vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 7 χρήστες
mathimatikos1966, razen, Parolos, Milarepa, billaras, lagoudakis, athmichalop

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 01:42 »
Parpen, κατάλαβα λάθος;
Μου εξηγείς λίγο σε παρακαλώ;

Απολύτως λάθος. Δεν αναφέρομαι σε reviews εδώ.Αλίμονο, εδώ δεν είναι Moderated οι κατηγορίες ώστε να υπάρχει προ-έλεγχος.

Μια ματιά στο site που αναφέρομαι, εξηγεί τα όσα έγραψα.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 01:44 »
Νο more μπουκαλάκια  :thumpdown:.
I just eGo-T  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 01:52 »
Απόλυτα σωστό σαν σκέψη και είχα την ίδια άποψη περίπου τους πρώτους μήνες.
Σκέψου ομως γιατί περάσαμε σε LR από κανονικό  510
Στους 3 μήνες σκυλοβαρέθηκα το ντριπινγκ τα μπουκαλάκια και το συνεχές στάξιμο και την τζουρα τζιμινιέρας και  αποφάσισα να δοκιμάσω το fog. Ισως παρασύρθηκα απ' αυτά που διάβαζα στο forum. Οταν όμως δοκίμασα την γεύση και το χτύπημα του υγρού σε afs σκέφτηκα αυτό είναι το η_τ. Τα υπόλοιπα είναι εξέλιξη των τανκοειδών.
Ισως εσύ να έχεις δίκιο.

Δεν σου δίνω άδικο...και ξέρεις περισσότερο, είναι αγανάκτηση ως προς το εξής. Δεν πιστεύω πως δεν έχουν τη δυνατότητα να εντοπίσουν τις αδυναμίες του προϊόντος τους πριν το βγάλουν στην αγορά και υποσχεθούν πως κάνει παπάδες. Δηλαδή μας παίζουν μέχρι ενός σημείου. Εντοπίζετε σημαντικά προβλήματα και όχι απλά πταίσματα.

Μάλιστα δε, τα προβλήματα αυτά, είναι διαπιστωμένα από καιρό στα προϊόντα που ήδη υπάρχουν και τα συγκεκριμένα νεοφερμένα, υπόσχονται πως τα λύνουν. Διαπιστώνω όμως, πως τελικά δεν λύνουν τίποτα.
Οκ η γεύση και όλα αυτά, αλλά τα βασικά?? (ικανοποιητική διάρκεια, καμένο, υγρό στο στόμα και ευκολία χρήσης?)

Εδώ , τι να λέμε τώρα. Η αποδεδειγμένα πολύ καλύτερη αποτελεσματικότητα του Blue Foam ως υλικού για τα επιστόμια, δεν επηρέασε σε τίποτα στο να συνεχίζουν να μας πασάρουν επιστόμια με υαλοβάμβακα.







Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 01:56 »
Απολύτως λάθος. Δεν αναφέρομαι σε reviews εδώ.Αλίμονο, εδώ δεν είναι Moderated οι κατηγορίες ώστε να υπάρχει προ-έλεγχος.

Καλά είχα την υποψία ότι κατάλαβα λάθος.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 02:09 »
Νο more μπουκαλάκια  :thumpdown:.
I just eGo-T  :thumpup:
  μαζι σου  :yes:  αλλα οι ατμο ego t  οι δικοι μου τα παιζουν .....σε λιγο με βλεπω να σταζω τους lr 901   και να χρησιμοποιω φιλτρακια  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 02:16 »
........ Διαπιστώνω όμως, πως τελικά δεν λύνουν τίποτα.
........
Η αλήθεια είναι οτι στη προσπάθεια να πουλήσουν πετάνε πολλές φαμφάρες. Όμως υπάρχουν σημαντικότατες βελτιώσεις ίσως και λύσεις. Παράδειγμα το καμένο που δίνει ο ce2 και ο Τ δεν έχουν καμία σχέση με τα λιποθυμικά επεισόδια που προσφέρει ο 510 ή ακόμα και το fog.
H διάρκεια το ce2 xl ή και λιγότερο ίσως του Τ σου δίνει την δυνατότητα να περπατάς και να μην ψάχνουν οι γύρω την γελάδα με την κουδούνα.
Η έλλειψη διαρροής του Τ και των ce2 σε κανουν  να μην αισθάνεσαι σαν τον Σάκη τον υδραυλικό (πού τον θυμήθηκα).
Με την χρήση του Τ δεν εχεις επεισόδια τυπου να  φτύνεις σαν φυματικός ξαφνικά στον δρόμο .
Πάντως να ξέρεις οτι ψυχολογικά αισθάνομαι πολλές φορές σαν και εσένα αλλά απ' την άλλη χαίρομαι που δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα κοντά πέντε μήνες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2011, 02:21 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 02:18 »
red30 έχεις δίκιο δεν το έγραψα καλά

Ειναι σιγουρο αυτο; Η ovale στις 8 Δεκ 2010 γράφει οτι:
"We currently have stores in Italy, Korea, Japan, China, Germany, and Thailand "

Σχετικό link:
http://www.ovaleusa.com/board/view.php?board_name=DREAMBOARD4&choose2=&choose1=&pagenow=1&CB=&ID=3

Από Ovaleusa.com δεν μπορούμε να πάρουμε αλλά από ovale europe μπορούμε.
http://www.ovaleusa.com/shop/step1.php?number=4
Thanks red

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 09:06 »
Με κίνδυνο να βγώ εκτός θέματος, θα πω πάλι (και εδώ) την άποψή μου.
Αν δεν μπουν οι Ευρωπαίοι (και οι Αμερικανοί) δυναμικά στην αγορά με δικές τους ιδέες και όχι με αντιγραφές των Κινέζων
για να φτιάξουν ολοκληρωμένα προϊόντα απο το μηδέν και όχι mods/βελτιώσεις σε προϋπάρχοντα αλλά νεα ευρείας κυκλοφορίας προϊόντα
πο να απευθύνονται ακόμη και στον Μπάρμπα Μήτσο απο την άνω Κοκορούσιανη (δηλ. παντελώς άσχετο μη η.τ. -modding-πειράματα κτλ) θαύματα δεν περιμένω.
Σκεφτείτε π.χ το εξής.
Ολα τα προϊόντα που η τροφοδοσία τους γίνεται είτε με σφουγγαράκι είτε με φυτίλι έχουν να κάνουν με ένα μη πτητικό υγρό που ρέει δύσκολα και έχουν να
συμβιβάσουν 2 αντίθετα πράγματα: Να μην διαρρέει όταν είναι φουλ γεμάτο και να αποδίδει ικανοποιητικά είτε γεμάτο είτε μισοάδειο είτε σχεδόν άδειο.
Αυτό απαιτεί κάποιο σύστημα ρύθμισης ροής του υγρού που απλά κανένα δεν έχει. Σε mods έχει φτιαχτεί. Σε βιομηχανικά η.τ.δεν ξέρω κανένα.
Ακόμη και η ταπεινή λάμπα πετρελαίου έχει καλύτερους όρους λειτουργίας (πτητικό υγρό που ανεβαίνει εύκολα στο φιτίλι,μόνιμα κάθετη θέση, ρύθμιση μήκους φιτιλιού κτλ.)
Αν έβγαινε ένα βιομηχανικό προιόν το οποίο να υλοποιεί την απλούστατη (και γι αυτό πανέξυπνη και θαυματουργή ) μέθοδο του auto dripping που αρκετά άτομα στο forum είχαν φτιάξει με ένα μπουκαλάκι και ένα σωληνάκι (αν ψάξετε θα βρείτε τα άρθρα) όμως με την καλύτερη εμφάνιση και τη σταθερότητα κατασκευής που απαιτεί κανείς απο ένα βιομηχανικό προϊόν, αυτή η συζήτηση δεν θα γινόταν τώρα.


Απ: The EGO-T
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 10:32 »
Καλησπέρα παίδες,
Διαβάζω το φόρουμ ανελλιπώς εδώ και 3 μήνες (από τότε δηλαδή που αποφάσισα να κόψω τον καπνό και να το γυρίσω σε ατμό). Σε λίγες μέρες κλείνω περίπου 3 μήνες άκαπνος και συνεχίζω.
Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω σχετίζεται με το E GO T το οποίο έχω στα χέρια μου εδώ και 6 ώρες περίπου (σσ για να φτάσω σε αυτό πέρασα από πολλά: NJOY, E Go απλό, E Go mega atomizer, cartomaizer etc.) και ενώ τις 4 πρώτες ώρες είπα… τελείωσε εδώ είμαστε παχύς ατμός, καλή θερμόκρασία, καλό χτύπημα όλα σουπερ…. Τις τελευταίες ώρες η παραγωγή ατμού έχει πέσει αισθητά και εμφανίζονται συμπτώματα λίγου και ρευστού ατμού (αηδία), άλλαξα την μπαταρία και …. Τα ίδια… γιατί ρε γ@μ@$@#% , πάνω που είπα ότι τέλος, βρήκα ένα ικανοποιητικό χωρίς βρόμες, χωρίς τρελά συνεχόμενα επαναγεμίσματα, χωρίς… χωρίς… Απογοήτευση… ξέρει κανείς τίποτα; Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο; (ρωτώ βέβαια τους λιγοστούς κατόχους του Τ.)
Ευχαριστώ,
Νίκος.

ΥΓ. παρήγγειλα και αγόρασα μόνο έναν ατμοποιητή (πριν βγει η απαγόρευση της μαμάς εταιρείας, λόγω αποκλειστικής αντιπροσώπευσης από τον έλληνα αντιπρόσωπο)
Λοιπόν σύμφωνα με τις τελευταίες παρατηρήσεις σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετώπισα έχω να πω τα εξής:
1.   Ο ατμοποιητής αυτός (όπως όλοι άλλωστε) χρειάζεται «ξεκουραση». Όταν θερμαίνεται έντονα με απανωτές τζούρες τότε, όπως είναι φυσικό, τα παίζει και άρα αν τον αφήσεις να κρυώσει και επανέλθεις, έχεις ξανά καλύτερες τζούρες. ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ είναι
2.   Κάποια φιλτράκια (μπορεί να φταίει και το υγρό και όχι τα φιλτράκια) συσσωρεύουν γρήγορα ποσότητες υγρασίας στο επιστόμιο με αποτέλεσμα να προκαλείται αυτό που ανέφερα ως πρόβλημα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν: 1. Ξεκούραση του ατμοποιητή και 2. Και σημαντικότερο, καθάρισμα του χώρου του επιστομίου στο φίλτρο. Αυτό γίνεται αφαιρόντας τα δύο προστατευτικά καλύμματα στο πάνω μέρος και στη συνέχεια, σκουπίζεις το εσωτερικό με λίγο χαρτί (καλό θα είναι να αφήσετε το φίλτρο λίγο ανοιχτό ούτως ώστε να «αναπνεύσει» και να χάσει έτσι και τις τελευταίες σταγόνες υγρασίας που έχουν συσσωρευτεί στο εσωτερικό του επιστομίου.

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 10:36 »
 και εγώ njoy εχω αλλά βλέπω να πάω και σύντομα μάλλον στο ego-t ,το πήρε ένας φίλος και έπαθε πλάκα

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 10:42 »
Με κίνδυνο να βγώ εκτός θέματος, θα πω πάλι (και εδώ) την άποψή μου.

Οχι μόνο δεν είσαι εκτός θέματος, αλλά παρακολουθώντας τα 2-3 τελευταία σου post, θα έλεγα ότι προσεγγίζεις απόλυτα το θέμα με τα ψιλό προβληματάκια των η/τ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 12:25 »
@craven
thanks! χαίρομαι που δεν είναι μόνο δικές μου οι διαπιστώσεις για τα προβλήματα των η.τ.

Και επανέρχομαι με ένα Link, ορίστε το απλούστερο σύστημα που λύνει τα προβληματα τροφοδοσίας (εδώ είναι όλο το άρθρο
Αυτοτροφοδοτούμενο Box 5ml για να δείτε την εξαιρετική ιδέα και δουλειά του SEB και των υπόλοιπων)




Ποιό είναι το πρόβλημά του?

Εμένα μου φαίνεται κακάσχημο (τo δικό μου όχι του SEB) και δεν έχει "βιομηχανικές" προδιαγραφές αντοχής κτλ αλλά δουλεύει άριστα.

Ομως επειδή μου φαίνεται κακάσχημο δεν το χρησιμοποιώ πλέον γιατί στο σπίτι και στη δουλειά κάνω dripping ενώ σε άλλους χώρους προτιμώ το dripping η cartomizers γιατί αυτό το πράγμα μοιάζει με UFO...

Χάθηκε δηλαδή ο κόσμος να φτιάξουν κάτι με αυτή την αρχή λειτουργίας χωρίς φιτίλια, σφουγγαρια κτλ με έστω μικρότερο μπουκαλάκι (καλύτερα  εσωτερικά τοποθετημένο)  και χειροκίνητη τροφοδοσία (=φτηνό και ακριβές μετά απο μερικές δοκιμές) και όχι φυσικά με κάποια ακριβή και ευαίσθητη μικροαντλία?
Αρκεί να είναι όμορφο και να έχει αντοχή...


Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 14:31 »

Αυτό γίνεται αφαιρόντας τα δύο προστατευτικά καλύμματα στο πάνω μέρος και στη συνέχεια, σκουπίζεις το εσωτερικό με λίγο χαρτί

Πώς αφαιρώ το πλαστικό που είναι στο επιστόμιο; Προσπάθησα να το σπρώξω από μέσα αλλά δεν...

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 14:51 »
Για να μπουν μεγαλες εταιριες στο παιχνιδι θα βγει η.τ. στο μεγεθος τσιγαρου με πνευματικο λειτουργικο διακοπτη με τεραστια διαρκεια μπαταριας με διαφορετικο ατομαιζερ και τροφοδοσια υγρου.
Που θα παει θα`ρθει αυτη η μερα.


Eδω η apple εβγαλε laptop 13ιντσων βαρους 1 κιλο μονο και παχος σα μερικα φυλα χαρτι με μπαταρια 7 ωρων συνεχης χρησης ,αν βαλεις ενα επιλεγμενο εξειδικευμενο ερευνητικό τμημα με πολλα λεφτα να στο φτιαξει ,θα στο φιαξει οπως το θες.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 16:05 »
Πώς αφαιρώ το πλαστικό που είναι στο επιστόμιο; Προσπάθησα να το σπρώξω από μέσα αλλά δεν...
βάλε απλά εναν συνδετήρα ή μια βελόνα στην τρύπα και τράβηξέ το. Βγαίνει πανεύκολα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597880 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594195 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios