vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 2 χρήστες
JohnDag, sotirakis37

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #495 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 15:59 »
παιδιά σας έτυχε να αναβοσβήνει το φωτάκι από το usb καλώδιο πού είναι  πάνω στον ανταπτορα του φορτιστή ενώ φορτίζετε την μπαταρια? εμένα ανάβει μια κόκκινο και μια πράσινο  :hmmm:

Σε μένα το κάνει (φορτιστής ego) λίγα λεπτά πριν τελειώσει η φόρτιση

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #496 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:15 »
LR= Low Registance. (χαμηλής αντίστασης), άρα διαρρέει περισσότερο ρεύμα από την μπαταρία με αποτέλεσμα περισσότερο ατμό και χτύπημα.

Ένας κανονικός άτμο, την παλεύει με τον υαλοβάμβακα που έχουν τα φιλτράκια. Ενας LR όμως με τίποτα αφού χρειάζεται πολύ καλύτερη ροή. Βέβαια με τους 901 (εγώ δεν τους έχω δοκιμάσει) συνατμιστές γράφουν πως με τα φιλτράκια είναι οκ, ακόμη και με LR. Με 510 LR πάντως , αν δεν βάλεις πολυαστέρα μέσα, αντί του υαλοβάμβακα που έχουν, με τίποτα δεν παλεύεται.

Τώρα γιατί σε ρώτησε δεν ξέρω, εφόσον δε γνωρίζω να έχει άλλα φιλτράκια για τους LR από ότι για τους κανονικούς.

EDIT: Αλλά είμαστε Off Topic εδώ.
Κανενα e-cig δεν εχει μεσα υαλοβαμβακα, ολα εχουν πολυεστερα, εκτος κ αμα λες το blue foam.
Αυτό είναι η εξέλιξη του exelixis.. :yes:
Κάτι μου λέει...  ότι το σ/κ θα είμαι πάλι σε φάση δοκιμών.. 8)
Οχι αλλος exelixis. :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #497 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:28 »
Μη μασάτε
Πιστεύω οτι είναι ακόμα ένας Τ-ατομιζερ που παράγει το ίδιο εργοστάσιο
Ορίστε και οι κλασσικές αμπούλες του Τ
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=395

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #498 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:31 »
"Οχι αλλος exelixis"

Μην κολλάτε στα ονόματα. Κι εγώ δεν συμπάθησα τον exelixis, αλλά σ' αυτή την ιδέα πάτησε ο ego T. Δεν μπορώ να κρίνω από μια φωτογραφία, αλλά μου φαίνεται πως μιλάμε για τον ίδιο ατμοποιητή (ego T). Τώρα αν είναι της Joy ή κάποιος κλώνος άλλου εργοστασίου αυτό μπορεί να το απαντήσει μόνο το funstore. Εμένα αυτό δεν μου λέει έτσι κι αλλιώς τίποτα. Στους 901 για παράδειγμα, πάντα προτιμούσα της eastmall από τους γνήσιους της DSE. 

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #499 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:33 »
Μαλλον καποιος εχασε την αποκλειστικη πωληση κ τα εβγαλε no name.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #500 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:37 »
"Οχι αλλος exelixis"

Μην κολλάτε στα ονόματα. Κι εγώ δεν συμπάθησα τον exelixis, αλλά σ' αυτή την ιδέα πάτησε ο ego T. Δεν μπορώ να κρίνω από μια φωτογραφία, αλλά μου φαίνεται πως μιλάμε για τον ίδιο ατμοποιητή (ego T). Τώρα αν είναι της Joy ή κάποιος κλώνος άλλου εργοστασίου αυτό μπορεί να το απαντήσει μόνο το funstore. Εμένα αυτό δεν μου λέει έτσι κι αλλιώς τίποτα. Στους 901 για παράδειγμα, πάντα προτιμούσα της eastmall από τους γνήσιους της DSE.
Ο exelixis που φτιαχνεται?
Ποιο πολυ σαν mod του funstore μου ακουγετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:51 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #501 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:40 »
Μπράβο στο funstore που έφερε ατμοποιητές για το ego-T και μάλιστα σε καλή τιμή.
Τώρα όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει πολύ φτηνά το νέο tank system.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #502 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 16:40 »
Η αποκλειστική πώληση του oval υπάρχει. Η oval δεν παράγει το ego T. Απλά δίνει της προδιαγραφές που θέλει στη joy (ότι κάνει και η totally με το Tornado T). Αν δεις στα κινέζικα σαιτ  η Joy δίνει χοντρική σε όποιον παραγγείλει χίλια κομμάτια. Τι να κάνουμε; Δικό της είναι.

Edit: Δεν ξέρω σε πιο εργοστάσιο φτιάχνεται ο exelixis, μπορώ να σε βεβαιώσω πάντως πως είναι στην Κίνα και φυσικά με άλλα ονόματα πουλιέται παντού.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #503 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 17:48 »
Μη μασάτε
Πιστεύω οτι είναι ακόμα ένας Τ-ατομιζερ που παράγει το ίδιο εργοστάσιο
Ορίστε και οι κλασσικές αμπούλες του Τ
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=395
ναι eGo-T είναι  :thumpup:
Καμία σχέση με τον παλιό  exelixis

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 18:00 »
Καλησπέρα σε όλους τους ατμιστές. :bye:

Σήμερα το πρωί και παρόλο την βροχή που είχε, πήγα στον funstore και στον κ. Περικλή για να πάρω ατμιστικά υγρά και να κάνω αναβάθμιση στο The GGts μου (θα γράψω σχετικά).

Με μεγάλη μου χαρά διαπίστωσα ότι έφερε ατμοποιητές eGo-T και φιλτράκια κενά σε γαλάζιο χρώμα :thumpup:
Αμέσως πήρα 3 eGo-T (για καβάτζα) και δυο σακκουλάκια με γαλάζια φιλτράκια. Μόλις πήγα σπίτι γέμισα,όπλισα και άτμισαααα....  :thumpup: Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ, έκανα και κάνω καλό άτμισμα. Τα γαλάζια φιλτράκια μου άρεσαν πάρα πολύ, και νομίζω ότι είναι ποιο καλέσθητα. Δεν βρωμίζουν όπως τα λευκά.
Η Τιμή μου φάνηκε πάρα πολύ καλή :thumpup:
Σίγουρα αυτοί που έχουν το eGO, με μικρό κοστολόγιο άνετα μπορούν να κάνουν την αναβαθμισή τους.
Ένα μεγάλο μπράβο στο funstore για τα προιόντα του και για τις επιλογές του.

Κλείνω με το eGo-T (προς το παρόν) και πάω να πιάσω τα τσιπράγκαλα που πήρα για την αναβάθμιση του τζιτζικιού μου :thumpup:

Με εκτίμηση
fotis67

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 18:24 »
μπράβο Funstore :thumpup:
Η τιμή είναι πολύ καλή, όπως και στην Αμερική. Στα Reviews έχει γίνει κάποιο λάθος αφού έχουν μπεί οι κριτικές του exelixis3.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 18:50 »
Καλησπέρα σε όλους τους ατμιστές. :bye:

Σήμερα το πρωί και παρόλο την βροχή που είχε, πήγα στον funstore και στον κ. Περικλή για να πάρω ατμιστικά υγρά και να κάνω αναβάθμιση στο The GGts μου (θα γράψω σχετικά).

Με μεγάλη μου χαρά διαπίστωσα ότι έφερε ατμοποιητές eGo-T και φιλτράκια κενά σε γαλάζιο χρώμα :thumpup:
Αμέσως πήρα 3 eGo-T (για καβάτζα) και δυο σακκουλάκια με γαλάζια φιλτράκια. Μόλις πήγα σπίτι γέμισα,όπλισα και άτμισαααα....  :thumpup: Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ, έκανα και κάνω καλό άτμισμα. Τα γαλάζια φιλτράκια μου άρεσαν πάρα πολύ, και νομίζω ότι είναι ποιο καλέσθητα. Δεν βρωμίζουν όπως τα λευκά.
Η Τιμή μου φάνηκε πάρα πολύ καλή :thumpup:
Σίγουρα αυτοί που έχουν το eGO, με μικρό κοστολόγιο άνετα μπορούν να κάνουν την αναβαθμισή τους.
Ένα μεγάλο μπράβο στο funstore για τα προιόντα του και για τις επιλογές του.

Κλείνω με το eGo-T (προς το παρόν) και πάω να πιάσω τα τσιπράγκαλα που πήρα για την αναβάθμιση του τζιτζικιού μου :thumpup:

Με εκτίμηση
fotis67
Ρε συ fotis67 μετοχες εχεις?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 19:58 »
Ρε συ fotis67 μετοχες εχεις?


Έχω καλά χαρτιά...... ενδιαφέρεσαι ???

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 20:39 »
fotis67 έχει δίκιο ο φίλος. Σε λίγο θα σε λέμε fotis67 by funstore.gr :laugh1:
Χωρίς παρεξήγηση, πλάκα κάνω, αλλά χτυπάει άσχημα και προδιαθέτει κάποιον που δεν σε ξέρει να φαντάζεται διάφορα.
Γνώμη μου και με συγχωρείς έτσι? :)  :angel:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 03, 2011, 20:48 »
Αυτά τα εξέλιξης Τ και άτμο εξέλιξης Τ στο site του funstore είναι αυτά του ego T? :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542374 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598037 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193640 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1496 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios