vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, nightdream, highland, mathimatikos1966, camber, ZoeM, razen

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 18:02 »
και ταχύτατοι στις αποστολές έχω να πω

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 18:06 »
Τι ειπαν οτι φταίει ?

ενταξει δεν ειναι μαντης βρε να ξερει τη φταιει αλλα ο ανθρωπος ηταν ευγενεστατος και απιστευτα προθυμος να μη μεινω δυσαρεστημενος ... εγω και ο καθε πελατης σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 18:11 »
Όντως είναι πολυ εξυπηρετικοί... σε ολα τούς, και αφου βρέθηκε λύση ολα οκ λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 18:13 »
 οι ανθρωποι εκει μεσα ειναι απλα αψογοι  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:


τελος οφφ  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 20:31 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 00:25 »
Οσο και αψογοι να ναι οι ανθρωποι, αμα δεν ειναι αψογες οι κεφαλες, τι να το κανεις... Αυτο το divino που κανεις, σε αλλες κεφαλες παει καλυτερα; (λεω μηπως ειναι κανα...δυσκολο υγρο...)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 00:37 »
δεν ειναι και απο τα πιο ευκολα υγρα αλλα σε βαση pg - vg παιζει πολυ καλα στους delta


εχετε να προτεινετε κανενα χαλαρο για τους delta?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 01:09 »
Αν το μοντελο παει καλα σε πωλησεις και δουν οι αντιγραφεις οτι εχει ψωμι , τοτε θα δουμε στην αγορα και κεφαλες οι οποιες δεν θα εχουν αποδοση........


Το ιδιο παραμυθι το εχουμε δει απο παλια σε ολα τα μοντελα που πηγαν καλα σε πωλησεις.  Εμφανιζονται και κεφαλες που δεν δουλευουν οτι και να βαλεις μεσα , σε οτι Volts/Watts και αν ρυθμησεις το μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 01:47 »
Καθηκον της εκαστοτε εταιριας ειναι να προστατεψει τον καταναλωτη απο μαϊμουδιες. Γιατι αυτη θα χασει στο τελος. Οπως καθηκον ειναι, και του εκαστοτε μαγαζιου (αναφερομαι γενικα) να γνωριζει και να ενημερωνει, τι προμηθευεται. Ετσι κι εγω, σαν καταναλωτης, θα κινηθω αναλογα: θελω original προϊον; θα πληρωσω ακριβα αλλα θα εχω καποια ποιοτητα. Θελω μαιμου; θα πληρωσω λιγοτερο, αλλα θα παιζω και..λοττο

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 04:04 »
Σχεδον ετσι ειναι οπως τα γραφεις.


Το κακο ομως ειναι οτι ειναι γλυκο το λιλι.........


Βεβαια εχουμε δει πολλες φορες και οτι στις εργ/κες  κεφαλες (οριτζιναλ ή οχι), απλα καποια σπειρα εχει καβαλησει μια αλλη και το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι με ενα κατσαβιδακι να ανοιξουμε αυτες τις σπειρες.


Προσωπικα εχω δει  οτι αυτο ειναι συχνο φαινομενο και εχουμε τετοια θεματακια.




Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 04:22 »
@lionor
Πόσες κεφαλές σου έχουν τύχει χαλασμένες;
Μήπως ξέρεις κάτι για καμία αντιπροσωπεία με μαϊμού προϊόντα και δεν μας το λες;
Είναι πολύ σοβαρό αυτό που λες και ο εισαγγελέας ψωφαει για κάτι τέτοια.
@shadokan
Μήπως και εσύ ξέρεις κάτι σχετικά;
Σου εχει πουλήσει κανείς μαιμου προϊόν;
Ξέρεις καμια φορά δεν πρεπει να κρατάμε κρυφα κάτι ωστε να προστατέψουμε τους υπόλοιπους σε αυτο το φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 04:44 »
Δεν μιλησα για αντιπροσωπειες, ειπα γενικα για μαγαζια και σε αυτα περιλαμβανονται φυσικα καθε ειδους κινεζομαγαζα. Οσον αφορα τις εταιριες, εννοω αυτες που κατασκευαζουν το η.τ., π.χ. joytech, ειναι συν να μπορουν να προστατεψουν τον καταναλωτη απο μαϊμου προϊοντα (π.χ. βαζουν πλεον κωδικους για επαληθευση του γνησιου). Αλλα επειδη κανεις δεν ειναι τελειος, σε ερωτηση μου προς μαγαζι της joytech, οσον αφορα την τριμηνη εγγυηση που αναγραφεται στις οδηγιες για τον delta, αν αυτη η εγγυηση περιλαμβανει και την αντισταση, απλα καναμε πλακιτσα... Ή αν θελεις να το ψαξουμε κι αλλο, εαν εγω παρω μια αντισταση μονο, πως θα ξερω αν ειναι γνησια ή οχι; Εχει κανενα κωδικο για επαληθευση; (αντιστοιχα αν παρεις ολο το σετ, εχει νομιζω κωδικο μεσα για να το επαληθευσεις αν ειναι γνησιο)
Αν νομιζεις οτι ο εισαγγελεας θα ασχοληθει με μαϊμουδες αντιστασεις,...οκ...
Οσον αφορα τις κεφαλες του Delta, ειμαι στην 3η τωρα και μεχρι στιγμης ολα οκ γι αυτο και συνεχιζω να τον υποστηριζω, αλλα θεωρω πως ειναι νωρις ακομα για να εχω ασφαλη συμπερασματα.
 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 04:52 »
Δεν υπαρχει κατι κρυφο φιλε μου , ουτε για καποια αντ/πεια μιλαμε.


Υπαρχουν πολλοι προμηθευτες που πουλανε σε Ελλαδα ή Ευρωπη.  Οι ιδιοι θα αγορασουν το καλο , αυτοι και το κακο προϊον.
Απο αυτους θα αγορασουν και τα μαγαζια.  Ουτε αυτοι θα ξερουν 100% τι θα τους δωσει ο προμηθευτης.


Απλα εχουν με καποιον συνεργασια και το κακο ξεκινα απο τα βαθη της ανατολης , οχι απο το μαγαζι που θα αγορασεις εσυ και 'γω.
Στο χερι του μαγαζατορα ειναι να καρατησει τους πελατες του , λυνοντας ομορφα κι ωραια το θεμα που θα διμιουργηθει . Αν διμιουργηθει καποιο θεμα δηλαδη .
Οποτε θα πρεπει κι αυτοι να προσεχουν τι θα αγορασουν.  Κανεις ομως δεν ειναι εντελως σιγουρος τι θα αγορασει απο εκει.
Ετσι κι αλλιως , οι κεφαλες αυτες δεν ειναι φτιαγμενες απο 'μενα και 'σενα . Πολλες ειναι με μηχανηματα και βγαινουν κατα χιλιαδες.
Δεν εχουν την προσοχη που θα εχει μια αντ/ση απο τα δικα μας χερια.  Μιλαμε για παραγωγη και οχι για ποιοτητα.....


Ποτε δεν ξερεις σε τετοια προϊοντα τι θα σου ερθει ή τι κεφαλη θα σου τυχει.


Ολα τα μαγαζια στην Ελλαδα , τουλαχιστον απο οσα εχω αγορασει εγω , καποια στιγμη την πατησαν την μπανανα.
Λεγοντας ομως μπανανα , δεν εννοω μαϊμου , γιατι πολυ απλα αυτοι που φτιαχνουν τα καλα , φτιαχνουν και τις μαϊμουδες.
Ειτε ειναι Ovale , ειτε ειναι Alter ego , ειτε Nobacco , ειτε ειναι Joyetech , ολα ειναι Joyetech. 
Η Κanger , και η Αspire ειναι καινουριες εταιριες σε σχεση με τις προηγουμενες , αλλα και παλι αν προσεξεις πολλα μοντελα του ενος , ταιριαζουν σε προϊον του αλλου..................


Μηπως και τα μαϊμου ειναι απο τις ιδιες εταιριες , με κατωτερα υλικα , λιγοτερη προσοχη , σε μεγαλυτερη ποσοτητα , με μικροτερη τιμη..........κλπ..........


Και οι ''καλες'' εταιριες , φτηνα υλικα χρησημοποιουν. Μη νομιζεις οτι επειδη γραφει Aspire ειναι και καλο.  Απλα ενα ακομα Κινεζικο φτηνο προϊον ειναι .

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 14:00 »
Ξεφεύγοντας λίγο από τη συζήτησή σας γιατί δεν έχω άποψη ακόμα για τις κεφαλές των δέλτα, ας μοιραστώ κι εγώ την πρώτη μου εντύπωση. Καταρχάς, ανοίγω την ομολογουμένως υπέροχη συσκευασία και τους αντικρίζω.Πήρα δύο 16άρηδες, έναν ασημί κι έναν μαύρο. Είναι καλή, στιβαρή κατασκευή και από εμφάνιση σκίζουν κατεμέ!Τους γέμισα,έσταξα και λίγο υγρό στην αντίσταση πριν, τους ξέχασα κανα μισάωρο.Φρεσκοφορτισμένες μπαταρίες στο boxάκι και πρώτη τζούρα... :o Την άκουσα από τη νικοτίνη!Γέμισε το στόμα μου γεύση.Καθαρή,ωραία,γεμάτη, στρογγυλή γεύση!Φυσικά,όπως έχω ήδη αναφερθεί σε αυτό, δεν άτμισα ποτέ με επισκευάσιμους,ούτε με εξειδικευμένα εργαλεία, αλλά τη γεύση τη θεωρώ εφάμιλλη με αυτή ενός φρεσκοστρωμένου cisco,απλός ,καλός όμως, εργοστασιακός μεν, για ντρίπινγκ δε.Αποκάλυψη και φυσικά  :nani: . Ρουφάει τα άντερά του βέβαια,αλλά ΧΑΛΑΛΙ!

η μαζόχα είπα να δώσω μια ευκαιρία στο ντριπ τιπ  :idiot1: κι όχι μόνο αυτό,αλλά με αυτό είμαι ακόμα χαχαχα.Τελικά, δε θα μου λείψει ο ρυθμιστής τζούρας καθώς φαίνεται,θα κάνω δουλειά και με έμα κοντύτερο-στενότερο ντριπ τιπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 14:10 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 14:29 »
ειναι απο τους καλυτερους εργοστασιακους ατμοποιητες για την ωρα... μεχρι να χαλασουν τις κεφαλες του αν τις χαλασουν και με τους ρυθμους που εξελισονται οι εργοστασιακοι , θα βγει κατι αλλο καλυτερο  και οσοι το θελουν θα το παρουν .. δεν ειναι καυφουν να αξιζει 150 ευρω για να μη το αλλαζεις ευκολα . ενας ατμοποιητης τον 25 ευρω ειναι . αν ατμιζει καλα για 3-4 μηνες και συνεχισουν να δουλευουν ετσι οι κεφαλες του για αυτους τους μηνες , τα λεφτα του τα εβγαλε και με το παραπανω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εβαλα πριν 1 ωρα μια νεα κεφαλι ντουαλ , τη ποτισα λιγο απο πανω γεμισα το τανκ , εδεσα τον ατμοποιητη και τον αφησα για 45 λεπτα στην ακρη ... τον βαζω επανω στο ιστικ κατεβαζω στα 7.5 βατ και προσεκτικα αρχιζω να τραβαω τη πρωτη τζουρα , οπ ? αρχιζω να ξενερωνο, παλι λιωμενο πλαστικο ... πηρα το δακτυλο απο το φιρε τραβαω 2-3 κουφιες και μετα αρχισε σιγα σιγα να στρωνει ...


δε ξερω γιατι δεν ποτιζουν οι κεφαλες του ουτε καν στα 45 λεπτα αλλα αν δε προσεξει κανεις και τραβιξει απο την αρχη δυνατες επαναλαμβανομενες τζουρες την εβαψε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 17:55 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 18:10 »
Πηρα τον 16 για να δοκιμασω αν μπορω να ξεφυγω απο τα γουργουρητα των aspire(των απλων, οχι Nautilus!) και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!γευση πολυ καλη, χτυπημα εντονο και ντουμανι σε βαθμο που ανοιγεις το παραθυρο του αυτοκινητου μετα απο 2 τζουρες γιατι δεν βλεπεις τιποτα!Αναμενομενα και μεγαλη καταναλωση αλλα συνολικα φαινεται και στιβαρη η κατασκευη και απροβληματιστη η λειτουργια του!Επισης εχει για μενα αψογη τζουρα!μεσαια προς αερατη θα το ελεγα!Αν εχει ιδια αποδοση και με τις ανταλλακτικες κεφαλες αξιζει ευκολα τα λεφτα του!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597655 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios