vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 8 χρήστες
Harris, panikad, Alexander20, maprix, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Οπως χαζευα το σαιτ της ft μου κινησε την περιεργεια ο SV Style Rebuildable Dripping Atomizer και παραγγελθει
Ειναι πολυ καλος τελικα
Ερχεται με 2 καπακια το ενα με μια τρυπα και το αλλο με 2
Οι τρυπες ειναι υπο γωνια και δεν ξερω αν αυτο συμβαλει στο ντουμανι το οποιο ειναι πολυ καλο αλλα και πολυ καλη γευση
Τον εχω στημενο με microcoil 1,2ωμ me nakamichi σε μηχανικο μοντακι και πραγματικα φυσαει
Τον προτεινω ανεπιφυλακτα μιας και η τιμη του ειναι πραγματικα χωμα



Αποσυνδεδεμένος kotsilaris

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
 βαλε και το link αν μπορεις.  :)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/products/0/10010788/1922400-sv-style-rebuildable-dripping-atomizer

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
χμμμ.... φαινεται πως ανακαλυψες αξιόλογο dripping ατμοποιητη...  :hmmm:
Απο οτι διαβασα στα reviews ειναι λέει πολυ ευκολος στο στησιμο, με μια η δυο αντιστάσεις και μαλιστα κάθετες και δινει πάρα πολυ καλή γεύση ενω τα σχόλια για τις χρωματιστες εκδόσεις (μαυρη κυριως) ειναι εεγκωμιαστικά οσον αφορα την ποιότητα της βαφής! κατι άλλο που πρόσεξα ειναι πως ειναι βαμμένος αποκλειστικά και μόνο εξωτερικά ενω εσωτερικα ειναι καθαρο ss (οσο καθαρο μπορει να ειναι το ss της fasttech τελος πάντων!  :tongue_smilie:  ) κάτι που σιγουρα είναι καλό!...
Σιγουρα στα υπ'όψιν!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 00:21 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Εγω εχω το steel (χρωμα) και η αληθεια ειναι πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος
Στησιμο στο λεπτο (singe coil) γευση πολυ καλη και ντουμανι σουπερ στο 1.2
Λιγο φυτιλι μεσα για να αλλαζω ευκολα γευση (κατα λαθος εγραψα παραπανω βαμβακι) και η εναλλαγη γευσεων πολυ γρηγορη)
Τον προτεινω ανεπιφυλακτα!!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
λοιπονοσοπερισσοτερο τονχρησιμοποιω τοσο πιο πολυμου αρεσει
Βγαζει πολυ καλη γευση σε υγρα τα οποια τα ξερω και τα εχω ατμισει σε πολλους ατμοποιητες και επισης πολυ καλο ντουμανι
Οποτε τον συστηνω ανεπιφυλακτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Ο αέρας τι λέει, έχεις μέτρο σύγκρισης με το Magma? Απο γεύση δεν ξέρω αν τον φτάνει αλλά αν κάνω κάνα IPV2S παραγγελία μπορεί να τον βάλω και αυτόν μέσα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Feron ο magna τόσο καλός είναι για dripping; Να πω πως η μόνη μου εμπειρία με dripping είναι
ο Dripper Pro και για να είμαι ειλικρινής μου πήρε λίγο καιρό να τον φέρω στα ίσα και στα μέτρα μου.




Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Οι μόνοι που έχω μέτρο σύγκρισης ως τώρα (5η βδομάδα ατμίζω μόνο) είναι ένας κλώνος Stillare (κλασσικός συννεφοκυνηγός) και ένας Omega και ο Magma τους πατάει σε γεύση (όχι όμως σε ντουμάνια). Είσοδος αέρα από κάτω, καμπύλος θάλαμος μικρού όγκου και πανεύκολο στήσιμο. Δεν ξέρω τι λέει ο Dripper αλλά λόγω του δύσκολου στησίματος με απέτρεψε άτομο του χώρου από την αγορά του ("θα είσαι καλοκαίρι με το φανελάκι και θα ιδρώνεις να σου πετύχει ο ναυτικός κόμπος μεταξύ kanthal και no resistance" φάση). Απ' όσο ακούω όσο βλέπω περισσότερα πράγματα γύρω μου, δίκιο είχε.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Ο αέρας τι λέει, έχεις μέτρο σύγκρισης με το Magma? Απο γεύση δεν ξέρω αν τον φτάνει αλλά αν κάνω κάνα IPV2S παραγγελία μπορεί να τον βάλω και αυτόν μέσα.
Δεν έχω μαγκμα οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω

sent from my cave with smoke signals cause New tapatalk sucks


Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Οι τρύπες φαίνονται για 2 η 3 χιλιοστά τότε;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Εμπειρικα θα ελεγα το ακριβως αντιθετο.
Στο μεγαλο καρτοτανκ της ecig μαζι με τον ανταπτορα που επιμηκυνει το κατω μερος του εχεις εναν καλο επισκευασιμο τανκατο αντιγραφο του κιλλερ απο την smoktek. Κανενα προβλημα τροφοδοσιας τουλαχιστον με δυο που ειχα ως τωρα. Στηνεται σαν τον dripper κοστιζει περιπου δεκα ευρω μαζι με τανκ και ανταπτορα και παραλαμβανεις αμεσα. Θεματα ποιοτητας κατασκευης δεν εχει. Καθαρος ουτε γρεζια ουτε κατι αλλο.


καταρχην πηρα τον rose που προτεινε ο φιλος psvag και ειμαι υπερευχαριστημενος αλλα τωρα λεω να παρω και τον terminator tt2 λογο της τιμης του αλλα δεν μπορω να βρω το τανκ το οποιο αναφερεις.
καποιο λινκ για τανκ απο ecig για να τα παρω ολα απο εκει
ολα τα cartomizer εχουν ιδιες διαστασεις και ταιριαζουν ολα τα τανκ?


μετα απο ψαξιμο βρηκα αυτα:
http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/dct-chrome-tank-empty.html


http://atmoulis.gr/terminator-v2/


κανενας απο τους δυο δεν γραφει τις διαστασεις
θεωρουν πος αυτο δεν πρεπει να μας ενδιαφέρει?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2014, 17:59 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Ο terminator είναι καλός ατμοποιητής, ειδικά σε σχέση με το κόστος του, όμως το τανκ που τον συνοδεύει δεν λέει πολλά. Θέλει πολύ προσοχή στο κουβάλημα γιατί αλλάζει θέση πολύ εύκολα και γίνονται "ατυχήματα" με υγρά να χύνονται παντού. Επίσης, είναι φτιαγμένο από πλαστικό που χαλάει και λασκάρει πολύ εύκολα. Αυτήν ήταν η δική μου εμπειρία τουλάχιστον.

 :hmmm:

Με τον ατμοποιητή, το μόνο θέμα που είχα ήταν με το άνοιξε-κλείσε της τρύπας για τον έλεγχο ροής του υγρού. Αν δεν κλείσεις αρκετά σφιχτά την φωλιά με την φιλτροαντίσταση, υπάρχει ενδεχόμενο να ανοίξει και να υπάρξει υπερτροφοδοσία - πλημμύρισμα.

Θα τον πρότεινα ως ατμοποιητή, αλλά με καλύτερο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
ευχαριστω vantami
μηπως εχεις υπόψη σουκαποιο βιδωτο ωστε να μην διαλυεται ευκολα και να ειναι στα 22 χιλιοστα ωστε να τεριαζη με το mod?
κατι οικονομικο αν ειναι δυνατων

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Δεν είχα ποτέ τανκάκι ξεχωριστό εκτός από αυτό του terminator γιατί ακριβώς νιώθω ανασφάλεια με τα υγρά και τις μετακινήσεις του mod, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω σ'αυτό το κομμάτι....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110483 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159734 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530727 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801573 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet