vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, stamatisgr, mathimatikos1966, Jorge, Tazz

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος maverick

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 00:09 »
την ιδια ακριβως ποσοτητα βαζω και επειδη φανταστικα οτι μπας και εβαζα παραπανω την τελευταια φορα εβαλα λιγοτερο και παλι τα ιδια..


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 00:30 »
Απο περιέργια,αν και δεν ξέρω αν πρέπει να αγοράσεις πάλι το παλιο σου υγρό,θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις
έτσι για το "μαμώτο" ξανά το παλιό σου,να δεις αν έχεις και εκεί υποτροφοδοσία.Να απαντήσεις κοινώς απο μόνος
σου στην ερώτηση αν φταίει το υγρό ή κάτι απο τον ατμοποιητή.


Θα σου πρότεινα μπανάκι,να καθαρίσουν όλα κλπ αλλά πιστεύω τα έχεις δοκιμάσει όλα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος maverick

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 00:33 »
τα εχω δοκιμασει ολα... με το παλιο υγρο δεν το κανει στιν ιδιο βαθμο...
τα εκανα μπανακι και τα εβρασα κιολας..


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 10:20 »
Καλησπερα στη παρεα!! Τους τελευταιους 3 μηνες δουλευω ασταματητα τον  lemo drop της eleaf χωρις κανενα απολυτως προβλημα! Τις τελευταιες 3 μερες με καινουργια αντισταση κ βαμβακι απο τις πρωτες τζουρες μου βγαζει καμμενο.. τον στηνω ακριβως με τον ιδιο τροπο και με τα ιδια υλικα αλλα του εχω βαλει αλλο υγρο αλλης εταιριας απο οτι εκανα πριν.. τα παλια υγρα ηταν 60pg/40vg ενω τα τωρινα  50/50.. παιζει να ειναι θεμα υγρου???


To στησιμο σου ειναι φιλε.  Αν εχεις κανει τα παντα , φτιαξε και μια καινουρια , βαλε ξανα βαμβακι και δοκιμασε το .


Πρωτα ομως , πιες ενα καφε , κοιτα λιγο τηλ/ση , φαε και κατι και μετα πιασε τον ατμ/τη ξανα............. ;D


Να μη σε βαλω στη δουλεια να ψαχνεις για τουλουμπες δηλαδη..... ;D     (Παλια καλη συνταγη του Alexmach για το mesh).....


To στησιμο σου ειναι το προβλημα. Εμαθες να τον στηνεις με κλειστα ματια και τωρα απο την σιγουρια δεν βλεπεις το λαθος. Δεν εισαι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος που το παθαινει

Αποσυνδεδεμένος maverick

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 12:27 »
Εχεις δικιο φιλαρακι μαλλον απο κεχτυμενη ταχυτητα και σιγουρια καπου εκανα λαθος. Το παρατησα απο χθες το βραδυ και ξανα εστησα μια καινουργια αντισταση σημερα το πρωι και μεχρι στιγμης δουλευει αψογα!!

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 16:58 »
Παράθεση
Να ξέρεις ότι ο Lemo έχει ίδια εισαγωγή αέρα με το Magma στις μεσαίες διπλές τρύπες

@ferongr
Με ψιλό τρόμαξε αυτό και δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε κάποια αγορά, τέτοια εισαγωγή αέρα δεν νομίζω να με ικανοποίηση πλήρως, στο σπίτι δουλεύω τον magma χωρίς καν το δακτυλίδι και έξω πάντα στις μεγάλες δίπλες τρύπες είτε με μονή είτε με διπλή αντίσταση.

Μήπως ξέρεις κάποιο αξιόπιστο κατάστημα να παραγγείλω τον Youde Goblin?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 22:32 »
Εδω θα βρείτε βίντεο βοήθεια απο ένα νεο στους επισκευάσιμους για τους νέους ατμιστές που θέλους να μεταβούν από εργοστασιακούς  στους επισκευάσιμους

Επειδή ειναι πολλοί που δεν ξέρουν αν θα μπορέσουν να στήσουν ένα επισκευασιμο (και μέσα σε αυτούς και εγώ πριν μερικούς μήνες :yes: ) και το πιο σημαντικό τι χρειάζονται για να αρχίσουν έφτιαξα ένα μικρο βιντεακι με συμβουλές και προτάσεις σε αυτούς που αρχίζουν τώρα με το σπορ επισκευασιμοι ....

όταν άρχισα να ασχολούμαι με επισκευασιμους και έβλεπα ότι μου έλειπε αυτό, ήθελα και αυτό , αλλα έπρεπε να πάρω και το άλλο γιατί αλλιώς δεν μπορώ να στήσω, τότε άρχισα να διαβάζω τι επιτέλους  θα χρειαστώ και τι πραγματικά χρειάζεται για μια αρχή ... Πολλά δε... ήταν και τα ΠΜ από φίλους που έβλεπαν οτι πια εγώ άρχισα να τα καταφέρνω και ήθελαν την γνώμη μου μιας και δεν απείχα πολύ από αυτούς (ήμουν και εγώ καινούριος στο άθλημα) ... προσπάθησα να μεταδώσω ότι ήξερα και από που άρχισα να προμηθεύομαι υλικά και τι υλικά ...

αυτός είναι και ο σκοπός αυτου του μικρού βίντεο ... να δείξω τα βασικά εργαλεία και υλικά που θα χρειαστούμε πριν αρχίσουμε να στήνουμε ενα επισκευασιμο .. ελπίζω να βοηθήσω κάποιους με το θέμα αυτό  :yes:


Θεμα βοήθειας : Τι εργαλεία θα χρειαστώ;








έπεται συνέχεια .....
Θέμα: στήσιμο επισκευάσιμου
........ (coming...)



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2022, 00:20 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 22:47 »
Μπραβο τ'αγοριμ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:54 »
Πολύ ωραίο βιντεάκι, Κώστα.  :thumpup: :thumpup: Θα περιμένουμε με ενδιαφέρον και τα υπόλοιπα της σειράς.
Το βίντεο μπήκε στο πρώτο μήνυμα του θέματος εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19696.0.html
όπου θα μπουν και τα άλλα μόλις δημοσιευτούν. Αν μας ξεφύγει, ειδοποίησέ με με ΠΜ να τα βάλω κι αυτά εκεί.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:07 »
Βίντεο βοήθεια επεισοδιο 2  στήσιμο επισκευάσιμου
Το δεύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε στην μετάβαση απο εργοστασιακό σε επισκευασιμο ειναι "θα μπορέσω να φτιάξω ενα microcoil; " Μου φαίνεται βουνό, δεν πιάνουν τα χέρια μου , μάταια θα προσπαθήσω , δεν ξέρω τι θα χρειαστώ και πως πρέπει να αρχίσω .. κάπου εδώ έρχεται αυτό το βίντεο να λύσει μερικές απορίες που αργότερα θα γίνουν πιο αναλυτικές σε επόμενα βιντεο






έπεται συνέχεια .....
Θέμα: microcoil στρίψιμο
........ (coming soon ...)


Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #400 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 13:04 »
Τον κλώνο του diver v2 απο hotcig τον έχει δοκιμάσει κανείς; http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/60141142748_1/2015_hotcig_newest_diver_v2_atomizer_clone.jpg

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #401 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 13:09 »
Mε την τιμή που έχει ο γνήσιος ελληνικός, δε νομίζω να έχουν πολλοί τη διάθεση να πειραματιστούν με κλώνους.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #402 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 13:38 »
Καλά δεν έχεις και άδικο. Αξίζει ο diver ή είναι παλιομοδίτικος πλέον;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #403 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 16:32 »
Αν ατμίζεις για να ικανοποιηθείς αξίζει. Αν ατμίζεις για να είσαι στη μόδα μην τον πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #404 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 17:15 »
Χαχα.  Δεν το εννουσα ετσι. Πιο πολυ για το αν αυτου του στυλ οι ατμοποιητες έχουν ξεπεραστει απο αλλους, οπως στυλ καυφουν κτλ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 96 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos