vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 10 χρήστες
tapantari, djfloor, petra, noe, soulplayer, Buliwyf, maprix, camber, giorgos1999, petr@n

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #780 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:23 »
μπραβο λοιπον, και μενα αυτο με το koolada δεν μου κολαγε.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #781 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:27 »
Bρε απιστευτε......
Κι αυτο το κλώναρες  ;;;;;

 




 Βασίλη, καλύτερα να ρωτάς ποιο δεν κλώναρα  :laugh1:
Έχω και τις συνταγές του Κωστα (44) με τα διάφορα αρώματα...
Πάει, το χάσαμε το πορτοφόλ πατριώττττττ.






Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #782 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:47 »
Βρε Μητσαρα ...  εισαι απιθανος ...  πρεπει να εχεις καβα υγρων που  θα ζηλευε ο καθενας ... :yes: :yes: :respect: :respect: αλλα αυτο το κοκκινο υγρο θα ειναι σουπερ .. μονο απο το χρωμα !!!!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #783 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:55 »
Κώστα μου.
Η να έρθω φέρνοντας τα μπουκαλάκια μου (καμιά 200αριά) ή να ερθεις με τα δικά σου να κάνουμε χημείο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σίγουρα κάτι καλό θα προκύψει.


(τις αποτυχίες τις στέλνουμε στον Shado  :)) :)) :)) )


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #784 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:07 »
Ναι δίκιο έχεις 3.5% Koolada είναι πολύ. Δεν είπα ότι είναι ΤΡΑ επειδή είναι αυτονόητο και εύκολο να το καταλάβει κάνεις όταν ψάχνει τα αρώματα. Όπως επίσης η ΕΜ δεν είναι ανάγκη να είναι από κάποια εταιρεία συγκεκριμένα. Στα υπόλοιπα αρώματα αναφερόμουν.

Δυστυχώς δεν μου αρέσει το Gins οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω περαιτέρω.

Αποσυνδεδεμένος karolos26

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #785 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:34 »
Καλησπερες στην παρεα!!!Εχει δοκιμασει κανεις να φτιαξει κλωνο yaya dream??εχω παθει πλακα με το συκεκριμενο.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #786 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:37 »
Αυτό δύσκολο το βλέπω! Είπαμε, να κλωνοποιήσουμε, αλλά όχι να κλωνοποιούμε και τους κλώνους!!!

Αποσυνδεδεμένος karolos26

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #787 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:38 »
αχχαχαχααχαχαχχ!!!κατι που να το πλησιαζει?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #788 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:40 »
Μπορείς να πειραματιστείς με αρώματα φράουλας, μπανάνας, κρέμας και να φτιάξεις το δικό σου dream.

Αποσυνδεδεμένος karolos26

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #789 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:42 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #790 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 22:48 »
Γιατί να μην φτιάξει απλά την κλωνοσυνταγή του Nana's Cream;

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #791 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 03:21 »
Έχω 30 αρώματα να έρχονται και θεωρητικά από κλώνους μπορώ να φτιάξω το nana cream αλλά την εξελιγμένη συνταγή με apricot και quince και παραδόξως κλωνοtribeca.

Για το nana cream θα σας πω πως συγκρίνεται με το yaya dream το οποίο επίσης κλώνος είναι αλλά το original από bombies δεν το έχω δοκιμάσει. Εικάζω ότι θα βγει ένα καλό φρουτένιο υγρό. Για το Tribeca επίσης δεν έχω δοκιμάσει αλλά θα σας πω και για αυτό πως συγκρίνεται η κλωνοσυνταγή σε σχέση με bebeca και smoke.

Τέλος έχω και μερικές άλλες καλές συνταγές για cereal αλλά και λεμονάτες, όπως πίτα λεμόνι και μπάρα με λεμόνι που αν βγουν καλές θα σας τις λινκάρω, αλλά όχι εδώ γιατί δεν είναι κλώνοι έτοιμων.

Θα μου πεις γιατί να δίνεις τόσα λεφτά σε αρώματα και να μην παίρνεις 2-3 έτοιμα να κάνεις για βασικά; Γιατί από τα έτοιμα στο τέλος θα είχα άντε μέχρι 150ml ενώ με diy μπορώ να φτιάξω περισσότερο. Επίσης είναι άλλη φάση να καταλαβαίνεις τι δεν σου αρέσει σε ένα υγρό και να το αλλάζεις ή να φτιάχνεις παραλλαγές του ίδιου υγρού αλλάζοντας ένα άρωμα και μετά από 2 βδομάδες να βλέπεις μεγάλες διαφορές. Καταλαβαίνεις πως δένουν μεταξύ τους τα πάντα. Είπαμε, είναι hobby πλέον, don't judge...  :tongue_smilie:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Σκέτη ΕΜ είναι cotton candy αλλά μέσα σε άλλα αρώματα έχει την επίδραση που λέω. Θαμπώνει την γεύση, γλυκίζει κτλ. Αλχημεία εννοούσα ότι δεν χρειάζεται να τα αφήσεις τα αρώματα μόνα τους (αν και εγώ αυτό έκανα στο τέλος αλλά έφτιαξα 13ml άρωμα για ευκολία απλά, οπότε μεγάλο το κακό  :)) ). Να σου πω 0.5% στα 10ml πως το έβαλες; Είναι 0.05ml, έβαλες σύριγγα ινσουλίνης του μισού ml και την γέμισες στο 1/10; Νομίζω ότι σου έχουν φύγει προς τα πάνω τα αρώματα που θέλουν 0.5% στην συνταγή.
Φίλε μου μπορείς να μου πεις ποιά είναι η εξελιγμένη συνταγή που λες? Ή κάποιο λινκ κατευθείαν αν υπάρχει!

Περιμένω να κάνεις και τη σύγκριση με το yaya dream! Θα τον είχα φτιάξει ήδη το κλώνο, αλλά ειναι σε ελλειψη βλεπεις τα αρώματα εδώ Ελλάδα ;)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #792 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 03:35 »
Αυτήν εδώ εννοώ εξελιγμένη.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #793 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 08:02 »
Αυτό δύσκολο το βλέπω! Είπαμε, να κλωνοποιήσουμε, αλλά όχι να κλωνοποιούμε και τους κλώνους!!!
Εσένα θα ρωτήσω που ειςαι ειδικός στα 5 pawns :) ο κλώνος του castle μοιάζει περισοτερο στο original  απ ότι μοιάζει το short castle? γιατί αυτο το δοκίμασα και έχουμε την ίδια άποψη. Ωραίο αλλά δεν μοιάζει τοσο!!
Άσχετο αλλά πιστεύω ότι αν το supreme είχε bourbon και καβουρντισμένα αμύγδαλα θα ήταν πολυ κοντά

Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #794 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 12:08 »
Ειδικός? Κάθε άλλο! Σιγά μην έχω σπουδάσει και Πεντεπιονολογία!  ;D

Άλλη προσέγγιση εκτός από το Short Castle, δεν έχω δοκιμάσει. Όσο για το Supreme, έχει τελείως διαφορετική φιλοσοφία. Και έτσι πρέπει να το βλέπουμε.

Μου δίνεις αφορμή να παραθέσω κάποιες σκέψεις για διάφορα γραπτά που έχω συναντήσει στο φόρουμ. Για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω, όταν βρίσκουμε ένα συστατικό κοινό με ένα ακριβό υγρό, τείνουμε αμέσως να το ονομάσουμε είτε κλώνο είτε ότι"-κίζει". Πχ, στα περισσότερα υγρά που περιέχουν RY4 Double, το 100% διαπιστωμένο κύριο συστατικό του Tribeca, αμέσως λέμε "τριμπεκίζουν". Τελευταία, το ίδιο γράφεται και για υγρά με καρύδα ή μπανάνα-ξηρό καρπό, Cl και GM αντίστοιχα.

Είναι μια φιλοσοφία που πρέπει να αλλάξει γιατί μας στερεί απόλαυση. Πάρε για παράδειγμα το Short Castle. Αν το ατμίσεις ως κλώνο CL, θα απογοητευτείς. Αν όμως το ατμίσεις χωρίς να έχεις το CL στο μυαλό σου, κα χωρίς να περιμένεις ότι θα του μοιάζει, τότε θα το απολαύσεις και πολύ μάλιστα. Είναι καλό κάποια υγρά να τα έχουμε για ειδικές περιπτώσεις, κάποιες πιο ιδιαίτερες στιγμές όπως έχω ξαναπεί. Με αυτό τον τρόπο και δεν τα βαριόμαστε, και δεν κάνουμε κακό στα οικονομικά μας, και έχουμε κάτι για πιο ξεχωριστές φάσεις. Φαντάσου να είσαι λάτρης του CLR και να έχεις την οικονομική δυνατότητα να ατμίζεις 10ml τη μέρα. Όταν θα θες κάτι για μια πιο ξεχωριστή στιγμή, τι θα ατμίσεις?  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135721 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084167 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos