vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

330 επισκέπτες, 8 χρήστες
djfloor, manoslykos, dkostas, Eternal, Mulder, Nikrom, SEB, dimitris1167

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #360 στις: Απριλίου 17, 2015, 16:23 »
μεχρι στιγμη οι κλωνοι του CL  που ουσιαστικα ειναι σχεδον ιδιοι ολοι ειναι με TPA  αρωματα..


εγω Πχ αντι για TPA καρυδα .. βαζω της Fa  με τα ιδια αποτελεσματα .. δεν βρισκω διαφορα .. τουλαχιστον εγω

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #361 στις: Απριλίου 17, 2015, 16:28 »
Κώστα εσύ πας για διδακτορικό μου φαίνεται στα DIY υγρά!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #362 στις: Απριλίου 17, 2015, 21:29 »
Το vampvape tis tjuice ακούγεται κοντα στο καστρο εχει δοκιμάσει κανείς και τα δύο?

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #363 στις: Απριλίου 17, 2015, 21:54 »
Μπα, καμια σχέση! τουλαχιστον για μενα...
Edit: μονο στην καρυδα μοιάζουν...αλλά κι αυτη δεν ειναι ιδια...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2015, 22:00 από antonisk »

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #364 στις: Απριλίου 18, 2015, 00:44 »
.... γιατί στον κλώνο του tribeca που κάνω δεν αφήνει τίποτα...

Παιζει κλωνος του tribeca και δεν το εχω παρει χαμπαρι?

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #365 στις: Απριλίου 18, 2015, 01:08 »
Πήγαινε στην πρώτη σελίδα,και θα βρείς μπόλικο  υλικό.
Δεν σου συνιστώ να ασχοληθείς,επειδή Ελληνες έχουν κάνει
πολύ καλή δουλειά.
  Αfter-8 (smoke) και atmorama.gr (αντιμπεκα και σμουγκα)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #366 στις: Απριλίου 18, 2015, 12:45 »
Σαν λατρης του μηλου στις γευσεις, θα ρωτησω αυτους που ψαχνουν τα ξενα forum με συνταγες, την πιο επιτυχημενη κλωνοποιηση βασει reviews του gambit / five pawns.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #367 στις: Απριλίου 18, 2015, 12:50 »
αυτη η συνταγη εχει πολλους οπαδους



αλλα αυτη η συνταγη εχει πολλα θετικα κομμεντς



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #368 στις: Απριλίου 18, 2015, 14:26 »
Κώστα, έχει έρθει το πλήρωμα του χρόνου να συγγράψεις τον e-liquid τσελεμεντέ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #369 στις: Απριλίου 19, 2015, 13:39 »
Τον οποίο με χαρά θα προλογίσω!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #370 στις: Απριλίου 19, 2015, 18:44 »
Καταρχας να ευχαριστησω τα 2 μελη antonisk και netsplit που μπηκαν στον κοπο να μου στειλουν δειγματα απο κλωνους CastleLong και Grandmaster
Η οποια "συγκριση" των υγρων μπορει να ειναι και αδικη μιας και το ενα τουλαχιστον GM ηταν ηδη ωριμασμενο 1 μηνα, ενω και τα CL ειχαν κατι μερες διαφορα. Επισης εχω την εντυπωση οτι τουλαχιστον στο ενα υγρο ακολουθησαν διαφορετικη συνταγη...
Grandmaster ωριμο (antonisk) - ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!! Η μπανανα, το φυστικοβουτυρο,ξηροκαρπια ψημενα και η βανιλια αριστα δεμενα μεταξυ τους, και ο συνδιασμος της γευσης τους απλα φοβερος
                      αγουρο (netsplit) - Τα αρωματα υπηρχαν αλλα εντοπιζα περισσοτερο την μπανανα και πολυ λιγοτερο τα ξηροκαρπια...Με τις μερες που του δωσα ομως πηρε τα πανω του, εδεσε περισσοτερο ΑΛΛΑ τελειωσε...!

Εχω την εντυπωση οτι ΑΝ ακολουθηθηκε διαφορετικη συνταγη, αυτη που ακολουθησε ο antonisk, μαλλον υπερτερει στους δικους μου γευστικους καλυκες αν και η συγκριση ισως ειναι αδικη αφου το ενα υγρο ειχε δεσει λογω ωριμανσης του πολυ καλυτερα!

CastleLong (και τα 2 σχετικα αγουρα) - Στην αρχη αρκετα εως πολυ εντονη η οσμη-γευση του μπερμπον, που υπερκαλυπτε καρυδα και τα υπολοιπα...Μετα απο καμια εβδομαδα που εδεσαν καλυτερα, βγηκε και η καρυδα ομορφα και πολυ λιγοτερο η βανιλια η η μαυρη ζαχαρη (δεν καταφερα να εντοπισω ποια γλυκαδα υπερτερουσε). Ωραια και τα 2 αλλα μαλλον κι εδω μου φαινεται οτι υπερτερουσε το υγρο του antonisk (κι εδω ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειχαν διαφορετικη συνταγη...)

Εν κατακλειδι, προκειται για 2 πολυ αξιολογους κλωνους, που ευχαριστως ατμιζω ολη μερα!!! Το Grandmaster βεβαιως με κερδισε !Δυστυχως τελειωσαν και τα 2...

Παιδια σας ευχαριστω και παλι - οι οποιες "υποδειξεις" μου ας ληφθουν υποψην μονο προς τυχον διορθωσεις/βελτιωσεις των υπαρχουσων συνταγων και οχι ως "προσβολη" η οτιδηποτε αλλο...

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #371 στις: Απριλίου 19, 2015, 19:22 »
δεν μας λενε κι ο καθενας τι εχει κανει για να εντιπισουμε τις διαφορες???
ηταν τελικα αλλη συνταγη η μια απο την αλλη ή μονο η ωριμανση επαιξε το ρολο της???

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #372 στις: Απριλίου 19, 2015, 20:36 »
Νίκο χαίρομαι που σ'αρεσαν. :thumpup: 
Τις συνταγες τις έχουμε ποστάρει στις προηγούμενες σελίδες, δεν ειναι κρυφο μυστικο, ειναι από αυτές που κυκλοφορούν στα διάφορα sites και forums του εξωτερικού.
Οι δικες μου είναι του Castlelong αυτή με το 10% σύνολο αρωμάτων και του Grandmaster με το 20%.
Ο Νίκος απλά επιβεβαιώνει ότι οι συνταγες που κυκλοφορούν είναι πολύ καλές και απλά θέλει δοκιμές μέχρι να βρεις τι σ'αρέσει...και βεβαια να τις αφησεις να ωριμάσουν!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τις προάλλες πήγα σε ενα καταστημα για να παρω αρώματα.
Βλέπω μπροστά μου το ρόδι της TPA και θυμηθηκα οτι ειχα διαβασει για μια πολυ πετυχημενη συνταγη κλώνου. Λεω στο παλικάρι,το θελω αλλά θελω και ροδακινο ομως...
Μου λέει, μια φορα που τα ειχα συνδυασει, σαν κατρουλιο κατισκας μυριζαν...

Με αυτο στο μυαλο μου ξεκινησα προβληματισμενος να φτιαξω τη συνταγη του κλώνου Andromeda της Space Jam


Blueberry Extra 8% (προσοχή, υπάρχουν 3 blueberry αρώματα από την TPA)
Pomegranate 3%
Vanillin 4%


Τόσο απλό αλλά τόσο ωραίο μετά από μια εβδομάδα ωρίμανσης....!!!! Καμια σχεση πάντως με την εμπειρία του πωλητή μας! :tongue_smilie:
Αν σας αρεσουν τα φρουτενια, χτυπήστε το άφοβα!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2015, 00:40 από antonisk »

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #373 στις: Απριλίου 20, 2015, 13:30 »
Επειδη στον χωρο εργασιας ειχε μεινει 1-2μλ απο το Grandmaster του Αντωνη (εναμιση μηνα πλεον) ενα εχω να πω...απλα ΘΕΙΚΟ!!! Οποιος δεν εχει δοκιμασει χανει πολλα...
Και το λεω εγω που δεν ειμαι καν φαν της μπανανας!!!

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #374 στις: Απριλίου 20, 2015, 14:23 »
Ισως αυτο το νημα με τοσο ενδιαφερον (και ογκο πληροφοριων) που εχει τελευταια πρεπει να διαχωριστει σε 2 νηματα. Ενα για ετοιμους κλωνους δημοφιλων υγρων και ενα με συνταγες  προσομοιωσης δημοφιλων υγρων

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110862 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160098 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530909 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801718 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet