vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Tem, dkostas, Mantis039, Milarepa, giorgos1999, noe

Twitter

Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Από τον συντονισμό:
Το θέμα δεν ισχύει πια. Η ονομασία του φόρουμ έχει αλλάξει: Αλλαγή ονόματος του φόρουμ σε vaping.gr
:locked:


Πολλές φορές μας ρωτάνε στο δρόμο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Εγώ ειδικά με το MiniTurbo δεν περνώ απαρατήρητος...  :))

Κάθε φορά κάνω μια μικρή διάλεξη για το ηλεκτρονικό και στο τέλος ψάχνω για χαρτάκι για να γράψω και το όνομα του φόρουμ, ώστε να μπορεί κάποιος να βρει αργότερα περισσότερες πληροφορίες.

Είδα λοιπόν στο γερμανικό φόρουμ την ιδέα (και γιατί όχι και μεις?) να φτιάξουμε κάρτες (όπως οι προσωπικές), ώστε να μπορούμε άμεσα να δίνουμε σε κάποιον που ενδιαφέρεται με τα πιο βασικά πλεονεκτήματα του ηλεκτρονικού τσιγάρου και με την ηλεκτρονική διεύθυνση του φόρουμ για όποιον θέλει να το ψάξει παραπάνω.
Σε μέγεθος περίπου όσο και μια πιστωτική.

Έφτιαξα λοιπόν πολύ σύντομα 2 φωτογραφίες στο photoshop για να πάρετε μια ιδέα το τι εννοώ.
Δεν είμαι σχεδιαστής, αλλά πιθανώς να υπάρχουν συνατμιστές στο φόρουμ που έχουν καλλιτεχνική φλέβα, οι οποίοι μπορούν και θέλουν να βοηθήσουν.
Εάν όχι, μπορώ να το δώσω στο σχεδιαστή που φτιάχνουμε τα προσπέκτους της εταιρίας μας, ώστε να μας κάνει αυτός κάτι πραγματικά επαγγελματικό, με δικά μου έξοδα.

Δείτε τις φωτογραφίες που έφτιαξα και θα έλεγα να το προχωρήσουμε εάν συμφωνείτε καταρχάς με την βασική ιδέα.

Το τελικό σχέδιο μπορεί να είναι και σε μορφή word ή pdf ώστε να μπορεί κάποιος να τις εκτυπώσει και στο σπίτι του.

Οι φωτογραφίες (που όπως είπα μόνο τη βασική ιδέα θέλουν να δείξουν):

Κάρτα Μπροστά



Κάρτα πίσω




« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2016, 23:46 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 21:50 »
Mπράβο Κώστα :thumpup: Πολύ καλή ιδέα. Μ' αρέσει! Μακάρι να συμφωνήσουν κ οι λοιποί ώστε να προχωρήσει αυτή η υπέροχη κίνηση για καλό όλων μας

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 21:51 »
Ωραίο, Κώστα!  :thumbsup_move_1:
Είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε κι άλλες προτάσεις με τόσους καλλιτέχνες που έχουμε εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 21:53 »
Βασικά δεν έκανα σχεδιαστική πρόταση...  :laugh1:
Τα συγκεκριμένα σχέδια είναι πραγματικά για πέταμα...
Ούτε εγώ τις θέλω έτσι, οπότε μην τις λυπηθείτε...

Απλώς την ιδέα ήθελα να δείξω, το πως το εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:04 »
Πραγματικά Κώστα, με εκπλήσσει ευχάριστα κάθε φορά η όρεξη που έχεις για κάθε τι σχετικό με το Η.Τ., είτε αυτό λέγεται ενημέρωση στο φόρουμ, είτε κατασκευές, είτε άλλες ιδέες και προτάσεις, που απορρέουν από την εμπειρία σου...
Τι να πω, ακόμα μία φορά, μπράβο σου  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2010, 23:21 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:04 »
Eξαιρετική ιδέα Κώστα
Στον εργασιακό μου χώρο ανάρτησα στον πίνακα ανακοινώσεων τις
"Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου  Όλα σε ένα"
Κάθονται ώρα και τις διαβάζουνε μέχρι τέλους :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:07 »
Αντε και αυτοκόλλητα   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 00:59 »
Ελπίζω να έχουμε κι άλλες προτάσεις.
Ίσως να μου έρθει κι εμένα η έμπνευση ξανά. Ενώ παλιότερα οι φωτοσοπιές ήταν το χόμπι μου, με τους κώδικες για το χτίσιμο του φόρουμ που έχω μπλέξει τελευταία έχω χάσει όλη τη διάθεση και την έμπνευση για τέτοια κόλπα. Ελπίζω να είναι προσωρινό.  :-\

Από αυτά που θα δημοσιευτούν πάντως, ο καθένας μπορεί να εκτυπώσει μόνος του όποια από τις προτάσεις του αρέσει.

Πάντως για όποιον θέλει να ακολουθήσει τα στάνταρτ στις διαστάσεις, αυτές είναι 86 Χ 54 χιλιοστά σύμφωνα με αυτό.

EDIT: Έκανα μια διόρθωση γιατί κάτι κατάλαβα λάθος πριν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2010, 01:14 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 04:42 »
Κάρτα Μπροστά



Κάρτα πίσω


Πολύ καλό! Πάντως αν είναι να εκτυπωθεί το "Κάρτα πίσω" καλό είναι να διορθωθεί το "μπορείται" σε "μπορείτε" από δαίμων του τυπογραφείου!!! :))
EDIT: Επίσης, η διεύθυνση είναι χωρίς "www" - http://e-kapnisma.gr
Αύριο με τον κηδεμόνα σου!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2010, 04:49 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 05:20 »
Δουλεύει και με www.  ;)
Το 'χω δίπορτο.  :))

Αλλά τώρα πια δε χρειάζεται ούτε το ένα ούτε το άλλο. Οι browsers έγιναν πιο έξυπνοι.
Σκέτο e-kapnisma.gr είναι μια χαρά. Μένει καλύτερα στη μνήμη και σε όποιον browser να το γράψεις θα σε πάει κατευθείαν.
 

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 05:31 »
Σωστός ο atmin!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 07:25 »
Αν και αυτο θα επρεπε να ειναι δουλεια των εταιρειων που ασχολουντε με αυτο το θεμα (διαφημηση ,ενημερωση)στην τελικη η σκεψη ειναι καλη

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 08:24 »
Από αυτά που θα δημοσιευτούν πάντως, ο καθένας μπορεί να εκτυπώσει μόνος του όποια από τις προτάσεις του αρέσει.

Θα πρότεινα να καταλήξουμε σε ένα κοινό σχέδιο και να το χρησιμοποιούμε όλοι.
Το δικό μου όπως είπα δεν είναι σχεδιαστική πρόταση, αλλά εάν θέλετε μπορώ να το πάω στο designer που έχουμε για τα προσπέκτους μας, ο οποίος θα μας προτείνει κάποια (επαγγελματικά) σχέδια και θα μπορέσουμε να διαλέξουμε.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 08:26 »
Πολύ καλό! Πάντως αν είναι να εκτυπωθεί το "Κάρτα πίσω" καλό είναι να διορθωθεί το "μπορείται" σε "μπορείτε" από δαίμων του τυπογραφείου!!! :))
EDIT: Επίσης, η διεύθυνση είναι χωρίς "www" - http://e-kapnisma.gr
Αύριο με τον κηδεμόνα σου!!
(Image removed from quote.)

Μην τολμήσει κανείς και εκτυπώσει αυτά τα σχέδια!!!! :))


Απ: Κάρτες για το ηλεκτρονικό κάπνισμα και το φόρουμ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 22, 2010, 16:01 »
kalispera

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos