vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, seniorize, karmakoma, Doubt

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:57 »
Μήπως κάποιος φίλος έχει δοκιμάσει να φτιάξει υγρό σοκολάτα με μέντα? Zerobacco πάντα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:58 »
Καραμέλα σοκολάτα μόνο...

μέσα στο ΣΚ θα φτιάξω chocoapple και applecaramel... :tongue_2:

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:00 »
Μήπως θυμάσαι τις αναλογίες σε σταγόνες? Έχει πολύ ενδιαφέρον (που λέει και ο Χαρδαβέλας :))).

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:04 »
Στα 15 ml έβαλα 10 σοκολάτα και 3ή 4 καραμέλα και ήταν ΜΠΟΜΠΑ!!!!! θέλει πιο λίγες.. ειδικά από τη σοκολάτα.. και ας λένε ότι είναι αδύναμα αρώματα σε μένα δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά μου πέφτουν "μπόλικα"  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:34 »
Στα 15 ml έβαλα 10 σοκολάτα και 3ή 4 καραμέλα και ήταν ΜΠΟΜΠΑ!!!!! θέλει πιο λίγες.. ειδικά από τη σοκολάτα.. και ας λένε ότι είναι αδύναμα αρώματα σε μένα δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά μου πέφτουν "μπόλικα"  :hmmm:


παει η σοκολατα με την καραμελα????
με τις αναλογιες που δινεις?
τα εχω και τα δυο αλλα τα κανω χωριστα... αν τα μιξαρω βγαινει κατι καλυτερο?

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:39 »
επειδή η σοκολάτα είναι bitter, και πικρίζει είπα να βάλω κάτι γλυκό..ε, μόνο αυτό είχα... :-[

αν θες βάλε σε ένα μπουκαλάκι 1 ml από την έτοιμη σοκολάτα σου και 1 ml από την καραμέλα σου και δοκίμασε..
μη σε πάρω και στο λαιμό μου... !!!!

edit: μα φυσικά και πάει σοκολάτα και καραμέλα.. δηλαδή πως τρως Mars?? σοκολάτα και καραμέλα είναι.. και το twix το ίδιο!!!

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:55 »
χαχα οκ... δεν το ειχα δει αλα mars...
οκ θα φτιαξω ενα επομενο μιγμα να δω τι λεει θενκς.

Αποσυνδεδεμένος stafnik

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:39 »
Έκανα σήμερα την πρώτη μου προσπάθεια σε  DIY με 2ml  πεπόνι & 2ml σοκολάτα ( 1% άρωμα έκαστο με balanced 10mg νικοτίνη ) . Το αποτέλεσμα   ήταν να ''φαγωθεί '' σχεδόν αυθημερόν   η σοκολάτα & το πεπόνι , και να μου μείνει και μια λιγούρα  :D.
Καταπληκτικά τα αρώματα . :respect:

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 22:02 »
Λοιπόν, με τη σοκολάτα δεν βρήκα άκρη ακόμα. Έριξα άλλες 50 σταγόνες, το ανακάτεψα καλά και θα το ξαναδοκιμάσω αύριο σε νέο κάρτο. Όσον αφορά στα υπόλοιπα αρώματα τώρα...

- Καφές: Αρκετά καλός, αν και όχι τόσο του γούστου μου. Βγάζει μία γεύση καβουρντισμένου καφέ μέτριου προς πικρού :D Πιστεύω ότι θα κάνει φανταστικό συνδυασμό με κάποιο καπνικό που γλυκίζει έντονα (π.χ. cuban supreme)

- Πορτοκάλι: Ωραίο άρωμα και γεύση, αυτό που περιμένεις. Μάλλον πάντως δεν είναι πολύ του γούστου μου. Θα το βαριόμουνα για πολύ ώρα και δεν είμαι σίγουρος με τι θα μπορούσε να συνδυαστεί. Θα δείξει...

- Κεράσι: Πολύ καλό αν και όχι για σκέτο (βέβαια το παράκανα με την ποσότητα). Αυτό που μου αρέσει στο κεράσι είναι ότι βγάζει γεύση κερασιού χωρίς όμως να γλυκίζει! Τα σπάει σε συνδυασμό με κάποιο "αχρωμο"/ξηρό καπνικό όπως το dark vapure. Δεν έχω βρει ακόμα την ιδανική αναλογία αλλά δοκιμάστε αν θέλετε κάπου 80% καπνικό - 20% κεράσι (και ίσως ακόμα λιγότερο). Εγώ που έβαλα γύρω στο 50-50 μου βγαίνει πολύ κεράσι, σαν ένα "βαρύ" κεράσι, χεχε.

Επίσης δοκίμασα το έτοιμο υγρό Maxx blend. Μέτριο για τα γούστα μου. Βγάζει μία κλεισούρα/μούχλα/υγρασία που με χαλάει λίγο, κατά τα άλλα δεν είναι άσχημο, θυμίζει πολύ τσιγάρο.

Προσωπικές απόψεις πάντα ε; Μη βαράτε! :D

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:04 »
δοκίμασα σοκολάτα καλή αλλα δεν μπορώ να πώ οτι τρελάθηκα,απο μυρωδιά βέβαια ειναι για φάγωμα όχι για ατμισμα,με την φράουλα όμως έπαθα ζημιά απίστευτη γεύση και άρωμα,αν ρίξω καμια σταγονίτσα φράουλα στο τσάι λέτε να παθω τίποτα? :wall:

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 02:17 »


1. Έφτιαξα 10 ml με 75%VG/25%PG και 10 mg (ανάμιξα δηλαδή τις δύο βάσεις που είχα σε ποσοστό 50-50)
2. Έριξα σε αυτά τα 10 ml, 10 σταγόνες από το άρωμα σοκολάτας (αφού το κλουπάκησα :D ).
3. Το ανακάτεψα σε ένα γυάλινο μπουκαλάκι των 100ml (όχι για πολύ ώρα είναι αλήθεια) και επειδή ήδη μύριζε ωραία, είπα να το δοκιμάσω σε έναν ατμοποιητή.

Γέμισα λοιπόν ένα ολοκαίνουργιο cartomizer mini&more και... Τί πράγμα είναι αυτό λέω? Σα να καπνίζω φάρμακο! Δεν μπορεί λέω, θα στρώσει. Συνεχίζω να τραβάω τζούρες αλλά τίποτα, δε μου βγαίνει ούτε ίχνος γεύσης σοκολάτας παρότι ακόμα και το cartomizer μυρίζει σοκολάτα!

Πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό ρε παιδιά? Θα το καταλάβαινα να μη βγάζει πολύ γεύση ή μία να βγάζει λίγη, μία πολλή (π.χ. κακό ανακάτεμα) αλλά καθόλου? ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ? Τί μακακία μπορεί να έχω κάνει; Υπάρχει περίπτωση να είναι μάπα ο κάρτο και να μη δίνει γεύση; Μήπως έπρεπε να βάλω πολύ περισσότερες σταγόνες; Δε θα έπρεπε όμως και με τις 10 να μου δίνει έστω και υποψία γεύσης;

Υπόψιν, αν και είχα διαβάσει αρκετά εδώ στο φόρουμ και και με είχε συμβουλέψει και ένας φίλος, ήταν η πρώτη μου απόπειρα στο DIY!

Τα φώτα σας please...

Φίλε μου καταρχάς καλά έκανες και πήρες  Mist 0mg καθώς είναι σωστά αραιωμένη από zerobacco και άρα έτοιμη για άτμιση ή για να φτιάξεις υγρό.Αυτό που λέει ο mouko είναι λάθος ότι χάνει.Ίσα ίσα που επειδή είναι εξαρχής αραιωμένη άρα και δεν χρειάζεται να υπολογίζεις εξαρχής το νεράκι  που χρειάζεται να συμπληρώσεις στην σκέτη vg, θα σε βολέψει δλδ στο να βάζεις πιό στρογγυλές ποσότητες VG ειδικά τώρα που ξεκινάς . Τα αρώματα μυρίζουν πολύ έντονα στο μπουκαλάκι τους καθώς είναι σε μεγάλη ποσότητα και σκέτα...στο υγρό είναι αλλιώς.Θα πρέπει να βάλεις πολλές σταγόνες για να φτάσεις να έχεις την αίσθηση ότι "τρώς" σοκολάτα.Δέν είναι ότι καλύτερο και γιατί είναι χημικό με ότι αυτό συνεπάγεται και γιατί αφήνει κατάλοιπα στην αντίσταση και επίσης πιστεύω πως θα το μπουχτίσεις αρκετά σύντομα αν το βάζεις με το κιλό..Προσωπικά από δοκιμές που κάνω με μήλο και espresso θα σου πώ σε ποιές ποσότητες έχω καταλήξει προσωρινά..(εννοείται πώς παίζει το ρόλο του και το είδος του αρώματος,αν είναι ούτως ή άλλως ελαφρύ ας πούμε) Στις τρείς σταγόνες για 10 ml απλά αρχίζεις και αισθάνεσαι το άρωμα.. προτείνεται για τους πολύ light σε θέμα γεύσεων λοιπόν.Μέχρι τις 7 έχεις ένα ισσοροπημένο υγρό με σαφή και ευδιάκριτη γεύση που μόνο μετά από συνεχές άτμισμα προς το τέλος της μέρας θα έχει γίνει πολύ ήπιο(όπως τα περισσότερα του εμπορίου δλδ)..αύριο πάλι από την αρχή όμως :thumpup:  Τώρα σκοπεύω να φτιάξω ένα με 10 και θα σου πώ εντυπώσεις αλλά παραπάνω από 10 δεν σ προτείνω.Μπορείς να δοκιμάσεις εσύ και να μας πείς. ;). επίσης δεν ανέφερες πουθενά να το άφησες το υγρό σου για 1-2 μέρες κλειστο στην άκρη(ΟΧΙΙΙ ανοικτό θα εξατμιστόυν όλα τα σημαντικά).Είναι ΠΟΛΥ σημαντικό όπως επίσης και κανένα καλό κουνηματάκι που και που.Στα λέω γιατί από δοκιμές την πατάμε όλοι και διορθώνουμε αναλόγως.Μην αγχώνεσαι,είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξεις πολύ σύντομα ένα καλό σπιτικό υγρό και θα δείς ότι είναι παιχνιδάκι!!   Ρε παιδιά espresso που κάνω από προχθές λόγω αυτής της ωραίας πικρίλας του καφέ μου βγάζει κάτι πολύ καπνικό και γουστάρω..το χω ψοφήσει λέμε.Κανείς άλλος με την ίδια εντύπωση????

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 07:43 »
δοκίμασα σοκολάτα καλή αλλα δεν μπορώ να πώ οτι τρελάθηκα,απο μυρωδιά βέβαια ειναι για φάγωμα όχι για ατμισμα,με την φράουλα όμως έπαθα ζημιά απίστευτη γεύση και άρωμα,αν ρίξω καμια σταγονίτσα φράουλα στο τσάι λέτε να παθω τίποτα? :wall:

Όλα τα φρουτένια αρώματα είναι βρώσιμα. Μπορείς να τα προσθέσεις στο milk shake, καφέ, τσάι κλπ... Ανέμενε MSDS το απόγευμα στη σελίδα του Atmos Lab. Ήταν να τα σηκώσω χτες αλλά με πήρε ο ύπνος με τις κότες...

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 08:59 »
για οσους πινουν καφε χωρις ζαχαρη (οπως εγω) προτεινω ανεπιφυλακτα το καφφε  .μιλαμε -χωρις καμμια διαθεση πλακας- εχω πινω καφε και ατμιζω και μου αρεσει πιο πολυ ο καφες στον ατμοποιητη παρα στη κουπα

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 09:31 »
  Ρε παιδιά espresso που κάνω από προχθές λόγω αυτής της ωραίας πικρίλας του καφέ μου βγάζει κάτι πολύ καπνικό και γουστάρω..το χω ψοφήσει λέμε.Κανείς άλλος με την ίδια εντύπωση? ???

Δεν παλεύετε !!!!  από τα 5 καλύτερα σε γεύση και άρωμα ιδικά με τον ανάλογο καφέ

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 12:14 »
Εγω είχα φτιαξει σε ενα βαζάκι μια μιξη με καφε και βανιλια. Εκτοτε και οσο κατεβαίνει, εχει γίνει ενα διαρκώς ανανεωσιμο υγρό, ολο και κατι ριχνω μεσα, για να αλλαζει λιγο η γευση και να μην την συνηθιζω, συνεχεια αραιώνει και πεφτει σε mg, και συνεχεια αυξάνεται ο καφες μεσα του!!! Ειναι το μονο στανταρ μαζι με τη βανιλια! Και ειναι η μονιμη πιπιλα μου αυτο το υγρό! οτι αλλο εχω φτιαξει, ειναι στην ακρη και χρησιμοποιείται περιστασιακά!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597466 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357985 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592497 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios