vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« στις: Μαΐου 12, 2011, 04:26 »
Προσοχή. Προς τα νέα μέλη: Πριν καταλήξετε εδώ, ρίξτε πρώτα μια ματιά στα ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ του φόρουμ και ίσως εντοπίσετε τον πίνακα που σας αφορά. Κάντε κλικ πάνω του και κοιτάξτε τα περιεχόμενά του. Αν δεν βρίσκετε και εκεί το θέμα που αναφέρεται η ερώτηση που θέλετε να κάνετε, κοιτάξτε στην κορυφή των περιεχομένων του κάθε πίνακα. Στους περισσότερους πίνακες με συσκευές και αξεσουάρ υπάρχει συνήθως ένα μόνιμο θέμα που έχει στον τίτλο του "Ερωτήσεις εξπρές για...." ή κάτι παρόμοιο γενικό. Δημοσιεύστε εκεί την ερώτησή σας.

Το καλύτερο όμως και το πιο γρήγορο εργαλείο σ' αυτό το φόρουμ είναι η
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ


Αν τελικά δεν καταφέρατε να βρείτε το θέμα που θέλετε να ρωτήσετε και δεν ξέρετε πού να δημοσιεύσετε την ερώτησή σας, τότε και μόνο δημοσιεύστε την εδώ.

Καλό είναι τα παλιότερα μέλη που γνωρίζουν καλύτερα τα κατατόπια του φόρουμ να καθοδηγούν περισσότερο τους νέους στο πού θα πρέπει να δημοσιεύσουν την ερώτησή τους παρά να απαντούν εδώ για θέματα που καλύπτονται σε άλλους πίνακες.


Ενημέρωση συνδέσμων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2021, 10:01 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος cogninaut

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Άκαπνος από 22/3/10
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 18, 2011, 11:09 »
Καλημέρα

Γράφω εδώ μιας και δεν μπορώ να ανοίξω θέμα στους «ατμοποιητές»

Εδώ και δύο μήνες που μου τέλειωσαν κάτι παλιές καβάτζες 510 που είχα, αγόρασα κάτι καινούργιους από το κατάστημα της προτίμησης μου - δεν θα αναφέρω όνομα μιας και αυτό είναι το δεύτερο μόλις post μου.
Οι καινούργιοι λοιπόν, λες και έχουν χρονοδιακόπτη, στις 2 εβδομάδες με μαθηματική ακρίβεια αποδημούν εις κύριον. Όχι δεν τραβάνε, μπουκώνουν κλπ – δεν θερμαίνονται πλέον καθόλου. Τόσο που μου θύμισε το παλιό ανέκδοτο:» Τι είναι άσπρο ζει στην κουζίνα και πεθαίνει μετά από 91 μέρες?»
Αν ξέρει κάποιο κατάστημα που πουλάει τους παλιούς κάλους 510 (εκείνοι ήταν ολοκληρωτικά μαύροι σε αντίθεση με τους νέους), που βγάζαμε μήνες με τον καθένα, ας μου το πει, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα, μιας και έχω μείνει στο τελευταίο μου ατμοποιητή και πρέπει να κάνω παραγγελία άμεσα.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 18, 2011, 11:15 »
Δοκίμασες κάποιο καθαρισμό?

Αποσυνδεδεμένος cogninaut

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Άκαπνος από 22/3/10
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 18, 2011, 11:50 »
Δοκίμασα και με τους καινούργιους αλλά και με τους παλιότερους με οινόπνευμα και νερό.
Δεν είχα αποτελέσματα Οι καινούργιοι σημειωτέον ότι δεν θερμαίνονται καθόλου ούτε πριν ούτε μετά τον καθαρισμό.

Με τους παλιούς δεν ήταν πρόβλημα γιατί στου 2-3 μήνες θεωρούσα ότι καλώς πέθανε, καιρός του ήτανε, αιωνία του η μνήμη,  και δεν είχα καμία διάθεση να ασχοληθώ με το καθάρισμα. Με τους νέους όμως δυο βδομάδες μου κακοφαίνεται.

Επειδή κάνω μόνο drip και βγάζω την γέφυρα, η αντίσταση όντως φαίνεται ότι πιάνει πολύ μαυρίλα. Θα μπορούσα να δοκιμάσω και ασετόν αλλά θα προτιμούσα να μην μπω σε τέτοιες διαδικασίες.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 18, 2011, 12:07 »
Όχι Ασετόν. Ξιδόνερο και βράσιμο για μερικά λεπτά.

Αποσυνδεδεμένος cogninaut

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Άκαπνος από 22/3/10
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 18, 2011, 12:16 »
Καλή ιδέα μου φαίνεται. Θα το δοκιμάσω. Ξιδόνερο πόσο-πόσο?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 18, 2011, 12:46 »
30% περίπου. Στη συνέχεια καλό φύσημα και στέγνωμα. Δοκίμασε και ένα dryburning

Αποσυνδεδεμένος cogninaut

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Άκαπνος από 22/3/10
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 18, 2011, 14:45 »
Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το δοκιμάσω μπας και αναστήσω κανέναν.

Παρ’ όλα αυτά η αρχική μου ερώτηση ισχύει ακόμα.  Όποιος έχει πάρει πρόσφατα 510 και εμεινε ευχαριστημένος από την αντοχή τους ας μου πει από που

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 18, 2011, 15:30 »
Από funstore που πήρα εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 18, 2011, 16:32 »
15 μέρες δεν είναι μικρό διάστημα, θα έλεγα κανονικό. 2 ατμοποιητές/μήνα δεν είναι μεγάλο έξοδο, όταν μάλιστα κοστίζουν 6 $  - http://www.heaven-gifts.com/product-128.html

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 18, 2011, 23:12 »
Παράθεση
Παρ’ όλα αυτά η αρχική μου ερώτηση ισχύει ακόμα.  Όποιος έχει πάρει πρόσφατα 510 και εμεινε ευχαριστημένος από την αντοχή τους ας μου πει από που
Πάνω απο  8-9 μήνες είμαι με 510 lr απο intellicig. Στην αρχή έπαιρνα κάποιους με χρυσό δακτυλίδι κοντά στο σπείρωμα ήταν εξαιρετικοί όλοι και με έβγαζαν πάνω απο 2 βδομάδες ο χειρότερος. Το μόνο μειονέκτημα ότι έκαναν τουλάχιστον 2 μέρες να στρώσουν , ενώ όταν τους πρωτοάτμιζες έλεγες "είναι για πέταμα, τσάμπα τα λεφτά".  Αυτά που γράφω ίσχυαν σε όλους ανεξαιρέτως (νομίζω 10 πήρα και 2-3 χάρισα), πράγμα που μου έδειξε την σταθερότητα τους.
Μετά μου είπαν ότι τέλειωσαν αλλά θα ξαναφέρουν και μέχρι τότε πήρα opw (γράφει με χρυσά γράμματα"LR-510" στο πλάϊ). Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει 2 με εξαιρετικές εντυπώσεις. Μόνο μειονέκτημα ο 2ος έκανε 3-4  μέρες στρώσιμο για να βγάλει πλήρη ατμό,μέχρι τότε υποάτμιζε εκνευριστικά,  τώρα είναι στην 3η εβδομάδα και πτου να μη τον ματιάσω. Μια μέρα μάλιστα κάποιο κουμπί πατήθηκε στην τσάντα μου και όταν έβγαλα το ego για να ατμίσω ζεμάταγε, αφου το άφησα να κρυώσει είχα μια απ τις χειρότερες εμπειρίες σε γεύση. Είπα πτου γκίνια πάνω που έστρωσε,  μετά όμως από 7-8 ώρες αηδίας επανήλθε δρυμίτερος και δουλεύει μέχρι τώρα που γράφω άψογα.
Βέβαια στη μέση της καριέρας του ήρθε ο έρωτας με μορφή Α2, αλλά οι παλιές αγάπες... ατμίζονται στη δουλειά ως το μεσημέρι, οπότε μετά το μεσημέρι έχει την πολυτέλεια να αναπαυθεί ο 510.
Αυτά!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2011, 23:28 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος cogninaut

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Άκαπνος από 22/3/10
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 19, 2011, 09:11 »
@ ankouts
> Από funstore που πήρα εγώ δεν έχω πρόβλημα.
Με το χρυσό δαχτυλίδι? Σου κρατάνε πάνω από δυο εβδομάδες δηλαδή?

@ XristosK
> 15 μέρες δεν είναι μικρό διάστημα, θα έλεγα κανονικό. 2 ατμοποιητές/μήνα δεν είναι μεγάλο έξοδο, όταν μάλιστα κοστίζουν 6 $  - http://www.heaven-gifts.com/product-128.html
Όπως είπα και προηγουμένως καλόμαθα με τους παλιούς. Αν από την αρχή είχα βρει τους νυν μια χαρά θα μου φαινόταν. Νομίζω παντός ότι θα δοκιμάσω heaven-gifts μια και με βλέπω να παίρνω καμία 20αρια (περιμένουν και άλλοι από μένα).

@ Abet
Εγώ πάλι είχα αντίθετη εμπειρία με τους opw.  Καλό ντουμάνι από την πρώτη στιγμή (υπόψη drip και εγχειρισμένοι) αλλά στις 2 εβδομάδες dead.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 02:31 από malamadre »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 19, 2011, 14:35 »
Παιδιά έχω μια απορία,έχω πάρει να φτιάξω υγρά από μόνη μου,χρησιμοποιώ(1η φορά έφτιαξα)

5 ml ατμιστική βάση iceblade 24 mg
5 ml pg και
12 σταγόνες latakia

Από την εμπειρία σας είναι σωστά ή κάνω κάτι λάθος;;;;(θέλω να είναι λίγο βαρύ το υγρό μου)

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 19, 2011, 14:40 »
H  βάση σου θα είναι περίπου στα 12 mg/ml.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 19, 2011, 14:51 »
για να το κάνω πιο βαρύ τι πρέπει να κάνω?υπάρχει κανένα πρόγραμμα εύκολο για να μπορώ να τα υπολογίζω???έψαξα εδώ αλλά αυτά που βρήκα δεν τα καταλαβαίνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515292 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303231 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530738 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet