vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, tibolaso, dvelev, marauder800, Alexander20, Buliwyf, Christos Z

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Ναι μπερδεύτηκα λίγο!Το άρωμα το προτείνει 5%!Αυτό σημαίνει ότι θα βάλω 5μλ?Η νικοτίνη είναι μπούστερ 20mg 50-50!

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Οχι, θα βάλεις 3ml. Θα βαλεις τα δυο τα μπουστερακια σου 17ml PG και 20 VG.


Αυτο για να βγαλεις 50-50 τελικό αποτέλεσμα, αν θες 70VG 30PG θα βαλεις 30ml VG και 7PG. Τα booster και το αρωμα μενουν σταθερά.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2022, 14:17 από Lobotomizer »

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Οκ!Ευχαριστώ!

Ομάδα καλησπέρα! Έχω δει κάποια site με νικοτινες αλλά είναι η πρώτη φορά που θα παραγειλω, Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος  Από που θα την προμηθευτώ!;; Ευχαριστώ 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


https://vaping.gr/index.php?board=239.0


-Purity clouds
-Antitpd
-mixandmatch


διαλέγεις και παίρνεις...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2023, 09:33 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Μια βοήθεια εάν έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο->


Στην πρώτη παραγγελία που έκανα μου βάλανε δώρο ένα snv big mouth fruit strike .


Το έφτιαξα 50/50 πριν ~20ημερες-έβαλα 5 booster μέσα.


Δυστυχώς όμως παραειναι έντονη η γεύση λεμονιού, τόσο πολύ που μουδιάζει η γλώσσα και χάνω γεύση για κανένα 2ωρο, ακόμα και με ελάχιστο ατμισμα(1-2ml).


Υπάρχει κάτι που μπορώ να του κάνω π.χ να πρόσθετα βάση για να αραιωνόταν?




Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Κοιτα , υπαρχουν πολλα που μπορεις να κανεις: απo το να αραιωσεις με βαση (ιδιας νικοτινης αλλα ισως διαφορετικης αναλογιας pg/ vg) μεχρι να προσθεσεις καποια κρεμα για να σπασεις την πολλη ξινιλα και να το φερεις στο πιο γλυκο . Η προσωπικη μου αποψη παντως ειναι η εξης : στο χρηματιστηριο , στην ποκα και στα υγρα αναπληρωσης , αν προσπαθησεις να ρεφαρεις , κανεις τα πραγματα χειροτερα . Πρεπει λοιπον να μαθεις να γραφεις τις ζημιες : ΠΕΤΑΜΑ ! Η εστω , ευγενης δωρεα σε ατμιστη - καταβοθρα , που ατμιζει οτι να 'ναι . Υπαρχουν μπολικοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2023, 07:59 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα ένα 20ml άρωμα tribeca philotimo.
Πήρα το μισό και το έκανα μίξη 50vg/50pg hexocell και έβαλα 2 νικοτίνης 50/50 crystal nic με τελικό υγρό ~48ml
(το υπόλοιπο το έκανα αντίστοιχα με 70vg/30pg αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα και σκοπεύω να το κάνω με άλλη αντίσταση)


Το άφησα περίπου 2 βδομάδες.


Το θέμα μου είναι πως εκτός ότι δεν έχει καθόλου γεύση σε τακτές φάσεις βγάζει μια έντονη πικρίλα.
Το έχω πρτηρησει και με το oby aspire και με το voopoo drag x pro (με 1.2 ohm αντίσταση στ 10-15 watt)
Μια λογικη εξήγηση θα ήταν να έχει αρπάξει η αντισταση αλλά εφόσων "στρώνει" μετά με το ίδιο τσιγάρο/αντίσταση κάτι άλλο πρέπει να πηγαίνει στραβά..


Τι κάνω λάθος?

Εγώ λέω ότι φταίει το υγρό, 2 διαφορετικοί ατμοποιητές το αποδίδουν το ίδιο χάλια

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Το υγρό είναι αρκετά καλό. Απλά θέλει παραπάνω να ωριμάσει μήνα και...

Αποσυνδεδεμένος bloodlessz

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
@atopos, απ ότι κατάλαβα πήρες το snv και θα έχεις τελικό αποτέλεσμα ~96ml;
Αν ναι, αυτός είναι ο λόγος που δεν έχεις γεύση.
Γενικά τα Philotimo είναι άτονα υγρά. Η εταιρία προτείνει τελικό υγρό 60ml αλλά ακόμη και εκεί κάποιοι το βρίσκουν άτονο. Προσωπικά το tribeca μ αρέσει και το παίρνω ανά περιόδους αλλά βγάζω ~55ml τελικό αποτέλεσμα. Και σίγουρα θέλει κάποια ωρίμανση, ~10 μέρες νομίζω πως είναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα άρωμα σκέτο 20ml  όπου έλεγε αραίωση 20% οπου 100ml(τελικού υγρού) και μια βδομάδα ωρίμανση.
Πρέπει να το άφησα ~2 βδομάδες, το κανω και καμιά εβδομάδα τώρα οπότε πρέπει να έχουμε πιάσει τις 3 συνολικα.


Να ναι ότι δεν το ανακάτεψα/χτυπισα σωστα?
Να ναι οι νικοτίνες/βασεις που βαλα μάπα?


Πάντως εντελώς άγευστο και το πιο παραξενο είναι ότι σε κάποιες τζουρες βγάζει αυτή την πικρίλα στο άσχετο(όσο αστείο και εάν ακούγετε σαν μυρωδιά από καμμενη σουπια-δεν μου έρχετε κάτι πιο κοντινό ;D )


Μετά εξαφανίζετε για λίγο και ξαναεμφανίζεται ξαφνικα.Δηλαδη όχι στο τελείωμα του pod η στο ξαναγεμισμα)


Να θέλει πιο πολλά watt/άλλη αντίσταση?




Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Αλαξε αντίσταση μήπως την έκαψες


Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Πέρασα σήμερα και πήρα ένα rda πισπιριολι, το συναρμολόγισα μάλλον σωστά(είδα ένα video στο YouTube) και έχω πάλι την ίδια γεύση-ίσως λιγότερο muted-


Χρησιμοποιησα 70/30 με τα ίδια υγρά/νικοτίνες.
Υ.γ Το 20ml tribeca το χα φτιάξει 10ml 50/50 και 10ml 70/30 εξαρχής.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Αυτή τη στιγμή αυτό κάνω και η γεύση του μου αρέσει. Τι να πω μάλλον δε σου ταίριαξε, παρασχολήθηκες,  πήγαινε για άλλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159666 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146420 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530707 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801532 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet