vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, stsoulos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Black Note

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 02:07 »
Link παρακαλω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 02:10 »
Ευκαιρία ίσως να τσιμπησω το ευλογημένο encore...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 02:12 »
Σορρυ ρε Τρυφωνα,εσυ τη βρηκες την προσφορα καπου;

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 03:35 »
Στο site τους υπάρχει η προσφορά.

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 09:24 »
Τρυφωνα το encore τέλος. Τσίμπησα το quartet.

Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα μόλις βάλεις ενα 30ml με νικοτίνη και ενα 30ml χωρίς νικοτίνη, στο καλάθι. Αυτόματα δημιουργεί έκπτωση και χρεώνει 1 δολάριο το χωρίς.

Το site ειναι blacknote.com και ισχύει μέχρι 17/09

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 11:28 »
Σιγά που θα προλάβαινα... Εναποθέτω τις ελπίδες μου στη Zerobacco...

Χρωστάω και review από το quartet...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2016, 09:38 »
Έφτασε η ώρα για το χρωστούμενο!



Quartet Limited Edition, 6mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 2.5mm MC, 1.90Ω, Cotton Bacon V2.
 
Καιρό περίμενα την άφιξη αυτού του υγρού στην Ελλάδα, από όταν ανακοινώθηκε δηλαδή, κάπου στο Φεβρουάριο. Όταν λοιπόν με ενημέρωσε ο Ανδρέας από τη Zerobacco, κάποιες μέρες πριν τη συνέντευξη, ότι το υγρό θα το έχει, του ζήτησα αν είναι εύκολο να το έχει στο κατάστημα της Κάνιγγος. Μου εγγυήθηκε ότι θα το έχει και μου έδωσε κάτι ακόμα να περιμένω για την 12η Ιουλίου. Έτσι και έγινε. Αφού ολοκληρώσαμε όλη αυτή την ζόρικη διαδικασία της συνέντευξης, ο φίλος Γιάννης με φόρτωσε στο αμάξι και πήγαμε να παραλάβουμε. Μεταβήκαμε μετά σε ψησταριά στου Ζωγράφου, μαζί με πολλούς άλλους συνατμιστές, και μετά από κάτι κοψίδια, κάτι μπύρες, πολύ γέλιο απαραίτητο για την αποφόρτιση και κάμποση κουβέντα, είπα να προβώ σε μια πρώτη δοκιμή. Το υγρό μπήκε σε Φαινόμενο και τόσο εγώ όσο και όλοι οι υπόλοιποι παρόντες που το δοκίμασαν, απογοητευτήκαμε. Είμαι σίγουρος ότι δεν ήταν η κατάλληλη στιγμή, αλλά είχα την ιδιοσυγκρασία να δηλώσω «παιδιά, θέλει Kayfun αυτό». Και εκ των υστέρων, αποδείχτηκα σωστός. Δύο μήνες μετά λοιπόν, ιδού τα αποτελέσματα.
 
Η εταιρεία λοιπόν, μας μιλάει για ένα υγρό με βάση το εξαιρετικά σπάνιο (ιδιαίτερα στις μέρες μας) συριακό Lattakia. Μας μιλάει για ένα ΝΕΤ υγρό το οποίο έχει ως βάση αυτά τα καπνά, τα οποία είναι ξεραμένα στον ήλιο και καπνίζονται σε ξύλα οξιάς, πεύκου και κέδρου, περιλαμβάνοντας νότες από ελληνικούς σπόρους κέδρου και γηγενή (Κώστα, πες αλεύρι!) αρωματικά βότανα. Σαν συνολικό αποτέλεσμα, έχουμε καπνά και καπνιστά αρώματα, μαζί με πιπέρι. Αν όντως έτσι είναι τα πράματα και αν είχα πρόσβαση σε τέτοια καπνά ως καπνιστής, ίσως και να μην το είχα κόψει ποτέ το ρημάδι. Και όπως καταλαβαίνετε, δεν έχω την παραμικρή εμπειρία από αυτά τα καπνά, οπότε ότι και να πω πάντα θα είναι στα τυφλά, χωρίς πρότερη εμπειρία.
 
Η μυρωδιά λοιπόν από το μπουκαλάκι, είναι χαρακτηριστικότατη ΝΕΤ μυρωδιά. Η συγκεκριμένη δεν είναι και τόσο ευχάριστη καθώς περισσότερο με υγροποιημένη πίσσα μοιάζει. Δεν με τρομάζει όμως καθώς στην πλειονότητά τους τα ΝΕΤ δεν έχουν και πολύ ωραίο άρωμα. Θα πρέπει λοιπόν να δώσω βάση στη γεύση. Έντονη, δυνατή γεύση καπνού είναι το κύριο στοιχείο της, με χαρακτηριστικό κάψιμο στη γλώσσα, σαν πούρο. Προς το τέλος της τζούρας, έρχονται κάποιες νότες ξύλου και άρωμα μαύρου πιπεριού. Άρωμα από σπόρο κέδρου δεν αναγνώρισα, και είναι ένα άρωμα που το γνωρίζω καλά από τη μαγειρική, όπως και δεν αναγνώρισα βότανα και μπαχαρικά πλην του πιπεριού. Όσο για το αν μπορώ να καταλάβω ότι τα καπνά έχουν ξηρανθεί με καπνό κέδρου, πεύκου και οξιάς, δεν μπορώ. Και αν έλεγα ότι είναι εμφανές κλπ, θα με δουλεύατε. Και θα είχατε και δίκιο. Η ρινική εισπνοή ενισχύει πολύ τα καπνιστά στοιχεία και το πιπέρι στο υγρό ενώ η ρινική εκπνοή σε κάνει πραγματικά να νομίζεις ότι έχεις ανάψει τσιγάρο. Το χτύπημα αρκετά έντονο και ταιριαστό ενώ ο ατμός ίσως λίγο λιγότερος από το αναμενόμενο για 50/50 υγρό. Η επίγευσή του είναι ξυλώδης και πικρή, με ένα πολύ ευχάριστο κάψιμο στο στόμα, που κλείνει με πολλές πικάντικες νότες. Νομίζω ότι δεν έχω συναντήσει τόσες πολλές γήινες γεύσεις σε άλλο υγρό αναπλήρωσης.
 
Πριν τα παρακάτω, θα πρέπει να πω ότι το υγρό μου άρεσε. Όχι όσο άλλα της εταιρείας, αλλά μου άρεσε. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το τι άποψη θα είχα αν είχα δοκιμάσει στο παρελθόν κανονικό καπνό Συριακού Lattakia, αλλά μπορώ να πω ότι έχω ανάμεικτα συναισθήματα για αυτό εδώ. Κατ’ αρχάς, αυτή η προσέγγιση ανατολίτικου καπνού, χωρίς βύσσινα, τριαντάφυλλα και σοκολάτες, μου άρεσε. Είναι πολύ ωραία συνοδεία για βαριά ποτά και για μετά το φαγητό. Χτες βράδυ που σακάτεψα κάτι ινδικά εδέσματα, θα το ήθελα σίγουρα. Έχουμε όμως κάποια αρνητικά. Κατ’ αρχάς η τιμή. Τα €38.00 που κοστίζει, είναι σίγουρα πάρα πολλά. Τα €28.00 που κάνουν τα υπόλοιπα της εταιρείας, ή ακόμα και €30.00, ευχαρίστως θα τα πλήρωνα, για μια στο τόσο φυσικά, όπως κάνω με όλα τα ιδιαίτερα υγρά. Από ένα υγρό περιορισμένης έκδοσης με τέτοια τιμή, είναι φυσικό να περιμένω πολλά, που δεν τα έλαβα. Σαφώς και μου άρεσαν περισσότερο άλλα υγρά της εταιρείας. Θα του βάλω 89/100. Προφανώς και δεν το θεωρώ ίδιο ποιοτικά και γευστικά με το Solo, που του έβαλα τον ίδιο βαθμό, αλλά πολύ ανώτερο. Το πρόβλημά του, είναι ότι δημιούργησε όμως και μεγάλες προσδοκίες. Στις οποίες, αντεπεξήλθε μερικώς. Δεν θα συνιστούσα σε κάποιον να κάνει οικονομίες για να δοκιμάσει αυτό το υγρό. Στους λάτρεις των ΝΕΤ που δεν έχουν πρόβλημα να ανταλλάξουν τριανταοκτώ έουρος με αυτό το μπουκαλάκι όμως, και που δεν έχουν σκοπό να αφήσουν «αντουφέκιστο» υγρό της εταιρείας (ιδιαίτερα λόγω της περιορισμένης έκδοσης), θα τους έλεγα να το τσιμπήσουν απλά για την εμπειρία. Ελπίζω να πέσει γρήγορα στα χέρια μου και το Encore, το επόμενο υγρό με ανατολίτικα καπνά της εταιρείας...

Αυτό όπως και όλα όσα έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου.


Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 22:11 »
Μετά την λύση που μου έδωσε η σκέτη βάση με νικοτίνη για να μην ξανακυλίσω,ήρθαν το forte και το prelude της Black Note για να μου σβήσουν οποιαδήποτε επιθυμία για τσιγάρο.(Χαλάλι τα έξτρα χρήματα μπροστά στο κέρδος της διακοπής του καπνίσματος).Κατ' εμέ ότι πιό κοντινό σε καπνό,ιδανικό για όσους τους λιγώνουν τα χημικά αρώματα.Αξίζει να δοκιμαστούν από ένα νέο ατμιστή που έχει ακόμη το ψυχολογικό δέσιμο με το κάπνισμα και ψάχνεται με γεύσεις που να του το θυμίζουν.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 22:14 »
Και τα υπόλοιπα της σειράς είναι  :delicious2:

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 16:36 »
Aπό 10/12 η ZEROBACCO θα τα έχει σε προσφορά

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 13:37 »
Να υποθέσω ότι μπορούμε να τα δοκιμάσουμε στη zerobaco , ε???

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 14:33 »
Απότι έχω δει, έχει tester για δοκιμή.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:32 »
Καλό νέο γιατί για μένα ήταν πραγματικά ασύμφορο αφού μου άρεσαν τόσο πολύ που τελείωσα 3 δεκαμελα σε 10 μέρες(30 ευρώ συν οι αντιστάσεις).Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Επειδη τα ατμισα σε ναυτιλο και οι αντιστάσεις δεν άντεχαν πάνω από 3 ml,σε επισκευασιμους τι συμπεριφορά έχει το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:43 »
Την ίδια. Σκοτώνει τις αντιστάσεις τάχιστα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:48 »
Δηλαδή για να ατμίσεις τα 30 ml χάλασες 10 εργοστασιακές αντιστάσεις;  :faint:

Κοίτα. Δεν ξέρω τι συμπεριφορά θα έχουν τα υγρά αυτά σε ένα στήσιμο επισκευάσιμου γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν τα ξέρω καθόλου. Ακόμα όμως κι αν και σε επισκευάσιμο ζητάνε καινούργιο στήσιμο κάθε 3ml, τουλάχιστον δεν θα υφίστασαι αυτή την οικονομική αφαίμαξη γιατί το κόστος θα είναι απείρως μικρότερο. Δεν λέει να σου κοστίζει €1 το κάθε ml σε αντιστάσεις, πιο πολύ κι από το υγρό δηλαδή... :nope:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159897 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515351 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530818 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801649 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40997 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet