vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Sergios, camber, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Έρευνα για την σκλήρυνση των αγγείων και το οξειδωτικό στρες

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Στα πλαίσια της συνέχισης της ερευνητικής μας δραστηριότητας, ανακοινώνω σε ξεχωριστό θέμα το νέο πρωτόκολλο που χρηματοδοτείται από την Nobacco.


Στο πρωτόκολλο αυτό, θα διενεργείται απλό υπερηχογράφημα πριν και μετά την χρήση η.τ. και κανονικού τσιγάρου (για όσους καπνίζουν). Δεν μπαίνει φλεβοκαθετήρας, ούτε χορηγείται κάποια ουσία.


Προσκαλώ να συμμετάσχουν σε αυτό το πρωτόκολλο κυρίως όσοι ήρθαν στο προηγούμενο πρωτόκολλο (με χορήγηση αγγειοδιασταλτικού και εκτίμηση της στεφανιαίας κυκλοφορίας) για τον εξής λόγο: θέλουμε ταυτόχρονα να δούμε την επίδραση του οξειδωτικού στρες τόσο στην στεφανιαία κυκλοφορία όσο και στους δείκτες σκλήρυνσης των αγγείων. Δυστυχώς δεν μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό στο προηγούμενο πρωτόκολλο διότι δεν είχαμε παραλάβει ακόμη το μηχάνημα που χρειαζόμασταν. Τώρα που το έχουμε, θέλουμε λοιπόν να έρθουν πάλι όλα τα παιδιά (καπνιστές και ατμιστές) για να κάνουμε και αυτή τη μέτρηση. Θα πάρουμε μια σταγόνα αίμα από την άκρη του δακτύλου, όπως κάνουν οι διαβητικοί όταν μετρούν το σάκχαρο στο σπίτι τους.


Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν ένα πλήρες κιτ Nobacco Want-Epsilon και 5 υγρά της αρεσκείας τους.


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
 κρίμα που δεν μένω Αθήνα
 εκτός του ότι θα είχα την χαρά να συμμετέχω στις έρευνες και να προσφέρω στο άτμισμα  ;)
 
θα είχα γεμίσει και ατμιστικά εργαλεία    ;D
 

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί κάποιος να κάνει και τα δύο πρωτόκολλα γιατρέ ? ή πέρασε ο χρόνος για το προηγούμενο ?

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Συνεχίζονται όλα τα πρωτόκολλα για να αυξήσουμε το δείγμα.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Εδώ εθελοντής !  Τι χρειάζεται γιατρέ για να κλείσουμε το πότε θα έρθουμε και που και όλα τα συναφή;

Αποσυνδεδεμένος pipits

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
  • Σκοτείνιασαν όλα ή φταίει το άτμισμα???
με έναν καπνιστή και εγώ παρέα και για τις δύο..... μιας και τον είχα κουβαλήσει και στην πρώτη.....
Γράψε 2 για 2 γιατρέ......

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά, στείλτε μου pm και να με ενημερώνετε αν έχετε πάρει μέρος στο προηγούμενο πρωτόκολλο για να ξέρω που θα σας βάζω!

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Σχετικά με το πρωτόκολλο στα στεφανιαία αγγεία, έχω πληροφορηθεί για περιπτώσεις ανθρώπων που πήγαν στο κατάστημα να πάρουν το δώρο τους, κι αντί να πάρουν 20 υγρά της επιλογής τους έπαιρναν συγκεκριμένα υγρά ή τα μισά επιλογής τους και τα άλλα μισά συγκεκριμένα (επιλογής του καταστήματος ή δεν ξέρω ποιού άλλου).




Λοιπόν, η συνεννόηση και η συμφωνία είναι για όλους να πάρουν 20 υγρά της επιλογής τους από τον κατάλογο. Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο!


Σε όποιον έχει συμβεί κάτι διαφορετικό, να μου στείλει pm να το τακτοποιήσω άμεσα, αν και δεν θα έπρεπε να το τακτοποιώ εγώ αυτό αλλά να έχει γίνει αυτόματα!! >:(


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Στην διάθεσή σου Γιατρέ και αυτή την φορά!  ;D
(Έχω λάβει μέρος και στο προηγούμενο πρωτόκολλο)....
Τα στοιχεια μου τα έχεις? Χρειάζεται να σου στείλω κάτι?

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Εσύ είσαι μόνιμος θαμώνας!!
Με pm να κανονίσουμε ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Έρευνα για την σκλήρυνση των αγγείων και το οξειδωτικό στρες
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 00:04 »
Τι;  Θα τρυπήσεις το δαχτυλάκι μας ;
Απαπαπαπαπα , με τίποτα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την σκλήρυνση των αγγείων και το οξειδωτικό στρες
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 00:11 »
Καλά, θα σε παρηγορήσουμε μετά για το κακό που θα σου κάνουμε!!! :))

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την σκλήρυνση των αγγείων και το οξειδωτικό στρες
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 05:18 »
Κι εγώ μέσα ήρθα και στη προηγούμενη, στέλνω mail να κανονίσουμε ώρα και μέρα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την σκλήρυνση των αγγείων και το οξειδωτικό στρες
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 08:57 »
Βλέπω σε λίγο καιρό αν συνεχιστούν οι ερευνες να γίνεται.... ατμιστικό στέκι :)) αφου παρέχει δωρέαν εξετάσεις, καλή παρέα και δωράκια!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την σκλήρυνση των αγγείων και το οξειδωτικό στρες
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 15:27 »
η τετραωρη αποχη ισχυει και εδω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12