vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 20, 2015, 14:47 »



Τις προάλλες πήγα σε ενα καταστημα για να παρω αρώματα.
Βλέπω μπροστά μου το ρόδι της TPA και θυμηθηκα οτι ειχα διαβασει για μια πολυ πετυχημενη συνταγη κλώνου. Λεω στο παλικάρι,το θελω αλλά θελω και ροδακινο ομως...
Μου λέει, μια φορα που τα ειχα συνδυασει, σαν κατρουλιο κατισκας μυριζαν...

Με αυτο στο μυαλο μου ξεκινησα προβληματισμενος να φτιαξω τη συνταγη του κλώνου Andromeda της Space Jam


Blueberry Extra 8% (προσοχή, υπάρχουν 3 blueberry αρώματα από την TPA)
Pomegranate 3%
Vanillin 4%


Τόσο απλό αλλά τόσο ωραίο μετά από μια εβδομάδα ωρίμανσης....!!!! Καμια σχεση πάντως με την εμπειρία του πωλητή μας! :tongue_smilie:
Αν σας αρεσουν τα φρουτενια, χτυπήστε το άφοβα!

ναι αλλά ο συνδιασμός ροδάκινο με ρόδι που έκανε ο πωλητής είναι άλλης κατσίκας κατουρλιό!Εσύ γράφεις για μπλούμπερι και ρόδι  ;D

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 20, 2015, 15:33 »

@Ιωαννα!
Μπλουμπερι ηθελα να γραψω, σ αυτο αναφεροταν κι ο πωλητης, γι αυτό και ο φοβος μου
Συμπερασμα, οτι οι γευσεις του καθενα διαφερουν πολυ...
Παντως ο κλωνος ειναι πολυ καλός.


@dimth
Εγω νομιζω οτι πρεπει να γινει ενα θεμα μονο για τους κλωνους της Five Pawns που εχουν πολυ ζητηση κι ένα για ολα τα υπολοιπους...


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:07 »
Ίσως απλά να έπρεπε να γίνει ένα νήμα κλειδωμένο ΜΟΝΟ με τις συνταγές του νήματος, και όσες θα γράφονται στο μέλλον, και ένα νήμα οπού θα συζητούμε τον τρόπο παρασκευής και τα υπόλοιπα σχόλια.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:44 »
Να συμπληρωσω (και δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο) οτι ακομα καλυτερα θα ηταν να βαθμολογουμε κιολας εμεις εδω στο φορουμ την καθε συνταγη...Γιατι υπαρχουν αρκετες παραλλαγες της ιδιας συνταγης με διαφορετικα αποτελεσματα

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 20, 2015, 20:44 »
Kωστα σιδεροκεφαλος και καλη αρχη,θα ξεστραβωσεις και τας δυσμας βλεπω και οχι μονο
βρε συ ολα τους τα ειπες :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #380 στις: Απριλίου 21, 2015, 01:36 »
Σαν λατρης του μηλου στις γευσεις, θα ρωτησω αυτους που ψαχνουν τα ξενα forum με συνταγες, την πιο επιτυχημενη κλωνοποιηση βασει reviews του gambit / five pawns.


Αυτός ο κλώνος Gambit κυκλοφορει και κερδιζει τωρα τελευταια. Πιο συνθετος και πιο κρεμωδης...Το ΣΚ τον ετοιμάζω για να δω τι λεει, μιας και η αλλη συνταγη μου ειχε φανει καπως...




« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2015, 10:55 από antonisk »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 21, 2015, 05:37 »
antonisk δεν φαίνεται η φωτογραφία με την συνταγή.


Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 21, 2015, 10:56 »
Εχω κανει το gambit v2 από eliquid recipes του kncept πολυ καλο.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 21, 2015, 10:56 »
Fixed! Και το link ειναι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 21, 2015, 11:39 »
Εννεα υλικα?? Σαν να μου φαινεται οτι ειναι για τις εντυπωσεις. Το caramel candy και το  vanilla gustard ισως μπορουσαν να λειπουν ως περιττα, αν ρυθμιστουν αναλογα τα εκατεροθεν απο αυτα συστατικα.
Παντως και οι δυο εχουν συνταγες εχουν πανω κατω 25% αρωμα...    :confused1: :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2015, 11:46 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #385 στις: Απριλίου 21, 2015, 11:54 »
Και οι γνωστοι καλοι κλωνοι Grandmaster και Castlelong οκτώ και επτά υλικά έχουν...
Οι δυο καραμελες ειναι σιγουρα διαφορετικές και δινουν αλλο παοτελεσμα, το custard ισως θα μπορουσε να λειπει αν και κανενα αλλο αρωμα απο αυτα της συνταγης δεν φερνει στην κρεμα αυτη.
Πολλες φορες μερικά συστατικά μπαίνουν απλά για να δώσουν μια επιπλέον νότα. π.χ. το acetyl pyrazine εδώ μπαίνει μόνο τόσο λίγο για να δώσει μια μικρή νότα "ψημένου". Το cotton candy επίσης σε τόσο μικρη ποσότητα μπαίνει για να δώσει "όγκο" και αντίστοιχα η κρεμα για να δωσει πιο "κρεμωδη" υφή.
Μια δοκιμή θα μας πείσει ή όχι , όπως εκανε και στις αλλες συνταγες...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #386 στις: Απριλίου 21, 2015, 12:01 »
Με το pie crust τι μπορούμε να κάνουμε; Αυτο μου λείπει  και δεν θέλω να κάνω πάλι παραγγελία αρωματα γιατί θα δωσω ενα 50άρικο για πλάκα πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #387 στις: Απριλίου 21, 2015, 12:15 »
Πολύ φοβάμαι ότι το Pie Crust είναι απαραίτητο και ας μην έχω δοκιμάσει τον κλώνο. Μπορείς να το αντικαταστήσεις με κάποιο μπισκότο (με κάποιο συμβιβασμό στη γεύση φυσικά) ή μπορείς να κάνεις απόπειρα να ζητήσεις να στο φέρουν σε τοπικό κατάστημα που φέρνει αρώματα TPA.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #388 στις: Απριλίου 21, 2015, 12:16 »
Βαλε κανενα graham cracker, cookie, ίσως και το cheesecake (graham crust).
Αυτα πλησιάζουν...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #389 στις: Απριλίου 21, 2015, 12:21 »
Τρύφωνα, υπάρχει περίπτωση να έχουν τα παιδια στην πόλη αρωματα; Δεν εχω πάει ποτε, βασικα γιατι βαριεμαι να ψαχνω να παρκαρω τη μαούνα.
Αν φέρνουν και παραγγελίες αρωματα, να τα παιρνω απο αυτούς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159846 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515326 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530761 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801622 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11058 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet