vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, SEB, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2490 στις: Ιουνίου 10, 2021, 22:41 »
Βαγγέλη ... Θα το βρείς.  :yes:

Το βρήκες!  :thumpup:


Αυτό που δεν αντιλαμβάνομαι εγώ είναι την χρησιμότητα του επάνω πιν αέρα. Όχι μόνο στον Νίκο αλλά και στους άλλους ατμοποιητές που σου δίνουν αυτήν την δυνατότητα. Δεν καταλαβαίνω καθόλου (καθόλου όμως...) ποιο είναι το νόημα να έχεις πιο μεγάλο πιν κάτω από την αντίσταση και πιο μικρό πάνω απ' την καμινάδα. Εμένα αυτό μου κάνει για setup που ψάχνει για καυγά... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2491 στις: Ιουνίου 11, 2021, 13:36 »
Κατοπιν δικης σου υποδειξης το βρηκα και σ'ευχαριστω για αυτο. :yes:

Αυτο με το μικροτερο πινακι στο πανω μερος και μενα με προβληματιζει, σε τι εξυπηρετει ?.

Τσπ, δοκιμασα και το μακρυ επιστομιο και μεχρι στιγμης ολα καλα. Εχω κανει γυρω στα 3 τανκακια  χωρις προβλημα. 
Ευχομαι να συνεχιστει η καλη συμπεριφορα του.  :thumpup: :baby:

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2492 στις: Ιουνίου 11, 2021, 22:19 »
Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει, ο dripper drop solo v1.5 από Digiflavor;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2021, 01:31 από chkontog »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2493 στις: Ιουνίου 12, 2021, 09:59 »


Στην Ελλάδα δεν ξέρω αν έχει εμφανιστεί, αλλά έχει κυκλοφορήσει κι είναι πολύ καλός.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2494 στις: Ιουνίου 12, 2021, 10:10 »
Ναι για Ελλάδα λέω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2495 στις: Ιουνίου 13, 2021, 23:19 »
Digiflavor Torch RTA



Μοιάζει πάρα πολύ με τον Zeus X.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2021, 17:32 από chkontog »

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2496 στις: Ιουνίου 14, 2021, 20:23 »
Έχει κανείς γνώμη για τον Auguse Era Pro που κυκλοφόρησε πρόσφατα;

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2497 στις: Ιουνίου 14, 2021, 21:17 »
Και ο νεος απο hussar....αερας με airdisk απο την μια μερια...και τροφοδοσια αλλα fev....

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2498 στις: Ιουνίου 22, 2021, 08:32 »
Για να δούμε τι λέει η αντιγραφή της αντιγραφής.
Τουλάχιστον γεμίζει από πάνω αν το θές.
Και έχει την ίδια τιμή όσο έχουν οι κλώνοι του fev και του gsl.



Αποσυνδεδεμένος johnvapes

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2499 στις: Ιουνίου 22, 2021, 10:30 »
Έχει κανείς γνώμη για τον Auguse Era Pro που κυκλοφόρησε πρόσφατα;
Αν και δεν έχω παίξει ακόμα μαζί του,παρά τα κολακευτικά σχόλια περί γεύσης που ακούγονται μου φαίνεται λίγο ταλαπώρια ο συγκεκριμένος.
Πάρα πολλά κομμάτια στο δένω-λύνω,βεβαια γούστα είναι αυτά!

Αποσυνδεδεμένος johnvapes

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2500 στις: Ιουνίου 22, 2021, 10:32 »
Από μέρα σε μέρα βγαίνει και ο Dram 4 στα μαγαζιά.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2501 στις: Ιουνίου 22, 2021, 22:23 »
και ο  ελληνας cloud 2 βγαινει σε λιγο καιρο, θα πεσει παντοφλα πανηγυρικη.......... 

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2502 στις: Ιουλίου 15, 2021, 14:30 »
Ωραίος ατμοποιητής ο Νίκος. Και για τα λεφτά αυτά δεν έχει καν αντίπαλο.

Ο Νίκος είναι πολύ εύχρηστος. Στήνεται γρήγορα και εύκολα χωρίς να πρέπει να προσέξεις δέκα πράγματα για να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Το ντεκ του μου θυμίζει τους πνευμονικούς που έχω στην διάθεση μου και ενώ δεν έχει κάποια ιδιαίτερη καινοτομία, κάνει την δουλειά του όπως ακριβώς πρέπει. Το καλύτερο του χαρακτηριστικό βέβαια είναι η ευκολία που ανοίγει το επάνω καπάκι για να αναπληρώσουμε. Είναι με διαφορά ο ευκολότερος στο γέμισμα ατμοποιητής που διαθέτω, πιο εύκολος και απ' τον Druga ακόμα. Νομίζω πως σε μερικά χρόνια θα έχει επικρατήσει πλήρως αυτό το κάτι σαν μπαγιονέτ που έχει και ο Νίκος και ο Druga, και τέρμα τα σπειρώματα (ποιός ξεχνάει την ταλαιπωρία για να ανοίξεις και να κλείσεις τον πρώτο skyline;).

Δεν θα γράψω για τα πινάκια του αέρα γιατί δεν τα δοκίμασα καν. Τον έστησα χωρίς πιν (και πάνω και κάτω) και τον βρίσκω μάλλον σφιχτό. Δεν με πειράζει αυτό γιατί για σφιχτό τον πήρα, το αναφέρω όμως γιατί έτσι όπως τον περιγράφουν οι reviewers στο youtube μπορεί κανείς να νομίσει πως γίνεται σχεδόν πνευμονικός. Ούτε για πλάκα. Ο εβίβα με το 2,5 πιν είναι πιο αεράτος από τον Νίκο χωρίς πιν.

Για την γεύση δεν έχω ακόμα να πω πολλά πράγματα γιατί τον έχω δοκιμάσει μόνο με ένα υγρό, το οποίο μάλιστα είναι από αυτά τα σχετικά άνοστα που ατμίζω για να μην παθαίνω κορεσμούς. Σε αυτό λοιπόν το μονοδιάστατο υγρό η γεύση που δίνει είναι εξαιρετική. Επιφυλλάσομαι όμως να τον δοκιμάσω και με πιο νόστιμα υγρά που διαθέτω μπόλικα...

Μου αρέσει που είναι 22άρης και χωράει άνετα στα παλιά (και αθάνατα) pico και έτσι θα έχω ένα φτηνό αλλά αξιόπιστο σετάκι για την παραλία. Μου αρέσει επίσης που είναι κομψός και ανεπιτήδευτος. Στην φωτογραφία κάθεται επάνω σε ένα vaporflask πενταετίας και το σετάκι είναι απολύτως του γούστου μου.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι τα επιστόμια του. Ούτε το ψηλό (δεν μου αρέσουν γενικά τα ψηλά επιστόμια) ούτε το κοντό που ενοχλεί την γλώσσα μου. Του έβαλα λοιπόν ένα ultem του δικού μας manajoma και αγαπήθηκαν αμέσως.

Πιστεύω ακράδαντα πως ο Νίκος είναι ο καλύτερος ατμοποιητής για νεοφώτιστους στους επισκευάσιμους. Εκτός βέβαια αν είμαστε της λογικής καλύτερα να ξεκινήσει κανείς με έναν επισκευάσιμο αγγούρι ώστε όλοι μετά να του φαίνονται εύκολοι. Έτσι ξεκίνησα κι εγώ και μετά τον πρώτο επισκευάσιμο/γρίφο (λέγε με Σοφία...) ο δρόμος είναι όλο κατηφόρα...


Χαιρετώ τα χαρωπά πλήθη...

Μετά από αρκετή απουσία, είπα να ξαναμπώ στην ατμιστικη ατραπό...

Οπότε είπα να το γιορτάσω με μια σχετικά ασφαλή αγορά κι έβαλα παραγγελία το συγκεκριμένο...

Ελπίζω μετά από τόσο καιρό, να μην φάω καμμία ξεγυρισμενη φόλα...


Υ.Γ.: Ωρε συνονοματε, κανένα κάδο εισερχομένων δεν αδειάζεις??? Ένα πμ να μην μπορούμε να στείλουμε...

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2503 στις: Ιουλίου 16, 2021, 12:35 »
Παραγγειλα τον Neeko χθες, μου ήρθε σημερα, πλύθηκε, στεγνωθηκε, γεμιστηκε και με το καλημέρα μου έδειξε πόσο ευσυγκινητος είναι...

Έχω βαρεθει να σκουπίζω το μοντάκι και τον ατμοποιητη...

Συν το ότι πρέπει να έχω πιει παραπάνω από ότι έχω ατμισει...

Τέλος, είναι θαυματουργός... Μιας κι είναι ο μόνος ατμοποιητης που τον ακουω να γουργουριζει σαν γάτα σε οίστρο, παρ'οτι είμαι ημικουφος..



Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2021, 12:56 από QS-Plan »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2504 στις: Ιουλίου 16, 2021, 13:23 »
Χρειάζεται σίγουρα περισσότερο βαμβάκι. Μόνο έτσι θα αποφύγεις τις διαρροές, ίσως όχι απόλυτα αλλά τουλάχιστον θα τις περιορίσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy