vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 3 χρήστες
anetost, camber, ΛΥΚ

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #780 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 16:19 »
Για εμένα το καλύτερο μακράν σε ντουμανι γεύση και πολύ γλυκό χτύπημα είμαι με διπλή χιαστη 1.5 με 2.5 φυτιλι και ένα ακόμη ενδιάμεσα.
Forget about.....

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #781 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 16:35 »
Καλοάτμιστη και καλορίζικη η Ιθάκη, τυχερός γιατι το απόθεμα τελειώνει.
Πλύσημο θέλει σίγουρα, ξύδι, γάλα κ.τ.λ.
Δύο παράλληλα φυτίλια 2.5χιλ. μία 1.5ωμ αντίσταση κάνω έχει πιό πολύ χτύπημα από τη χιαστή αν σε ενδιαφέρει αυτό.
Με δύο χιαστή 1.5ωμ απογειώνεται... ;D

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #782 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 02:09 »
Σήμερα έδωσα και εγώ την παραγγελιά μου για Ιθάκη
από δευτέρα λοιπόν ομίχλη   :cigar: :cigar: :cigar:




λέω για πρώτο στήσιμο να κάνω διπλό τριάρι.... ενωμένα τα δυο στην μέση  και από επάνω τυλιγμένη αντίσταση 1,8-2 ωμ


έτσι το δοκίμασα από τον φίλο μου τον Ηλία και είδα ότι παίζει καλά από 7 βατ ακόμα :o  ......... αν θέλουμε παραπάνω dna20 έχουμε όσο θέλουμε γκαζώνουμε ;D ;D 



εσείς τι προτείνετε  για στήσιμο γνωριμίας; :hmmm:


και κάτι άλλο θέλει καλό πλύσιμο πριν την χρήση ή την έχουν περιποιηθεί καλά ο Θανάσης
 με τον Βασίλη για να φύγει ή τορνίλα  :tongue_smilie:  και είναι έτοιμη ; :)

Φιλική συμβουλή.
Οποιονδήποτε ατμοποιητη και να αγοράσεις, από όπου και αν τον αγοράσεις, ΠΑΝΤΑ θα αφιερώνεις χρόνο για σχολαστικό καθάρισμα.
Αν δεν έχεις μπανακι υπερηχων, οδοντοβουρτσα με λίγο υγρό πιάτων και ζεστό νεράκι. Μετά και λίγο ξύδι για ξέβγαλμα και τέλος, ένα καλό πέρασμα με ζεστό νερό, αφου έχεις τριψει καλά τα σπειρωματα.
Καλοατμιστο το εργαλείο. Θα το ευχαριστηθεις σίγουρα.

johnny


Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #783 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 18:51 »
μόλις ξεκίνησα να την περιεργάζομαι  σε λίγο θα την μπανιάρω


απορία πρώτη από καθαρή περιέργεια ......... με δεδομένο ότι δεν αμφισβητώ γνησιότητα  :)


πώς γίνετε η δική μου να έχει αριθμό 0085.........και μια άλλη Ιθάκη που αγοράστηκε επίσης από guru πριν από 1-2 μήνες να έχει αριθμό 4000++++


πώς γίνεται η αρίθμηση αν δεν γίνεται βάση σειράς παραγωγής  :dontknow:


όχι τπτ άλλο αλλά θα το παίζω πιο παλιός ιθάκιας ;D με αυτόν το αριθμό από πολλούς που την έχουν πιο παλιά :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #784 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 19:07 »
αν σε χαλάει, στην ανταλλάζω με μια 49** (μόνο το κολάρο με το serial)  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #785 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 19:19 »
Και εγώ από την πρώτη παρτίδα πήρα με αναμονή όσο πήρε (τα θυμόμαστε όσοι περιμέναμε την πρώτη φορά) και αριθμό έχω 2575.... Μην δίνεις σημασία λοιπόν....

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #786 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 23:50 »
μόλις ξεκίνησα να την περιεργάζομαι  σε λίγο θα την μπανιάρω


απορία πρώτη από καθαρή περιέργεια ......... με δεδομένο ότι δεν αμφισβητώ γνησιότητα  :)


πώς γίνετε η δική μου να έχει αριθμό 0085.........και μια άλλη Ιθάκη που αγοράστηκε επίσης από guru πριν από 1-2 μήνες να έχει αριθμό 4000++++


πώς γίνεται η αρίθμηση αν δεν γίνεται βάση σειράς παραγωγής  :dontknow:


όχι τπτ άλλο αλλά θα το παίζω πιο παλιός ιθάκιας ;D με αυτόν το αριθμό από πολλούς που την έχουν πιο παλιά :laugh1: :laugh1:

Η επιλογή που κάνουν τα παιδιά είναι εντελώς τυχαία. Μπορεί να μείνουν κομμάτια από την πρώτη πενηνταδα......
Πάντως, όντως, είσαι από τους τυχερούς, αν και για μένα σημασία έχει το πως ατμιζει και όχι τι γράφει από έξω.
Καλοατμιστο το εργαλείο

johnny


Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #787 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 09:36 »
μόλις ξεκίνησα να την περιεργάζομαι  σε λίγο θα την μπανιάρω


απορία πρώτη από καθαρή περιέργεια ......... με δεδομένο ότι δεν αμφισβητώ γνησιότητα  :)


πώς γίνετε η δική μου να έχει αριθμό 0085.........και μια άλλη Ιθάκη που αγοράστηκε επίσης από guru πριν από 1-2 μήνες να έχει αριθμό 4000++++


πώς γίνεται η αρίθμηση αν δεν γίνεται βάση σειράς παραγωγής  :dontknow:


όχι τπτ άλλο αλλά θα το παίζω πιο παλιός ιθάκιας ;D με αυτόν το αριθμό από πολλούς που την έχουν πιο παλιά :laugh1: :laugh1:

Συνονόματε αυτά είναι για τους συλλέκτες. Σε όλα τα mods κάποιοι θέλουν τα χαμηλά νούμερα για την τρέλα τους  :yes:
Όσον αφορά τα GG, κρατιούνται κάποια μικρά νούμερα για κάποιους που έχουν δώσει κάποια χιλιάδες ευρώ για την συλλογή τους ή... δίνονται σε κάποιους που για χρόνια τώρα βοηθάνε και υποστηρίζουν τα προϊόντα.
Αυτό κάνουν όλοι οι κατασκευαστές νομίζω. ;)
Κατα τα άλλα -και αφού κρατηθούν καμια 30ριά νούμερα- τα υπόλοιπα μπαίνουν τυχαία σε αυγοθήκες (για να μην χτυπηθούν μεταξύ τους κατα την μεταφορά) και μετά πάνε στους πωλητές.

Για το θέμα του αν είναι ίδια στο άτμισμα, θα σου πω οτι καμιά φορά τα πρώτα κομμάτια δεν έχουν κάποιες μικρές αναβαθμίσεις που έχουν τα καινούρια.
Η Ιθάκη ας πούμε, πρωτοβγήκε με το μακρύλαιμο center post nut και με λίγο πιο θολό clear window.
Πω πω πολυλογία σήμερααα... με θαυμάζω  ::)


Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #788 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 10:15 »
και με ένα Oring λιγότερο...:p

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #789 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 10:43 »
Σωστόςςς  :)

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #790 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 11:38 »
το clear όντος είναι λιγότερο  clear  ;D  σε σχέση με την Ιθάκη με νούμερο 4***


το παξιμάδι μέσα στο κεραμικό είναι μακρύ ........ αλλά είχε και έχτρα κοντύτερο


και το σετ με ο-ρινγκ που πήρα για καβάντζα έχει 8 κομμάτια, ενώ η Ιθάκη μου έχει περασμένα 7


σαν να λέμε μέσα παίσατε σε όλα   :)) :)) :)) :))
ερωτήσεις τώρα!!!!!!! το όγδοο όρινγ που μπαίνει ; μπορώ να το περάσω κάπου; χρειάζεται ; το κεντρικό παξιμάδι που βιδώνει στο κεραμικό , μπορεί να μπει με τρόπο πού ή να κλείνει τις τρύπες αποστράγγισης  ή να τις αφήνει ανοιχτές ........... το έχω σφίξει σε σημείο που τις κρατά ανοιχτές :hmmm:
καλά έκανα ; :confused1:








Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #791 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 11:45 »
 :yes:

Edit: Δεν ξέρω ποιό λες "όγδοο"...
 

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #792 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 12:04 »
http://www.e-smokeguru.gr/el/ithaka-o-rings.html


εδώ στο σετ δίνει 7 ....... και η Ιθάκη περασμένα 7 έχει επάνω της


  εμένα στο σακουλάκι είχε 8 ή έβαλε 1 επιπλέον η έκανε λάθος


αφού είναι παραπάνω και όχι λιγότερα δεν μας πειράζει  ;D 

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #793 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 12:23 »
Κι'άλλα θα σου περισέψουν γιατί στο clear δεν χρειάζεται να μπουν o-rings  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #794 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 13:16 »
Το ογδοο που λες μπαινει στο base feeding.καλα εκανες κ τις αφισες ανοιχτες για να αποφυγεις γουργουριτο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358140 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592863 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios