανση.

Απο βιασυνη εβαλα το supreme και παρολου που ο φιλος cpbaroque :respect: εχει βαλει το link του relax και το υπερlink  με διαφορους κλωνους  :thumpup:
 το στελνω και εγω επειδη δε μπορω να κανω delete ας τα γραψω σωστα ολα

Relax
Ολα αρωματα της Eliquid France.
Tabac klm=3%, Cookie=2%, Vanile=3%, Cafe=2%.
εγω χρησιμοποιω παλι βασεις της Eliquid France 70/30.
Ωριμανση 20 μερες +++
[/quote]

Συνταγη κλωνου by comandante7  :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2016, 02:53 από Χαραλαμπος »

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1196 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:15 »
Ο κλώνος supreme κάνει μεγάλη ζημιά...
Μόλις τώρα περνούσε έξω από το γραφείο μου μια συνάδελφος (όχι ατμίστρια) και ξαφνικά σταματάει και μου λέει:
Καλά αυτό μυρίζει έτσι? Μου έρχεται να το φάω :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1197 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:33 »
να το ψεκάζεις και πάνω σου πού και πού...
 :)) :)) :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος TPolydoros

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1198 στις: Μαΐου 06, 2016, 16:38 »
Να πω κι εγώ πως ο κλώνος supreme είναι απίστευτος,ακόμα και από την πρώτη μέρα.   :respect:

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1199 στις: Μαΐου 06, 2016, 17:14 »
Καλησπερα και παλι λοιπον μαζι με τα παραπανω εχω κανει αλλες 2 συνταγες καθως και το sugar drizzle του οποιου εχω αλλαξει την συσταση εχουμε και λεμε λοιπον

1) Space jam - Αndromeda

Bαση Atmoslab 50-50 pg-vg 4mg
Blueberry wild (TPA)     8%
Pomegranate (TPA)        3%
Swirl vanilla(TPA)         4%

ενα υγρο για ολους τους λατρεις των φρουτων,ευδιακριτες ολες οι γευσεις με αρκετα κρεμωδη υφη σιγουρα τα 30 μλ ηταν λιγα καθως το καταπια σε 6-7 μερες.Δροσερο υγρο που ατμιζοντας το μια λεξη σου ερχεται στο μυαλο ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!
9/10

2)Cuttwood - Sugar Drizzle
Bαση Atmoslab 50-50 pg-vg 6mg
Cinnamon Danish v2(CAP)                 10%
Caramel Cinnamon roll(FW)               5%
Sugar Cookie v2(CAP)                        4%
Cotton Candy (TPA) ή (ethyl maltol)  1%
Bavarian cream (TPA)                         6%
Graham Cracker(TPA)                         2%

εδω δυστυχως τα πραματα δεν ηταν τα αναμενομενα το caramel Cinamon roll ηταν critical mistake καθως η καραμελα ειναι αρκετα εντονη οπως και γενικοτερα η κανελα και η βουτηριλα αν και προσπαθει να φτασει το original τα χαλαει.Ισως να φταει και η αραιωση που εχει φτασει στο 28%.το υγρο μου αρεσει μονο για ~10 τζουρες μετα αρχιζει να μπουχτιζει σιγουρα θα αραιωθει κι αλλο και την επομενη φορα θα περιορισω στο 7-8% το cinnamon danish και στο 4% την κρεμα δεν θα μπει καθολου Caramel Cinnamon roll μπας και στρωσει  5/10

3)Seduce juice - Snake Oil
Bαση Atmoslab 50-50 pg-vg 6mg
Pear (TPA)                                     9%
Bavarian Cream (TPA)                  3%
Coconut (FW)                                1%

δεν εχω δοκιμασει το ετοιμο υγρο αλλα το υγρο ατμιζεται πολυ ευχαριστα και προς εκπληξη μου ταιριαζει με πολλα ροφηματα πραμα που το κανει ενα υγρο για ολη την ημερα.Η μονη τροποποιηση που θα εκανα θα ηταν ελαττωση του αχλαδιου στο 7% και ενα κλικ πανω την καρυδα ας πουμε στο 1,5-2%
7/10
και τελος

4)Suicide Bunny - Suckerpunch
Bαση Atmoslab 50-50 pg-vg 6mg
Dragonfruit (TPA)            7%
Vanilla swirl (TPA)           4%
Bavarian Cream(TPA)       2%

Μην εχοντας δοκιμασει το original μπορω να πω οτι προκειτε για ενα πολυ πετυχημενο υγρο αρκετα ιδιαιτερο λογο του φρουτου του δρακου με αρκετα κρεμωδη υφη που γεμιζει το στομα.Οι γευσεις ειναι ευδιακριτες μεταξυ τους και σε μεταφερουν σε εξοτικα μεροι....καραιβικη,παραλια, κοκταιλ...8/10


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135969 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy