vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 2 χρήστες
razen, mathimatikos1966

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #705 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 15:59 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #706 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 16:32 »
Έναν που πλέον έβγαζε γεύση καμένου και δεν διορθωνόταν τον μετέτρεψα για dripping ως εξής.

- Αφαίρεσα το μεταλλικό κομμάτι που εφαρμόζει στην αμπούλα βάζοντας ένα πολύ λεπτό κατσαβίδι μεσα και κουνώντας το δεξιά αριστερά
- Έβγαλα τα υπολείμματα του φιτιλιού που βρήκα πάνω στον ατμ.
- Με μια παραμάνα έσπρωξα λίγο στο πλάι τις σπείρες του ατμ. (το κόλπο το διάβασα στο ecf) και το τράβηγμα βελτιώθηκε πολύ, μάλλον
όταν η σπείρα είναι στο κέντρο κλείνει κάποια τρύπα που φτάνει μέχρι το άκρο που βιδώνει στην μπαταρία και απο εκεί έρχεται ο αέρας
- Έκοψα την πιο χρησιμοποιημένη αμπούλα που είχα λίγο πιο πάνω από τη μέση για να μην τραβά υγρά απο τον ατμ και να μην είναι το πλαστικό
κοντά στις ζεστές σπείρες και αφαίρεσα με την παραμάνα τα 2 μικρά κομμάτια στο επιστόμιο για να τραβά καλύτερα
- Έκανα ένα σύντομο dry burn, δεν ήταν πάντως πολύ βρώμικες οι σπείρες.

Τώρα είναι μια χαρά για dripping.
Λόγω κατασκευής επειδή έχει ένα χώρο γύρω απο τον ατμ σα μεταλλικό πλέγμα παίρνει 6-7 σταγόνες ίσως και παραπάνω θα το δοκιμάσω και ατμίζει μια χαρά,
και κρατάει και αρκετά όχι με το κτύπημα ενός 901 LR αλλά πάντως με πολύ ατμό.

Τώρα θα μου πείτε, αφού αυτός ο ατμ βγήκε για να απαλλαγεί κανείς απο το dripping εσύ dripping κάνεις?
Ναί αλλά αφου λειτουργεί ακόμη ο ατμ, (και μάλιστα μια χαρά) γιατί να τον πετάξω?



Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #707 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 17:25 »
Δέν ξέρω για το EGO-T, αλλά το exelixis-t, πρέπει να σας πώ ότι ανοίγει, και άν θέλετε αλλάζετε φιτίλι.. ;)
Craven ,  δείξε και πες μας :yes: ...........

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #708 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 17:29 »
Αυτό τα λένε νωρίτερα φίλε,όχι τώρα που έμεινα από 510 ατμο εξαιτίας των #$%@&%$#-Τ.Ευτυχώς σήμερα συμπολίτης μου έδωσε ένα mega ego cartomizer ελαφρώς  χρησιμοποιημένο και ήρθα στα ισα μου.
Το γέμισα στις 1,30 και μου τελείωσε στις 4 και.
Δεν θα πω εντυπώσεις γιατί θα είμαι of-topic, αλλά και γιατί πιστεύω ότι πολλοί από εδώ μέσα τα γνωρίζεται καλύτερα από μένα και κάνετε την πάπια :fight_shot_thickgun: :fight_knuppel: >:( :angry_orange: :angry_tickedoff:
   

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #709 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 17:31 »
Παράγγειλα άλλους 5 ατμοποιητές, τους  δίνω μια ακόμα ευκαιρία  γιατί όσο δούλεψαν καλά ήταν πράγματι καλοί , ελπίζω να έπεσα σε ελλατωματικούς ,και οι καινούριοι να έχουν μεγαλύτρη διάρκεια.Ο τέταρτος ατμο συνεχίζει από χθές να δουλεύει υποδειγματικά .Για να δούμε?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #710 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 17:37 »
εγω γιατι νομιζεις περιμενα Βαγγελα?  8)
ασε λεω να δοκιμασουν οι αλλοι και βλεπουμε  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #711 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 17:49 »
παιδια αυτο το εχει παρει κανεις
http://www.oksmokey.com/atomizer-cleanser-1.html
και αν ναι κανει τιποτα ; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #712 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 17:56 »
καποιος το εχει παρει,νομιζω ο Βασιλης.Οταν δει την ερωτηση θα σου πει

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #713 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 18:57 »
Ευτυχώς σήμερα συμπολίτης μου έδωσε ένα mega ego cartomizer ελαφρώς  χρησιμοποιημένο και ήρθα στα ισα μου.
Το γέμισα στις 1,30 και μου τελείωσε στις 4 και.
Δεν θα πω εντυπώσεις γιατί θα είμαι of-topic, αλλά και γιατί πιστεύω ότι πολλοί από εδώ μέσα τα γνωρίζεται καλύτερα από μένα και κάνετε την πάπια :fight_shot_thickgun: :fight_knuppel: >:( :angry_orange: :angry_tickedoff:

αν εννοείς αυτό, http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1427.0.html
 
Εγώ τον παράτησα γιατί δεν ήταν απλός στο γέμισμα (βαριέμαι σύριγγες κτλ). Αν γέμιζε όπως ο Kr-808D με απλο dripping, ακόμη θα τον χρησιμοποιούσα!
Τον Kr-808D τον παράτησα λόγω μη ικανοποιητικής γεύσης και ποσότητας ατμού όταν βγήκαν οι 510 LR, 901 LR



Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #714 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 22:09 »
Εμένα τα δύο τα καμάρια μου έχουν πάρει φωτιά από χθες δουλεύουν μια χαρά!!
Μια ερώτηση όμως...
σήμερα αποφάσισα τον ένα να τον καθαρίσω με την μέθοδο του οξυζενέ που λένε τα παιδιά. Έψαξα αλλά δεν βρήκα αναλυτικές οδηγίες..

1. Τον φύσιξα να φύγουν τα χοντρά από το υγρό
2. Γέμισα ένα κυπελάκι και βούτηξα τον ατμο στο οξυζενε
3. Τον άφησα 3-4 ώρες
4. Τον έβγαλα και τον φύσιξα να φύγει το πολύ οξυζενέ
5. Τον άφησα ένα 5ωρο να στεγνώσει ανάποδα
6. Τον έβαλα στο καλοριφερ για καμιά ώρα να στεγνώσει πλήρως

Τα έκανα σωστά; Μπορώ να τον δοκιμάσω τώρα ή πρέπει να τον καθαρίσω κάπως και από τα ίχνη οξυζενέ που ενδεχομένως έχουν παραμείνει μέσα;
Μη δηλητηριαστούμε κιόλας...  :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #715 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 22:18 »
Η διαδικασία  που ακολούθησες είναι σωστή αλλά προσωπικά έχω αμφιβολίες για το αν βοηθάει τελικά το καθάρισμα. Οταν δοκιμάσεις τον καθαρισμένο ατμο ενημέρωσέ μας για το αποτέλεσμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #716 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 22:29 »
Όταν κάτι δουλευει καλά...... δεν το σκαλιζουμε.

Είναι σαν να εχεις καινουργιο αυτοκινητο.... και μόλις τελειωσει το πρωτο φουλαρισμα... και όλα στο αυτοκίνητο πάνε μια χαρά..... να αρχίζουμε να σκαλίζουμε τα μπεκ,τα ιντζεκσιον κ.λ.π.
Μάλον σε κακό θα μας βγει.

Γνώμη μου είναι να τα αφήσουμε να δουλεψουν.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #717 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 22:44 »
Όταν κάτι δουλευει καλά...... δεν το σκαλιζουμε.

Είναι σαν να εχεις καινουργιο αυτοκινητο.... και μόλις τελειωσει το πρωτο φουλαρισμα... και όλα στο αυτοκίνητο πάνε μια χαρά..... να αρχίζουμε να σκαλίζουμε τα μπεκ,τα ιντζεκσιον κ.λ.π.
Μάλον σε κακό θα μας βγει.

Γνώμη μου είναι να τα αφήσουμε να δουλεψουν.
Πες τα ρε Φωτη.Πες τα.
Αμα δεν αλλαξουμε τουρμπινα και δεν βαλουμε Νιτρο,καλυτερα να μην πειραξουμε τιποτα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #718 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 22:46 »
σωστά. Εγώ μετά το πλύσιμο συνήθως πετάω άτμοποιητές. Εντάξει, καθαρίζει ο ατμο αλλά κάτι δεν μου πάει καλά. Προτιμώ έναν καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #719 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 22:53 »
Λοιπόν παιδιά έχετε δίκιο, όταν κάτι δουλεύει δεν το πειράζουμε. Τον δοκίμασα τώρα και δεν έχει την απόδοση που είχε πριν...

- Οπότε γνώμη μου ΜΗΝ τους βάζετε σε οξυζενέ.
- Αν δεν παίζουν λίγο τσίμπημα αραίωμα το φυτιλάκι του με μια βελόνα.. ή καρφίτσα ;)
- και το βράδυ καλό φύσιμα να φεύγει το υγρό και ανάποδα σε ένα χαρτάκι να στραγγίζει όσο γίνεται.
- Επίσης καλό θα είναι να μην αφήνουμε για πολλές ώρες επάνω στον ατμο αμπούλα με υγρό για να μη μπουκώνει ειδικά άν έχουμε πειράξει με βελονίτσα...

για υγιείς ego-t.. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593113 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios