vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

334 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Buliwyf, lounik, tibolaso, funes

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Black Note

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 19:09 »
Πήρα το bravura αλλά είναι σαν ξεθυμασμένο. Το δοκίμασα σε 3 ατμοποιητές, eviva, kayfun 4 clone και gs air, τα ίδια και στους 3. Σάν βάση με λίγο άρωμα. Το θέμα είναι και ότι στο μαγαζί που το δοκίμασα δεν είχε ιδαίτερη γεύση αλλά έλεγα ότι θα είναι ο ατμοποιητής. Αντίθετα το forte είχε χαρακτηριστική γεύση. Μάλλον αυτό θα είναι και το επόμενό μου. Πιθανολογώ ότι είναι πρόβλημα παρτίδας γιατί από τις περιγραφές σας βλέπω άλλα πράγματα. Κρίμα και είναι ακριβά. Το cadenza δεν είχε αυτό το πρόβλημα. Το prelude ίσως γιατί είναι επίσης πολύ άτονο, τόσο στο δοκιμαστήριο όσο και αυτό που πήρα. Δεν ήταν θέμα του eviva λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος mistel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:02 »
Μιλάς για μαγαζί στην Ελλάδα;

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 18:58 »
Ναι, απο εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Kourkmantan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 19:20 »
Μπορείς να δώσεις λίνκ από το κατάστημα; Ή στείλε μήνυμα αν θέλεις καλύτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2016, 19:25 από Kourkmantan »

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 20:12 »
Δεν είναι θέμα καταστήματος. Και σε άλλα υγρά άλλων εταιρειών μου έχει τύχει. Απλά στην black note με τέτοια τιμή θα περίμενε κανείς καλύτερο quality control. Εντάξει τυχαίνουν αυτά.

Αποσυνδεδεμένος mistel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 20:32 »
Αν υπάρχουν σε μαγαζί στην Ελλάδα να μην τα αγοράζουμε από Αγγλία. Για αυτό ρωτάω

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 02:18 »
Ναι, υπάρχουν στo zerobacco.

Αποσυνδεδεμένος Kourkmantan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 19:04 »
Παραγγελία 25/01 - παραλαβή 26/01. Ταχύτατο το κατάστημα. Δεν ήξερα μέχρι προχθές ότι υπάρχει ελληνικό μαγαζί που φέρνει αυτή τη σειρά υγρών. Στο θέμα μας τώρα.
Prelude 12mg 30ml Virginia tobacco. Όπως και στα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει, ανοίγοντας το μπουκαλάκι δεν αντιλαμβάνεσαι κάποια ιδιαίτερη μυρωδιά. Καταλαβαίνεις φυσικά την καπνική υφή αλλά μέχρι εκεί.  Στήσιμο του αγαπημένου μου kfl+ 0.25 kanthal, 5 σπείρες, 1.6Ω αντίσταση, 14watt. Εσπρεσάκι για τη συνοδεία και πάμε...
Απαλός, γευστικός, αρκετά αρωματικός και γλυκός όσο πρέπει, καπνός Virginia. Και όταν λέμε καπνός, εννοούμε καπνός. Δεν ξέρω πως καταφέρανε οι τύποι εκεί στην Αμερική να εξάγουν σε υγρό αναπλήρωσης, τα συστατικά από πραγματικά καπνά, αλλά το καταφέρανε. Και το είχα διαπιστώσει και στο Bravura αλλά και στο Sonata που έχω δοκιμάσει. Η παρουσίαση του Cruiser79  τα λέει όλα για τα υγρά αυτά. Στην εισπνοή γεύεσαι έναν πάααααρα πολύ καλό καπνό Virginia. Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση στο συγκεκριμένο υγρό, είναι η ρινική εκπνοή του. Πραγματικά πιστεύεις ότι εκπνέεις αληθινό καπνό από στριφτό. Υπερβολικός; Ίσως... Μία δοκιμή όμως και πιστεύω θα σας πείσει. Αυτό φυσικά για αυτούς που μένουν Αθήνα και έχουν πρόσβαση στο συγκεκριμένο κατάστημα. Οι υπόλοιποι πρέπει να ρισκάρουν...
Έχοντας δοκιμάσει αρκετα καπνικά, θέλω να πω ότι οι υπόλοιπες εταιρίες που έχουν στις σειρές τους Virginia εκδόσεις, πρέπει να αναθεωρήσουν και να τις λένε style Virginia. Η μοναδική εταιρεία που φτάνει σε απόδοση τέτοια υγρά είναι η HOL. Αλλά και πάλι υπάρχει κάποια διαφορά.
Εν κατακλείδι τέτοια υγρά νομίζω είναι μόνο για καλούς ατμοποιητές και για αυτούς που έχουν "καθαρίσει" από το κ.τ. Σε άλλη περίπτωση δεν θα τα πρότεινα λόγω και της αυξημένης τιμής τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2016, 19:25 από Kourkmantan »

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 12:28 »
Legato: ατμίζεται όσο μιλάμε :). Από την 1η τζούρα, ό,τι πιο " καπνικό" έχω δοκιμάσει. Αν έχετε συνηθίσει σε ποικιλία αρωμάτων , έντονες γεύσεις κλπ, αφήστε το καλύτερα. Εδώ μιλάμε για ό,τι πιο κοντικό σε τσιγάρο, πάντα βέβαια στα πλαίσια της ατμιστικής εμπειρίας και υλικών, δηλαδή πάντα με την υποβόσκουσα και αναπόφευκτη γλυκάδα που χαρακτηρίζει όλα τα ατμιστικά υγρά. Συμφωνώ με κάποιες σχετικές κριτικές ότι είναι το αντίστοιχο Malboro Red των καπνικών υγρών.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 18:05 »
Το legato είναι burley αν θυμάμαι καλά. Είχα δοκιμάσει το αντίστοιχο το forte και μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Πήρα το sonata και είναι πολύ καλό καπνικό. Καπνά σκούρα βιρτζίνια που αρωματίζονται ελαφρώς με τη διαδικασία cavendish. Θα το ήθελα ένα κλίκ πιό έντονο, αλλά είναι πολύ καλό. Καμία σχέση πάλι με τα βιρτζίνια της αγοράς, ούτε γρασίδια, ούτε γκαζόν, αλλά γέυση καπνού. 9.5/10.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 13:05 »
Μπαίνει και αυτή η εταιρεία στο χορό των Limited Edition με το υγρό Quartet, βασισμένο σε Συριακό Latakia: https://www.blacknote.com/store/quartet.html

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 14:16 »
Η Συρία πλέον λόγω της πολιτικής κατάστασης δεν νομίζω να παράγει λατακια.
Τα αποθέματα της Συριακής λατακιας είχαν μειωθεί δραματικά από το 2004 και μετά, λόγω πυρκαγιάς σε καπναποθήκη.
Όποτε ίσως πρόκειται για κυπριακή λατακια. Όπως και να έχει μόνο η "αυτοψία" θα δείξει.   

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 14:35 »
Προσωπικά, όσα χρόνια υπήρξα καπνιστής, Συριακή Latakia δεν είχα καταφέρει να δοκιμάσω. Οπότε, αν και όταν τον δοκιμάσω αυτόν το ζωμό, τις επιμέρους γεύσεις θα ψάξω...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 30, 2016, 15:08 »
Και ιδού τα πρώτα αποτελέσματα της πολιτικής του FDA.

Πριν λίγο έλαβα μήνυμα σύμφωνα με το οποίο:
  • Καταργούνται 3 γεύσεις από το Notebook, άγνωστο αν καταργούνται και από την κανονική παραγωγή. Cadenza, Bravura και Adagio. Το τελευταίο πάει στο διάολο αλλά τα άλλα δύο είναι ίσως τα καλύτερα!
  • Έχουμε πλέον 2 Notebooks, ένα με τα 4 κλασσικά (Prelude, Legato, Sonata, Forte) και άλλο ένα το οποίο έχει τα ίδια 4 συν το Solo, με τη μενθόλη
  • Αντί για 8*7.5ml, τα Notebooks θα έχουν 4 ή 5*10ml.
  • Νικοτίνες 24ρες, καπούτ
Αυτά από τις 4/7. Ελπίζω να προλάβω τα Quartet και Encore πριν εκλείψουν :'(

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 01:08 »
Για όποιον ενδιαφέρεται η Black Note τρέχει μια προσφορά με 1 δολλάριο τα 30ml σε 0mg νικοτίνη και συμπεριλαμβάνεται και το Quartet. Συνδυαστικά με μπουκαλάκια με τη διπλάσια νικοτίνη από αυτήν που ατμίζετε βγαίνει 30 δολλάρια τα 60ml (40 δολλάρια για το Quartet) που είναι πολύ καλή τιμή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159985 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530861 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet