vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3030 στις: Μαρτίου 18, 2023, 19:20 »
Καλησπέρα στην ομάδα.Ως νέος στον κόσμο των ΝΕΤ ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Εχω δοκιμάσει την σειρά της ΤΝΤ και αυτά που μου άρεσαν ήταν το balkan sobraine και Trinidad Havana.Ποιο υγρό από την ταμπακιέρα organic 4 pod κλπ θυμίζει την γεύση αυτών που ανέφερα πιο πάνω?

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3031 στις: Μαρτίου 19, 2023, 14:48 »
Καλησπέρα!


Από την σειρά Organic for Pod, η οποία να ξέρεις δεν είναι και τόσο καθαρή (μοιάζει με ένα βρώμικο - υψηλό σε γλυκαντικά - συνθετικό άρωμα):
Balkan Sobranie: το πιο κοντινό θα ήταν το Latakia single leaf, το οποίο όμως θα σου δώσει μόνο το ..latakia και όχι τα συμπληρωματικά αρώματα που πλαισιώνουν το υγρό του ΤΝΤ
Trinidad Havana: e-cigar


Από άλλες προτάσεις της La Tabbacheria, θα πρότεινα να κοιτάξεις τις σειρές extreme for pod και extra dry, τα οποία ειναι snv και όχι αρώματα, αλλά είναι πεντακάθαρα (όπως τα αντίστοιχα της ΤΝΤ) και πιο έντονα.  Έχουν πληθώρα επιλογών τόσο για το πούρο, όσο και για το Balkan ή English Blend.




Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3032 στις: Μαρτίου 19, 2023, 18:32 »
Παιδιά, υπάρχει κάποιος από εσάς που κάνει ΝΕΤ που να ξέρει κάποιο να μοιάζει με το παλιό cigarillos της El Toro?

Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3033 στις: Μαρτίου 20, 2023, 00:40 »
Ναι εννοούσα και από την σειρά extreme 4pod.Εχω βάλει στο μάτι το baffometo το piloto cubano και το mata fina.Επισης ήθελα να ρωτήσω ...Όταν έκανα το Trinidad Havana δεν μου ήρθε γεύση πούρου.Πιο πολύ μου ερχόταν σαν "τασακιλα".Ίσως φταίει επειδή είναι fire cured και κυριαρχεί ο καπνός?Λες να ισχύει το ίδιο και για τα fire cured της la tabbachieria?

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3034 στις: Μαρτίου 20, 2023, 22:24 »
@dallaskdp με το cigarillo κατάφερα και έκοψα το τσιγάρο πριν περίπου 10 χρόνια! Όσα ΝΕΤ και να έψαξα, δεν βρήκα ποτέ κάποιο να του μοιάζει.


@killbill Η τασακίλα που αναφέρεις είναι μάλλον Kentucky, το οποίο είναι όντως fire cured.  ανάλογα την έκδοση θυμίζει από ελαφρός καπνιστό και ξυλώδες έως bbq! Μια αξιολογή Kentucky που τη βρίσκεις στην Ελλάδα (και είναι σε λογικά πλαίσια η τιμή της) είναι το ομόνυμο snv της σειράς ULTRA της ADG.  Στο συγκεκριμένο προφιλ θέλω να δοκιμάσω το Florence της La Tabbacheria.


Εφόσον σου αρέσει το Balkan Sobranie, που δεν το εχω δοκιμάσει αλλα πιστεύω πως κυριαρχεί η λατάκια, μια επιλογή είναι και το London της σειρας extra dry for pod.  Κυριαρχεί η λατάκια αλλα εμενα προσωπικά με κουράζει.  Αμα βρίσκεσαι Θεσσαλονίκη μπορώ να σου δώσω να δοκιμάσεις. 

Αποσυνδεδεμένος Teo360

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3035 στις: Ιουνίου 08, 2023, 15:06 »
Γεια σας μάγκες,καινουργιος εδώ και καινουργιος στα net υγρά..μόλις μου ήρθε από Ιταλία μεριά το συγκεκριμένο E-Cig Extra Dry 4Pod Original White - La Tabaccheria..αυτό τώρα θέλει ωρίμανση??του πέταξα μέσα ένα boosteraki

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3036 στις: Ιουνίου 08, 2023, 19:22 »
Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα προχθές ένα άρωμα,το Mata Fina συγκεκριμένα από ένα Ελληνικό μαγαζί Δε μπορώ να βρώ κάπου στο μπουκαλάκι πάνω ημερομηνία λήξης.Επειδή αγοράζω πρώτη φορά άρωμα αυτής τής εταιρείας,είναι σύνηθες,υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δικό μου?Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3037 στις: Ιουνίου 08, 2023, 20:17 »
Γεια σας μάγκες,καινουργιος εδώ και καινουργιος στα net υγρά..μόλις μου ήρθε από Ιταλία μεριά το συγκεκριμένο E-Cig Extra Dry 4Pod Original White - La Tabaccheria..αυτό τώρα θέλει ωρίμανση??του πέταξα μέσα ένα boosteraki


Μπορείς να το κάνεις και αμέσως. Άλλοι λένε να το αφήσεις 2-3 μέρες.... Εγώ το αφήνω και περισσότερο....

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3038 στις: Ιουνίου 08, 2023, 20:49 »
Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα προχθές ένα άρωμα,το Mata Fina συγκεκριμένα από ένα Ελληνικό μαγαζί Δε μπορώ να βρώ κάπου στο μπουκαλάκι πάνω ημερομηνία λήξης.Επειδή αγοράζω πρώτη φορά άρωμα αυτής τής εταιρείας,είναι σύνηθες,υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δικό μου?Ευχαριστώ πολύ.


Καλησπέρα
να φανταστώ πηρες αυτα με την μπλε ετικέτα (elite) ? τα παλιά που αγόραζα είχαν στην κάτω μεριά της ετικέτας μια ημερομηνία πχ "03/21" έγραφε scadenza και ήταν τυπωμένο με πιο έντονα γράμματα.
Αργότερα γραψε και εντυπωσεις αν θες απο το υγρο αναφορικα με το πόσο βρώμικο είναι (σε συγκριση με τα κλασικα la tabaccheria)

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3039 στις: Ιουνίου 08, 2023, 21:05 »
Αυτό πήρα ναι.Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σ'αυτό επειδή απλά ρίχνω 20 σταγόνες περίπου στα 20 ml νικοτίνης. Δεν κάνω κανονικά το υγρό γιατί μπουχτίζω αμέσως,σαν σκέτη βάση να φανταστείς με λίγο άρωμα για την αλητεία. Άρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3040 στις: Ιανουαρίου 22, 2024, 14:07 »
Η καινούργια σειρά smart organic της La Tabaccheria, διαθέσιμη σε ελληνικά καταστήματα!!! Σπεύσατε όσοι πιστοί!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3041 στις: Ιανουαρίου 23, 2024, 01:29 »
Είναι "καθαρή" σειρά, ξέρουμε;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #3042 στις: Ιανουαρίου 23, 2024, 09:04 »
Είναι εντελώς διάφανα υγρά, ακόμα και το Latakia!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530738 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet