vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

233 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, JohnDag, dallaskdp, billaras, gfilip

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #330 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:01 »
δυστυχως  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #331 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:03 »
οταν λέμε ολα εννούμε οοοοοολλααα.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
κάνει καλό παρ ολα αυτά -----> δακτυλική γυμναστική  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #332 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:05 »
ρε παιδια εγω το λεω απλα για λογους ευκολιας οχι τεμπελιας.καλος η κακος 2 φορες την μερα να κανουμε αυτες τις ρυθμισεις εκτος τον βολτ που θα ασχολουμαστε για να βρουμε το ιδανικο δεν το λες και ευκολια...

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #333 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:09 »
οταν λέμε ολα εννούμε οοοοοολλααα.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
κάνει καλό παρ ολα αυτά -----> δακτυλική γυμναστική  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Σου εύχομαι μόνο να μην πάθεις αυτό που έπαθα εγώ σήμερα το πρωί  με τη τσίμπλα στο μάτι  :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #334 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:10 »
Να κανω μια ερωτηση?
Ειναι φυσιολογικο στα 3v με 1.5ω DCT μεσα σε τανκ με μεταλλικο Drip Tip μετα απο τζουρα 3-4 δευτερολεπτων
να ζεστενεται το drip tip τοσο πολυ σε σημειο να καιει τα χειλη? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #335 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:12 »
Κατσικοθικες Γιωργαρε? Καλοατμιστοοοοο  :thumpup:


Ευχαριστώ πολύ Γιάνναρε !

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #336 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:12 »
diver αυτο που το βαζεις. να ξεχαστεις και να πατησεις κατευθειαν να ατμισεις και στην καλυτερη να παρεις καμμενο στην χειροτερη να στο καψει το καρτο-ατμο και τελος...

palmas εμενα αυτο γινεται και σε φυσιολογικη μπαταρια ego γιαυτο μονο πλαστικα πλεον...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #337 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:16 »
Θα προτιμούσα να συμπεριφέρεται ποιο πολιτισμένα για να μπορούν να δουλεύονται άνετα όλοι οι άτμο του εμπορίου χωρίς "άγχος" . Δεν αρκεί να έχεις δύναμη . Πρέπει να μπορείς και να την ελέγχεις .
Αν όντος υπάρχει περιθώριο βελτίωσης , είμαι και εγώ μέσα .

Φίλε Diver αν χρησιμοποιείς άτμο εμπορίου πίστεψέ με δεν χρειάζεσαι τέτοια μπαταριοθήκη :nope:
Υπάρχουν αρκετές επιλογές σε μηχανικά μοντ και λίγα ηλεκτρονικά (και απο συμφορουμίτες) που μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου πολύ ικανοποιητικά και με μεγάλη αυτονομία και δύναμη :)

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #338 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:27 »
tsiv o Diver θελεις να πεις οτι εκανε λαθος αγορα;

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #339 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:29 »
Φίλε Tsiv
Το έχω ήδη αγοράσει .
Επίσης κάποια στιγμή θα περάσω και σε επισκευάσιμο. Αλλά ακόμα και με του εμπορίου να έμενα, ήθελα να έχω ένα μοντ "αξιοπρεπές" για να έχω επιλογές στον τρόπο που ατμίζω και να μπορώ να χρησιμοποιώ άτμο οποιασδήποτε αντίστασης χωρίς πρόβλημα . Δεν έψαχνα ένα μοντ που να δίνει 3 και να λειτουργεί σαν 5 . Και δε νομίζω να το γνώριζε κανένας αυτό πριν φτάσουν στα χέρια μας

Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #340 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:35 »
Φιλε tsiv οπως βλεπω κι απο προηγουμενο ποστ σου, επιμενεις δλδ οτι αυτου του ειδους οι μπαταριοθηκες (vv) δεν χρησιμευουν σε ατμιστες που χρησιμοποιουν άτμο εμποριου? Αλλά μονο επισκευάσιμους? (Αν είμαστε - που είμαστε - off topic μεταφέρτε το αλλου).
Γιατι εγω με την πολυ μικρη εμπειρια μου και σε χρονο ατμισματος και σε εξοπλισμο, βρισκω οτι το πρωι οταν ξυπναω θελω μικρη δυναμη και πηγαινω την ταπεινη ego twist με ce4 στα 3.4. Γενικως την εχω στα 3.7, και μετα το φαγητο ή σε κανενα ζορι την παω στα 4.2. η 4.4 να με χτυπησει-ντουμανιασει. Η αμα αλλάξω ατμο (μ αρεσουν οι μεγκα καρτο ντιουαλ κοιλ) την παω εκει που τον σηκωνει. Η αν αυριο παρω εναν οποιονδηποτε εμποριου HR επειδη κρινω οτι μου αρεσει, θελω να εχω να του δωσω. Γιατι να μην εχω ενα αξιοπιστο εργαλειο?


Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #341 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:41 »
Επειδη αφορα κ μενα να δωσω μια απαντηση...
Αμα ελεγε η εταιρεια κατασκευης οτι χρειαζεσαι οδυσσεα,ιαττυ κ πανω ατμοποιητες δεν θα το επαιρνα!οπως κ πολυ αλλοι!
Μην ξεχναμε την ανακλυση ισως να εγεινε γιαυτο τον λογω ωστε να μπορουμε ολοι να το χρησιμοποιησουμε.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #342 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:42 »
Φίλε Tsiv
Το έχω ήδη αγοράσει .
Επίσης κάποια στιγμή θα περάσω και σε επισκευάσιμο. Αλλά ακόμα και με του εμπορίου να έμενα, ήθελα να έχω ένα μοντ "αξιοπρεπές" για να έχω επιλογές στον τρόπο που ατμίζω και να μπορώ να χρησιμοποιώ άτμο οποιασδήποτε αντίστασης χωρίς πρόβλημα . Δεν έψαχνα ένα μοντ που να δίνει 3 και να λειτουργεί σαν 5 . Και δε νομίζω να το γνώριζε κανένας αυτό πριν φτάσουν στα χέρια μας

Φιλικά
Φίλε Diver και εγώ φιλικά τα λέω όλα :)

Πάμε τώρα στις παρατηρήσεις σου.
Λές ήθελα να έχω ένα μοντ "αξιοπρεπές"
Που το ήξερες ότι αυτό το μοντ είναι αξιοπρεπές?
Είδες κάποια review και το αποφάσισες?
Σου το πρότειναν κάποιοι?
Διότι το προιόν είναι καινούριο στην αγορά και όπως καταλαβαίνεις καθόλου δοκιμασμένο.
Αποτέλεσμα ότι όλοι που το έχουμε δοκιμές κάνουμε ακόμα.
Αν μας ικανοποιεί έχει καλώς , αν όχι το πουλάμε και πάμε για κάτι άλλο

Ελπίζω να βοήθησα :)

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #343 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:45 »
το χω ξαναγραψει
το κατσίκι το ατμίζω με boge LR στα 3,2 βόλτ
το λάβα δεν πιάνει αυτη την απόδοση του ουτε κατα διάνοια
γεύση ατμος χτύπημα στο μαξ
με ρεγενεσις που εχω καλοσεταρισμένο 1,7Ω
χάνω γεύση στα 3,5βόλτ με σουήτ σπότ στα 3,1βόλτ
σίγουρα ειναι κακός προγραματισμός τα 5 βόλτ ντιφόλτ .
σίγουρα ειναι μπρουτάλ το κατσίκι γιατί οτι βγάζει η
παλμογεννήτρια τα δίνει αφιλτράριστα αλλά παρ ολα
αυτά μεχρι εκει που περιέγραψα πραγματικά το χαίρεσαι.
Ενδοιασμούς εχω εχω μόνο για την αντοχή, τι να πώ
ο χρόνος θα δείξη
 

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #344 στις: Μαΐου 12, 2012, 18:48 »
Αφού απευθυνόσουν σε μένα θέλω να σε ρωτήσω.
Αν έπαιρνα ένα Provari το οποίο θεωρείτε κορυφή ή έστω πολύ κοντά , θα είχα τέτοια προβλήματα στο C ;
Ένα οποιοδήποτε vv 3-6 V , λογικά , δεν θα έπρεπε να κάνει για όλα ;
Από πότε η αγορά vv αφορά αποκλειστικά επισκευάσιμους και HR ;
Φυσικά κάποια στιγμή θα περάσω σε επισκευάσιμο. Απλά ήθελα να το καθυστερήσω λίγο.

Φιλικά
οποιοδήποτε vv δεν κάνει για οποιονδήποτε ατμοποιητή.το κατσίκι είναι δυνατό και το διάβασες παντού,και πας και βάζεις ego c επάνω..χαχα..αμαρτία απο τον θεό.
εν πάσει περιπτώσει,εμείς να βοηθήσουμε θέλουμε.Εσύ μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.
Συστήνω διάβασμα εντατικό του φόρουμ και όχι μόνο καινούρια άρθρα,θα βρεις θησαυρούς και θα μπορέσεις σιγα σιγά να καταλαβαίνεις την φιλοσοφία των διαφορων κατασκευών.
Ελα και σε καμμιά ατμοσυνάντηση και θα δεις ότι όλοι έχουν καλή διάθεση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542096 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios