vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, infernity

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #450 στις: Μαρτίου 04, 2015, 11:18 »
χαχαχ το χω δει αυτό μαζί και με άλλα βίντεο για το στήσιμο... ίσως να έσταξα παραπάνω υγρό στο στεγνό βαμβάκι όταν έκανα το setup... πιστεύω στην πορεία δεν θα μου κάνει κάποιο θέμα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #451 στις: Μαρτίου 04, 2015, 11:43 »
Ετσι, κάποια λεπτομέρεια θα σου ξέφυγε, όπως συμβαίνει σε όλους οταν δακρύζουν τα "παιδιά" μας.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #452 στις: Μαρτίου 05, 2015, 01:01 »
πάλι τα ίδια.... ξεβιδώνω τη βιδούλα από κάτω να γεμίσω, του βάζω 2-3μλ, την βιδώνω καλά (διπλοτσεκαρισμένο)... κάνω τζούρες, νιώθω την βραχνάδα... λέω δεν είανι τίποτα θα "περάσει"....το χα ξαπλωμένο στο τραπεζι και εβγαλε υγρα πανω στο τραπεζι....
όλα τα χω βιδώσει καλά και σφιχτά, καμπάνες, μέσα έξω τα πάντα...

μήπως ξεχνάω να κάνω κάτι; θέλει κάποιο κολπάκι για αποσυμπίεση ή ξερω γω κάτι; είχα δει σε ένα βίντεο τελείως τυχαία λέγαν για ένα κολπάκι στον kayfun με την φυσαλίδα που κρατάς τις τρύπες εισαγωγής αέρα και το κάνεις αλλά σε αυτόν είναι δύσκολο γτ έχει 4 τρύπες.... δεν έχω ιδέα ποια είναι η χρησιμότητα αυτής της κίνησης αλλά δεν μπορώ να καταλάβω...

το άνοιξα όλο το στέγνωσα και ξαναβίδωσα και τώρα που ατμίζω όσο γράφω πάλι βραχνάδα....το ξεβιδώνω από τη βάση του βλέπω 2-3 σταγόνες από κάτω, τσουπ τρέχουν μέσω του ντριπ-τιπ στο χέρι μου 2-3 σταγόνες ακόμα.... δεν ρουφάω δυνατά, φυσιολογικά...λες και κάνει overflow μέσα στο deck και πλημμυρίζει...δεν μπορώ να καταλάβω... χρειάζομαι λίγη βοήθεια γιατί έχω μπλέξει.... :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος keepthefaith

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #453 στις: Μαρτίου 05, 2015, 01:07 »
τσεκαρες ο ρινγς ?? εμενα ετρεχε και εβαλα κοκκινο ορινγ και ειμαι μια χαρα παντως

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #454 στις: Μαρτίου 05, 2015, 09:13 »
στην θεση τους ειναι και φαινονται μια χαρα... το υγρο δεν βγαίνει από εκεί που σφίγκει το τζάμι πάνω στα μεταλλικά μέρη... μπαίνει στην τρυπούλα εισαγωγής αέρα του ντεκ...


edit: έχω βάλει προς το παρόν 2 ο-ρινγκ στη βάση και δεν έχω θέμα, ψάχνω να βρω κανα ορινγκ ομως να ναι καλυτερα

edit #2: τεθηκε θεμα οτι ισως ψαλιδιζω παραπανω τις ακρες στο βαμβακι γιαυτο εχω πιθανο προβλημα....να ρωτησω χρηστες lemo ποσο βαμβακι αφηνετε εκατερωθεν της αντιστασης;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 17:15 από andreas_e »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #455 στις: Μαρτίου 08, 2015, 17:51 »
τελικα το πρόβλημα ήταν στην ποσότητα βαμβακιου....εβαζα λιγοτερο απο οσο επρεπε, τωρα πλεον δεν εχω θεμα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #456 στις: Μαρτίου 09, 2015, 12:43 »
Ανα έτσι  :D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #457 στις: Μαρτίου 09, 2015, 23:31 »
Συνατμιστές βοήθεια!! Έχω ένα expromizer και εδώ και καμιά ώρα προσπαθώ να ξεβιδώσω τη βάση κάτω από το δαχτυλίδι του αέρα
αλλά έχει παρασφίξει και δε γυρίζει με τίποτα. Υπάρχει κανα κόλπο πριν φύγει από το παράθυρο? :angry_orange: :angry_orange: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #458 στις: Μαρτίου 09, 2015, 23:48 »
Τοποθέτησέ τον λίγη ώρα στην κατάψυξη και μετά ξαναδοκίμασε. Όπως ξέρουμε η θερμότητα αυξάνει τον όγκο, ενώ η ψύξη τον μειώνει. Ίσως κάτι καταφέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #459 στις: Μαρτίου 09, 2015, 23:54 »
Το σκέφτηκα το κρύο και τον άφησα κανα τέταρτο στο μπαλκόνι αλλά δεν έπιασε οπότε δούλεψε η "σκύλα".
Φοβερό εργαλείο παρεμπιπτόντως!! Θα έχω υπόψιν την κατάψυξη την επόμενη φορά που παρουσιαστεί το ίδιο, σ' ευχαριστώ φίλε :)

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #460 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:14 »
Καλησπέρα, νέος στο χορό τον επισκευάσιμων από σήμερα με Magma clone και istick50w..

Μετά από πολύ διάβασμα τον έστησα με ένα microcoil 7/8 σπείρες σε 3mm διάμετρο με 32mm σύρμα. Το βάζω στο istick και μου δίχνει 1.5Ω όπως στόχευα μετά από το στήσιμο και αναβέ καλα.  έβαλα και το kon gen do...
Ωραία λέω καλά τα πάμε! Έσταξα Tribeca 12mg που είναι το αγαπημένο μου..

Το πυροβολάω και το καπσούλι παει συνεφο μετα απο λιγο και αφού ανέβασα τα watt ηρέμησε..

Τραβάω μια και είδα τον ουρανο σφοντύλι... Βαρί όσο δεν εχώ δοκιμασει τιποτα.. ξαναπροσπαθώ τα ίδια... και μια ακόμα τα ίδια..

Με τζούρες mouthtolung δεν έβηξα αλλα μετα μου ήρθε τρελή ζαλαδα...

Μετά έσταξα unami sin cookie sta 9mg η τζούρα κατεβένει μια χαρα αλλα μου ερχετε ζαλαδα που και που.... και έχασα και το χτήπημα...


Τι μλκία έκανα?  :-[ :-[


Π.σ. όλες οι τζόυρες έγιναν στα 10-13watt και τώρα η αντισταση δίχνει 1.8Ω......
Π.σ2 το βαμβάκι κοντα στα coil σαν πολυ καφέ το βλέπω...


Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #461 στις: Μαρτίου 10, 2015, 23:35 »
Απλά τα πράγματα. Ήρθε καιρός να μειώσεις την νικοτίνη στα υγρά σου

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #462 στις: Μαρτίου 11, 2015, 08:17 »
δοκιμασε να σφιξεις καλα τα βιδακια μηπως αυτο φταιει που σου τη διαβαζει παραπάνω τώρα.Αραίωσε λίγο κάποιο υγρό σου, το σιν κούκι σηκώνει αραίωμα σίγουρα,για να πέσει η νικοτίνη κ ξαναδοκίμασε.Ξεκίνα πάλι με πιο λίγα βατ κ ανεβαίνεις.Σε καινούριο βαμβάκι!Από ατμό πώς ήταν ο μάγκμα στο στησιμό σου;

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #463 στις: Μαρτίου 11, 2015, 21:09 »
Πράγματι μετά από κάποια test φαίνεται ότι έφταιγαν τα υψηλά mg στην νικοτίνη..
Αλλα και η απόσταση από την τρυπα του dripper.. Την ανέβασα παραπάνω για την ώρα..
Για τα Ωμ που ανέβηκαν πράγματι είχε ξεβιδωθεί ελάχιστα.. Το πως δε το κατάλαβα....

Από ατμό δε μπορώ να κρίνω σε συγκρίσει με άλλους λόγο απειρίας.
Αλλα όταν από ναυτίλο πας στον magma σίγουρα σου φαίνεται τρελός ακόμα και με μονη αντίσταση σε χαμηλά watt...
Σίγουρα είναι πολύ πηκτός πάντως.

P.s. υπάρχει κάποιο πρόγραμμα mentoring στο forum?  :hmmm: :-[

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #464 στις: Μαρτίου 12, 2015, 22:04 »
Βαζω να καθαρισω τον 3d .ξαναστηνω μετραω αντισταση 6 σπειρες με 0.32 σφιγμενα ολα τα βιδακια μου λεει 0.06 το ωμομετρο.να μην τα πολυλογο εστησα 3 φορες αλλαξα μπαταριες στο ωμομετρο..εβαλα αλλο ατμο που ειχα στησει πριν κατι ωρες με ιδιο στησιμο μου βγαζει 1 και κατι ωμ οπως ειναι το αναμενομενο.ο 3d (με τον ανταπτορα) και χωρις αντισταση πανω τον εβαλα παλι 0.06 διαβαζει.δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε.καμια ιδεα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro