vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 2 χρήστες
anetost, camber

Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1320 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 19:12 »
Ωραία .την σειρά που θα τα βάλω την έχω διαβάσει από εδώ.το ανακατεμα όμως ? Πόση ώρα θα το κάνω ? Επειδή δεν έχω αναδευτηρα ή κάτι τέτοιο με ένα καλαμάκι πειράζει ?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1321 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:06 »
Προσωπικά φραπεδιάζω  ;D
Πιο δημοφιλείς λύσεις είναι η ανάδευση με ήρεμες, κυκλικές κινήσεις.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1322 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:16 »
Για πόση ώρα ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1323 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:36 »
Μέχρι να κουραστεί το χέρι σου. :))

Ένα 3λεπτο συνεχόμενη αναδευση είναι καλά.

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1324 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:41 »
@ apostolisk4 :Για να είσαι σίγουρος...με τις αναλογίες...δες εδώ :  http://egotube.gr/calculator.en.php
 Βάλτο και στα αγαπημένα ...για να το έχεις διαθέσιμο οποτε φτιάχνεις υγρά.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1325 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 21:11 »
Πω πω.δεν μπορούσα να δουλέψω τα calculator επειδή δεν μπορούσα να βρω κάποιο που να βάζεις δύο βάσεις δηλαδή την μηδενική και την 26αρα. Δεν είχα δει ότι ανά βάλεις την 26 και το target σου βγάζει πόσο να βάλεις αμα κολλήσει το μυαλό καμιά φορά. .......κάτι τελευταίο προς τα παιδιά που έχουν κάνει το peanut butter v2 .πόσες μέρες θέλει να το αφήσω να ωριμάσει ? Ή να κάνω ότι προτείνει ο κατασκευαστής?

Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1326 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 20:02 »
Καλησπερα και απο μενα σε ολους τους συνατμιστες.Προσφατα μπηκα και γω δειλα δειλα στο χωρο του diy.Σε πρωτη φαση με απλα υγρα και ενα αρωμα μεσα ειχα καλα αποτελεσματα μιας και δεν ειναι κατι που θελει τρελλη εμπειρια.Αποφασιζοντας τελευταια να παω σε λιγο πιο συνθετες γευσεις με διπλα αρωματα δεν μπορω να πω οτι μου πετυχαινουν...λιγο η απειρια των ποσοστων των αρωματων λιγο ο συνδιασμος τους μου εδωσαν ακυρα αποτελεσματα και τα περισσοτερα κατεληξαν για πεταμα.
Τα αρωματα που εχω αυτη τη στιγμη ειναι:
Πρασινο μηλο
Ru4
Κανελα
Καραμελα
Μπισκοτο
Pie crust
Lime
Αν εχει καποιος καμια ιδεα πως μπορω να συνδιασω καποια απο αυτα για να εχω ενα καλο αποτελεσμα θα βοηθουσε πολυ.
Thanks!

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1327 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:24 »
Βασίλη υπάρχει αυτό το νήμα γεμάτο συνταγές
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=1394.0
Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
Στις τελευταίες σελίδες είναι οι πιο πρόσφατες και ουσιαστικά οι πιο έμπειρες.
Τα αρώματα που έχει ουσιαστικά συνδυάζονται όλα μεταξύ τους. Το lime είναι λίγο παράταιρο αλλά μπορείς να κάνεις και με αυτό πράγματα.
Επίσης σε ξένα sites μπορείς να βρεις συνταγες. Πχ στο e-liquid-recipes.com μπορείς αφού κάνεις εγγραφή, να βάλεις τα αρώματα που έχεις και να σου προτείνει συνταγές άλλων χρηστών. Υπάρχουν κι άλλα sites

Συμβουλή δικιά μου. Αν βάζεις το κάθε άρωμα στην προτεινόμενη αναλογία σαν να το έβαζες μόνο του, θα φτιάξεις μια αηδία. Ένας καλός μπούσουλας είναι να βάζεις αρώματα που στο σύνολο πιάνουν 10-12%. Το άρωμα που θες κύριο λίγο πιο πολύ και τα υπόλοιπα τα ισομοιράζεις. Μετά αναλόγως του αποτελέσματος, μπορείς να αυξομειώσεις τις αναλογίες. Καλά πειράματα

Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1328 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:45 »
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Θα το τσεκαρω μπας και μαγειρεψω τιποτα σωστο :-)

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1329 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 14:15 »
Παιδιά καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση επειδή τώρα αρχίζω σιγά σιγά να φτιάνω υγρά DIY.
Βρήκα αυτή την συνταγή.
 http://e-liquid-recipes.com/recipe/58929/Castle+Long+Clone+V2
Πως αναμιγνύω τα αρώματα;; απλά τα πετώ μέσα σε ένα μπουκάλι και περιμένω μερικές εβδομάδες ή πρέπει να μπουν σε ομάδες αρωμάτων;;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1330 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 14:29 »
 
Μπαίνεις κατευθείαν στα βαθιά νερά, δηλαδή σε συνταγή με αρκετά αρώματα. Οι περισότεροι από εμάς δεν δειθέτουμε την υπομονή να αναμειγνύουμε σταδιακά. Όπως λες τα πετάμε όλα μαζί (στις αναλογίες που θέλουμε) σε ένα μπουκάλι, προσθέτουμε τη βάση που επιλέξαμε, αναδεύουμε και περιμένουμε.
Σίγουρα θα εχεις πιο καλά αποτελέσματα αν ακολουθήσεις την μέθοδο του Κώστα44, Χρειάζεται όμως να πειραματιστείς:
 
 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25615.0/topicseen.html
 
Γράψε μας εντυπώσεις!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1331 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 14:39 »
Καλησπέρα Μαρία νεφέλη. Έχω δει το θέμα του Κώστα, και βρήκα και τις συνταγές του στο παραπάνω site. Απλά στην συνταγή που ανέφερα δεν γράφει λεπτομέρειες για την ανάμειξη. Σε αυτή την περίπτωση τα βάζουμε όλα μαζί;;
Για παράδειγμα μπορώ να τα βάλω όλα μαζί από την συνταγή που ανέφερα και να περιμένω 2-3 εβδομάδες;;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1332 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 16:33 »
Προσωπικά, βάζω πρώτα όλα τα αρώματα μαζί, ανακατεύω καλά μέχρι να γίνουν ένα ομοιομορφο μείγμα και έπειτα προσθέτω τη βάση και ξανά πολύ καλό ανακάτεμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1333 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 17:38 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχει ένα φόρουμ με τόσες πολλές πληροφορίες για το ΗΤ.
Χαίρομαι επίσης που υπάρχουν πρόθυμα μέλη να απαντήσουν σε κάθε ερώτηση που κάνει κάθε μέλος.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς για τον κόπο που κάνετε και βοηθάτε ο ένας τον άλλο μέσα από αυτή την όμορφη ομάδα του φόρουμ.
Βγήκα λίγο εκτός θέματος.
Είναι η πρώτη φορά που κάνω DIY υγρά για αυτό και οι απορίες. Έχω πολύ διάβασμα να ρίξω πάνω στο θέμα μιας και από ότι βλέπω έχει πολλά ποστ σε διάφορα θέματα.
Ευχαριστώ και πάλι, για αρχή λέω να κάνω κάτι πιο εύκολο και να φτιάξω ένα μείγμα με βανίλια μπισκότα και καρύδα.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1334 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 19:52 »
Προχθές πήρα γλυκερίνη από το φαρμακείο και την αραίωσα με wfi και αφού ανακάτεψα την μηδενική έφτιαξα μια βάση με 20αρα atmos thunder στα 6mg.Μου βγήκε 70vg-30pg και έβαλα σε 19ml 42 σταγόνες custard tpa και 20 σταγόνες μανταρίνι atmos.Ανακάτεψα καλά και την άφησα να ξεκουραστεί.Βέβαια απ`όσο έχω διαβάσει θέλει 5 μέρες τουλάχιστον να δέσουν τα υλικά αλλα λίγο ανυπόμονος είπα να δοκιμάσω σήμερα.Η γεύση είναι απαλή τονίζεται περισσότερο το μανταρίνι και μου θυμίζει ένα άρωμα υγρό το 7sins.Eλπίζω μετα από 3-4 μέρες να ισσοροπήσει με την custard αλλα και έτσι μ`αρέσει.Βέβαια η γεύση είναι διαφορετική στον καθένα αλλα λέω και γω την εμπειρία μου για το diy μπας και δοκιμάσει και κανένας άλλος και μας πει την γνώμη του
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 20:16 από alldaynews »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios