vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Epsilon BDC

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Nobacco Epsilon BDC
« στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 18:23 »
Μόλις αγόρασα τον epsilon BDC από nobacco. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!

Πολύ πολύ ντουμάνι και αρκετά αεράτη τζούρα! Μου έκανε εντύπωση πως δε χρειάστηκε να σπαταλήσω ούτε μια τζούρα για να τον στρώσω. Με το πρώτο γέμισμα απλά τον άφησα όρθιο 2 λεπτά για να ποτίσει η αντίσταση και με το που πάτησα το κουμπί της μπαταρίας άρχισε να πυροβολάει, χωρίς ίχνος πλαστικίλας ή καμμένου.

Σε γεύση υστερεί λίγο, αλλά ίσως να φταίει σ αυτό η αντίσταση που είναι 1,8Ω

Η κατανάλωση υγρού για την ώρα είναι στα ίδια επίπεδα με τον evod.
Τελικά τώρα που πέρασε λίγη ώρα αποκλειστικής χρήσης, διαπιστώνω οτι καταναλώνει αρκετό υγρό. Λογικό βέβαια με τόσο ντουμάνι

Στα συν του συγκεκριμένου και η τιμή του, που είναι στα 6 ευρώ (epsilon BDC) και στα 7 ευρώ (epsilon-S BDC)
Προσθήκη εικόνας
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2013, 10:11 από mars76 »

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 22:28 »
Καποιες εντυπωσεις και απο μένα για τον Epsilon S-BDC απο Nobacco.
 
Δεν με ικανοποίησε η διαδικασία γεμίσματος γιατί με μια μικρή απροσεξία μπορεί να χυθεί υγρο στον κεντρικο σωλήνα και να χρειαστεί σκούπισμα. Δεν γεμίζει εύκολα, στο ''πόδι'' δηλαδη. Μετα το γέμισμα τον άφησα να ''ποτίσει'' και λειτούργησε στην πρώτη τζούρα σωστά χωρις πλαστικίλες. Πολύ ντουμάνι, κρυος ατμός, πεθαμένη γευση. Κατανάλωση σε μέτρια επίπεδα, λιγο τσιμπημένη. 
Στα συν(+),   Πολυ και εντυπωσιακό ντουμάνι σε σημειο που επρεπε να το διαλυω με το χερι.
                     Η τιμή του σε λογικά πλαίσια, μπορεις να την πεις και καλη.
                     Καλη κατασκευή (αυτή με το μεταλικό inox σωμα και τα δυο παράθυρα)
Στα πλήν(-)  Δύσκολο γέμισμα για βιαστικούς
                     Σκοτωμένη  γεύση
                     Υποψία μπουρμπουλήθρων

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 02:08 »
Δεν τον βλέπω στο site, παιδιά.
Καμιά φωτογραφία; Να δούμε που θα τον εντάξουμε.

EDIT: Βρέθηκε και μπήκε στο αρχικό μήνυμα

Σημ.: Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν από τους Κινέζικους εδώ, μιας και πουλιέται από ελληνικό κατάστημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2013, 02:16 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 09:27 »
Θα συμφωνήσω με το φίλο geminimax όσον αφορά τη σχετική δυσκολία στη διαδικασία γεμίσματος και να προσθέσω πως το να καταφέρεις να γεμίσεις 1,8ml υγρού απαιτεί χειρουργικό χέρι...

Αυτά σε συνδυασμό με την ψιλοσκοτωμένη γεύση είναι τα αρνητικά του epsilon BDC



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 09:40 »
Aυτή η σκοτωμένη και ψιλοσκοτωμένη γεύση πως είναι δηλαδή ?

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 10:04 »
Να το θέσω κάπως αλλιώς... Σε κάποιες στιγμές χρειάζεται να δω το μπουκαλάκι του υγρού για να καταλάβω ποιό υγρό ατμίζω  :idiot1:

Και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το ίδιο υγρό (APACHE atmos lab) στον BDC και σε EVOD. Βέβαια στον EVOD φοράω κεφαλή 2,4Ω, αλλά απολαμβάνω γεύση!

Να τονίσω βέβαια πως αυτές οι εντυπώσεις είναι μετά από κατανάλωση περίπου 2-2,5 ml υγρού. Ελπίζω στην πορεία να στρώσει κι άλλο η αντίσταση και να βελτιωθεί η γεύση, γιατί όπως προείπα από ντουμάνι είναι απίστευτος απ την πρώτη τζούρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2013, 13:09 από mars76 »

Αποσυνδεδεμένος strom1973

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 13:15 »
να παραθέσω και εγώ τις εντυπώσεις μου για τοn S μετά από μία εβδομάδα χρήσης. ενώ στην αρχή βγάζει εντυπωσιακό ντουμάνι και γεμάτες ρουφηξιές μετά από μερικές τζούρες υπερθερμαίνεται και μπουκώνει. αυτή την εμπειρία έχω. χρειάζεται καθαρισμό σχεδόν μετά από κάθε γέμισμα για να δουλεύει σωστά. και το θέμα του καθαρισμού δεν είναι εύκολη υπόθεση για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

θα ήθελα να μου πει κάποιος αν έχει βρει κάποιον εύκολο τρόπο καθαρισμού

Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 01, 2013, 00:22 »
Ο EPSILON BDC 1.8 Ohm  της Nobacco, υπάρχει σε κάτι αντίστοιχο στο site της Fasttech ?

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 19:00 »
Toν εχω απο χθες κ θα σας πω κ γω την αποψη μου, εχοντας ενα δίμηνο επισκευασιμους με μες  απο χθες που τον πηρα τους εβαλα στην ακρη(οχι δεν σταματαω επισκευασιμους καμια συγκρισει), ειναι πολυ καλος κατα την γνωμη μου, κ επειδή  δεν μου αρεσουν οι γενικοτητες κ τα αοριστα μιας κ η υποθεση καπνισμα ειναι κατι πολυ σοβαρο για καποιους απο μας, θα πω απο την εμπειρια μου με τους evod, που για παραδειγμα τα el toro που ατμιζω τα σκοτώνουν κατι που με αλλα υγρα δεν το κανουν, για αυτο εχω την γνωμη, οτι ισως καποια υγρα τα σκωτονουν λογο υλικου κατασκευεις, για αυτο προτιμώ πυρέξ γυαλι αντι οτιδήποτε αλλο  , κατα την γνωμη μου, λογο υλικου ισως σε καποια υγρα εχει θεμα, αλλα η ιδεα κατασκευεις δοκιμασμενη σε χρήση με υγρο cuba απο liqua ειναι απιστευτα καλη!!!!!!!!!!!!! 

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 16:09 »
Παιδια οι αντιστασεις/κεφαλες του aspire κανουν κ στον nobacco που δεν εχει ανταλλακτικο 2.1 αντισταση αλλα μονο 1.8 ;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 16:15 »
Κανουν μια χαρα. Ιδιες ειναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 16:09 »
Αυτό http://www.fasttech.com/products/1411/10004634/1320401 είναι ίδια τεχνολογίας;

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 16:41 »
Όχι. Και αν κρίνω από το "Disposable" πρέπει αυτά της FT ναι είναι μιας χρήσεως.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 13:33 »
Τον χρησιμοποιώ περίπου ένα μήνα (είναι ο απλός - όχι ο S), με κεφαλές 1,8Ω και υγρά PG based 10 - 12mg. Το πρώτο test drive μαζί του ήταν εντυπωσιακό (γιά εργοστασιακό ατμοποιητή!). Ντουμάνι? Χτύπημα? Γεύση? Θερμοκρασία ατμού? Όλα super! Πραγματική έκπληξη! Μάλιστα, έκανα χώρο στο συρτάρι γιά να πετάξω μέσα όλους τους εργοστασιακούς και επισκευάσιμους ατμοποιητές μου! (εντάξει, δεν έχω και πολλούς)  ;D

Αλλά τα καλά δεν κρατάνε γιά πάντα... Ο εξαιρετικός του χαρακτήρας δεν κράτησε γιά πάνω από 5 -6 ml. Η απόδοσή του, σε όλα τα επίπεδα, έπεσε τουλάχιστον κατά 50%! Πίστεψα ότι φταίει η συγκεκριμένη κεφαλή. Αλλαγή. Δυστυχώς το ίδιο σενάριο. Απογοήτευση...

Συμπερασματικά, δεν θέλω να θάψω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή. Πιστεύω πως περνάει μιά άγουρη παιδική ηλικία, και πως στο μέλλον η ενηλικίωση θα στρώσει την κατάσταση. Προσωπικά, τον χρησιμοποιώ ακόμα. Απλά, πάντα με καινούργια κεφαλή (2,5 ευρώ) και γιά 5 ml υγρού. Το ρίχνω έξω που και που!  ::)


Υ.Γ. Προτείνω σε όσους αρέσκονται στα βαριά καπνικά, να τον δοκιμάσουν φρέσκο με Puros Naturales 24mg της El Toro. Φσιτ - μπόινγκ!  :o
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2013, 13:46 από 30SmokingYears »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180444 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12