vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

179 επισκέπτες, 5 χρήστες
papoys, camber, billaras, grag, razen

The EGO-T

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #945 στις: Μαρτίου 23, 2011, 12:52 »
μόλις παρέλαβα ένα πακέτο ego-t
παρατήρησα ότι στον ατμοποιητή απο τη μεριά του φίλτρου αλλά και από τη μεριά της μπαταρίας υπαρχει κάποιο υγρό.
αυτό είναι φυσιολογικό ή μου έστειλαν κάποιο χρησιμοποιημένο?

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #946 στις: Μαρτίου 23, 2011, 12:55 »
τεσταρισμένο είναι

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #947 στις: Μαρτίου 23, 2011, 13:40 »
οκ ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #948 στις: Μαρτίου 28, 2011, 16:11 »
Να ρωτησω οποιον γνωριζει καθαρισμος των Ατομ. Τ (OVALE, EGO-T κτλ. ) με τις γνωστες μεθοδους (νερο, οινοπνευμα, οξυζενε ) ισχυει ή δεν κανει τιποτα  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #949 στις: Μαρτίου 28, 2011, 16:14 »
Να ρωτησω οποιον γνωριζει καθαρισμος των Ατομ. Τ (OVALE, EGO-T κτλ. ) με τις γνωστες μεθοδους (νερο, οινοπνευμα, οξυζενε ) ισχυει ή δεν κανει τιποτα  :confused1: :confused1:
κατα την προσωπική μου άποψη δεν προσφέρει κάτι. Μονο φύσημα προτείνω

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #950 στις: Μαρτίου 28, 2011, 16:37 »
Εκανα μια δοκιμη εχθες σκετο φυσιγμα και φυσιγμα ενω εριξα καθαρο οινοπνευμα παντα απο την πλευρα της αμπουλας και προς την μπαταρια (εγω). Με την δευτερη μεθοδο βγηκαν κομματακια μαυρα απο καυση, και αρκετα θα ελεγα. Το αποτελεσμα ηταν σαφως ανωτερο. Τωρα ο καθενας μας αποφασιζει μονος του τι κανει. Οπως ειπε και ο Tem αυτο εινε προσωπικη αποψη.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #951 στις: Μαρτίου 28, 2011, 19:44 »
Εγώ γεμίζω μισή αμπούλα με οξυζενέ και καίω τον ατμό αρκετή ώρα. Έτσι και το φιτίλι καθαρίζει και η αντίσταση (θέλω να πιστεύω)  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #952 στις: Μαρτίου 28, 2011, 20:37 »
Ευχαριστω για τις απαντηεις σας  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #953 στις: Μαρτίου 29, 2011, 21:27 »
Τελικά ρε παιδιά έχουμε καταλήξει κάπου; Διάβασα όλο το thread και άκρη δεν έβγαλα :confused1: Θέλω να πω, τον καθαρίζουμε τον ατμοποιητή ή όχι; Το αλλάζουμε το φυτίλι ή όχι; Αύριο παραλαμβάνω το ego-t για αυτό και ρωτάω ;) Κυρίως halo freedom ατμίζω (με ce2r4 clearo) και από ότι κατάλαβα μέχρι τώρα στην αρχή όλα θα είναι οκ αλλά όσο περνάν οι μέρες θα αρχίσει να πέφτει η απόδοση του ατμοποιητή. Εκεί αρχίζουμε τις πατέντες ε; Σκάλισμα με βελόνα κλπ κλπ κλπ... Τι να πω, μάλλον βλέπουμε και κάνουμε... :D

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #954 στις: Μαρτίου 29, 2011, 22:26 »
Λοιπόν πατρίδα με την μικρή μου εμπειρία απο τους Τ και μετά απο πολλές δοκιμές,
μόνο πέτρα απο τη σελήνη δεν έχω βάλει, τελικά κατέληξα
σε αλλαγή φυτιλιού όπως απο μαμά οταν πέσει ο ατμο.
Ούτε πλύσιμο, ούτε αλλα μαγικά,γιατι καίγονται στο αψε-σβήσε,και γίνετε καινούριος
Αν πετύχεις το σωστό μήκος- πάχος για να τροφοδοτείται σωστά, και να μην υπερχειλίζει.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΧ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #955 στις: Μαρτίου 29, 2011, 23:30 »
να καταθεσω κ γω την μικρη μου εμπειρια οπο t-ego joetech.χρησιμοποιω 4 ατμο(τους πηραξα ολους..κ τους εχω για διαφορετικες γευσεις καπνου)

το μαμα φιτιλι αν το αφησεις κ στρωσει κ δεν κανεις μακροσυρτες τζουρες ειναι καλο.Αν στεγνωσει για καπιο λογο καιγεται με αποτελεμα να εχει καμενο η΄σαν καμενο κ μεταφερει στο τανκ μαυριλα.(αυτον τον επλυνα με τροπο που περιγραφω παρακατω)

δοκιμασα με πλεγμα χωρις να ακουμπαει στην αντισταση,χωρις καλο αποτελεσμα..ασε που ειχα αγιο κ δεν εκαψα καμια μπαταρια (αν βραχυκυκλωνε με την αντισταση αφου δεν γνωριζα οτι θελει καψιμο το πλεγμα κτλ)

δεν δοκιμασα με ζιποφυτιλο και πηγα κατευθειαν  σε λιπτον με χαρτινη υφη(δεν ειχα το αλλο με την πλαστικη ηφη)
Αν πετυχεις το να ακουμπαει πανω στην αντισταση χωρις να ειναι σφικτο μεσα στην οπη(ερχεται κ πρηζεται μονο του),και αν μετα απο καμια δεκαρια τζουρες που ειναι καλα βρεγμενο το φυτιλι το σπρωξεις να ακουμπαει πανω στην αντισταση (με μια οδοντογληφιδα μπορει να γινει βγαζοντας την αμπουλα),χωρις ομως να φυγει ολο το φυτιλι μεσα απο την οπη..το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο..
δεν εχω καμια διαροη,κανενα καψιμο 5 μερες τωρα σε κανενα απο τους 4 ατμο που εβαλα με αυτον τον τροπο φυτιλι κ καμια μαυριλα μεσα στο τανκ απο υγρα .το μονο που κανω- δεν αφηνω να στεγνωσει απο την δεξαμενη το φυτιλι...

Για καθαρισμο εκανα στον πρωτο ενα μπανιο σε μπρικι (ΧΩΡΙΣ να βρασει καλα το νερο) σε χλιαρο νερακι...αποτελεμα εχω εναν νικελ ατμοποιτη απο μαυρο που ηταν...!!χεχε..
δεν απαθε τιποτα απολυτος κατα τα αλλα κ ειναι 5καθαρος (νικελ μεσα εξω).ειναι κ ο καλυτερος μου
τους αλλους δεν τους εχω καθαρισει, περα απο ενα φυσιμα που εκανα σε εναν που σα να εκανε ενα μικρο μπουκωμα.το φυσιμα το κανω βγαζοντας το μεταλικο κομματι με το φυτιλι κ φυσαω καλα απο την μερια της μπαταριας..

νομιζω δεν θελει πολυ προσπαθεια θελει τροπο..
ωραιο εργαλειο το τ-εγο το συστηνω σε νεους ατμιστες...ολα ειναι μια συνηθεια και να μην εισαι ..κουλος. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #956 στις: Μαρτίου 30, 2011, 00:44 »
Με την μικρή μου εμπειρία απο τους Τ και μετά απο πολλές δοκιμές,
μόνο πέτρα απο τη σελήνη δεν έχω βάλει, τελικά κατέληξα
σε αλλαγή φυτιλιού όπως απο μαμά οταν πέσει ο ατμο.
Αν πετύχεις το σωστό μήκος- πάχος για να τροφοδοτείται σωστά, και να μην υπερχειλίζει.  :bye:

+ πολλα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #957 στις: Μαρτίου 30, 2011, 01:02 »
Προσωπικά, έχω μοντάρει 3 Τ με το υλικό της πυραμίδας εντός της οποία βρίσκεται το τσαι λίπτον (δεν είναι χαρτί, ούτε έχει και χάρτινη υφή), χωρίς να προσέξω ιδιαίτερα πάχος και μήκος (απλά να μην είναι εντελός σφιχτό μέσα στην οπή, και να ακουμπάει στην αντίσταση) και το αποτέλεσμα ήταν άριστο σε κάθε περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #958 στις: Μαρτίου 30, 2011, 02:52 »
κατα την προσωπική μου άποψη δεν προσφέρει κάτι. Μονο φύσημα προτείνω
και αλλαγή φιτιλιού βέβαια για κάποιον που θα ασχοληθεί λίγο περισσότερο. Γιατί ακόμα και ένας πολύ καλά πλυμένος T δεν πρόκειται να αποδώσει με καμένο φιτίλι.

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #959 στις: Μαρτίου 30, 2011, 20:06 »
Καλησπέρα... μόλις σήμερα το παρέλλαβα και εδώ και καμια ώρα το χρησιμοποιώ,...  και έχω να πω ότι είμαι εθουσιασμένος!  Βέβαια η εμπειρία μου με ΗΤ είναι από ελάχιστη έως ανύπαρκτη  (μόνο με το EVO είχα ατμίσει παλιά , κι αυτό για καναν μήνα μόνο).

Ήθελα να ρωτήσω για το eGOT... αν γεμίσω τις αμπούλες αναπλήρωσης και τις πάρω μαζί μου... με τα καπάkια κανονικά... υπάρχει περίπτωση να γίνει χάλια η τσέπη ή είναι οκ και δεν ανοίγουν...;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342825 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206749 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597713 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios