vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

407 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #225 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 15:32 »
Εννοειτε Γιατρε !!!!

Ευχαριστω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #226 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 16:21 »
Παιδες συμμετειχα κ εγω, σημερα πηγα, ολα καλα! Μονο οφελος βλεπω απο την ολη κινηση αφου ειναι μια μελετη που μας αφορα και βεβαια αφου κανουμε δωρεαν κ ενα "ελεγχο" στη λειτουργια της καρδιας μας....Ειμαστε δηλαδη κερδισμενοι οπως και να 'χει!

Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #227 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 16:25 »
εγω παιδια εκλεισα να παω το επομενο σαββατο γιατι μου φενεται πολυ καλη ιδεα ...και μετα απο συζητηση με τον doctor ψηθηκα να συμβαλω ενεργα σε μια τετοια μελετη!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ!!!!

παιδια οσοι δεν εχετε τιποτα να κανετε καποια μερα ...π.μ στον doctor!!!!

Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #228 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 21:38 »
Μπραβο παιδια , χαιρομαι πολυ που υπαρχει ανταποκριση .
Δεν θα το μετανιωσετε , ο κωστας ειναι πολυ ευχαριστος τυπος και με την συζητηση και τις εξετασεις περναει η ωρα χωρις να το καταλαβεις .
Και στο τελος θα μας μεινει και η ικανοποιηση οτι βαλαμε και εμεις ενα λιθαρακι στο εργο της επιστημης  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #229 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 23:30 »
εγω παιδια εκλεισα να παω το επομενο σαββατο γιατι μου φενεται πολυ καλη ιδεα ...και μετα απο συζητηση με τον doctor ψηθηκα να συμβαλω ενεργα σε μια τετοια μελετη!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ!!!!

παιδια οσοι δεν εχετε τιποτα να κανετε καποια μερα ...π.μ στον doctor!!!!



Όχι το επόμενο, το ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΟ Σαββατο, 11 Φεβρουαρίου!

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #230 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 07:50 »
Συγχαρητηρια σε οσους συμμετεχουν και σε σενα γιατρε που πηρες την πρωτοβουλία.

Η καρδια ειναι το μονο θεμα που ακομα δεν με πειθει το ΗΤ.

Ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι ενθαρυντικά.

Σε αντιθετη περιπτωση πρεπει να επισημανουμε τι πρεπει να προσεχουμε.

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #231 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:31 »
εγω ειμαι βεβαιος για το αποτελεσμα του ητ στην καρδια οτι δεν ειναι επιβλαβες...
Για πολυ απλα δεν εχει μονοξειδιο που ειναι ο βασικος παραγοντας που ζοριζεται η καρδια η νικοτινη εχει συμβολη οτι εχει και ο καφες δηλαδη αν και μετρησιμη ειναι κλινικα ασημαντη.

Οι μυες και τα οργανα θελουνε οξυγονο να κανουνε καυσεις και να παρουνε ενεργεια το μονοξείδιο που εχει το κτ δεσμευει την αιμοσφαιρινη που μεταφερει
το οξυγονο ετσι η καρδια αναγκαζετε και δουλευει υπερωριες να στειλει ποιο πολυ αιμα ωστε να μεταφερθει η απαραιτητη ποσοτητα οξυγονου και τα φτυνει πριν την ωρα της αυτο μπορειτε ευκολα να το δειτε απο το λαχανιασμα(δεν σας φτανει το οξυγονο) που εχετε αμα κανετε ενα κτ και πατε να τρεξετε ανεβαζετε τρελους παλμους γιατι δεν φτανει το οξυγονο και δουλευει σαν παλαβη η καρδια να στειλει παραπανω οξυγονο μεσω του αιματος.Το τρεξιμο επιτείνει την ζητηση οξυγονου που το θενε αμεσα οι μυες και εκει φαινετε ξεκαθαρα το προβλημα.
Ενω με το ητ αυτη η παρενεργεια δεν υπαρχει γιατι δεν εχει μονοξειδιο.

Γι αυτο οσοι κοβουνε το κτ και πανε σε ητ βλεπουνε μεγαλη διαφορα στην αντοχη.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #232 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:43 »
Ως υπερβαρος παντως, το θεμα λαχανιάσματος με το ΗΤ ειναι διαφορετικο!
Εννοω, οτι με ασκηση, φυσικα και εξακολουθώ να λαχανιάζω, οι αντοχές μου όμως έχουν αυξηθεί, παρά το βάρος μου, αλλα το θέμα μου είναι οτι πλέον, λαχανιάζοντας μεν, δεν "πνίγομαι". Αυτο που αγγλοσαξωνιστί περιγράφεται ως "gasping for breath" που δέν μπορώ να το μεραφράσω επακριβώς, ΔΕΝ υπάρχει. Ναι μεν λαχανιάζω, αλλα πλεον ειναι σαν να ΕΧΩ χωρο στα πνευμόνοα για αερα και ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό!

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #233 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:49 »
αυτο ειπα ποιο πανω στο κτ το μονοξειδιο δεσμευει την αιμοσφαιρινη που μεταφερει το οξυγονο
και ετσι δε σου φτανει το οξυγονο και νιωθεις οτι πνιγεσαι.

Με το ητ που δεν εχει μονοξειδιο δεν πνιγεσαι γιατι παει το οξυγονο ομαλα στους μυες και στα οργανα καθως δεν δεσμευετε η αιμοσφαιρινη που μεταφερει το οξυγονο και ετσι επαρκει το οξυγονο και δεν εχεις την αισθηση οτι πνιγεσαι ...

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #234 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:54 »
alexmach, αυτό που λές ισχύει τουλάχιστον σε εμένα.Είναι τελείως διαφορετικό το λαχάνιασμα πλέον, και επίσης και το άμεσο "ξε"λαχάνιασμα... 

Και οι αντοχές.........  απίστευτες πλέον.  Κοντεύει να με χωρίσει η γυναίκα.. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #235 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:59 »
Ω ναι! Αυτο για τις αντοχές ισχύει!!!!
Απ την αλλη εγω γλύτωσα το  να με χωρίσει!!! Ετσι οπως είχα γίνει!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #236 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 09:59 »
Παράθεση
Και οι αντοχές.........  απίστευτες πλέον.  Κοντεύει να με χωρίσει η γυναίκα.. 

Ε, ναι, εκει που σερνομασταν, τωρα εχουμε γινει ολοι ταυροι !!  :))

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:03 »
Εδω που τα λέμε, δεν ξερω πόσο είσαι  bersekero αλλα αμα εισαι 40+ και βλεπεις τις αντοχές σου να σε χαιρετάνε με γεωμετρική πρόοδο, οποιαδήποτε αναβολή, ειναι ελκυστικά ευπρόσδεκτη!

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:06 »
43 ειμαι. Το η.τ. δεν με μετετρεψε ξαφνικα σε εφηβο, αλλά σιγουρα μου εδωσε ορεξη και αντοχες (δυστυχως ορεξη και για φαϊ και εχω κανει κοιλιτσα).

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:07 »
καλα εκει ειναι μεγαλη η διαφορα ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios