vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Chefs Flavours αρώματα

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:00 »
Στη Fast Vape πράγματι είναι σε πολύ καλή τιμη αλλά έχουν εξαντληθεί όλα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:34 »
Tα έχει η fast vape? Υπάρχει λινκ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:38 »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 22:04 »
Έχει πάντως διαθέσιμα και σε πολύ καλή τιμή τα Cotswold.Αγγλική(νομίζω) εταιρία που προ tbd έβγαζε έτοιμα υγρά,τώρα τα πουλάει σαν concetrates και shortfill τα περισσότερα .Είχα διαβάσει κάποιες καλές κριτικές παλιά,και ειδικά για τη μηλόπιτα το Big Slice.
(Άσχετο με το νήμα σχόλιο αλλά είπα να το γράψω σαν πληροφορία)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 23:02 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 00:21 »
Tα έχει η fast vape? Υπάρχει λινκ? :hmmm:
 Στο Site είναι εξαντλημένα από καιρό, στο φυσικό κατάστημα έχει κάτι ψιλά ακόμα, όχι όμως Mexican. Τέλη Αυγούστου είχα πάρει από εκει το Captain Custard.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 22:00 »
Αν πάς ξανά  από εκεί πές τους ότι είμαστε αρκετοί που θα τα βάλλουμε χέρι ώστε να φέρουν ξανά.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 07:42 »
 Παω τακτικα,μονο απο αυτους ψωνιζω νικοτινες. Λογικα καποια στιγμη θα τα ξαναφερουν. Υποθετω πως κανουν πολυ μαζικες αγορες,για να πετυχουν χαμηλα κοστη,αλλα καθε παραγγελεια την κοσκινιζουν απο χιλιες πλευρες μεχρι να την αποφασισουν. 
 Στα φυσικα τους καταστηματα παντως,ολο και θα βρειτε κατι απο chefs.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 08:52 »
Το Welsh Custard ειναι μια κρεμα που βγαζει αρκετα μπροστα την βανιλια, το προφιλ της ειναι πολυ απλο, αλλα η συνταγη ειναι εξαιρετικη.

Με το Apple Pie & Irish Cream δεν τα βρηκαμε, μου εδινε το μηλο, αλλα δεν επαιρνα το custard σχεδον καθολου. Το χειροτερο απο οσα εχω δοκιμασει.

Το Mexican Fried Ice Cream ειναι παρα πολυ ιδιαιτερο υγρο και χρειαζεται δοκιμη, αλλα σε οσους αρεσε, αρεσε σε σημειο εξαρτησης.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 11:58 »
Η Irish Cream δεν είναι custard,είναι σαν το Baileys.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 12:05 »
Δεκτον, παρολα αυτα, ειναι νοτες που -τουλαχιστον εγω- δεν τις πιανω ατμιζοντας το.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 13:57 »
 Το welsh ακουσα πως ειναι καλο,αλλα θελει κανα τριμηνο αναμονης. Αληθεια η υπερβολες;

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 14:29 »
Στον μηνα ειναι καλο, αλλα στο τριμηνο ειναι εξαιρετικο οντως. Θελει μηνα ομως.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 09:47 »
Έσταξα λίγες σταγόνες από Hazel Dream στον μήνα ακριβώς. Εξακολουθεί να είναι το ίδιο σιχαμένο, ούτε παγωτό,ούτε πραλίνα, μόνο μια λαδίλα. Θέλει κανα χρόνο ωρίμανσης ή νεροχύτη κατευθείαν;

Αποσυνδεδεμένος soundgarden

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 12:26 »

Δεν ήθελα να ξεκινήσω εγώ αυτό το νήμα, αφού δεν έχω ακόμα εξερευνήσει όσο θα έπρεπε την φανταστική αυτή αγγλική εταιρία και η αλήθεια είναι πως δεν το έχω με τις παρουσιάσεις. Η έλλειψη πάντως ξεχωριστού τόπικ, είναι νομίζω ουσιαστική. Το βασικό κίνητρο είναι να μάθω από την συμμετοχή σας, απλά πατάω το start...
 30 ml ,all in one gourmet αρώματα, σε τσιμπιμένη αλλά δίκαιη τιμή, με κάπως υψηλό ποσοστό αραίωσης, που με έχουν ενθουσιάσει. Απαιτούν καλή ωρίμανση, οπότε δηλώνω σε όσους θέλουν να τα δοκιμάσουν, να τα ξεχάσουν τουλάχιστον για ένα μήνα και μόνο με χαμηλή νικοτίνη(maximum 3-4%) για να μην καλυφθεί η γευση των υγρων. Προσωπικά τα φτιάχνω σε πληρη ισορροπία PG VG.
Τι εφτιαξα ως τώρα:
Tobacco Crunch στο 22%, θεωρητικά καπνικό, βασικά ένα πολύ νόστιμο μπισκοτάκι, για όλη την ημέρα.
Doughnut King στο 20% ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ντόνατ, που νιώθεις τα πάντα,από σοκολάτα μέχρι... λαδίλα. Δεν λιγώνει, δεν μπουχτίσει, δεν κουράζει. Συνίσταται για ξεχαρμάνιασμα και σε περιόδους δίαιτας.
Custard Cream στο 20%, φανταστική κρεμούλα με μπισκότο που ακούγεται, ολοήμερο άτμισμα άνετα.
Mexican Fried Ice Cream στο 20%. Αυτό το υγρό δεν μπορεί να περιγραφεί σωστότερα,από το Εθισμός-Ναρκωτική ουσία. Το προσωπικό μου αγαπημένο από ότι έχω κάνει σε δυο έτη ατμίσματος, μπορεί να σε οδηγήσει σε παρανοική κατανάλωση.

Άλλα δυο που έχω για ωριμανση,στην 21η μέρα τους, σήμερα έσταξαν στον Dripper. Hazel Dream στο 20%, παγωτό βανίλια με πραλίνα φουντουκιού, μάλλον θέλει να μείνει άλλο τόσο,αφού το μόνο που πήρα  ήταν μια άθλια άγουρη γεύση και Captain Custard, ήδη πολλά υποσχόμενο.
Ακούω δικές σας προτάσεις και εμπειρίες.
Γεια σας απο εμενα καινουργιος στο σπορ μιας και ειμαι σε αλλη χωρα δεν μπορω να ρωτησω πολα σε ενα καταστημα που πηγαινω... αλλα με οτι ασχολουμε θελω να το κανω καλα,οποτε εχω καποιες ερωτησεις και δεν ξερω που να τις κανω,απο οτι βλεπω ειστε οι καταληλοι γιατι θελετε ποιοτητα οποτε τα ριχνω..
τι ειναι η οριμασνη και πως γινετε?
πως βαζω νικοτινη ενα υγρο με γευση που δεν εχει νικοτινη χωρις να αλλοιωθει η γευση(απο οτι ειδα στο μαγαζι ο τυπος μου εβαλε στο σοληνακι του νομπακο creamnuts επειτα εβαλε νικοτινη και μετα το υγρο με vg αλλα η ποιοτητα του και η γευση δεν ηταν ιδια,μπορω και να μην βαλω το vg η να βαλω λιγοτερο ?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Chefs Flavours αρώματα
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 16:30 »
Εδώ μάλλον δεν είναι το κατάλληλο νήμα. 
Θα πρέπει να ομαδοποιήσεις τις ερωτήσεις σου και να τις βάλεις ανάλογα.
Ένα καλό σημείο για ξεκίνημα είναι εδώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110605 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530755 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801615 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet