vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, seniorize, Tem, bloodlessz, trabaman, mathimatikos1966

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:41 »
Καλησπέρα
είμαι νέος ατμιστής και όπως όλοι ψάχνομαι να βρω τις γεύσεις που μου ταιριάζουν.
Έχω διαβάσει τα καλύτερα για τα προϊόντα του καλλιτέχνη και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια που σας αρέσουν.
Μηλαράκι ίσως....καραμέλα....καφέ ή κάτι άλλο ;
Με νικοτίνη ή.....φλορέξ ;  :)) :)) :))
Μιλάω πάντα για έτοιμα υγρά !
Γίνεται να παραγγείλω μικρότερες ποσότητες για δοκιμή;

σοκολατα...σοκολατα..σοκολατα....και δοκιμασε...
ε τι αλλο?????σοκολατα :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 21:44 »
Δεν τρωω σοκολάτα !! Δεν μου αρέσει  :wall:

Γιατί να την ατμίσω ;  ;D

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:18 »
Δεν τρωω σοκολάτα !! Δεν μου αρέσει  :wall:

Γιατί να την ατμίσω ;  ;D
Δοκιμασέ την γιατί δεν ξέρεις τι παιχνίδια παίζει ο ατμός !
Πχ εγώ σιχαίνομαι τη μπανάνα ουτε να την μυρίσω ...
ιδιαίτερα το τεχνητό άρωμα μου βγάζει "χαρπικ"  :))
Τη μπανάνα του zerobacco με vg την έχω πιπίλα !
(ο DHMIOS ειναι ακόμη ban ελπίζω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος stafnik

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:27 »
Καλησπέρα & από εμένα . Παρέλαβα σήμερα τα εξής αρώματα : κόκκινο μήλο - πεπόνι & σοκολάτα . Απο άρωμα  δεν παίζονται ,μου αφήσανε  μια  λιγούρα ...... :thumpup: !!! Από άτμισμα θα δείξει τις επόμενες μέρες που θα έχω λίγο χρόνο να φτιάξω κάτι . ;D

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:43 »
λοιπον ειλικρινα βρηκα τη γευση που λατρευω ,βιρτζινια με λιγο καραμελα προσομοιαζει πολυ το βιρτζινια γνωστης εταιριας που ειναι το αγαπημενο μου μοιαζει σ ενα ποσοστο περι το 80%,αν το παλεψω λιγο ισως το πλησιασω περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:04 »
το πράσινο μήλο σούπερ ! αλά η καραμέλα και λίγες σταγόνες κονιάκ άπαιχτο!!! άσε που είναι και γυναικοριχτρα αν το κάνεις άρωμα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:23 »
Για εμένα φίλε μου η καραμέλα είναι όλα τα λεφτά!!! Πάντως, ότι και να δοκίμασα από άρωμα δια χειρός Καλλιτέχνη είναι πάρα πολύ καλό (ακόμα και φράουλα που σαν γεύση δεν μου αρέσει)...

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 11:05 »
Δευτερη δοκιμη, μετα την καραμελα, με VG 18mg και πορτοκαλι στο 1%, ενδιαφερον, οχι για συνεχεια και εντονο, θυμιζει κατι καραμελες πορτοκαλι που ετρωγα μικροτερος, Nimm2 αν δε με απατα η μνημη μου.

Μαλλον πρεπει να πεσω κατω απο το 1% αλλα ειναι τοσο μικρη η τιμη στα 5ml που φτιαχνω τη φορα που μαλλον θα δυσκολευτω. Θελω τωρα να το ανακατεψω με καποιο καπνικο να δω. Την καραμελα που την ανακατευω με Golden Margy σε περιπου 50-50 αναλογια μου αρεσει, το επομενο βημα ειναι το μηλαρακι (κοκκινο).

Αντε ωρε Καλλιτεχνη, βγαλε και τα καπνικα να αρχιζουμε να παιζουμε μπαλα :)

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:31 »
Πρίν από λίγο γύρισα από το μαγαζί και είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω τα νέα χαρμάνια του Πάνου. Δοκίμασα ΚΑΜΙLΑ & KAPNOS. Τσιγαρίσια 100%.
Είχε και άλλα, το BARBARA, το AGRINIO, το FIRE....
Agrinio δεν δοκίμασα γιατί μου έβγαζε σε άρωμα ολίγον από φέτα   :eyesplash:
Όχι απλή φέτα, βαρελίσια φέτα. Φίλε Πάνο υπονοείς κάτι με αυτό που έκανες στο ΑGRINΙO blend? Να περιμένουμε το ΑRAHOVA με γεύση φορμαέλα?  ::)
MESOLOGI με γεύση αυγοτάραχο?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:07 »
Έκανα την πρώτη παραγγελία μου σε zerobacco. Μου τηλεφώνησαν για να μου πουν ότι δεν υπάρχουν 2 από τα 3 καπνικά υγρά που παρήγγειλα και συμφώνησα να τα αντικαταστήσουμε με δύο άλλα (εξάλλου τα ήθελα μόνο για δοκιμή). Η παραγγελία έφτασε 3 μέρες μετά την καταχώρηση (καλός χρόνος) και είχε μέσα αυτά που είχαμε πει. Κάτι μου μου έκανε αρκετά αρνητική εντύπωση πάντως, που δείχνει αν όχι ανευθυνότητα, σίγουρα προχειρότητα, είναι το γεγονός ότι όταν άνοιξα το πακέτο, όλα τα μπουκαλάκια ήταν "βρεγμένα". Κοιτάζοντας καλύτερα είδα ότι το καπάκι από την 20άρα balanced δεν ήταν πάνω στο μπουκάλι(!) με αποτέλεσμα να έχουν τρέξει 2-3ml. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να ξεβιδωθεί μόνο του ένα καπάκι κατά τη μεταφορά, οπότε υποθέτω ότι όταν μπήκε μέσα ήταν σχεδόν ξεβίδωτο και απλά ακουμπησμένο πάνω στο μπουκαλάκι. Τέλος πάντων, δεν είναι τραγικό και δεν το αναφέρω για την "απώλεια" των 2-3 ml (εξάλλου όλα τα μπουκαλάκια ήταν τίγκα μέχρι πάνω, όχι όπως τα τυποποιημένα που έχουν αρκετό κενό), αλλά όπως και να το κάνουμε η εντύπωση που προκαλεί είναι αρνητική.

Πάμε τώρα στην ουσία γιατί χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Η παραγγελία είχε τα εξής....

1. 100ml Mist - 0mg
2. 100ml balanced - 20mg
3. Gipsy kings
4. Maxx Blend
5. Tabacco symphony
6. Άρωμα κεράσι
7. Άρωμα Σοκολάτα
8. Άρωμα Καφές
9. Άρωμα πορτοκάλι
10. Μπαταρία ego-t (οκ, ξέρω ότι αυτό δεν ατμίζεται :D )

Μυρίζοντάς τα, αυτό που μου άρεσε περισσότερο και με διαφορά από τα αρώματα ήταν η σοκολάτα (πολύ κοντά και το πορτοκάλι με το κεράσι ενώ ο καφές με απογοήτευσε σαν όσφρηση, θα δείξει στο άτμισμα όμως). Δυστυχώς όμως η πρώτη μου απόπειρα ήταν παντελώς απογοητευτική και εδώ χρειάζομαι τα φώτα σας!!! Ακούστε τί έκανα...

1. Έφτιαξα 10 ml με 75%VG/25%PG και 10 mg (ανάμιξα δηλαδή τις δύο βάσεις που είχα σε ποσοστό 50-50)
2. Έριξα σε αυτά τα 10 ml, 10 σταγόνες από το άρωμα σοκολάτας (αφού το κλουπάκησα :D ).
3. Το ανακάτεψα σε ένα γυάλινο μπουκαλάκι των 100ml (όχι για πολύ ώρα είναι αλήθεια) και επειδή ήδη μύριζε ωραία, είπα να το δοκιμάσω σε έναν ατμοποιητή.

Γέμισα λοιπόν ένα ολοκαίνουργιο cartomizer mini&more και... Τί πράγμα είναι αυτό λέω? Σα να καπνίζω φάρμακο! Δεν μπορεί λέω, θα στρώσει. Συνεχίζω να τραβάω τζούρες αλλά τίποτα, δε μου βγαίνει ούτε ίχνος γεύσης σοκολάτας παρότι ακόμα και το cartomizer μυρίζει σοκολάτα!

Πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό ρε παιδιά? Θα το καταλάβαινα να μη βγάζει πολύ γεύση ή μία να βγάζει λίγη, μία πολλή (π.χ. κακό ανακάτεμα) αλλά καθόλου? ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ? Τί μακακία μπορεί να έχω κάνει; Υπάρχει περίπτωση να είναι μάπα ο κάρτο και να μη δίνει γεύση; Μήπως έπρεπε να βάλω πολύ περισσότερες σταγόνες; Δε θα έπρεπε όμως και με τις 10 να μου δίνει έστω και υποψία γεύσης;

Υπόψιν, αν και είχα διαβάσει αρκετά εδώ στο φόρουμ και και με είχε συμβουλέψει και ένας φίλος, ήταν η πρώτη μου απόπειρα στο DIY!

Τα φώτα σας please...



Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:29 »

1. Έφτιαξα 10 ml με 75%VG/25%PG και 10 mg (ανάμιξα δηλαδή τις δύο βάσεις που είχα σε ποσοστό 50-50)


Ειναι σωστη αυτη η γραμμη που εχεις γραψει;

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:32 »
Πολύ σωστό.

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:40 »
Η γραμμή απομονωμένη είναι σωστή.  Σε συνάρτηση με τα υπόλοιπα είναι λάθος.
Προσθέτοντας 10 σταγόνες στα 10ml βάσης κατέβασες την περιεκτικότητα κάτω από τα 10mg.
Έπειτα τα DIY υγρά θέλουν ωρίμανση για να αποδόσουν.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:41 »
Δεν ξερω αν σχετιζεται αυτο που θα πω....μιας και εχω κ εγω "σοκολατα"...αλλα παρατηρησα οτι ενω μπορει το τελικο υγρο να "μυριζει" σοκολατα, και μαλιστα εντονα.....θελει αρκετο αρωμα περισσοτερο για να γινει η "μυρωδια"....."γευση".....

Ας μη ξεχναμε κιολας οτι το θεμα "γευση" ειναι μια "απατεωνια" της φυσης εις βαρος μας.
 Αντικειμενικα και επιστημονικα η γλωσσα ως αισθητηριο οργανο καταλαβαινει τεσσερα πραγματα:
γλυκο, πικρο, αλμυρο, ξινο
(με προσφατες μελετες να ισχυριζονται για ακομα 2 κ αυτο ειναι ολο)

Με αλλα λογια το οτι ξεχωριζουμε ας πουμε το λεμονι απο το πορτοκαλι, τη ζαχαρη απο το μελι, τη χοιρινη μπριζολα απο τη μοσχαρισια, κτλ κτλ δεν ειναι θεμα "γευσης" οπως νομιζουμε αλλα θεμα οσφρησης......off topic αλλα σχετικο.
 

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:46 »
εντάξει χάνει για πολύ λίγο γιατί η mist έχει νερό.. κατά βάση σωστό είναι..(τώρα αν κοιτάξουμε και τις 10 σταγόνες εντάξει χάνει και από το επίπεδο νικοτίνης, αλλά τέλος πάντων..)

Πιστεύω ότι πρέπει να το αφήσεις το υγρό να ηρεμήσει.. να φύγουν οι μπουρμπουλήθρες τουλάχιστον που έχει!!
αλλά και εγώ την είχα πατήσει με τη σοκολάτα.. αλλά εμένα μου έδινε γεύση σοκολάτας.. απλώς ήταν too much for me..

άρα παίζει και το carto να είναι μάπα..

άστο να ηρεμήσει (2 μέρες μη σου πω..) για να δέσει και ξαναδοκίμασε..
πιστεύω πάντως ότι η σοκολάτα είναι δύσκολη.. δεν πετυχαίνει σε όλους...  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11633 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193210 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios