vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 6 χρήστες
petr@n, Jorge, tibolaso, djfloor, longjohn, petra

Twitter

VAPORESSO ARMOUR MAX KIT (2x21700)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
VAPORESSO ARMOUR MAX KIT (2x21700)
« στις: Νοεμβρίου 06, 2023, 20:25 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό VAMK η συσκευή κοστίζει $53.69
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.



Επιτέλους μοντάκι! Επιτέλους διμπάταρο μοντάκι! Καινούργιο διμπάταρο μοντάκι με διάφορα πραγματάκια πάνω να τσεκάρουμε και δοκιμάσουμε. Το Vaporesso Armour Max Kit αποτελείται από ένα μοντ και έναν εργοστασιακό ατμοποιητή. Το μοντ λειτουργεί με δύο 21700 ή δύο 18650(με αντάπτορες) μπαταρίες, έχει διαστάσεις 157x56.5x34mm, παίζει μέχρι τα 220W, μπορεί να φορτίσει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει και έχει και έγχρωμη TFT οθόνη 0.96". Ο εργοστασιακός ατμοποιητής είναι μια ζωγραφιά και μου θύμισε τα παλιά, τότε που ντουμανιάζαμε όλο το σπίτι. Έχει 8ml χωρητικότητα υγρού, ποια tpd; χαχα και παίρνει όλη την γκάμα GTi αντιστάσεων.

Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή, το μοντ, δύο αντάπτορες για τις μπαταρίες, ένα καλώδιο Type-C, 2 αντιστάσεις, ανταλακτικό τζαμάκι και διάφορα όρινγκ. Οι δύο αντιστάσεις της συσκευασίας είναι μία GTi 0.2Ω MESH Coil(60-75W) και μία GTi 0.4Ω MESH Coil(50-60W).

Το σετάκι πωλείται στα παρακάτω χρώματα


Το βασικό ατού του μοντ και αυτό που εταιρεία δηλώνει ως το πιο σημαντικό στοιχείο του είναι ότι η συσκευή είναι κατασκευασμένη από TPU(Thermoplastic polyurethane)και έτσι προστατεύεται από νερά, γρατζουνιές, βρωμιές και όλα αυτά. Δεν βρήκα κάπου στο σάιτ της εταιρείας αν έχει κάποια IP προστασία όπως πχ τα AEGIS της GEEK VAPE αλλά λέει μόνο για TPU protection οπότε και εγώ δεν θα κάνω τα τεστάκια που έκανα παλιότερα με νερά και να πετάω το μοντ από ψηλά και τέτοια γιατί είναι ωραίο το μοντάκι και θέλω να το κρατήσω.

Μιλάμε για ένα χοντρούτσικο μοντ το οποίο όμως βολεύει πολύ καλά στο δικό μου χέρι τουλάχιστον και με βολεύει καλύτερα αυτός ο σχεδιασμός σε σχέση με το Odin για παράδειγμα που ένω πάντα με βόλευε ταυτόχρονα με κούραζε κιόλας και δεν κατάφερα να κρατήσω κάποιο για καιρό. Χωράει εύκολα ατμοποιητές μέχρι 28μμ, για παραπάνω θα προεξέχει αλλά λόγω σχεδιασμού ίσως δεν θα μπορεί και να μπει γιατί στα πλάγια θα πιάνει από δύο πλαστικές προεξοχές που έχει.


Να πάω στο ωραίο κουμπί του fire ή στο ωραίο κουμπί για το πορτάκι των μπαταριών; Θα πάω στο δεύτερο γιατί όταν ήρθαν τα μοντάκια και άρχισα να ανοίγω συσκευασίες και να τσεκάρω, έπιασα τον εαυτό μου να παίζει κάνα 2-3 λεπτά με το κουμπί για το πορτάκι των μπαταριών. Που λέτε, στο πίσω μέρος της συσκευής έχουμε ένα μεγάλο λόγκο που γράφει Vaporesso και στο κάτω μέρος του είναι ένα κουμπί. Πατώντας το κουμπί ανοίγει το πορτάκι των μπαταριών. Δεν ξέρω γιατί αλλά είναι πολύ satisfying(ικανοποιητικό στα ελληνικά αλλά μου ταιριάζει καλύτερα η αγγλική λέξη) και το πάτημα του κουμπιού αλλά και το πόσο όμορφα και ωραία ανοίγει το πορτάκι των μπαταριών. Ίσως φταίει που έχουμε να δούμε νέο μοντάκι πολύ καιρό αλλά ναι αυτό, πέρασα καλά χαχαχα.


Το κουμπί του fire έχει ακριβώς την ίδια αίσθηση. Να γράψω πρώτα όμως για να μη το ξεχάσω ότι μου αρέσει ότι σκέφτηκαν κάτι όμορφο για το κλείδωμα της συσκευής χωρίς να βάζουν έξτρα κουμπιά και χαζομάρες όπως άλλες εταιρείες αλλά και χωρίς να χρειαστεί να πατήσεις κάποιον συνδιασμό κουμπιών. Οπότε όταν θέλουμε να κλειδώσουμε την συσκευή απλά πάμε το κουμπί του fire προς τα πάνω ή προς τα κάτω και η συσκευή κλειδώνει-ξεκλειδώνει. Στο πάτημα έχει πολύ ωραία αίσθηση και νιώθω ότι είναι αρκετά καλοφτιαγμένο εσωτερικά και θα κρατήσει για καιρό. Τα δύο κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης έχουν και αυτά πολύ ωραία αίσθηση και είναι κάπως σκληρά στο πάτημα αν και το υλικό τους είναι σαν λαστιχένια.


Η οθόνη ΟΚ, έγχρωμη με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με αρκετή φωτεινότητα για να βλέπεις εύκολα και έξω στον ήλιο. Έχει πολλές λειτουργίες και εξτραδάκια που έχει προσθέσει η εταιρεία μέσω του AXION τσιπ που έχει η συσκευή αλλά προσωπικά δεν έχω λόγο να ασχοληθώ με όλα αυτά. Έγω γέμισα άτμο, έβαλα βαττ και ατμίζω μια χαρά.

Ο ατμοποιητής είναι πολύ καλός για αυτό που είναι. Πολλά βαττ, πολλά ντουμάνια, ωραία γεύση και μεγάλη κατανάλωση. Δεν είμαι σίγουρος αν οι αντίστασεις κρατάνε όσο θα ήθελα αλλά θα δυσκολευτώ να το τεστάρω κιόλας.

Αυτά


Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: VAPORESSO ARMOUR MAX KIT (2x21700)
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 18, 2023, 00:07 »
Καταρχήν για ακόμα μία φορά ωραία παρουσίαση!
Ηθελα να σε ρωτήσω για τον ατμοποιητή.
Διαβάζω ότι έχει πολλές διαρροές. Παρατήρησες κάτι τέτοιο; Διότι θέλω να τον αγοράσω.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VAPORESSO ARMOUR MAX KIT (2x21700)
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 28, 2023, 21:26 »
Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω κάπως. Δεν είναι στα γούστα μου ο άτμο και έπαιξα πολύ λίγο μαζί του και τον έβαλα πίσω στο κουτί του.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: VAPORESSO ARMOUR MAX KIT (2x21700)
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 28, 2023, 21:40 »
Ευχαριστώ! Θα τον παλέψω και θα δω.


Πάντως προς ενημέρωση με την 0.4 είχα τις διαρροές. Με την 0.2 που δοκιμάζω, δεν έχω θέματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2023, 20:50 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084165 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9444 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos