vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 10 χρήστες
maprix, manoslykos, tapantari, tibolaso, Giannis.B, camber, Alexander20, Buliwyf, pasgko, goran

Twitter

Rage Squonk Mod 155W by Desire Design

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« στις: Μαΐου 24, 2018, 05:15 »
Εδώ και κάμποσο καιρό, για προφανείς λόγους που δεν χρειάζονται και πολλή εξήγηση κι αν χρειάζονται θα φανούν  παρακάτω,  ήμουν σε αναζήτηση ενός διμπάταρου squonk mod.

Μπήκαν τα κριτήρια, έγινε η  έρευνα αγοράς  και κατέληξα να επιλέξω το Rage Squonk mod 155W της  Desire Design, που έχω εδώ και δέκα περίπου ημέρες στα χέρια μου.

Αφού δοκιμάστηκε εξονυχιστικά αυτό το δεκαήμερο, είπα να σας το παρουσιάσω.

Κατ’ αρχάς, όπως προανέφερα, το mod παράγεται από την Desire Design και ο σχεδιασμός του έγινε από τον Ohm Boy.

Έρχεται στη συσκευασία που φαίνεται παρακάτω και το mod συνοδεύουν:

1)   Εξάμηνη εγγύηση
2)   Ένα λιτό, αλλά καλογραμμένο  εγχειρίδιο χρήσης και οδηγιών στα αγγλικά και στα κινεζικά
3)  Καλώδιο φόρτισης USB
4) Διαφανής ροδέλα από εύκαμπτο ανθεκτικό πλαστικό που μπαίνει ανάμεσα στον 510 πόλο του mod και τον ατμοποιητή, για προστασία από γδαρσίματα
5) Δοχείο υγρού σιλικόνης, χωρητικότητας 7ml


Από την πρώτη στιγμή που το έπιασα στα χέρια μου με εντυπωσίασαν τόσο η ποιότητα κατασκευής του, όσο κι η πολύ πρωτότυπη ασύμμετρη σχεδίασή του.
Εξωτερικά είναι εξ ολοκλήρου μεταλλικό, κατασκευασμένο από κράμα ψευδαργύρου και δεν έχει καθόλου γωνίες.
Όλα του τα τελειώματα είναι καμπυλωτά. Η μαύρη ματ βαφή του είναι εξαιρετικής ποιότητας.



Στην πάνω βάση του βλέπουμε γραμμένο σε σχήμα τόξου το λογότυπο του σχεδιαστή Ohm Boy και φυσικά βρίσκεται ο ατσάλινος 510 πόλος του ατμοποιητή.
H κατασκευάστρια εταιρεία λέει πως δέχεται ατμοποιητές διαμέτρου μέχρι και 25mm.
Δοκίμασα όμως  πάνω του και τον μεγαλύτερο ατμοποιητή που έχω, διαμέτρου 26,5mm και εφαρμόζει άψογα, οριακά όμως, αλλά χωρίς να εξέχει καθόλου!
Με την  ροδέλα που ανέφερα παραπάνω να περιέχεται στα συνοδευτικά, που μπαίνει ανάμεσα στον πόλο του mod και τον ατμοποιητή, έχουμε πλήρη προστασία από γρατζουνιές που εύκολα γίνονται στο βίδωμα και ξεβίδωμα του ατμοποιητή.


Η εξ ολοκλήρου μεταλλική κατασκευή του περιβλήματος εξασφαλίζει την ήπια απαγωγή της  εκλυόμενης θερμότητας , η οποία δεν διοχετεύεται σχεδόν αποκλειστικά στον ατμοποιητή, όπως συνήθως συμβαίνει στα mods με πλαστικά περιβλήματα.
Απάγεται από ολόκληρο το σώμα του mod.

Στην κάτω βάση του mod υπάρχουν δέκα τρύπες εξαερισμού και η εισαγωγή του δοχείου σιλικόνης  του υγρού.  


Στην πρόσοψη του mod έχουμε το fire button, ακριβώς από κάτω την οθόνη των 0,69 ιντσών, κάτω από την οθόνη τα δύο κουμπιά των ρυθμίσεων πάνω-κάτω και  τέλος κάτω από αυτά, τη θύρα φόρτισης USB.

Το fire button ανταποκρίνεται άψογα με ελαφρά πίεση κι έχει πολύ καλή αίσθηση.

Η οθόνη είναι πολύ ευδιάκριτη, διαυγής και λαμπερή. Ευανάγνωστη ακόμη και  στο φως του ήλιου.



Στην αριστερή πλευρά όπως βλέπουμε την πρόσοψη, βρίσκεται το άνοιγμα-παράθυρο για το ζούληγμα του δοχείου σιλικόνης και πάνω από αυτό είναι χαραγμένο ανάγλυφα το λογότυπο της κατασκευάστριας εταιρείας.


Στη δεξιά πλευρά βρίσκεται το πορτάκι-κάλυμμα των δύο μπαταριών, που συγκρατείται με δύο ισχυρούς μαγνήτες και εφαρμόζει άψογα. Ανοίγει και κλείνει πανεύκολα.


Οι δύο 18650 μπαταρίες  μπαίνουν και βγαίνουν πολύ εύκολα, χωρίς κανενός είδους υποβοήθηση από κορδέλα κτλ και συγκρατούνται πολύ σταθερά.


Η όλη κατασκευή είναι συμπαγέστατη, χωρίς υποψία κουδουνίσματος ή αστοχίας εφαρμογής κάθε επιμέρους κομματιού.

Κλείνοντας  εδώ την εξωτερική περιγραφή θέλω να επισημάνω πως η ποιότητα κατασκευής του mod είναι εντυπωσιακή.
Είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου.  
Οι φωτογραφίες είναι σίγουρο πως το αδικούν και μόνο όταν το δεις από κοντά και το πιάσεις στα χέρια σου καταλαβαίνεις την εξαιρετική του ποιότητα.  
Χωρίς καμιά υπερβολή δεν έχει αντίπαλο!

Οι διαστάσεις του είναι: 109mm x 53mm x 30mm κι η εταιρεία ισχυρίζεται και δεν έχω λόγους να το αμφισβητήσω πως είναι το μικρότερο σε διαστάσεις διμπάταρο mod της αγοράς.  
Και το βάρος του είναι 243g χωρίς τις μπαταρίες.




Πάμε τώρα να δούμε το δοχείο σιλικόνης των 7ml.
Η χωρητικότητά του είναι πολύ ικανοποιητική κι η ελαστικότητά του ιδανική.
Οι πάνω και κάτω βάσεις του είναι κατασκευασμένες από κάποιο ελαφρύ κράμα αλουμινίου.
Μπαίνει και βγαίνει συρταρωτά με τη βοήθεια ενός ημικυκλικού δακτυλίου που ανασηκώνεται με το νύχι ή με κάποια άλλη υποβοήθηση. Καθώς τραβάμε για να βγει ή σπρώχνουμε για να μπει, κάνουμε μια ελαφρά κυκλική περιστροφή.
Κι αυτό γιατί; Το κάτω μέρος του squonk πόλου εισέρχεται στο πάνω άνοιγμα του δοχείου και σφραγίζει με o rings.




Oύτε υποψία διαρροής υγρού!
Το μπουκαλάκι είναι πραγματικά μοναδικό κι αυτό είναι ταυτόχρονα και καλό και κατά κάποιο τρόπο κακό.
Πολύ καλό για την ποιότητά του, την λειτουργικότητά του και την στεγανότητά του.
Και κακό, γιατί πρώτον δεν υπάρχει στη συσκευασία δεύτερο ανταλλακτικό και δεν εφαρμόζει απολύτως κανένα άλλο μπουκαλάκι της αγοράς, λόγω της ιδιαίτερης κατασκευής του, του τρόπου εφαρμογής του και του συστήματος στεγανοποίησής του.

Πάμε να δούμε τώρα κάποια από τα κριτήρια επιλογής του.

Κατ’ αρχάς ήταν η ποιότητα κατασκευής του.
Στην πράξη βέβαια η ποιότητα αυτή ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου σε σημείο απρόσμενου εντυπωσιασμού.

Ένα δεύτερο κριτήριο ήταν οι δύο μπαταρίες. Όταν είμαι στο σπίτι, δεν μπορώ να πω πως μου είναι πρόβλημα η συχνή αλλαγή μπαταρίας, αλλά έξω από το σπίτι θα ήθελα να έχω πιο ικανοποιητική αυτονομία απ’ αυτή που δίνει η μονή μπαταρία και μάλιστα με αντιστάσεις κάτω των 0,5Ω.
Για να μην αναφέρω την ταλαιπωρία και το ξελίγωμα της καημένης της μονής μπαταρίας.

Τρίτο κριτήριο η εντυπωσιακή του σχεδίαση και η εργονομία του.
Το καλύτερο κράτημα στο χέρι το δίνει όταν το κάλυμμα των μπαταριών εφάπτεται του εσωτερικού της παλάμης.
Επειδή περνάω πολλές ώρες στον υπολογιστή, με το ποντίκι διαρκώς στο δεξί χέρι ή πάλι γράφοντας πάλι με το δεξί χέρι, με βολεύει αφάνταστα να κρατώ το mod με το αριστερό.
Το mod αυτό είναι σαν να κατασκευάστηκε για την δική μου ιδιαιτερότητα! Το κρατώ άψογα και σταθερά με το αριστερό χέρι, πιέζω το fire button με τον δείκτη και ζουλάω με τον μέσο ή τον παράμεσο.


Αν πάλι κρατηθεί με το δεξί χέρι οι επιλογές είναι δύο.
Να κρατηθεί αντίστοιχα όπως με το αριστερό χέρι και να πατιέται το fire button με τον δείκτη.
Έτσι όμως το άνοιγμα για το ζούληγμα θα βρίσκεται στην μεριά της παλάμης.
Μπορεί να κρατηθεί όμως και αντίθετα. Το άνοιγμα για το ζούληγμα να είναι στην έξω πλευρά της παλάμης, το ζούληγμα να γίνεται με τον μέσο ή τον παράμεσο, αλλά το fire button να πατιέται με τον αντίχειρα.
Και πάλι στο χέρι κάθεται άψογα. Η εργονομία του είναι υποδειγματική όπως και να το κρατήσει κανείς.



Διατίθεται σε τέσσερα χρώματα: λευκό, μαύρο, κόκκινο, μωβ

Το συγκεκριμένο mod που έδωσε 12ωρη περίπου αυτονομία συνεχούς ατμίσματος στα 50W και 8ωρη αυτονομία στα 80W. Αρκετά καλά!

Χαρακτηριστικά

  • Power range: 5-155W
  • Output voltage: 0.5-8V
  • Output Current: 40A
  • Temperature range: 200'F-600'F
  • 0.69 inch screen diaplay
  • Modes: POWER/BY PASS/TCR/ TC-SS/TC-TI/TC-NI
  • Temperature Control Modes: (TCR/TC-SS/TC-TI/TC-NI)
  • Powered by dual 18650 batteries (not included)
  • Bottle filling: Add e-liquid is more convenient
  • Battery adapter: The RAGE Squonk box is a dual 18650 cell, temperature control and squonk mod box designed and developed by DESIRE DESIGN & ohm Boy.
  • BY PASS mode: The RAGE Squonk has new BY PASS mode (maximum output allowed by 40amp chip 155W)

Μηνύματα οθόνης και προτεινόμενες ενέργειες
·        The RAGE SquonkMod 155W features a 0.96 OLED screen that may display the following messages:
                i.     Over Current. Please check if the coil resistance is too low
                ii.     Device Too Hot. Let the device cool down for a few minutes
               iii.     Weak Batter
1.      Check the battery contacts to ensure fitting.
2.      Replace with more powerful batteries.
3.      Lower the output power.
4.      Charge battery cells.
                 iv.     Low Battery. Charge the battery
                  v.     Check Atomizer . Check whether the atomizer is connected to the device as well as the coil contacts
                 vi.     Atomizer High. Atomizer resistance is higher than 3.0 ohms. Replace the atomizer.
                vii.     Atomizer Low. Atomizer resistance is lower than 0.08 ohms. Replace the atomizer.
               viii.     Atomizer Short. There is a short circuit in the atomizer. Replace the atomizer.
                  ix.     Temper Protection. In TC mode, when the temperature reaches the set temperature limit, you will get this message. Check if e-liquid needs to be filled.
                   x.     Check Battery. Battery voltage is not correct. Check if the batteries are oriented properly.
  New + 0.00Ω  Same +0.00ΩPress “left” to select new resistance; press “right” to select previous resistance


Συστήματα προστασίας

  • RAGE 155W-Chip:



H εταιρεία δεν μας ενημερώνει για το chipset που φοράει το μοντάκι, αλλά όποιο και να είναι, οι επιδόσεις του είναι εξαιρετικές

Το firmware είναι αναβαθμίσημο από την ιστοσελίδα της εταιρείας.

Το Rage Squonk Mod 155W πυροβολάει αλύπητα! Έχει χρόνο απόκρισης σχεδόν μηδενικό. Είναι πανίσχυρο και διαχειρίζεται τις μπαταρίες και το διαθέσιμο φορτίο υποδειγματικά.




Επιγραμματικά, κλείνοντας να πω, πως πρόκειται για μια άριστη επιλογή και συστείνεται ανεπιφύλακτα από έναν ευτυχή κάτοχο
Η τιμή του είναι ελαφρώς κάτω από 100 δολάρια, αλλά αξίζει πραγματικά και το τελευταίο σέντ
Ευχαριστώ που με διαβάσατε

Θετικά (+)

Κορυφαία ποιότητα κατασκευής
Πανέμορφη σχεδίαση
Εργονομία
Αναβαθμίσημο firmware
Διαστάσεις
Επιδόσεις
Πολύ καλό chipset
Σύστημα squonking
Άριστο δοχείο υγρού

Αρνητικά (-)

Έλλειψη ανταλλακτικού δοχείου υγρού
Αδυναμία προσαρμογής άλλου δοχείου υγρού



Επιγραμματικά, κλείνοντας να πω, πως πρόκειται για μια άριστη επιλογή και συστείνεται ανεπιφύλακτα από έναν ευτυχή κάτοχο.

Η τιμή του είναι ελαφρώς κάτω από 100 δολάρια, αλλά αξίζει πραγματικά και το τελευταίο σέντ!

Ευχαριστώ που με διαβάσατε!










                 

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2018, 16:05 από aragiannis »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 24, 2018, 07:15 »
Να επισημάνω ένα σημαντικό στοιχείο που μου διέφυγε στην παρουσίαση.
Πριν βάλουμε το μπουκαλάκι στη θέση του πρέπει να έχουμε ελέγξει και να είμαστε σίγουροι πως το πάνω καπάκι του έχει βιδωθεί καλά. Γιατί με το σπρώξιμο εισέρχεται το κάτω μέρος του πόλου στην είσοδο του μπουκαλιού και σφραγίζει με o rings. Αν ξεχάσουμε βιδώσουμε το καπάκι, ενδέχεται με το σπρώξιμο να πιαστεί στα o rings και στο τράβηγμα για να βγει να μείνει το πάνω καπάκι μέσα. Υπάρχει τρόπος να βγει, αλλά είναι μπελάς. Προσοχή σε αυτό το σημείο λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 24, 2018, 08:21 »
Εύστοχη και συνεκτική παρουσίαση, όπως πάντα. :respect_hat:
Φωτογράφιση σε χαλαρωτικές παστέλ αποχρώσεις  :protos:
Το καλύτερο διάβασμα για τον πρωινό καφέ μου   :thumbup_move_2:
Το μοντάκι, όντως, μικρό για διμπάταρο και εργονομικά σχεδιασμένο για την αριστερή παλάμη  :yes:
Η επιλογή σου για παρουσίαση ήρθε πάνω στην ώρα, μια και έψαχνα ένα διμπάταρο ηλεκτρονικό squonk mod  :thumbup_move_3:  
Ευχαριστώ  :bow:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 24, 2018, 11:01 »
Γιώργο,
χωρίς ίχνος υπερβολής είναι υπεράνω πάσης προσδοκίας! Θα ενθουσιαστείς.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 24, 2018, 21:19 »
Βρέθηκε η εναλλακτική του GBOX! ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 24, 2018, 23:30 »
επιτελους μοντακι για ζερβοκουταλες... :respect:

ωραια παρουσιαση!  ;)  :thumpup:

Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 25, 2018, 08:49 »
Εξαιρετική παρουσίαση πατρίδα! :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:58 »
Πραγματικά πολύ ωραία παρουσίαση!!!
Ότι πρέπει για να ανοίξει το μάτι.
Ήρθε η ώρα να μπει ένα διμπαταρο squonk στην συλλογή νομίζω!

AFK


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 25, 2018, 15:05 »
Ευχαριστώ πολύ παίδες! 
Είναι άριστη επιλογή κι όχι μόνο για αριστερόχειρες...

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 25, 2018, 21:48 »
Πολύ καλή παρουσίαση !!!
Βλεπω και ενα πολύ καλό και πρακτικό μοντ .

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 26, 2018, 16:29 »
Πετρο γνωρίζεις τιμή και ποτε θα υπάρχει Ελλάδα ;;

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 27, 2018, 10:27 »
Δημήτρη, 
η τιμή είναι λίγο κάτω από 100 δολάρια στο εξωτερικό. Δεν ξέρω αν και πότε θα έρθει στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 07, 2018, 13:54 »
Ιδού και μια φωτογραφία...οικογενειακή!  :)


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 15, 2018, 19:42 »
Giveaway για 3 Rubber Coated Rage Squonk Mod

https://gleam.io/tRyNH/3-new-rubber-coated-finish-rage-squonk-giveaway

Αποσυνδεδεμένος thanos0300

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rage Squonk Mod 155W by Desire Design
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 29, 2018, 14:22 »
Εξαιρετικη παρουσιαση φιλε Πετρο! Μολις εχθες "μπηκα" στους RDA με εναν Goon v1.5 και εννοειται η επομενη κινηση μου ηταν να κοιταω για squonker!  :D
Το συγκεκριμενο ηταν και το πρωτο που ηθελα να παρω πληροφοριες γιατι ειναι και το πρωτο που μου αρεσε εμφανισιακα βλεποντας το σε πολλα reviews οσο εκανα την ερευνα μου για τον RDA. Ευχαριστω πολυ για την τοσο αναλυτικη παρουσιαση. Πηρα ολες τις πληροφοριες που ηθελα, και προφανως αποφασισα και με ποιο squonker θα με βρει ο επομενος μηνας.. χεχε!   ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515254 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801570 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet